Küllerden Doğmak Vol.2

Dün yoğunluktan bildirime gelemedim :)) 1 çeşit yemek yapıldı 1 Makine çamaşır katlanıp yerleştirildi 2 adet çekmece düzenlendi Tüm ev toplandı mutfak toplu ve temiz bırakıldı.

Ne cok ugrasmissin tesekkur ederim. Ben de sildim ama sokecek yerini bulamadim
Gecmis olsun..
beraber yapabiliriz

Haydi eger yapmadiysan bu hafta sonuna kadar yapalim. Ben kuculenleri ayiracagim kaldiracagim. Cocuklarin kisliklarini kaldirip yazliklarini cikaracagim. Esimin hepsi ayni yerde. Elim deymisken zayifladigim icin bol gelen kiyafetlerumi de kaldirayim diyorum. Yazmasi bile guzel. Ahahhaha

istikrarlı değilim.
Ben de degilim. Ikincisi vakit yok. Mesela su an bunlari okurken yazarken cocuk emziriyorum.
Ben onu da yapmadim nerelere gideyim
Taze anne, taze anne.. En guzel donemlerini depresyondayim diyerek gecirme. Bebeginle gecirdigin her an guzel. Bunu ancak zaman gecip geriye baktiginda farkediyorsun.
Sut icin ictigin suya cubuk tarcin at, hem zayiflarsin hem emzirdikce acikma istegin gider hem de sutun artar. Karbonhidrat hatasi yapma. Dogru duzgun yemek yemeye calis.. Yapamayabilirsin yapamadigin zaman abur cubur yeme. Meyve ye. Bol bol su ic.. Cocuklarin bu gunleri geri gelmiyor. Birde dr verdigi kan ilacini ihmal etme. Bol yesillik sut yapiyor (maydanoz haric)
Allah kolaylik versin. Hayirli olsun tekrar..
bakliyat ve kuru kayısı dışındakileri yiyorum zaten,gaz problemimiz çok olduğu için bunları yiyemiyorum maalesef
tatlı olarakta sadece kuru meyvelerden tüketiyorum
Harikasin.
gerçekten temiz değil evim şu an.

Mutfak dolapları bir bela
balkona taşınacağım orayı hazırlamak bir bela
evin komple süpürülüp silinmesi bir bela.
Arka balkon bir bela....
Mutfak dolaplari maddesine ve supurup silme maddesinin temizligi maratonuna katilabilirim.
hızlandırılmış temizlik turu
Sevdim bu ifadeyi.

Kızlar merhaba;merhaba :)

Bahar temizliğine başlayan ve çocuklu olan kuldaslar aranıyor mesela ben :) bırı 3 yas bırı 5 aylık

Ben başlayacağım ama resmen stres oldum pratik çözümleriniz var mı. ? camları şampuanla silmak dolapları bulaşık makinası tabletıyle sılmek gıbı mı?

Mesela hali yıkatma işini nasıl yapıyorsunuz? Bütğn evin halılarını kaldırıp verdık yıkamaya bana kalsa erteleyıp duruyordum ama eşim geldi eve 10 dk sonra halıları almaya gelecekler dedı öyle verdım gıttı. yerler soguk olur dıye ertelıyodum cocuklar ıcın yanı. veroncede ev bı sakınledı halıları sermeyeyım dedım ama cocuklar ayakkabılarını cıkartıp durunca serdık artık yerler soguktu baya

Dip bucak temizleme işini oda oda yapmayı düşünüyorum. çok mantıklı öyle çok kokay oluyor ben sabah namazına kalkınca uyumayıp bı odaya gırıyorum benım ışim bitiyor ya da hafıfletıyorum biraz sonra uyumaya gıdıyorum benımkıler bıraz gec kalkıyor o yuzfen uyumama da fırsat kalıyor hemde gun içinde çocukları aksatmamış oluyorum
Bir de tülleri utuluyorum ben oda oda yaparsam ortalığı çok dağıtmam diye düşünüyorum benım sadece salonda tül var bişey dıyemeyecegım o yuzden

Sonrasında mutfağı da gece temizlemeyi düşünüyorum bir de sabahları baya erken kalkmam gerekecek gece ses yaparsın bence sabah mantıklı. sen çalışıyor muydun?

Gelmişken bugünün yapılanlarıni yazayım

Kahvaltı yapıldı kirlileri makimene yerleştirildi

Balkon silindi 2 mamine çamaşır asıldı yatak pedi yıkandi asıldı

Ortalık toplandi ve evden çıkıldı
bravo :) güzel bir röportajdı teşekkür ediyorum :)

A Alaikra

merhaba A Alaikra

Ben başlayacağım ama resmen stres oldum pratik çözümleriniz var mı. ?
Once perdeleri yikarken camlari silersin. Tum evin camlari. Sonra oda oda diger islerini hallet. Kapisini kapat. Diger odaya gec.
En pratik cozum. Cagir birini ver parasini yaptir

Mesela hali yıkatma işini nasıl yapıyorsunuz?
Yikamaciya veriyorum.
Dip bucak temizleme işini oda oda yapmayı düşünüyorum.
Iyi fikir.
Bir de tülleri utuluyorum ben oda oda yaparsam ortalığı çok dağıtmam diye düşünüyorum
Tulleri makinede az sıkmalı ayarlayip direkt asiyorum ben.
Sonrasında mutfağı da gece temizlemeyi düşünüyorum bir de sabahları baya erken kalkmam gerekecek
Iyi fikir. Mutfak bir gunu aliyor.

