Kulaklarım Kepçe çok rahatsız oluyorum

E

EU1

Ziyaretçi
bende şöyle saçımı istediğim gibi yapmak istiyorum ama kulaklarım kepçe olduğundan anca salık bırakıyorum saçımı..düğünümde falan da napıcam bilmiyorum istediğim modelleride yaptıramam heralde ameliyat falan düşünmüyorum ama napcam kızlar ben yaa sevgilim saçıma dokununca kulaklarımı görcek diye kaçıyorum hemen off ya bunun bi çaresi yokmu....senağlamasenağlama

canım benim bir arkadaşım da aynı sorunu yaşıyordu. ameliyat oldu kurtuldu. imkanın varsa yaptır derim zor bir operasyon değil.
öte yandan düğününde açık bir saç da deneyebilirsin, emin ol güzel yapılırsa bu da çok hoş durur. hele ki kır çiçekleriyle..
sevgilinse seni bir kulak için üzecekse zaten ayıp eder. bir kadın olarka bunu önemsemen normal ama misal atıyorum onun burnu büyüktür sen onu büyük burnuyla da sevmez misin
böyle düşün
mutluluklar dilerim

Canımmmm insanın sağlığı en mühim şey. Duyabilen sağlıklı kulakların var bunu düşün. Hem de kapatılması kolay saçını uzun bırak boşver ne şekil vericeksin. düğünün olacak seveceğin birini bulduktan sonra kulak yapına uygun bir saçı problem etme canım. O günlük belki özel bişey vardır kulakları geçici olarak tene yapıştıran (tv de gördüğümüz bir kızın yaptığı gibi tutkalla yapıştırmaktan bahsetmiyorum tabi :) ) formülünü arar bulursun bi günlük. Mühim olan sağlıklı olmak. Benim de dişlerim tavşan dişi gibi mesela ama diyorumki hiç olmazsa sağlam dişlerim var kütür kütür elma yiyebiliyorum :) güzel bak güzel olsun canım.. sağlık herşeyin başı.

Benim de kulağım kepçeydi küçükken. O zamanlar bant şeklinde taçlar modaydı. Onu takıyordum ve kulağımı onun içine kıstırıyordum. Böylece kulağım düzeldi. Sendede aynısı olmaz mı acaba? Yoksa büyüklerde böyle düzelme olmaz mı?

paprikaa süpersin ya yerimseniben

kulaklarınız kepçe ama duyuyor, kepçe ama kulagınız sapasağlam ..
bence şükretmek gerek ben bunu bilir bunu söylerim:Saruboceq:
düzelmeyecek bir şey değil sizinki , ama ya hiç duymuyor olsaydı ..?

canım allah başka dert vermesin dua et hasta değilsin sakat değilsin
hiçbirimiz dört dörtlük değiliz

canım herşeyin başı saglık bence.. allah seni öyle yaaratmış ya sakat olsaydın böyle olanları düşün doguşdan sakat olanları..bence kendin ol bırak kendini sevgilin görsün seni öyle begenmiyen sevgili zaten sevgili degildir bence seven insan herşeyiyle kabullenir utanma bu durumdan benim saclarımı görsen kesin intar edersin..ve 22 yaşındayım ben saclarım az oldu taktirde onlarla yaşamayı ögrendim ve hiçde cevremde rahatsız olan yok olan biride varsa o hayatımdan gitsinderim ben sıkıntı kedfer yapmam bence sende takma allah insanların herşeyini burnunu gözünü nebilim vs özene bözene yaratmış..üzülme lütfen..:1hug:a.s.

çok etkiliyorsa ameliyat olursun ama bence kendinle barış...

bende saçı toplu gelin olmuştum ama pişman oldum.
salınık daha havalı bence.
kulakların için ameliyata kendini hazırlasan iyi olur diye düşünüyorum.
psikolojin iyi değil şu an.kendine güvenin gelir.saçını at kuyruğu ve toplu olarakta kullanabilirsin.

