Küllerden Doğmak Vol.2

KASIM 2.HAFTALIK GÖREVLER:
  • Evdeki tüm masa ve sandalyelerin temizlenmesi
SİLİNDİ
  • Tencere, tava, çaydanlık ciflenmesi, ek yer vidalarının çıkarılarak temizlenmesi
YAPILDI
  • Evi silip süpürmek
YAPILDI, BUGÜN YİNE YAPICAM
  • Gecmis gunluk odevlerden evinizin ihtiyacina gore yapmadiginiz 6 tanesini yapmak (Alternatifi: Geçmiş haftalık görevlerden 2 tanesini yapmak)
Ekmeklik sildim, buzdolabının dışını sildim, kombi sildim,evden fazlalık attım, ütü yapıldı, çöp kovalarını yıkadım,çamaşır makinesi temizledim, wc temizledim, banyo temizledim, odalardaki eşyaları yerlerine koydum.

4 te 4 tamam

geçmişe bakayım ben:)

Aaaa inanmıyorum ya gerçekden oluyormu,mümkünse resim yollarmısın,o dediğin boyayı biliyorum eşim bu sene kapıları onunla boyadı hiç kokmuyor.
ben de salon dolaplarımı ve masamı boyadım,polisanla.
Haftalık ödevlerden masa sandalyeler tamam, ev dip köşe süpürüldü silindi.çaydanlık ciflendi
Diğer Çelik tencerelerim dolu bittikçe cifleyeceğim.günlük ödevlerden de aynalar silindi,10 parça ütü yapıldı, lavabolar wc ler yıkandı, camlar silindi, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi silindi, bakım yapıldı, kitap okundu, dış kapı silindi
haftalık iş yapmışsın maaşALLAH.
cam olayına hiç vaktim olmuyor.

akşam ben de çaydanlık ve tepsilerimi cifledim.
tencerelerime baktım vida vs. gibi yerleri yok.
onların bir kısmını da pazar ve c.tesi ciflemiştim.
herkes kendinde olmayanı istiyor sanırım bende okul biter bitmez evlendim senesinde anne oldum gurbette çocuğumu başkasına emanet etmek istemedim kariyer yaparım sonra dedim :) kim dedi çocukta yaparım kariyerde diye bilmiyorum hala iş arıyorum tecrübesizlik duvar gibi :KK43:
kısmetde ne varsa o oluyor aslında.
istemesen de bu şekilde olacakmış.

ben de okul bitince işe girip sonra nişan vs. düşünüyordum.
eşim bir yıl önce istemiş,ben olumsuz düşünmüştüm.
okul bitip mezun olacağım günlerde tekrar gündeme geldi.
bir kaç tanıdığın ısrarıyla bir şans vermiştim.:)

2 ay sonra nişanlandık ama iş yeri yandı.
uzun süre iş aradı.en sonunda ben atak yapıp başka bir şehirde iş buldum.
ona da bulduk.
3 yıl nişanlılıktan sonra evlendik.

benden sonra nişanlananların çocukalrı büyümüştü artık.:KK43:

2 yıl sonra da kızım doğdu.
hep derdim 5 yıl kaybım var.

nişanlandığımda evlenmsem kızım bu kadar olurdu diye.

hayırlısı neyse o olsun er ,geç.:)

çocukları yetiştirme açısından erken annelik çok farklı.

bir insanı yetiştirmek,şekillendirmek çok zor bir iş.
Ben 29 yaşımdayım, henüz 6 ay bile olmadı evleneli. Çocuk düşünemeyecek kadar yoğunum önümüzdeki 10 ay. Zaten çocuk yapmaya kalkarsam tez hocam beni ne yapar bilmiyorum :KK43: Bebeğimiz olursa ve Allah nasip ederse en az 1 yıl kendim bakmak istiyorum bu da maddi olarak şu an imkansız. Ama bu aralar içimde bi Bebek isteği, bebekleri görünce hemen böyle bağrıma basmalar, eşime dedim bi bebiş yapsak nasıl olur diye, çok hevesli değil şu an, biraz Zaman geçsin diyor, ama çok korkuyorum bazen ya böyle beklerken bebeğimiz olmazsa diye:KK17:

Bugün herkes buraya kaç çocuğu olduğunu filan yazınca çok kötü hissettim, çok geç kaldım diye düşündüm ama ben zaten okulu bitirdiğimde yaşım 25ti, eşimle iki yıl çıkıp bir yıl nişanlı kaldık. Zaman geçti gitti
hayırlısı olsun canım.:)
ücretsiz izin almak şart en azından ilk yıl çocuğa annenin bakması lazım bende bi kısmetsizlik var ama çözemedim üni de derece yaptım evlendim kpss ye hazırlandım her sınav öncesi çok büyük sıkıntılar çıktı derken bi türlü atanacak puanı alamadım bi de idealisttim olmuşken en iyisi en yüksegi :KK70: şimdi müge anlı izliyorum vah vah tüh tüh yaparak gün geçiyor şaka bi yana da iş konusunda cidden kısmetsizim :) herkes için hayırlısı ne ise o olsun diyorum öğretmenlik bi kadın için biçilmiş kaftan branş öğretmeniysen zordur gerçi
ben çalışıyorum.
ilk kızıma 4 yaşına kadar baktım.
hala onunla uyandığım sabhaları düşünüp mutlu oluyorum.
şimdi apar topar kalkıp giyiniyorlar ve herkes evden çıkıyor.
küçük kızım 3 yaşında bugün ağlayarak giyindi.

