Aile Planlaması Kullanmalı mı kullanmamalı mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bikahve95

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
1.151
1.171
Öncelikle herkese merhaba,
Bu sabah sait çiftçi şayan şenliye gittim. Aslında internette yazılanlardan çok daha farklı olarak kadın gerçekten çok kaba birisiydi ve sertti. Herneyse internete güvenmemek gerekliymiş demek..
Asıl meseleye gelince şimdi bu hoca bana doğum kontrol hapı olan denielle yazdı (yeni çıkmış diğerlerinden galiba daha farklı)
Ama mesele şu ki ben evleneli bir ay oldu ve çocuğum yok, uzun bir süre düşünmüyoruz ama genelde duyduklarım daha hiç çocuk doğurmadan bu hapları kullanma, kısır olabilirsin çocuk olmadan böyle şeyler kullanma diyorlar ilk çocuğun bir olsun sonra korun böyle şeylerle falan ..
Tabi ben de deli divane düşünüyorum elbette burda kullanan ablalarım yaşıtlarım vardır.
Kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım?

ben de yeni evli sayılırım. doktora gittiğimde eşin korunmak isterse o korunsun. istemezse o zaman ilaç al dedi. bu haplar her ne kadar yapmıyor deselerde hem kilo aldırıyor hem de kıllandırıyor.

ben de yeni evli sayılırım. doktora gittiğimde eşin korunmak isterse o korunsun. istemezse o zaman ilaç al dedi. bu haplar her ne kadar yapmıyor deselerde hem kilo aldırıyor hem de kıllandırıyor.
eşim prezervatif sevmiyor..
bu ilacın yan etkisi yok kilo bakımından dr o yüzden bunu verdi
ama ben yine de emin değilim tabii

eşim prezervatif sevmiyor..
bu ilacın yan etkisi yok kilo bakımından dr o yüzden bunu verdi
ama ben yine de emin değilim tabii

bana da desolet vermişti. kilo yapmıyor kıllandırmıyor diye. 5 gün kullanabildim. alerji yaptı. ama bu 5 gün içerisinde lazerle aldırdığım tüyler yeniden azdı.

doktor bana açıklama yapmadı ağzından cımbızla laf aldım
o yüzden kullanan kadınlara sormak istedim kimisi kullan kimisi kullanma dedi
Doktorunu değiştirebilirsin.
Konunun uzmanı değilim ama kullandığım için yorum yapabilirim ; yan etkileri çok çok azdır,güvenle kullanabilirsin.

Adamin mi kadinin mi artik her ne ise adini soyleyeceginize kadin doguma gittim deseydiniz ya :KK66: bu kim la dedim okuyunca Allah iyiliginizi versin:KK45:
Bu arada esiniz prezervatif kullansin,sevmiyorum ne demek yahu bu da yeni cikti. İnceleri var ondan alsin.
hahaha :) gitmek isteyen olursa diye söyliyim dedim
tercih edin ama kaba sert ve başından savmak istediğini bilin
açıklama yapmayı sevmiyor galiba

Doktorunu değiştirebilirsin.
Konunun uzmanı değilim ama kullandığım için yorum yapabilirim ; yan etkileri çok çok azdır,güvenle kullanabilirsin.
ilk defa gittim henüz bir doktorum yok :) ama bidaha galiba gitmiciğiiiimm

:) okumustum
O haplar korkulacak seyler degil ama sonucta kimyasal evliligin ilk zamanlari kullanilmali yanlislikla hamilelikler olmamali.
Cok kisi biraktigi an yada icinden icmeyi unuttugu icin hamile kaliyor.Hic bir korunma yontemi kisirliga sebep vermez.
yani .. siz kullanıyor musunuz yan etki yaptı mı sizde?

Canım ben yasmin kullandım, nikahtan önce başlamıştım, evlilik öncesi prezervatif kullanıyorduk, bu haplarla hamile kalan arkadaşım var en güvenilir prezervatif ile korunun ama zaten evliyim çocuk olsa da olur diyorsan yasmini öneririm, her gün aynı saatte içeceksin, bunu aksatır, bir gün atlatsan bile sıkıntı, disiplinli biri misin?

hahaha :) gitmek isteyen olursa diye söyliyim dedim
tercih edin ama kaba sert ve başından savmak istediğini bilin
açıklama yapmayı sevmiyor galiba
Hmm olabilir. Adamin yirmi tane ismi var sanirim yazdiginiza baktim da:oha::KK53: belki de beynim sarj etmedi su an. Malum az kaldi ya iftara:uykucu:

X