Küllerden Doğmak Vol.2

Iyi akşamlar kızlar kimseler yazmıyor buraya

Bugün babamda yaptıklarım
  1. Mutfağı topladım bulaşıkları yıkadım
  2. Mutfak dolapları silindi
  3. Mutfağın camı silindi
  4. Yerleri süpürdüm, sildim
  5. Ütü yaptım
  6. Perdeleri makineye attım
  7. Kilimler yıkandı astım yerleştirdim
  8. Buzdolabı temizledim
  9. Yatağın çarşafları değiştirdim
  10. Makineye çamaşır attım
  11. Yemek yaptım
Aklıma gelenler bunlar :hamarat::nazar:

Kızlar difrize hiç kabak rendeleyip attınız mı ve pirinç bulgur mercimek gibi gıdaları buz dolabında saklayan var mı

Günün özeti

Kahvaltı sonrası mutfak toplandı
Ev toplandı süpürüldü
1 saat spor yapıldı
Küçük doyuruldu uyutuldu
Yemek yapıldı yendi mutfak toplandı
Bayram için baklava yapıldı mutfak geri toplandı
Çay içildi tekrar toplandı bulaşık makinesi açıldı.ocak masa tezgah detaylı silindi
Elde yıkanacaklar yıkandı
Çocuklar yatırıldı
Namaz kılındı kuran okundu

Atmadım da saklamadım da:KK70:
Ama atılırda saklanırda galiba.onları buzdolabına koyunca meyve sebzeyi nereye sıpdırcan canım:KK64:
Meyve sayılı alıyorum bugün 1 er muz ise tane ile manavdan alırım ertesi gün yiceksek alıyorum açığı çiğ badem ya da çiğ fındık ile kapatıyorum. Sebze de 2 çeşit alırım en fazla 3 çeşit yarım kilo . 2 kişiyiz. Haftanin 2 3 günü annelerde yiyoruz . Böyle yapmamın sebebi zamanında ziyan oldu sebzeler meyveler bu şekilde çöpe gitmiyor. Pirinç alıyorum mesela haftada 1 kullancam kurtlaniyor geçen sene hep attım bakliyatlari dolap en sağlamı

Günün özeti

Kahvaltı sonrası mutfak toplandı
Ev toplandı süpürüldü
1 saat spor yapıldı
Küçük doyuruldu uyutuldu
Yemek yapıldı yendi mutfak toplandı
Bayram için baklava yapıldı mutfak geri toplandı
Çay içildi tekrar toplandı bulaşık makinesi açıldı.ocak masa tezgah detaylı silindi
Elde yıkanacaklar yıkandı
Çocuklar yatırıldı
Namaz kılındı kuran okundu
Allah kabul etsin.
Maşallah baklava bile açılmış hamarat hatun seni

Meyve sayılı alıyorum bugün 1 er muz ise tane ile manavdan alırım ertesi gün yiceksek alıyorum açığı çiğ badem ya da çiğ fındık ile kapatıyorum. Sebze de 2 çeşit alırım en fazla 3 çeşit yarım kilo . 2 kişiyiz. Haftanin 2 3 günü annelerde yiyoruz . Böyle yapmamın sebebi zamanında ziyan oldu sebzeler meyveler bu şekilde çöpe gitmiyor. Pirinç alıyorum mesela haftada 1 kullancam kurtlaniyor geçen sene hep attım bakliyatlari dolap en sağlamı

Tedarikli hanım tebrikler:KK9:o zaman en doğrusu dolap oluyor

Allah kabul etsin.
Maşallah baklava bile açılmış hamarat hatun seni

Amiin canım estağfirullah ne hamaratlığı
Kv ile yaptık ona yapıldı.daha hiç tek cesaret edemedim.su böreği filan yaparımda o daha masraflıya araya gider diye yanaşmıyorum:))ama denicem bigün mutlaka

Tedarikli hanım tebrikler:KK9:o zaman en doğrusu dolap oluyor
Bozulmaz dimi dolapta hiç koymadım.
Sağol kuzum israfı sevmiyorum günah bulamayan çok insan verken benim çöpe atma lüksüm olamaz .
Amiin canım estağfirullah ne hamaratlığı
Kv ile yaptık ona yapıldı.daha hiç tek cesaret edemedim.su böreği filan yaparımda o daha masraflıya araya gider diye yanaşmıyorum:))ama denicem bigün mutlaka
Kv ilr kaç kere yaptın . Du böreğini yapıyorsan baklavayı da yaparsın. Maşallah