benim de kulaklarım kepçe sırnaşık şey
daha doğrusu büyük kulaklarım var ve çok önde olmasalar da arkaya yapışık da değiller...yani saçımı toplayınca falan kulaklarım çok göze çarpar..
ben de ortaokul yıllarımda özellikle çok rahatsız oluyordum...saçlarımı çok bol toplayıp tokamı saçımın ucuna kadar indiriyordum nerdeyse, saçlarım kulaklarımı örtsün diye,bi ara sürekli saç bandı takıyordum belki düzelir diye....
ama şu anda hiç takmıyorum...bence herkesin kendine has bir özelliği var benimki de bu diye düşünüyorum...saçımı toplamaktan topuz yapmaktan çekinmiyorum,topuz ve at kuyruğunun bana çok yakıştığını düşünüyorum..bi de ben en küçük fısıltıyı bile duyarım,hatta derim arkadaşlarıma boşuna mı büyüttüm ben bu kulakları diye hihoyyyt
sevgilimse hiç sevmiyordu saçımı toplamamı, ben de kulaklarım yüzünden sevmediği düşünüyordum her ne kadar inkar etse de... bir keresinde düğünde saçımı topuz yaptırırım dediğim de yok artık demişti...insan bu tarz şeyleri duyunca üzülüyor tabi ama napiim takmadım hiç bir dediğini...şu anda o benim yanımda değil ama kulaklarım benimle :dilcikar:
eğer sana çok çok ciddi rahatsızlık veriyorsa ameliyattan başka çare yok malesef,çok basit bir ameliyat olduğunu duymuştum...ama ameliyat olmak istemiyorsan başka çareler bulunur,düğün günü yapıştırmak ya da dağınık topuz vs gibi...
hiç canını sıkma bence canım

Son düzenleme:
seni cok iyi anliyorum benimde kulaklarim kepceydi acayip kompleks yapardim , mesela hic sacimi toplamazdim aklim hep kulaklarimda olurdu saclarimdan cikipta gorunecekler diye , yaklasik 10 yil once estetik yaptirdim ve hayataimda kendim icin yaptigim en guzel seymis diyorum eger seni psikolojik olarak rahatsiz ediyorsa mutlaka yaptir ameliyat sonrasi ilk bir sene biraz zor geciyor cok dikkat etmesilin zaten doktorunda sana tavsiyelerde bunacaktir

ben hiçkimsenin kulağına dikkat etmezdim taa ki kuzenim kulaklarını sorun edene kadar.herkesin kulağına bakar bunun ki düzgün bak bununkide benim gibi kepçe filan diye.
bence bir insan kendinde bir yeri begenmeyince oraya takılıp kalıyor ve diğer güzel yerlerini göremiyor.siz belki sorun yapıyorsunuz ama sevgilinizin önemseyeceğini hiç sanmıyorum..sonuçta bayanlar için dert edilecek bir şey değil kulak hizzasında kahkül kestirin onlarıda yanınıza aldınız mı rahatça toplayabilirsiniz saçınızı..
ayrıca daha dün dikkat ettim(kuzenim sayesinde bende bakar oldum)birçok oyuncunun kulakları kepçe ama hiç çekinmeden topluyorlar ve onları kaç kişi izliyor...

bence hiç dert edicek bişi yok bunda. benim de kulaklarım kepçe ama kşmse farketmiyo :) saçımı toplamak istersem de normal topluyorum ve iki tel toka alıyorum , saçımın bi kısmını kulağımın üstünden tel tokayla saçıma tutturuyorum . hem doğal oluyo hem de hiç dikkat çekmiyo :)) ama salık saçlı olmayı daha çok seviyorum daha havalı gözüküyo :)

hayatım boyunca kepçe kulaklı insanları cook sevdimmm.asırı sempatiikk sevimliii şekeer geliyor gözümeee elimde degil.
cook imrenirimmm niye ben kepce degilim diyeede üzülürüm :KK43:
kucukken ayna karsısına gecer kulaklarımı kepce yapardım hayran kalırdım o goruntume.hatta üşenmez belki kepçeleşir diyee saatlerce oylee tutardım kulaklarımı.
ama ne yazıkki kulakk aynı kulaak değişmedi.
bazen anneme ben ameliyat olcam kulagımı kepçeleştircem derdim. okadar yorulma kulagına kaşık tak gez diye kafa bulurdu benlee.kızdırırdı benii.
kulagının kepçeliğinden rahatsız olan arkadaslar yapmayın boyle.
kulaksız sakaat dogan ne yavrulaar vaar.niye kendinizi sevmiyorsunuz.

