Küçük yaşta annemden dayak yediğim için sevmediğim birine kaçıp evlendim çok pişmanım. Detaya inin lütfen?

Kristalbeyaz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
115
52
29
Bekarken annemden sürekli şiddet görüyordum ve bu yüzden sevmediğim biriyle evlendim. Ama çok zormuş . Kalbimde hep bi sevgi eksikliği var ,aslında eşim beni çok seviyor ama ne yazık ki bende karşılığı yok. Böyle sürekli bi sevgi arayışındayım sanki. Aşık olup sevdiğim adamla evli olmak nasıl bir duygu acaba? Bazen ister istemez gördüğüm kişilere karşı platonik duygular besliyorum, tabi dışarıya asla yansıtmıyorum. Çocuklarım var onların düzenini bozup boşanmak istemem.ama çok zor bir durum,bende sevmek isterdim eşime karşı kalbim heyecanlansın isterdim, olmadı. Siz siz olun sakın böyle bir hata yapmayın

Kaç yıldır evlisiniz? Maddi durumunuz nasıl? Çocuklar için huzurlu mutlu yuva tabii ki önemli.
Lakin ömür bir kez verilir ve sevmediğiniz bir ortamda harcamaya değer mi? Onu düşünün.

Boşanma niyetiniz yok belli o zaman aşık olmasanız bile sevgi alışkanlık neyse maalesef onu içinizde yetiştirmeye bakın.

Kaç yıldır evlisiniz? Maddi durumunuz nasıl? Çocuklar için huzurlu mutlu yuva tabii ki önemli.
Lakin ömür bir kez verilir ve sevmediğiniz bir ortamda harcamaya değer mi? Onu düşünün.

Boşanma niyetiniz yok belli o zaman aşık olmasanız bile sevgi alışkanlık neyse maalesef onu içinizde yetiştirmeye bakın.
Eşimin maddi durumu iyi ama benim ailemin o kadar iyi değil, boşanırsam da eşim inadına beni parasız bırakır biliyorum. Çalışırım kendi paramı kazanırım ama çocuklarım hırpalanacak diye korkuyorum

Bekarken annemden sürekli şiddet görüyordum ve bu yüzden sevmediğim biriyle evlendim. Ama çok zormuş . Kalbimde hep bi sevgi eksikliği var ,aslında eşim beni çok seviyor ama ne yazık ki bende karşılığı yok. Böyle sürekli bi sevgi arayışındayım sanki. Aşık olup sevdiğim adamla evli olmak nasıl bir duygu acaba? Bazen ister istemez gördüğüm kişilere karşı platonik duygular besliyorum, tabi dışarıya asla yansıtmıyorum. Çocuklarım var onların düzenini bozup boşanmak istemem.ama çok zor bir durum,bende sevmek isterdim eşime karşı kalbim heyecanlansın isterdim, olmadı. Siz siz olun sakın böyle bir hata yapmayın
Boşanmak sadece düzen bozulmasın diye mi bir seçenek değil yoksa iş bulup çalışacak kalifiye bir imkaniniz mi yok ?

Sevmediğimiz adamdan kaç çocuk yaptınız? Mutsuz bir anne mi var karşılarında ?

Siz eşinize karşı tam olarak ne hissediyorsunuz?

Bilmem kaç yıl evliyken eşinize olan kalp çarpıntınız yeni sevgili olduğunuz dönemdeki gibi değildir tabi. O taze, yıpranmamış, tertemiz kalp atışıyla, görümce elti kayınvalide hezeyanlarından sonraki aşk çarpıntısı aynı olabilir mi?

Eş birbirinizi tamamlamaktır, saygıdır, sevgidir, güvenli limandır, bir şey gördüğün zaman ilk ona anlatma isteğidir, arkadaşlıktır, aldığın nefesten canının sıkkın olduğunu anlamasıdır mesela. Seni kendisi gibi görmesidir, bir olmaktır. Başkadır yani o en baştaki temel duygulardan.

İlk olarak, kendine karşı nazik olmalısın. Sevgi ve bağlılık zamanla gelişen şeylerdir ve kendine baskı yapmamalısın. Eşinin seni sevmesi, onun iyi bir partner olduğunu gösteriyor, ancak bu, senin duygularını değiştirmeyebilir. İlişkinizi gözden geçirip, eşinle birlikte açık ve dürüst bir iletişim kurmayı deneyebilirsin. Belki de bu süreçte onunla birlikte, sevgi bağınızı güçlendirecek yeni deneyimler keşfedebilirsiniz.

Ayrıca, platonik duygular beslediğin kişilere odaklanmak yerine, kendini ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya çalışabilirsin. Kendine zaman ayırarak, hobi edinmek veya ilgi alanlarını keşfetmek, içsel mutluluğunu artırabilir. Bazen, duygusal tatmini dışarıda aramak yerine, kendi içsel dünyamıza yönelmek daha faydalı olabilir.

Son olarak, gerekirse bir profesyonelden destek almayı düşünebilirsin. Terapi, geçmişteki travmalarla başa çıkmana yardımcı olabilir ve duygusal dengeyi bulmanı sağlayabilir. Unutma, duygusal olarak sağlıklı olmak, çocukların için de en iyisi. Kendini keşfetmek ve iyileşmek için zaman tanımalısın.

X