Küllerden Doğmak Vol.2

-Kırmızı etli biberden biraz sos yaptık.
-Kışlık Menemenleri yaptık konserve gibi.
-Patlıcan ve kırmızı etli biber közleyip, 2'şer adet bir poşete girecek şekilde buzluğa attık (kışın manca yapmak için)
-Barbunya koyduk dolaba.

bunların bir çoğunu annem yaptı.

Ben de ev temizliğini yaptım.
-Koltukların yatakların altını süpürüp, halılarını silkeledim.
-Yerleri sildim. Halıları serdim.
-Tozunu aldım.
-Balkonu süpürüp sildim.
-Çocukla ilgilendim.

Merhaba küldaşlar nerelerdesinir??

Merhaba canım buralardayız ama burda değiliz:))okul sezonunun açılmasıyla teker teker düşeriz yine:)

Dün buzdolabıyla upraştım.içindeki tüm parçalar çıkarıldı yıkandı içi silindi yerleştirildi.arkasındaki motor bölümünün orayı söktüm tozunu aldım yanlarını üstünü filan sildim.çekmişken arka duvarını yerini sildim.baya uğraştırdı beni tüm öğleden sonra onunla geçti.sonra yemek bulaşık çay faslı derken gün bitti

Bugünde mutfağı topladım evi süpürdüm.pazara gidicem gelince yerleştirip yemek yapıcam.

Sonbahar temizliği yapan yok mu beraber yapsak.bi sürü iş var ama canım yapmak istemiyor alıştım tembelliğe.kendime sağlam bi liste yapmam lazım

Eve döndüğümde ben katılmak isterim sonbahar temizliğine.

-yıkamaya verilecek yorganlarım var, yıkamadan sonra vakumlanıp baza altına konulacak.
-Gardrop azaltılacak. Çeki düzen verilmeli.
-yatak odasındaki şifonyer atılacak, çocuk odasındaki şifonyer yatak odasına taşınacak
-Mutfaktan atılacaklar atılmalı. Dolapları silinip yerleştirilmeli.
-Kızın odasındaki dolaba el atılmalı. Olmayanlar ayrılmalı. eksikler tamamlanmalı.
-Kilere çeki düzen verilmeli.

Ben varım beraber yapalim☺

Merhabalar
Nasılsınız. Tatiller falan derken giremedim buraya..
-mutfak toplandı
-çocuk yıkandı
-bulaşık mk çalıştırıldı
-makineye çamaşır atıldı
-dağınıklık toplandı
-çocuklarla özel zaman geçirildi
-kendim için bişey yapmaya vakit kalmadı

Harikasınız kızlar varım deyip kaybolmayında ortadan:)
Bende üzerinize afiyet hasta oldum hastalık sezonunu açmış bulunuyorum.inşallah çabuk toparlarım.aklımda bi sürü iş vardı güya.neyse Allah sağlık versin gerisi hallollur.

Son bahar temizliği derken ??? Herşey dahil mi?? yazlık kışlıkda ayarlamak gerekir şimdii.. İş çok yani.

Ooo eski rakibem gelmiş hoşgelmiş:)
herşey dahil 1 ay süreli temizlik size:))
Yalnız kazak filan için erken değil mi daha.gerçi bi demlik yapar çıkarız iyi olur

o ay Ekim ayı olur bende muhtemelen. Eylül ayında annemde olmaya devam edeceğim çünkü.

Memleketten yeni geldim Ist. Havası Agır geldi kendimde degilim☺

merhaba hanımlar sanırım kendime göre bir başlık buldum:) tatilden büyük kararlarla dönüm. tabi bu kararların içinde ev işleri ve yemek yapma düzenimi oturtmakta vardı. 1 yıllık evliyim evde düzenimiz yok gibiydi. ama artık öyle olsun istemiyorum sizlerinde desteğiyle daha oturaklı bir düzen kurabilirim diye düşünüyorum.

Merhaba canım hoşgeldin.inşallah istediğin düzeni oturtursun.topik olarak hepimizin buna ihtiyacı var aslında:))

Bugün
-yemek yapıldı
-mutfak toplandı
-çocuklara 1 saat masal anlatıldı
Hiç enerjim yok bu aralar...

Benimde yooook.havalardan mı acaba.sanki elimde kolumda can yok. bişey yapmaya mecalim yok.yapmadıkça enerjim düşüyor enerjim düştükçe yapmıyorum tam bir kısır döngü((

Aynı beni anlatmışsın.

Nereden başlayacaksın.? Benim de düzenim bozuldu....

Nereden başlayacaksın.? Benim de düzenim bozuldu....
benim düzenim neredeyse hiç oluşmadı diyebilrim. eşim dışarıda yemeği çok seviyor ve kv ile çok vakit geçiyoruz öyle olunca eve geç saatte geliniyor ne yemek ne iş yapamıyorum diyebilirim. haftanın 1 günü ne varsa yapmaya çalışıyorum o da zorlayıcı oluyor. kendimce bi program yaptım. ama eve 10 da gidince hiç biri olmuyor. işim zor anlıyacağın. tatil dönüşü olduğu için ben öncelikle çamaşır ütü ile başladım. yavaş yavaş yıkıyorum ütüye daha geçemedim :) evde de yemek yapma işlerine başladım planlı programlı şekilde yemek gidicek inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…