Bu arada cocuklara esim bakiyor. Ben evi temizliyorum. Istersen degiselim diyorum. Takiliyorum arada oyle kadin cagirmadigim zaman cok zor oluyor ve de tam anlamiyla bir bahar temizligi olmuyor.

teşekkürler klbk33 ,dikkate alacağım inşallah

Yaptiklarimi yazayim.
-daginiklik toplandi
-ev supuruldu
-ev silindi
-koltuk silindi
-duş perdesi, banyo paspaslari yikandi
-cocuklarin giysileri yikandi
-kisliklar kaldirildi, yazliklar cikaridi.
-Kucugun kucuk gelen giysileri kaldirildi
-cocuklar yikandi
-kisisel bakim yapildi
-gezmeye gidildi
-yemek yapildi
-bulasik mk bosaltildi
-bulasik makinesi dolduruldu
-ocak silindi
-tezgah masa silindi
Hep ayni geciyor gunlerim.. Mutfak dolaplarina el atmam lazim. Birde banyoyu dip kose temizlemem lazim..

Selam, herkes kendi halinde bildirim yapıp kaçıyor bu ara... hepbirlikte ortak çalışmalar yapmayacak mıyız haftalık odak noktası işi ne oldu bizim? kubdef chentiq az biraz hesap sorar gibi oldu ama topik başları olarak bizi dize getirmenizi rica etmek için etiket yaptım chentiq ve kubdef olaya el atana kadar ben de günlük bildirimimi yapıp kaçıyorum 1 çeşit yemek yapıldı, wc lavabo temizlendi, koltuk ve halı örtüleri çırpılıp serildi, oturma odası ve mutfak tümden süpürüldü, tüm ev toplandı, mutfak toplu ve temiz bırakıldı.

Ayni beni anlatmisssin
Ben de.. ben de..

Amanın.. Ben de bildirim yapıp kaçayım, kaza kurşunu falan gelmesin..
Benim gene Pazar misafir rutinim vardı, sadece mutfak odaklı çalıştım. Bu tek başına bildirim olarak yeterli sanırım, ayrıntılarla sizi boğmayayım..
Birkaç dk. sonra gün dönecek, Regaip kandiliniz mübarek ve hayırlı olsun diyeyim şimdiden..
Herkese iyi geceler.

ben sadece mutfak için sana kolaylık olması açısından bi öneride bulunmak istiyorum. Dolap içlerindeki eşyaları her gün 1-2 makine yıkayıp kenara koy. dolap temizliği o zaman daha kolay oluyor ve içini de hemen yerleştiriveriyorsun.
üst tarafı 1 gün alt tarafı 1 gün olmak üzere ikiye de bölebilirsin.
Hem mutfak dolaplarını sessiz ortamda da temizleyebilirsin böylelikle.

Günaydın hanımlar,

Bahar temizliğine Allah'ım kısmet ederse bu hafta başlıyorum.
K klbk33 badiciğim, bana eşlik edersin değil mi?

Başka başlayacak olan varsa birlikte başlayalım...

Planlar
-Kapalı balkon oturma odası olarak kullanılacağından dip köşe temizlenecek. Camı, jaluzileri, dolabı, koltuğu silinecek.
-Tüm odalar süpürülüp, silinecek. toz alınacak.
-Tüm evin camları silinecek, perdeleri yıkanacak, avizeleri, prizleri silinecek.
-Akşamları oturduğum yerden çekmece içleri düzenlenecek. Atılacaklar hemen atılacak.
-Hobi malzemeleri toparlanacak. Büyük kutu alınıp, içine istiflenecek. düzenli bırakılacak.
-Halılar yıkatılacak. Kullanılmayan odalardaki halılar, serilmeyecek.
-Yorganlar yıkamaya verilecek.

Bunlar kaba taslak yapılacaklar. İnce işler yapıldıkça yazılacak.

canım günaydın. ben kendi adıma olaya el atmayı düşünmüyorum. neden dersen aylık yaptığım planlara uyulmayıp bildirim yapılmadı. mesela yatak odası demiştim en son. kimse o odağı yapmadı. şu an bildirim topiğinin ilk sayfasında olan sayfadan bahsediyorum. gene böyle areser istemişti sanırım. o zaman hazırlamıştım. hem de bayağı uğraşarak ama boşuna vakit kaybetmişim.

bence herkes kendi odağını kendi belirlesin bu ay. mesela benim odağım 15 gün ramazan başlayana kadar. isterseniz onu paylaşırım.

bu arada yeni nickin hayırlı olsun. gene umutsuz ama. hayırlısı olsun.

Ben_olmak nerelerde bu arada haberiniz var mı

Ben kuculenleri ayiracagim kaldiracagim. Cocuklarin kisliklarini kaldirip yazliklarini cikaracagim. Esimin hepsi ayni yerde. Elim deymisken zayifladigim icin bol gelen kiyafetlerumi de kaldirayim diyorum. Yazmasi bile guzel. Ahahhaha
ah ne hoş. ben de yazmak isterim aynısını.. ben kızınkileri hallettim.

bravo :) güzel bir röportajdı teşekkür ediyorum :)

A Alaikra
bafisini kıskanan chentiqin dramı. ben de röportaj yapacağım. su an sorularımı hazırlıyorum

Günaydın, öyleyse haklısın başganım o kadar emek çekiyorsun uymamız gerek o zaman biz kendi odağımızı hazırlayıp burda paylaşalım herkes yapsın ki motive olsun Ramazana kadar olsun bizimde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…