Küllerden Doğmak Vol.2

Kızlar ben de mutfak halisıni silecegim

Hadi ipuçları paylasmayaaaaaaa

Ben eski lif kullanıyorum

Bi karışım hazırlıyorum kafama göre

Sicak su içine

Kosla hali yıkama
loc
aspırın

Bazen de toz deterjan var narin bebe için vs falan diyor onu da katıyorum

Bi de sanırım burada duymuştum bulasik parlaticisi kullanan vardı doğruysa onu da deneyebilirim

:KK73::KK73::KK73:

Doğru canım leke çıkarmada etkili oluyor.
Bu arada ben de eski lifleri kullanıyorum şu tül gibi olanları

Sicak su içine

Kosla hali yıkama
loc
aspırın

Bazen de toz deterjan var narin bebe için vs falan diyor onu da katıyorum

Bi de sanırım burada duymuştum bulasik parlaticisi kullanan vardı doğruysa onu da deneyebilirim

Bende eski lif kullanıyorum beyaz kalıp sabun arap sabunu ve koslalı karışım yapıyorum parlatıcıyı leke varsa üzerine döküyorum

Sicak su içine

Kosla hali yıkama
loc
aspırın

Bazen de toz deterjansarin bebe için vs falan diyor onu da katıyorum

Lifle siliyorum bende, deterjan olarak sileceksem beyaz sabun, aspirin en etkilileri diye düşünuyorum, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjani, halı şampuanı, kir çöz vs. hepsine kıyasla aspirin beyaz banyo sabunu ve sıvi arap sabunu en etkilileri, silme suyunun sıcak olması da önemli, banyo sabununu rendeleyip suyun içinde eritiyorum, krem renkli salon koltuklarimı silmiştim güzel yapmıştı

Makinem yine bozulmadıysa yıkama yapıcam ben inşaallah:) çocuk odası halisı mi yatak odası yollukları mi karar veremedim.

Gazete güzel oluyor ben clin ve gazete ile siliyorum. Mikrofiber bez de aldım 35 tl verdim ama kıyıp kullanamıyorum. Kaç aydır yatıyor dolapta. :-)
o bezden bende de var. Kullandiktan sonra ozene bezene katlayip yerlestiriyorum dolaba. Diger bezlerden ayri bir yerde muhafaza ediyorum kendilerini :KK70:

Doğru canım leke çıkarmada etkili oluyor.
Bu arada ben de eski lifleri kullanıyorum şu tül gibi olanları
eski lif dediginiz orme babane lifleri degil mi?

Ben ayna ve cam silme de ankanin dedigi bezi ve sadece suyu kullaniyorum. Hafif nemlendirio suruyorum o kadar. Gecen mutfakta pimapen ve camlar icin camasir sulu karisim kullandim ama camlari cok durulamam gerektigi icin yapmayi dusunmuyorum bir daha

Hali konusunda da sadece arapsabunu kullaniyordum. Bundan sonra beyaz sabun da rendelerim.

o bezden bende de var. Kullandiktan sonra ozene bezene katlayip yerlestiriyorum dolaba. Diger bezlerden ayri bir yerde muhafaza ediyorum kendilerini :KK70:

Ben ayna ve cam silme de ankanin dedigi bezi ve sadece suyu kullaniyorum. Hafif nemlendirio suruyorum o kadar. Gecen mutfakta pimapen ve camlar icin camasir sulu karisim kullandim ama camlari cok durulamam gerektigi icin yapmayi dusunmuyorum bir daha

Hali konusunda da sadece arapsabunu kullaniyordum. Bundan sonra beyaz sabun da rendelerim.

Yok ben şu marketten alınan lifler var ya top gibi onu kullaniyorum :KK49:

Kızlar ya kimse var mı?
Benim kızım çok öksürüyor. Ama öyle böyle değil boru gibi ses çıkıyor. Zor nefes alıyor. Sizce sebebi ne olabilir. Pazartesiden beri hastanedeyiz. Bişey mi bulaştı acaba. Offf sabah olsa artık.
Can'ım zatürre olabiliro_Obenim kızım oldu korkunç bi öksürük vardı:KK61:

suslixanim suslixanim flores flores gecen etiketlemistim sizi. Yarismada gruplara ayrilacagiz katilmak istiyorsaniz ozel mesaj atin diye. Gunluk rutininjzi aylik rutininizi es coluk cocuk yas vb. Bilgilerinizi istemistim.

Örme lif kullanıyorum ben

Ya hanımlar ben ne kadar temizlik yaparsam yapayim gözükmüyor:KK43: çünkü duvarlarım kirli geçen sene yatak odam ve çocuk odası küflendi:KK43: sil sil canım çıktı, lekesi kaldı eşim yalıtım yaptırmadı boyatmadı, bu sene aynı yerler küflendi gördükçe içim daralıyor:KK43: yine her hafta silicem kış boyu çamaşır suyuyyla:KK43: bebeğim etkilenmesin diye aldım beşiği oturma odasına geçirdim, sinir olurum yatağımdan başka yerde yatmaya, oğlum duvarları boyadı, silicem ama boyayı tek kat yapmışlar silince sıvası görünüyor resmen:KK43: kapıları da tek kat boyamışlar çoğu yerin boyası daha eve ilk girince aşındı eşyalar değdikçe, ev kp in 3 sene oldü içini yaptırıp taşındık bin pişman oldum güya birikim yapalım ev alalım diye ne birikimi kp e kira veriyor eşim! Adam evlenirken bir çöp almadı şimdi de böyle:KK43: taşınmak istiyorum artık eşim istemiyor:KK43: ev alamaz birikimin bi si yok! Çok doluyum ya, evde yüklük yok eksik çok yaptiran yok 3 senedir yaptıracak kp, eşime diyorum o da yaptirmiyor, şistim ya:mad: derzler aşındı eşim hala yapacak...
anlattığın duvar sıva,yazı vs. benim evi anlatıyorsun gibi geldi.
bizim de evin ödemesi seneye bitiyor.
duvarlar alçısız ve sıva da çok kalın sanki çirkin görünüyor.
çocuklar da yazar çizerler.pek sıkmadım hiç birini.
küçük pek fazla yapmıyor.
o sehba ve dolaplarda çalışıyor.

evin ödemeleri biter ve kısmet olursa parkeden tavana kadar eve tadilat yapılması gerekiyor.
mutfak,banyo da dahil.

o yüzden beklemede her şey.
salonu artık görmek istemiyorum.
sadece koltuk yeni.
mobilyaları beyaza boyamıştık.sandalye minderlerini vs. değiştirmiştik 3 yıl idare etsin diye.
yoksa pencereden atmak geliyordu her gördüğümde.

tümden salon ve mutfağı değiştirmek istiyorum.
gözüme çok itici geliyorlar.
yerler koyu,perdeler kalın.
temizlik yapsam da o parlak görüntüyü bulamıyorum.

yatak odası ve çocuk odalarımız değiştiği için memnunum.
görsel olarak hoşuma gidiyor.
özellikle yatak odam en şık oda.
ordan salona gelince sinir oluyorum.

oğlumun mayısda sünnet merasimi olacak.
o zamana kadar salonun perde,mobilyası değiştirmeyi planlıyorum.
sünnet bahane olur.:KK53:

* kendi evime dalınca senin sıkıntına değinmeyi unutmuşum.:)
kp.evine kira vermeniz çok anlamsız geldi.
o evi çocukları için yaptırmamış mı yani?
kira ödeyeceksen adam gibi bir yerde oturursun.
ne diye bakımsız küflü evi çekesin ki?

inşaALLAH eşin bir şekilde ikna olur canım.

X