Göz Makyajı Kullandığım eyelinerlar hakkında yorumlarım.

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

WOLFROG

Ekşiden aynı tadı alamıyorum
Pro Üye
24 Haziran 2011
23.110
47.577
Öncelikle şunu belirteyim, makyaj malzemeleri konusunda öyle çok deneyimim yoktur. Ama tam bir eyeliner bağımlısı olduğumdan ve mükemmel eyelinerı aradığımdan (hala) sizlerle görüşlerimi paylaşmak istedim ki benim gibi boşuna para verip zaman kaybetmeyesiniz.

Bundan 6 sene önce ilk diplinerimi aldım. Innova. Son derece güzel, sürülüşü kolay, fırçası kaliteli, asla akmayan, oldukça da siyah bir diplinerdi. Kutusu da kocamandı senelerce bitiremedim düşünün. Neyse bitince o kadar memnunum ki tekrar innova aldım fakat oda ne? Ambalajı değişimiş. Neyse içerik aynıdır dedim ve aldım. Fırçası berbat, akıyor, ayrıca kıvamı da berbattı. Resmen güzelim ürünü bozmuşlar. Yani mevcut formülden bu kadar uzaklaşmalarının sebebini hala merak ederim. Bir marka kendine bunu nasıl yapar?

Neyse daha sonra Flormar'ın kalem gibi olanlarından aldım. Yeterince siyah değildi ve tam bir eyeliner etkisi vermiyordu. Üstünden bir kaç defa kuruta kuruta geçmeniz lazım. Ayrıca da akıyordu. Kullanamadım fazla biri istedi denesin diye verdim daha da geri almadım.

Sonra Avonun kalem gbi olanından aldım. Renk koymayı unutmuşlar, öyle cansız bir sıvı çıkıyor içinden. Bir ara şeffaf eyeliner mi aldım diye kendimden şüphe ettim. Kalemin bozuk olma ihtimalini düşündüm ama internette bu konu o kadar açılmış ki sorunun bende değil avonda olduğuna karar verdim. Haa es kaza içinden mürekkep çıktı sürdünüz diyelim çıkmıyor. Bu çok güzel ama sabah işe giderken fazla uğraşamazdım.

Daha sonra kaliteli olsun bari dedim ve Sephora eyeliner aldım. Öncelikle fırçası şu ana kadar kullandığım en iyisi. Siyahlık desen harika. Sürdüğünüzde sanki bir makyaj artisti elinden çıkmış gibi oluyorsunuz fakat o kadar kolay akıyor ki yarım saat sonra falan panda gibi dolaşıyorsunuz ortalıkta. Ayrıca üst kapağınıza sürülmüş kurumuş bir eyelinerin ne aralık göz altınıza indiğine inanamıyorsunuz. Bir gün sürdünüz diyelim. 3 gün falan gözlerinizden tam olarak silemiyorsunuz sabahları göz altlarınızda illa bir siyahlık oluyor. Zaten temizlemesi de mesele. Bir gözünüde 3 - 4 tane falan temizleme mendili bitiriyorsunuz. Bu yüzden kullanamadım kendisini fazla. Fırçasının hatrına tutuyorum evde.

Geçenlerde de Barbara Bort eyeliner aldım. Kıvamı güzel, kolay kolay akmıyor. Siyahlık Sephora kadar değil ama yinede güzel. Temizlemesi kolay, tam bir iş hayatı eyelineri diye düşünmek üzereydim ki bu eyelinerin bile bir sorunu var. Fırçası berbat! Yani fırça gibi bile değil plastik bir parça gibi, ucu ince değil mesela. Öyle düz bir hat çekemezsiniz. Benim biraz deneyimim ve el yatkınlığım var ama eyeliner yeni sürmeye başlayan biri asla becerip süremez. Acayip dikkat istiyor.

Yorumlarım bu kadar, arada kullandığım ama hem markasını hemde neden kullanmayı bıraktığımı unuttuğum bir çok ürün var maalesef. Aklıma geldikçe yazarım. Bir sonraki eyelinerim Goldenrose olacak sanırım. Bir kaç makyaj blogunda öve öve bitirememişler. Göreceğiz...:KK34: Bir kaç defa daha denerim hiç olmadı Barbara Bortu Sephoranın kutusuna boşaltıp öyle kullanıcam malum sadece fırçası sorundu benim için.

ben goldenrose kullandım ama hiç memnun kalmadım fırçası iyiydi ancak çok akışkan ve renksiz..

flormar dipliner kullanıyorum:KK70:
ben bu konuda çok yenıyım:KK53: tavsiye üzerine aldım, fena değil:KK34:

flormar dipliner kullanıyorum:KK70:
ben bu konuda çok yenıyım:KK53: tavsiye üzerine aldım, fena değil:KK34:

Bir arkadaşım kullanıyordu onu. Akıyor dedi o yüzden almamıştım. Benim için en önemlisi zaten akmaması. Yağlı bir cildim var zaten bişey durmuyor yüzümde. Boşuna riske girmiyim dedim.

