Küllerden Doğmak Vol.2

Ha_mim dost bir şiir yazmış merak içindeyim,
Bir gönderse okusam diye beklerim.
Eğer ki güler dalga geçer isem
Topik topik sürüneyim.

Chentiq diyeyim, sonra susayım
Bahar gelmiş seyre dalayım
Rabbim beni affeyle
Yoksa gözümü nasıl yumayım

:KK9::KK9: ayyy sevgili chentiq chentiq bana şiiir yazdıı ilk defa biri bana şiir yazdı bunun çıktısını alıp çerçeveleticem:KK74:

Ama bu şiirden sonra göndermekten vazgeçtim:) 1.sınıf çocuğununki gibi geldi şimdi.neyse gönderiyim dur

Gecmisi nihayet bitirdim. Simdi gelelim cevaplara. Bir saatim kaybolmis tozlu sayfalarda :KK51:

Karıştırin ben de istiyorim. Neler yazdiniz acaba
mrb hosgeldin. Bugun 5 madde belirle kendine.

saglikli mutlu ve huzurlu olun. Gozun aydın. 4. Topik bebeği oldu. Teyzesi yesin onu. Temizlik icin ya birini tut ya birinden iste. Bebekgormeye gelenler sorar yardima ihtiyacin varsa hic cekinme diye. Hemen ufak ufak seyler iste. Surabin tozunu alin su iki uc parcayi utuleyin diye. Sen sadece düzenli tutmaya ve moralini bozmamaya calis. Esinden destek al. Eger cok cikmaza girersen ama bildigin cok ama cooookkk cikmaza girersen beni etiketle. Bir trene bakar..

duydum.. ....... ............

ben de saYanlız yan tek deli benim saniyordum :KK70: :KK70:

A Alaikra Yalnız şunu farkettim ki iş yapmadığım günler kendimi yorgun hissediyorum:işsiz: cok guzel........

offf ben de cok detaycoyom yaa. Bir de kurdan oluyor benim temizliklerde. Of ki ne of

benim kiz 7 yaşında. Gobegi hala cekmecemde. Hala sansim var mi. Karar vermedim bir turlu ne yapsam diye

topiklerden haberlesmedoginixde hangi kanallardan haberlesiyorsaniz soyleyin de biz de dahil olalim lutfen

ben de cok ozledim seni. Etiketlere de gelmedkn hic

iyi fikir diyecektimmmmm kiiiiiii

..... bu mesajı okudum :KK70: :KK70:

Bence de verelim. Badisini elinden alalim. Ona en buyuk ceza olur. Badisiz kalsin da gorsun gununu. Baskasiyla kertelim baskani
kurunun yaninda yas da ornegine az kaldi

ben de tam tersiyim

Aaaa hatika bir fikir

Siirini yazar misin rica etsem
bunu da cok begendim

buna da bayildim :KK70: :KK70:
kendı cezanı kendın sectın badık :) amann eskı badık.. hazırana kadar badısız kaldın hadı gecmiş olsun :)
Ondan kolay ne varr:KK74:

kubdef kubdef başkanın cezasıda herkesi tek tek öpmek olsun muu.2 günden fazla gelmeyince hepimizi etiketleyip tek tek öpsün:-):KK70:
Aman cüneyt arkın gibi öpmede:KK11:
kız boyle ceza mı olır gule oynaya gelır o zaman :KK70: ama su ceza ısı aklıma yattı gelmeyenın resımlı temızlık odevı olsun

Kızlaaar maraton zamanı

13.00 16.00 arası kimler katılmak ister

Ben_olmak Ben_olmak sivastrabzon sivastrabzon areser areser S Sifayildizi @Alinalp Littlelemon Littlelemon kubdef kubdef A awaree Dostacilisoyler Dostacilisoyler esoes1919 esoes1919 Yildiztozu16 Yildiztozu16 A Alaikra

Ve aklıma gelmeyen topiği okuyan diğer arkadaşlar haydi başlayalım
:temizlik::temizlik::temizlik::temizlik::temizlik:
Aslında benim işlerinin çoğu bitti ama daha birkaç isim daha var. Üşeniyordum kalkmaya, geleyim ben de bakalım ne kadar yapabileceğim?
Onca yaptıklarımı yazayım karışmasın

Ütü yapıldı,
Lavabolar wc temizlendi,
Yerler süpürülüp silindi,
Kv kahvaltısı ve ilaçları verildi,
Balkon yıkandı,
Ćamasirlar yıkandı asılacak.
Maraton sonrası görüşürüz, kolay gelsin herkeseee..

kendı cezanı kendın sectın badık :) amann eskı badık.. hazırana kadar badısız kaldın hadı gecmiş olsun :)

kız boyle ceza mı olır gule oynaya gelır o zaman :KK70: ama su ceza ısı aklıma yattı gelmeyenın resımlı temızlık odevı olsun
sen zaten dünden meyillisin beni kaybetmeye. istemiyorum artık. hazirana kadar benim olmayan badi hazirandan sonra da gitsin ellerin olsun. dil çıkaran kafa koparan ikon. vay anasını ya... beni kazanmaya uğraşmayanı kaybetmemeye uğraşmıcam. bütün kinayeli durum sözleri sana gelsin. kapatıyorum tükanı...