çocukalarla yapacak çok şey var.
çok etkinlik,aktivite,oyun vs.

çalışmak artı yük yüklenmek.

anneliği tek başına mükemmel yapabilme şansın var.:)
kızlar ben ödevi yapamadım. hatta sadece onu değil hiçbir işimi yapamadım. grip oldum. bir yandan hastalık bir yandan çocuk çöktüm resmen :KK43: kapıları bu hafta silecektim aslında denk gelen bir ödevdi ama kaçırdım maalesef gücüm yok :KK43:
canım çok yoruldun hafta sonu onun sonucu.
ben de böyle oluyorum.geçmiş olsun.:)
Bugünkü Ödev (9 Kasım 2015)

2 adet kapı silmek

1. yesilkubbe
2.dagci.
3.chentiq
4.pinhan16
5. Ayseyma
6.maral
7.pisikus
8.seyhan77
9.Eshma
10. Areser

Bütün gün hasta hasta yattıktan sonra yine gece gece kapı sildim yaaa be diyim ben size....
geçmiş olsun canım.
ben de çok hastayken yapmıştım aşuremi.
Eğer ödev verme yetkim varsa, Bugünün ödevi mutfak tezgahını toparlamak, temizlemek olsun. Yoksa değiştirebilirsiniz.
benim tezgahım temiz.
akşam yemeğinden sonra yine toplarım:)

Oooo hepiniz ablaymışınız bana göre :) En küçük benimm sanırım. 23 yaşındayım. Ve 1 yıllık evliyim. Evlendigimde Stajyerdim :KK70: Erkenden evlendim :) Evliliğimizin üzerinden 1 yıl geçti ve artık bir bebiş istiyoruz. 24. yaşıma hamile girebilirim :)
Insallah canim

inşallah canım hakkınızda hayırlısı ne zamansa o zaman gelsin bebeğin o zamana kadar da gezip tozmanın dilediğin zaman dilediğin kadar uyumanın tadını çıkarın :KK66:

her şerde vardır bir hayır elbet sen de bulursun gönlüne göre bir iş. kardeşim de okul birinciliğiyle bitirdi üniversiteyi o da işsiz hala:KK70:hayaller hayatlar tutmuyor bazen.. öğretmen olmak bayan için çalışma saatleri ve tatiller baz alınırsa iyi ama öğrenci milleti de insanı sinir hastası yapıyor işte. evde çocuğuma gösterecek sabrım kalmıyor çoğu zaman :KK43: branş öğretmeniyim ve ortaokuldayım 10-14 yaş arasında "çocuk muyum, genç miyim?" karmaşası yaşayan ergenlerle uğraşıyorum :KK43:
zor ya bende bi tane var kaprisi şeyi ayrı dert baba şımartıyo ben otorite kuruyorum Despot anne oluyorum baba her şeye evet diyince hayırlar bana kalıyor hala tek çocuk bi tane daha olsa ilgilenemem bünye kaldırmaz.
anne babalar da eskisi gibi değil çok şımarık yetişiyo çocuklar bu yüzden senin işin çok çok daha zor

Daha yapmadım bekliyor.
  • Tencere, tava, çaydanlık ciflenmesi, ek yer vidalarının çıkarılarak temizlenmesi
Bir çoğu bitti az kaldı :)
  • Evi silip süpürmek
dün sadece bütün evi süpürdüm silmedim,cumaya kadar bi gün silip süpürcem inş.
  • Gecmis gunluk odevlerden evinizin ihtiyacina gore yapmadiginiz 6 tanesini yapmak (Alternatifi: Geçmiş haftalık görevlerden 2 tanesini yapmak)
2 makine çamaşır yıkadım,banyoyu temizledim,eşyaları yerlerine koydum,mutfak tezgahını çamaşır suyuyla sildim(bu ödev verilmişti)

Şimdilik bukadar aklıma geldikçe,yapdıkça eklerim,annem geldi ben kaçar :)

