Küllerden Doğmak Vol.2

merhaaba kizlar
bankaci email gondermis , kredi veremiyoruz diye
sebep oalrak gecen ay iki musterinin çeki dönmü$tÜ ,onu yazmis
BIZDen kaynakli bisey yok ama onu yazmis
heveslenmistik baya, simdi nolcak bilmiyorum :KK43:
karsiliksiz çeki biz yazamdikki aklim almiyor neden bunu one suruyolar :KK43:

üzüldüm canım yaa o kadar heveslenmiştiniz. gerekçe de çok saçma olmuş cidden. çeki siz yazmadınız ki sonuç olarak.. Türkiye'de olsan kesin verirlerdi :KK43: burdan başvuramıyorsunuz değil mi?

Ayy chentiq chentiq sorma bu hafta ise basladim aksam eve gel yemek yap ye evi topla isleri yap inan teli elime alip hic giremedim buralara sizler neler yapriniz bugun oturup geriye donuk bakacagim sayfalara ben bu hafta haftalik odevlere bakamadim ama simdi farkinda olmadan yaptiklarim varsa ne guzel olur olmazsada artik sanirim listeden cikacagim bu hafta ya da uyari mi olur sadece ceza:anneadayı::KK17:

hayırlı olsun canım işin. bu haftanın ödevi oturma odasıydı. 5 madde yapan kabul. bir bak maddelere 5 madde çıkar belki

üzüldüm canım yaa o kadar heveslenmiştiniz. gerekçe de çok saçma olmuş cidden. çeki siz yazmadınız ki sonuç olarak.. Türkiye'de olsan kesin verirlerdi :KK43: burdan başvuramıyorsunuz değil mi?
yok canim ba$vuramoiyoruz ordan
i$in kotusu gerekçe buradakiler içinden gerçekden geçerli biseyse baska bankalarda ayni seyi soyleycek bize
mart ayinda gormezler bu odenmemis çekleri ama o kadr zamanim yok benim ön noter evrakini imzaladim
bilmiyorum napicam :KK43:(

i$in kotusu gerekçe buradakiler içinden gerçekden geçerli biseyse baska bankalarda ayni seyi soyleycek bize
mart ayinda gormezler bu odenmemis çekleri ama o kadr zamanim yok benim ön noter evrakini imzaladim

hmm doğru diyorsun ordaki işleyiş çok farklı bizden benim aklım kesmiyor valla. Hayırlısı olsun hakkınızda

hmm doğru diyorsun ordaki işleyiş çok farklı bizden benim aklım kesmiyor valla. Hayırlısı olsun hakkınızda
internetde bi foruma durumu yazdim

evli olunca boyle oluyor ya kabul edeceksin ya bosancaksin yazmis birisi
sadece bizim bdv de bosan diyoalr saniyordum bu moralle bile guldurduler beni :)))

hani esimin hesabi yuzunden krediyi vermiyolar ordan yola çikip oyle demis guya
ALlamm yarappimmm :)))

internetde bi foruma durumu yazdim

evli olunca boyle oluyor ya kabul edeceksin ya bosancaksin yazmis birisi
sadece bizim bdv de bosan diyoalr saniyordum bu moralle bile guldurduler beni :)))

hani esimin hesabi yuzunden krediyi vermiyolar ordan yola çikip oyle demis guya
ALlamm yarappimmm :)))

ahahah hey Allahım yaa ben de mesajı yanlış yere yazdın heralde diye okudum son bölüme kadar.. boşa kurtul kız:KK70::KK70:

Maral daha iyisi olacaktir canim üzülme benim buldugum evsahibi vazgecti agladim filan birsürü birkac ay sonra daha iyisini daha ucuza bulduk heriste bir hayir vardir canim

merhaaba kizlar
çek mi ciro etmiştiniz

çek mi ciro etmiştiniz
ciro ne demek?

restoanimiz var bizim
hepi topu 150 euro luk çek toplamda
iki kisinin verdigi çek geri geldi, ayni aya denk geldi $anstan
nadir olur boyle karsiliksiz çek durumlari, zaten adam sadece karnini doyuryor uç kurusluk parada odeniyor genelde
$anstan bu sefer iki çek ustuste gelmi$ :KK43:

ciro ne demek?

restoanimiz var bizim
hepi topu 150 euro luk çek toplamda
iki kisinin verdigi çek geri geldi, ayni aya denk geldi $anstan
nadir olur boyle karsiliksiz çek durumlari, zaten adam sadece karnini doyuryor uç kurusluk parada odeniyor genelde
$anstan bu sefer iki çek ustuste gelmi$ :KK43:
ciro şöyle size verilen bi çeki sizde kendi borçlunuza verirsiniz karşılıksız çıkabilir.

