Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kızlar naparsınız,
Ben kızı uyuttum. Bugün de benim annem şarkısını istedi uyumadan önce. Onu açtım. Bu şarkıyı duyunca gözlerim dolu dolu oluyır. O bebekken hep bu şarkıyla uyutuyordum. Her defasında ağlamadan duramazdım. Lohusa psikolojisimi neyse🤣
Bugün niyetim evde durmaktı. Arkadaş aradı oğlunu okula göndermemiş illa gelin oynasınlar dedi. Israr edince gittim 2 saatlik. Kahve içtik. Çocuklar oynadı. Mantı yapacaktım kız pişi istedi. İki gündür istiyor. Un yok yapamadım. Diğer unu da kullanmıyorum. İade alırlar belki.
Arkadaştan dönüşte sitedeki carrefoura uğradım. 5 kilo un, 2 kutu saç boyası ( loreal kampanyası vardı) bir el kremi ( onun da kampanyası vardı neotrugena 12.90 çok iyi fiyat) elma, domates pil limon aldım 136 tl tuttu.
Eve geldik hamur yaptım. Sonra kendime yemek yaptım. Mantının içini hazırladım. Kızla sebzeli mercimek çorbası içtik. Babasıyla pişi yerler dedim.
Sonra eşim aradı donut istedi ondan. Benden istemişti almanışfım. Çünkü yemiyordu. Ben sana yaparım dedim. Hamırla çikolata eritip üzerini süsleyiverdim al sana donut. 😅
Eşim geldi yediler. Sonra kızla oynuyoruz. Tabi Ela yerinde oturma sorunu var oynarken bile bir oyana bir buyana toto yer görmüyor hiç. Koltuğun arkasına doğru kafası aşağı sarktı İki ayağı yerden kesildi, ben de panikle tuttum ayağını biraz yüksek sesle napıyorsun Elaa dedim.( koltuğun arkasında bayağı boşluk var) eşim beyefendi de film izliyordu. Bir baktım ona nasıl bağırdı Kız da ağladı.Babası Bırakın o kartları dedi. Dedim ne oluyor Sana benim şarteller attı. Hem gelip film izliyorsun hem çocukla oynadığımız oyuna laf ediyorsun. İki de sen oyna çocukla film izleyeceğine oyna da görelim dedim. Neymiş odada oynasaymışız. Tabi laf ettim sinirlendi ya basbas bağırıyor. Tabi ela da korktu hiç bizi öyle tartışırken görmedi.neye dellendiyse bugün. Sonra lafı yeyince tv yi kapattı gitti mutfağa hala söyleniyor.biz devam ettik oyuna.
Yani ben anlamıyorum izleme ya o kadar önemlimi film tv ben çocuk uyuyunca izliyorum. Ya da Ela birşey izlerken.
Bir de bana diyor uyutacağım dedin oyun oynatıyorsun. Uyutacağım dememim sebebi tableti verecek eline sonra çocuğun bırakması diş fırçala hazırlan kitap oku uykuya dalsın 11-12 olacak. Dedim.yani oyunu bıraktırmak daha kolay oluyor. Bir de gerek yok tablete. Oyunla geçen zaman daha kaliteli.
Neyse yani şimdilik konuşmuyorum.
Kız gitti konuştu. Kitap okuttu babasına. :)
Bir de zamanında kardeşimin eşine laf ederdi niye sürekli tvden çizgi film açıyorsunuz diye. Kınardı onu. Senin farkın me şimdi. Bunu da desem aileni kayırıyorum olur. Çenesiyle bitiriyor o kadar söyleyeyim.
Çocuk konusunda da kızım istedi alayım kızım istedi yapayım, kızına laf ettirmek. Ama filmi sonra da izlerim, kızımla az oynayayım karım da az dinlensin bir evi toparlasın ona da vakit kalsın diye düşünmez. Allahtan yemek yapıyor arasıra mutfağu evi topluyor, akşama yemek istemiyor. Böyle olmasa heralde çocukla hiç çekemezdim
Çok uzun yazdım kıZlar kusura bakmayın, hakkınızı helal edin. Biraz içimi dökmek istedim😍
Ay çok biliyolar benimkide açalım izleyelim oda tablet baksın diyor valla erkeklerde var sanırım o varkem sarıyor tablete bu kadar