Kızlaaar maraton zamanı

13.00 16.00 arası kimler katılmak ister

Ben_olmak Ben_olmak sivastrabzon sivastrabzon areser areser S Sifayildizi @Alinalp Littlelemon Littlelemon kubdef kubdef A awaree Dostacilisoyler Dostacilisoyler esoes1919 esoes1919 Yildiztozu16 Yildiztozu16 A Alaikra

Ve aklıma gelmeyen topiği okuyan diğer arkadaşlar haydi başlayalım
:temizlik::temizlik::temizlik::temizlik::temizlik:
maratonunda yapılanlar

etraf toplandı
makınaya camasır atıldı
oyuncaklar toplandı
nevresım degiştirildi
mutfak bıraz toplandı bıraz duruyor
bebek uyandı sımdılık maratona mola verıyorum :)

bu arada yün yastıkları nasıl yıkıyorsunuz hanımlar yada temızlıgını nasıl yapıyorsunuz bıraz anlatır mısınız

Benim maraton biteli saatler oldu ama ben gelemedim .

Çamaşırlar asıldı,
Çorba yapıldı, patates kızartıldı,
Salata yapıldı,
Toz alındı,
Dış kapının önü silindi,
Aynalar silindi,
Toz bezleri, mutfaktaki kilim yıkandı asıldı,
Yeşillikler suya kondu..
Ve ben finish..

Hayırlı sabahlar

Şuraya dünün raporunu yazım önce
Sabah sular kesilebilir dediler bende işe koyuldum
1 makine çamaşır yıkandı
3 makine serildi(akşamdan kalmışlardı)
Nevresimi yıkanan yorgan balkona serildi havalanması için
Bulaşık makinesi açıldı
Bikaç parça elde yıkandı
Buzdolabı elden geçti içi silindi meyve sebze kapları yıkandı
Mutfak alt dolapları silindi düzenlendi
Kahvaltı yapıldı mutfak toplandı
Çocukların dolabı elden geçti kışlıklar küçülenler ayrıldı
Ev süpürüldü
Çocuk okula hazırlandı
Pazara gidildi malzemeler yerleştirildi
Yemek yapıldı yendi mutfak toplandı
Ödeve yardım edildi
Kuruyan çamaşırlar toplandı katlandı
Nevresimi geçirilen yorganın ağzı dikildi
Vee yatışşşş...

Bugünki planım
Dün pazardan hurç aldım ayırdığım kıyafetleri koyup kaldırcam.ama yazdığım kadar kolay olmıcak biliyorum.diğer hurçlardakini de döküp gereksizleri elemem lazım çünkü.
Hadi bana kolay gelsin...

bugün eve gidince kullanmadığım oda toplanıcak temizlenicek camlar hariç
yemek yapılacak
dağınık cekmeceler toplanıcak mutfakta.
vaktim oldukça düzen sağlanıcak evde

kubdef kubdef dün yün yastık sormuştun.beb kullanmıyorum ama tanıdıkların var.kimisi bir bez torbada soda ve yumuşatıcı ile makinede yıkıyor ama çok sıktırmadan.sonra balkona veya müsait bi yere serip hafif kuruyınca çırpıp didiyor.çırpmasan bile ditmek önemli.bazılarıda küvet veya leğene soda ile ıslayıp ayakları ile çığnıyor bi kaç su yaparak en son yine yumuşatıcı ile durulayıp suyunu sızdırıp aynı işlemi uyguluyor.yumuşatıcı olmazsa ditmek zor oluyor bide iyice iç içe giriyor sertleşiyormuş.benimde ince çekyat yataklarım var onların yapılması lazım.yün yorganlar var yıkamaya versem verenler memnun değilmiş.galiba söküp yıkayıp yeniden diktircem:/

Iki tane kapı silindi,
Mutfak masası ve sandalyeleri silindi. Ayakları tellendi,
Ahsap Sebzelik silindi,
Mutfak yerleri silindi,
Bulaşık makinası boşaltıldı,
Salondaki bir dolap düzenlendi
Kv.kahvalti ilaçları verildi,
Çay keyfi yapıldı ..
Yemek hazırlığı akşam üstü yapılacak ..

kubdef kubdef dün yün yastık sormuştun.beb kullanmıyorum ama tanıdıkların var.kimisi bir bez torbada soda ve yumuşatıcı ile makinede yıkıyor ama çok sıktırmadan.sonra balkona veya müsait bi yere serip hafif kuruyınca çırpıp didiyor.çırpmasan bile ditmek önemli.bazılarıda küvet veya leğene soda ile ıslayıp ayakları ile çığnıyor bi kaç su yaparak en son yine yumuşatıcı ile durulayıp suyunu sızdırıp aynı işlemi uyguluyor.yumuşatıcı olmazsa ditmek zor oluyor bide iyice iç içe giriyor sertleşiyormuş.benimde ince çekyat yataklarım var onların yapılması lazım.yün yorganlar var yıkamaya versem verenler memnun değilmiş.galiba söküp yıkayıp yeniden diktircem:/
ya ben 2 sene once denemıstım ama ditmek cok zor gercekten olmuyor yanı ben beceremedim yıkamaya vermeyı hıc denemedım ne yapsam bılmıyorum dırek yenısını mı alsam acaba

ya ben 2 sene once denemıstım ama ditmek cok zor gercekten olmuyor yanı ben beceremedim yıkamaya vermeyı hıc denemedım ne yapsam bılmıyorum dırek yenısını mı alsam acaba

Aynen canım yünle uğraşmak kolay değil.bide yünün kaliteside önemli kimisi hemen tiriş tiril olurken kimisi minnak minnak hem açılmıyor hemde insanı deli ediyor.deterjanda aynı sorunu yaşatıyor.o yüzden yıkayanlar sadece soda kullanıyor ve yumuşatıcı yoksa keçe gibi oluyor.makine deterjanı kullandıysan eğer o zorlaştırmış olabilir işi.yüne iyi olmazmış

X