ama ciro etmeden size olan borcunu ödemeyen birisi için kredi verilmemesi saçma olmuş

Çek karşılıksız çıkınca banka zarar ediyor mu? Acaba kendi politikaları nedeniyle kredi vermiyor olabilirler mi?:KK64:

ciro şöyle size verilen bi çeki sizde kendi borçlunuza verirsiniz karşılıksız çıkabilir.

ama ciro etmeden size olan borcunu ödemeyen birisi için kredi verilmemesi saçma olmuş
Yok cıro
Başka bankalarada sorucam
Ama her halukarda salı gunu bu bankayla butun ilişigimi kesıcem.15 yıldır ordaydım ben.evım olsun yada olmasın hayırlısı olsun
Ama bu bankanun adını bıle duymak ıstemıyorum bı daha

YENİ ODAMIZ GELİYOR

YATAK ODASIIIIIIIIIIIIIII

1. İhtiyaç varsa cam silmek , perdeleri yıkamak
2. Dip köşe süpürmek
3. Dip köşe silmek (dolap üzerini unutmayalım hanımlar:)
4 .Dip köşe toz almak
5 .Dolap içini silip düzenlemek, atılacak ya da elden çıkarılacak varsa onları ayarlamak
6. Komidin ve diğer çekmeceleri temizlemek ve düzenlemek
7. Aynaları varsa süs eşyalarını, tabloları, çerçeveleri silmek
8. İhtiyaç varsa halıların üzerini silmek , temizlemek
9. Kapı , priz ve avize silmek
10. Eğer varsa baza altını düzenlemek, silmek, temizlemek (bizimki karyola mesela:) , gerekiyorsa yatağın üzerini süpürmek, yine gerekiyorsa nevresimleri değiştirmek

Etiketlemeyeğim valla kızlar akıldan yapıyorum o yüzden de unuttuğum oluyor küsüyorsunuz sonra :KK48:

Diğer konuya da yapıştırsam da aramasak sonra :)

Kizlar ben erken uyuyorum. 11 e kadar uyumus olabilirimm..
YENİ ODAMIZ GELİYOR

YATAK ODASIIIIIIIIIIIIIII

1. İhtiyaç varsa cam silmek , perdeleri yıkamak
2. Dip köşe süpürmek
3. Dip köşe silmek (dolap üzerini unutmayalım hanımlar:)
4 .Dip köşe toz almak
5 .Dolap içini silip düzenlemek, atılacak ya da elden çıkarılacak varsa onları ayarlamak
6. Komidin ve diğer çekmeceleri temizlemek ve düzenlemek
7. Aynaları varsa süs eşyalarını, tabloları, çerçeveleri silmek
8. İhtiyaç varsa halıların üzerini silmek , temizlemek
9. Kapı , priz ve avize silmek
10. Eğer varsa baza altını düzenlemek, silmek, temizlemek (bizimki karyola mesela:) , gerekiyorsa yatağın üzerini süpürmek, yine gerekiyorsa nevresimleri değiştirmek

Etiketlemeyeğim valla kızlar akıldan yapıyorum o yüzden de unuttuğum oluyor küsüyorsunuz sonra :KK48:

Diğer konuya da yapıştırsam da aramasak sonra :)

Heyecanla sabirsizla bekledimmm ve smdi rahatca uykuya gidiyorum yesaa tesekkur ederizz

Kızlar ya evde yufka ve tavuk var ne yapılır bunlarla ama kolay olsun :KK53:
Tiridine tiridine ban :KK53:gerçi geç oldu ama ben olsam tirit yapardım:kk77:

merhaaba kizlar
Canım üzülme her işde bi hayır vardır Hoppainş daha iyileri senin olur :KK51:anladığım kadarıyla bu çek meselesi öle bizim bildiğimiz çek değil,yemeği yiyorlar karşılığında para değilde çek yazıp veriyorlar değilmi:KK64:150€ iki çek için size kredi vermemeleri çok garip:KK34: ence başka bankalarıda dene varsa türkbankası olabilir mesela,tabi ben oranın işleyişini bilmiyorum ama tr de anlarım banka işlerinden,burda adamın 150 bin ₺ Çek'i dönse yine kredi çıkar kanımca:KK70:şu boşanma işini düşün sen bi:KK70:hey allahım yaw millet delirmiş:KK73:

X