Kızlar difrize hiç kabak rendeleyip attınız mı ve pirinç bulgur mercimek gibi gıdaları buz dolabında saklayan var mı
Canım ben kuru bakliyatları buzdolabında saklıyorum hiçbirşey olmuyor ne sinek ne böcek. Sebzeler için düzenleyiciler aldım zaten her şeyi düzenli olarak koydugun zaman sığıyor. Yanı biz 2 kişi olduğumuz için şimdilik sığıyor :kk77:

Bozulmaz dimi dolapta hiç koymadım.
Sağol kuzum israfı sevmiyorum günah bulamayan çok insan verken benim çöpe atma lüksüm olamaz .

Kv ilr kaç kere yaptın . Du böreğini yapıyorsan baklavayı da yaparsın. Maşallah

Yok canım niye bozulsun kurular zaten

Sayısı belli değil her sene 2 bayramdan 17 senede 34 bayram arada eltiylede yaptı kendide yaptı bilmiyom kısaca:KK70:o kadar hesap boşa gitti:deli:
Su böreğini annemden öğrendim kv de den bile güzel yaparım:KK45:çok yapmakla alakalı galiba yaptıkça elin alışıyor:KK39:

Canım ben kuru bakliyatları buzdolabında saklıyorum hiçbirşey olmuyor ne sinek ne böcek. Sebzeler için düzenleyiciler aldım zaten her şeyi düzenli olarak koydugun zaman sığıyor. Yanı biz 2 kişi olduğumuz için şimdilik sığıyor :kk77:

Bana yetmiyor valla.gardolap tipi lazım bana anca:))zaten 3 5 kilo yoğurt mayala bi sürü yer tutuyor.zeytin küçük tenekeyle alıyoz.artan yemekler oluyor.hele yazın kavun karpuzda girince işin içine neyi nereye koyacağımı şaşırıyorum

Kavanozlara mı saklıyorsun pakette mi kalıyor dolabım büyük domates konservelerimde dolapta gerçi onlar yer kaplıyor.
Yok canım niye bozulsun kurular zaten

Sayısı belli değil her sene 2 bayramdan 17 senede 34 bayram arada eltiylede yaptı kendide yaptı bilmiyom kısaca:KK70:o kadar hesap boşa gitti:deli:
Su böreğini annemden öğrendim kv de den bile güzel yaparım:KK45:çok yapmakla alakalı galiba yaptıkça elin alışıyor:KK39:
Bacım yaparsın bir cesaret de küçük bir tepsi yap parmaklarını yesin herkes

Kavanozlara mı saklıyorsun pakette mi kalıyor dolabım büyük domates konservelerimde dolapta gerçi onlar yer kaplıyor.

Bacım yaparsın bir cesaret de küçük bir tepsi yap parmaklarını yesin herkes
Kavanozda saklasam sığmaz canım böyle paketleri üst üste diziyorum. Kavanozlar sığmaz hangi birini koyacaksın ki çıkartırken de sorun olur arkadakini almak için hepsini indirmek zorunda kalırsın

Kavanozda saklasam sığmaz canım böyle paketleri üst üste diziyorum. Kavanozlar sığmaz hangi birini koyacaksın ki çıkartırken de sorun olur arkadakini almak için hepsini indirmek zorunda kalırsın
Doğru diyorsun paketi ile koyarım ağzını da iyice kaparım zımba kullanırım iş yerinde öyle yapıyordum.

Iyi akşamlar kızlar birtek ben yazıyorum galiba yaptıklarımı:KK70:

1. Evi topladım süpürdüm
  2. Büyük balkonu yıkadım
  3. Çamaşır yıkandı asıldı
  4. Yemek yaptım
  5. Yerleri sildim
  6. Bulaşıklar makineye dizildi yıkandı
Sonrada gezmeye gittim yeni eve girdim çok yorgunum duş alıp yaticam:confused:

Iyi akşamlar kızlar birtek ben yazıyorum galiba yaptıklarımı:KK70:

Yoo bende varım:KK3:

Günün özeti

Kahvaltı öncesi oturma odasının camları silindi demirlerde dahil