Bugün iki tane makine deterjanı aldım rinso 49 8 kilo
Omo 64 7.5
Başka markette tek biri 89
Ucuz biyer var orda zam olmadan alıyım yaza kadar götürür
Bereketli olsun canım 😍iyi yapmışsın nasılsa deterjan akmaz kokmaz bende yedekliyorum gorsem
selam kizlar biz de bag evi gibi bir seye niyetlenmistik .tabi masraflar uctu arabayi satip dusuk model alip oyle yapalim diyoruz . cagnim arabayi da yeni almistik ama kredi 2 yil cekiliyor onu da odeyemeyiz ne yapalim saglik olsun
Hayırlısı olsun hakkınızda canim

Selam kızlar akşam eltim yazmisti kahvaltıya geldi iki eltim saolsun simit ekmek oglusa biseler almışlar yedik içtik 1 e geliyordu gittiler okul var çocukların çıkışa yetişmek için oglus bugün daha iyi tam burnuda geçsin ddim yollamadim yarın yollarım inşallah iyice iyi olsun ddim onların peşine namaz kılıp çıktım kırtasiye gittim oglusa karton iki tükenmez kalem 5 kusur verdim bime girdim tavuk ve krema aldım tavuk dünyası deniycem bir tarif buldum geldim onu sosladim esim dışarda 5 ten sonra pisiririm inşallah bimede 36 kusur ödedim tavukta uçmuş kremalar fln pahalanmis hep 🤦

Bozuk para kumbaram vardı açtım 235 kusur çıktı bütünlettim bimde üzerine 15 ekledim 250 olarak zulaya bir tane geçmişten avukatlık borc vardı geçen hafta avukat la anlaşıp ödedim kardeşim nakit avans çekti benim için 6 ayda odiyces az faizi bayada pztesi son ödemesi esim ödeme almassa zuladam vercem belki 1 gram bozarım 450 480 arası alfigim gram var elimde kaybettirmedi yarın ödemeye bakarak bakicam zuladam bı kısmını verdim borç için eşime kalsa zor ödenicekti bir tane daha böyle borç var onuda önümüzdeki aylarda peşin kapatmaya caliscam bakalım

Selam kızlar

Sabah boncuğumu okula bıraktım minnakla takılıyoruz evde..
Mercimek çorbası koydum bakalım uyduracağım bişeyler yemeklik..
Ne yapsam ne yapsam diye koca gün geziyorum :KK43:

Dün akşam file markete gittik hurma , fındık , patates , şekerleme , fıstık , vs bişeyler aldım. 180 lira tuttu :KK43:
Market alışverişlerinden soğudum resmen :KK43:

Evde un yok poğaça falan yapacaktım vazgeçtim. Amcam köyden un getirmiş halama, halam size de bıraktı dedi. Bi daha gelince alırım dedim. kaldı öyle.. Kendi buğdaylarından öğüttürüyor iyi oluyor. yarın bi ara uğrayayım en iyisi

Herşey uçuyor biz hala aynı kalıyoruz valla. Altın da fırladı , Euro da , dolar da ... Eşim dolar euro çok hızlı yükseldi birden düşerse diye çekiniyor.. Bende tl de kalmanın mantıksızlığını anlatıyorum ama bi türlü uzlaşamadık :KK43: Hakkımızda hayırlısı inşallahh Faize bulaşmak istemiyorum :KK43:

Bozuk para kumbaram vardı açtım 235 kusur çıktı bütünlettim bimde üzerine 15 ekledim 250 olarak zulaya bir tane geçmişten avukatlık borc vardı geçen hafta avukat la anlaşıp ödedim kardeşim nakit avans çekti benim için 6 ayda odiyces az faizi bayada pztesi son ödemesi esim ödeme almassa zuladam vercem belki 1 gram bozarım 450 480 arası alfigim gram var elimde kaybettirmedi yarın ödemeye bakarak bakicam zuladam bı kısmını verdim borç için eşime kalsa zor ödenicekti bir tane daha böyle borç var onuda önümüzdeki aylarda peşin kapatmaya caliscam bakalım
Bereketli olsun kuzu kumbaranız
İns tez zamnda ödenir borcda🙏🏻

Bereketli olsun kuzu kumbaranız
İns tez zamnda ödenir borcda🙏🏻
Saol canim iyiki arada 10 20 bakmadan döviz altiin yapmışım şimdi hesapladım borca verdiğim nakitten fazla kazanmış 6 ayda çokta döviz altın yok ona ragmen 5000 olacaktı toplamda elimde 7 bine yakın olmuş a sevinemiyirum döviz arttıkça herşey zamlaniyor TL de kalmak çok mantıksız

İyi geceleeeerrr
Ben geldim. Sabah kızla arkadaşa kahvaltıya gittik.Elaya doğum günü hediyesi almış onu verecekti. Kahvaltıya gelin dedi. Saat 14:00 gibi döndük. Biraz oynadık evde. Sonra hamur yaptım. Mantıya başladım. Ablam gelecekti. Biz mantıyı yaptık Elayla :) Ablam geldi.saat 16:30 gibi.
Çorba mantı yediler.ben de çorba kabak yeneği yedim..diyete azimle devam.çok şükür bugün 56.8 gördüm.yıllardır görmediğim kilo. Rahat 8 yıldır görmedim galiba🙈
Ahhh nasıl da yediler mantıları gözümün önünde ahhhhhh.
Diğer mantıları buzluğa attım. Eşim yemedi yemek. Ablam gelirken pişmaniye, abur cubur almış birsürü. Tabi Elaya da almış.
Bir de demezmi teyze bana ne hediye aldın🙈 tabi daha görmemişti teyzesinin aldıklarını.,dedim olmaz ayıp kızım hiç öyle söylenilirmi, her geldiğinde bir şey almayabilir. Birdaha sakın öyle sorma dedim. Tabi alıştı her geldiğinde birşeyler alıyor..
Neyse eşim geldi çayın yanına koydum onlara birşeyler. Ben yemedim.
Gündemimiz tabiki ekonomiydi. Asgari ücretin arttığı bu günde ne konuşulabilirdiki. Ablamın maaşı euro üzerinden tabiki oldukça arttı. Ama ülkenin bu durumuna oldukça üzüldüğünü söyledi.
İleri için yatırım yapmak istiyorum. Bir yıla kalmaz evin borcunu bitiririm dedi.
Bakalım ilerde inşallah istediğimiz işi kurabiliriz.
Bugün kardeşimin balayı otelinde son kararı verdi kardeşim. Kaç günlerdir araştırıyorum.bana soruyor..tabi çok pahalı olmasın diyorlardı. Ayy kv si de oradan diyormuş küçük otele gidin ne olacak. Ya bu balayı tabiki çok fiyatlı yer bakmadık ama balayı tatili bu en azından içinde uh de kalmasın. İçine sinsin. Biz balayı tatilimizi rixosta yapmıştık. Ve hep dedim iyiki orada yapmışız., birdaha ömür boyu da gidemeyiz artık. Sonunda ayarladık ve heyecanlandım😍 Biz de bahsettimmi bilmiyorum, bu yıl tatil rezervasyonunu yaptık. Tabiki geçen yıl hayalini kurduğumuz otele gidemeyiz. Şu an fiyatı 7000 arttı. Yıllar önce gittiğimiz bir otel vardı Çok memnun kalmıştık. Şimdi sahip ve isim değiştirmiş. Fiyatı iyi. İsim değiştirdiği için bu yıl iyi olmaya çalışır seneye fiyatı uçururlar diye düşündüm.bu benim tezim :)
Tabi gün gün artan herşeyle fiyatlar artacağı için hızlıca aldık. Yeterki kızımız mutlu olsun.
Bu ay eşim izne çıkacaktı yine biryere gideriz diyordu. Malesef mümkün değil. Fiyatlar almış başını gidiyor. Nerde eskisi gibi hem ev borcu öde hem yılda iki defa tatil yap..Ablam dedi ocaktan sonra izne çıksın termal otele gidelim birlikte, herkese bir şey yaptım size birşey yapmadım, hem birlikte eğleniriz dedi. Bakalım kısmet. Allah daha çok versin şimdiden. 🤲