Bir arkadaşım kullanıyordu onu. Akıyor dedi o yüzden almamıştım. Benim için en önemlisi zaten akmaması. Yağlı bir cildim var zaten bişey durmuyor yüzümde. Boşuna riske girmiyim dedim.

aktığını fark etmedım :KK70:
elini yanlışlıkla gözüne değdir
biraz siliniyor sanki:26: dediğim gibi yeni oldugum için pek anlamıyorum
evet, akmaması lazım ve uzun süre kalıcı olması lazım:KK23:

Son düzenleme:
aktığını fark etmedım :KK70:
elini yanlışlıkla gözüne değdir
biraz siliniyor sanki:26: dediğim gibi yeni oldugum için pek anlamıyorum
evet, akmaması lazım ve uzun süre kalıcı olması lazım:KK23:

Barbara Bort yanlışlıkla değdirince falan çıkmıyor kolay kolay. Cidden çok iyi. Ama fırçası kötü yoksa "işte bu!" diyeceğim bir ürün.

yumuşak mı fırçası :KK70:
ben bant yöntemi ile sürdüğüm için
fark etmez:KK1:

Yok kalın ve ucu küte yakın. O yüzden ince bir çizgi çekmek zor. Bant yöntemi nasıl oluyor? İlk defa duydum. Yeni bişey mi öğrenicem ne bu yaştan sonra :KK1:

Rival de Loop alsana Rossmandan, üsküdarda şubesi var. Ben günlük hayatta kahvesini kullanıyorum ki o bile bence baya koyu, mavisi, grisi ve tabii ki siyahı da var. Ucuz ama ben performansını seviyorum.

Rival de Loop alsana Rossmandan, üsküdarda şubesi var. Ben günlük hayatta kahvesini kullanıyorum ki o bile bence baya koyu, mavisi, grisi ve tabii ki siyahı da var. Ucuz ama ben performansını seviyorum.

Benim için önemli olan kalıcı olması. Birde üsküdar bana çok ters yav :KK1: Netten satışı yokmu?

Benim için önemli olan kalıcı olması. Birde üsküdar bana çok ters yav :KK1: Netten satışı yokmu?

Şimdi ben kahve için yazıyorum, gözümda akmadan duruyor allah için. Alt kirpik diplerimde kalem durmaz benim, üstte de akar ama bu kalıp gibi yapışıyor, o yüzden pek sevmiyorum.

Netten satışı yok sanırım ya, daha yeni rossman istanbulda sitesine bir bak belki başka şubeler de açılmıştır. Kendi markaları var almanyadan ithal, uygun fiyatlı olduğundan önereyim dedim.

Baktım da anadolu yakasında sadece üsküdarda görünüyor :/

Son düzenleme:
Cok fazla eyeliner kullanmadim 6 tane filan kullanmisimdir heralde, oncelikle flormarin eyeliner seklindeki keceli uclu kaleminden bahsetnpmet istiyorum kesinkikle berbar bir urun hemencik kuruyor ucu almayi dusuncenler varsa almasin paraniza yazik.
Amaa flormar artliner var iste o cok guzel simsiyah yapiyor akmiyor kokmuyor bulasmiyor . Benim gozlerim cok hassas surdugumde ilk 10 sn kirpik diplerim sizliyor sanki dudak dolgunlastirici ruj surersiniz de sizlar ya oyle . Dayanilmayacak bir aci degil ve ben eyeliner surme ozurkusu oldugum icin kenarda duruyor su an.
Golden rose dipliner o da simsiyah ve akmiyor hatta ben onu surup paintball a gittim deli gibi kostum terledim akmadi. Amaa onunda ucu kalin diye suremiyorum istedigim gibi suremiyorum.
Tesaduf eseri lorealin eyelinerini denedim begendim. Kalem seklinde olmasi surmeyi kolaylastiriyor bunu almadim kaliciligi konusunda bir sey diyemem.
Su an isee maybelline gel eyeliner kullaniyorum. Icinden fircasi cikiyor ve cok guzel suruluyor akmiyor dagilmiyor.
Ayrica essence ve rival de loop gel eyelinerlara bakabilirsiniz:-)

Son olarak Flormar Artliner aldım. Siyahlığı güzel, kalıcılığı benim yağ fabrikası cildime göre iyi. Fakat fırçasıyla sorunum var. Ucu ince, güzel fakat çok zayıf. Sürerken sabit durmuyor yukarı aşağı kayabiliyor. En ufak bir titreşime bile toleransı yok, elim yarım mm. kaysa 3 mm. taşma yapıyor. Yine de bitene kadar kullanacağım bakalım belki elim alışır.

Ya ben geceden daha siyah bi eyeliner istiyorum. Flormar artliner kalıcı ama istediğim kadar kara değil. Rengi koyu siyah olan bi eyeliner önerir misiniz???

O zaman sana The Balm'ın eyelinerini öneriyorum.. Simsiyah ve asla akmıyor.:KK51: Gratislerde bulabilirsin

Son düzenleme:
Şimdişye kadar benim de 3 markada eyeliner deneme fırsatım oldu
Önce goldenrose ile başladım, fırçası çok kotuydu ben süremedim açıkçası kullanışlı bulmadım
Sonra alix avieni keşfettim. açıkçası içlerinde en beğendiğim de bu oldu. tam bir siyah, benim yağlanma sorunum olmadığı için akmadı demem yanlış yönlendirmesin, ve baya da bereketli çıktı taki fırçasının ucu bozulup dağılana kadar kullandım.
ondan sonra flormar aldım. böyle mor teleskopik değişik bir tarzı var. memnun muyum fena değil, gündelik kullanılır ama özel bi akşamı asla kurtarmaz. tam bir siyah değil çünkü ve sanki hemencecik bitecekmiş hissi uyandırıyor bende. gündelik kullanıyorum akşama çıkacaksam siyah kalemle mutlaka üstünden geçiyorum düşünün yani.
tam istediğim gibi eyeliner bulmak da zor ama sanırım ben alix aviene tekrar dönerim.

Ya ben geceden daha siyah bi eyeliner istiyorum. Flormar artliner kalıcı ama istediğim kadar kara değil. Rengi koyu siyah olan bi eyeliner önerir misiniz???

Sephora bulabileceğin en siyah eyeliner. Hatta o kadar siyah ki gözünden tamamen temizlenmesi 3 günü buluyor. :KK1:

X