çok doğru aslında saglıklı olalım da gerisi hava civa..

tüm yorumları okuyamadım ama ben sana kendi düşüncelerimi yazacağım ben yıllardır kaşımın istediğim gibi gür olmadığından neden çok güzel olmadığımdan neden neden eneden diye sıralayarak her şeyden şikayetçi oluyordum şimdi 30 yaşındayım geçmişe dönüp bakıyorumda heba etmişim nedenlerle kendimi birinden hoşlansam hep nedenler önüme engel oldu diyorum ya neden kulağım kepçe neden saçımı toplayamıyorum diye yıllarını heba etme benim hatam kaşım gözüm değilmiş aslında kendime bakmamammış makyajımı yaparım kaşımı gözümü boyarım güzelcede giyinirim bir bakmışsın bombayım oyüzden insan kendindeki beğenmediği yerlere takılıp kalmaktansa güzellikleri ortaya çıkarmaya bakmalı.sonuçta allaha şükür sapasağlamız allahım dermansız dert vermesin

kesinlikle dert etmemeni öneririm. benim erkek kardeşim de kepçe. şimdi kızı var minik, kepçe olarak büyüyecek büyük ihtimalle, bu onu çirkin mi yapacak, asla! onun sevimliliğini mi örtecek asla! ama babasından çok daha şanslı olacak çünkü kız! yani saçını uzatabilir okul yıllarında da, devlet dairesinde çalışsa da.

benim okul arkadaşlarımda da vardı kulakları kepçe olanlar. kızlar genellikle küt kesimi tercih ediyordu, önceleri hatta hiç haberimiz bile yoktu. aradan yıllar geçti, artık çalışan insanlarız,yıllar sonra birbirimizi bulduk, gördük ki artık at kuyruğu, topuz yapıyorlar. çünkü bunu aşmışlar.

hepimizin derdi farklı değil mi, birimiz göbeğini, birimiz burnunu, birimiz basenlerini takar kafaya...
şöyle söyleyeyim, hayatımın büyük bir bölümü şu anki kilomdan 7-8 kilo daha az, yani üzerime ne giysem güzel duran ölçülerde geçmişti. ama ben o ilk gençlik yıllarımda sık sık, aynaya bakıp, aman kalçam niye büyük diye dert eder, moralimi bozardım(daha shakira mı lopez mi neydi adı, geniş kalçalı yoktu ortalıkta, yanarım yanarım ona yanarım kaydirigubbakcemile3)
aradan yıllar geçti, şimdi ben hastalıklarım nedeniyle 7-8 kilo almış durumdayım ve kilomu hiç ama hiç kafama takmıyorum. hatta kendimi aldığım kilolara rağmen güzel buluyorum. çünkü hayata bakışım değişti. arada tabii uff amma da kilo aldım diyorum bazen ama o zaman durup bir şükrediyorum:Saruboceq:, kilom gözüme battığına göre daha büyük derdim yok demek ki diyorum.

allah başka dert vermesin arkadaşım... ayrıca sevdiğin insan seni kulaklarının şekli yüzünden daha az sevecekse, boş ver gitsin derim, ama ben evlenmeden önce mutlaka at kuyruğu falan yapıp onun bunu görmesini sağlarım ki içim rahat etsin. eğer o kadar sığ bir sevgisi varsa, ortaya çıksın a.s

duydugum kadarıyla kulak amelıyatı sonrası kulaklar omur boyu acıyormus
kıkırdak ya, kan damarı olmadıgı ıcın kıkırdakta bır turlu ıyılesmıyormus
acıyıp duruyormus
ustune bıle yatılmıyormus

duydugum kadarıyla kulak amelıyatı sonrası kulaklar omur boyu acıyormus
kıkırdak ya, kan damarı olmadıgı ıcın kıkırdakta bır turlu ıyılesmıyormus
acıyıp duruyormus
ustune bıle yatılmıyormus

Kulakla ömür boyu acımıyor. sadece bazen seneler sonra kıkırdaklardaki dikiş uçları çıkabiliyoru onlarda 1 dakikalık bir işlemle alınıyor. İyi yapıldığı takdirde kalıcı bir sonuç veren ve hastayı çok memnun eden bir ameliyattır.

Aynı dert bende var.Benim de kulaklarım biraz kepçe..veee bu yaz düğünüm olacak.Nasıl saç modeli yaptıracağımı bilmiyorum.Yardımlarınızı bekliyoruuuum.

X