Bu alim gücüyle 5 olsa nolur enflasyon nasıl hesapliyolar anlamıyorum 2 liraya aldığımız patates 5 ten aşağı yok misal sıvı yağ uçmus
Ahhh ahh bir de o asgari ücrete bayram yapanlar var. Ne diyeyim. Artık 50 yıl kendimize gelemeyiz. Geçmiş olsun bize. Paramız çöp oldu resmen. Küçük ülkelerin parası bile bizim paranın kaç katı.
Altınım da olsa kar yaptım diye sevinmem mümkün değil.😢

Selam kızlar akşam eltim yazmisti kahvaltıya geldi iki eltim saolsun simit ekmek oglusa biseler almışlar yedik içtik 1 e geliyordu gittiler okul var çocukların çıkışa yetişmek için oglus bugün daha iyi tam burnuda geçsin ddim yollamadim yarın yollarım inşallah iyice iyi olsun ddim onların peşine namaz kılıp çıktım kırtasiye gittim oglusa karton iki tükenmez kalem 5 kusur verdim bime girdim tavuk ve krema aldım tavuk dünyası deniycem bir tarif buldum geldim onu sosladim esim dışarda 5 ten sonra pisiririm inşallah bimede 36 kusur ödedim tavukta uçmuş kremalar fln pahalanmis hep 🤦
Canım trendyolda kremalarda indirim var kaç gündür. Tabi sizin bölgede varmı bilmiyorum. 4.5 gibiydi sitedeki onur markette. Yemeklere katılan kremada indirim vardı. Pastalara katılan da görmedim.

Ay çok biliyolar benimkide açalım izleyelim oda tablet baksın diyor valla erkeklerde var sanırım o varkem sarıyor tablete bu kadar
Bizim de öyle aynı şekil. 😅 yalnızken o kadar ısrar etmez. Artık zaten hergün tablet vermiyorum. Tv den açıyorum.
Babaların rahatlığı da beni geriyor

selam kizlar biz de bag evi gibi bir seye niyetlenmistik .tabi masraflar uctu arabayi satip dusuk model alip oyle yapalim diyoruz . cagnim arabayi da yeni almistik ama kredi 2 yil cekiliyor onu da odeyemeyiz ne yapalim saglik olsun
Hakkınızda hayırlısı olsun canım. Sonuçta araba işinizi görsün de. Bir yatırım daha önemli inan arabadan. Araba eskidikçe değeri düşer masrafı çok olur.
Eşim de bu ara arabayı satsak ucuz bir eve girsek. Arabasız oluruz ama evi kiraya veririz kirası krediyi öder diyor., emeklilikte bir gelirimiz daha olur diyor. Arkadaşın annesi ona bir yer söylemiş.ilerde burası uçacak demiş. Arabasız gezdiğimize değermi bilmiyorum. Arabayı eşim sadece metrobüse giderken kullanıyor. Kısa yürümelik mesafe. Bir de işte hafta sonu. O da istanbulda ne kadar bir yere çıkabilirsek..trafik kalabalık.araba da para yiyor. Masrafı vs.
Ama alıştık yapabilirmiyiz bilmiyorum. İlk evimizi de hiç para yokken krediyle almıştık.doğru karar vermek lazım.

X