Ya ben niye hiç geç kaldığımi falan düşünüyorum acaba bebek konusunda o_O

Benim etrafımdaki bütün arkadaşlarım benden önce evlendi hepsinin çocukları oldu, bir yere oturmaya gidiyoruz mesela hepsi çocuklu. Belki ben o yüzden böyle düşünmeye başladım bilmiyorum. Bi de çocuk için bütün şartları oturtmaya çalışırsak en az bi 1.5 yıl gibi beklemek gerekecek, Allah nasip ederse 2. De olsun isterim araya en az 4 yaş koysam yaşım olacak 35 nerdeyse. 2. de geç kalacak bu sefer, 50 yaşımı geçtikten sonra da ergenlikle uğraşmak zor gelecek işin doğrusu. Nasip tabii bu işler, Allah hayırlı Zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin isteyen herkese

Dun tum evi supurdum sildim bu arada masa ve sandalyeleride sildim
Ben tencereleri yikarken mutlaka ciflerim o yuzden temiz caydanliklarinda icini parlattim limontozu ile kaynattim kireci sokuldu cokta yoktu zaten:) eskiyen tavam vardi cizilmisti onu attim yerine hafta sonu yeni tava aldim
  • Evi silip süpürmek
Dun tum evi silip supurdum
2 makine çamaşır yıkadım,
Bugun yine 12parca utu yaptim biktim bu utulerden
Dun temizlik yaparken tum aynalarda silindi
Hergun zaten kitap okuyorum bir odevde yapilmis oldu
Birazdan yuzume maske yapcam bu bakim odevide oldu

Benim haftalik odevler erken bitti benim sadece bir gunluk odev kaldi onuda yarin bir islak kek yapayim kocama yarinda tamamlamis olurum odevleri :KK49:

bu haftaki ödevler kolayıma geldi çok memnun oldum :) dün iki kapı silemedim ama hepsini bir silcem öyle iki iki uğraşmıyım dedim

masalar sandalyeler ok sadece çocuk odasındaki masa kaldı çocuk sulu boya falan dökmüş

çaydanlığı parlatmaya vericem eşim yaktı :KK16:

diğer tencereleri de cifledim

dün yerleri süpürüp silmiştim
ee ne kaldı geriye geçmiş ödev ya da görevler fırın silmemiştim onu yapayım züten fix bizil evde çamaşır ütü oluyor her şeyin kolayını buluyorlar bu ütü hep aynı arkadaş bu isviçreli bilim adamları şuna da bi çözüm bulsun bıktıımmm

Dun tum evi supurdum sildim bu arada masa ve sandalyeleride sildim
Ben tencereleri yikarken mutlaka ciflerim o yuzden temiz caydanliklarinda icini parlattim limontozu ile kaynattim kireci sokuldu cokta yoktu zaten:) eskiyen tavam vardi cizilmisti onu attim yerine hafta sonu yeni tava aldim
  • Evi silip süpürmek
Dun tum evi silip supurdum
2 makine çamaşır yıkadım,
Bugun yine 12parca utu yaptim biktim bu utulerden
Dun temizlik yaparken tum aynalarda silindi
Hergun zaten kitap okuyorum bir odevde yapilmis oldu
Birazdan yuzume maske yapcam bu bakim odevide oldu

Benim haftalik odevler erken bitti benim sadece bir gunluk odev kaldi onuda yarin bir islak kek yapayim kocama yarinda tamamlamis olurum odevleri :KK49:

bu haftaki ödevler kolayıma geldi çok memnun oldum :) dün iki kapı silemedim ama hepsini bir silcem öyle iki iki uğraşmıyım dedim

masalar sandalyeler ok sadece çocuk odasındaki masa kaldı çocuk sulu boya falan dökmüş

çaydanlığı parlatmaya vericem eşim yaktı :KK16:

diğer tencereleri de cifledim

dün yerleri süpürüp silmiştim
ee ne kaldı geriye geçmiş ödev ya da görevler fırın silmemiştim onu yapayım züten fix bizil evde çamaşır ütü oluyor her şeyin kolayını buluyorlar bu ütü hep aynı arkadaş bu isviçreli bilim adamları şuna da bi çözüm bulsun bıktıımmm
ben de ütüye zaman bulamamaktan bıktım.
tüm işler bir tarafa,ütü bir tarafa.
o kadar çok zaman istiyor.
sırf ütüye yardımcı şart bizde.

çamaşır yıkadığıma sevinemiyorum yani.:KK43:

10 Kasım 2015
BUGÜNÜN ÖDEVİ;mutfak tezgahını toplamak, silmek.
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
Liste bulamadım kimse yapmamış galiba inşallah yanlış olmadı

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim

chentiq chentiq yazmaya korkuyorum :KK17:
Bayadır yokum :110:
Geldim ödevimide yaptım bugün
:oops:
Tipik bayağı ilerlemiş ben yokken günlük uğramaya calisiyorum ama yazamiyorum :cry:

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim
3-arzu_91_03

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim
3-arzu_91_03
4.seyhan77

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim
3-arzu_91_03
4.seyhan77
5. Areser

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim
3-arzu_91_03
4.seyhan77
5. Areser
6.naz__24

10 Kasım 2015
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-ayseyma
2-eflalim
3-arzu_91_03
4.seyhan77
5. Areser
6.naz__24
7.pinhan16

X