Küçük Düşün Büyük Olsun!

Sivridilini çözmüşsün🤣 o sivridilli, ben de he diyemeyenlerdenim. Eskiden aynen senin dediğin gibi diyordum direk pat pat lafları söylüyordum.Birde üstüne sinirleniyordum. tabi tartışma çıkıyordu. Ama şimdi direk söylemek yerine lafı gerektiği yerde ve zamanda söylüyorum. Karşılığında bir laf edemiyor. 😅
insanlar degismiyor yedirenkcim o yuzden bir yerden sonra sallamamak lazim .kavga etsen ne gecicek eline aman o da oyle diyorum artik ben

Allah kabul etsin.
Seninki o borcun üstüne yatma derdinde sanırım ama hos değil uyanıga bak flaan demesi.
Herhlde kardesine verdi, bizde ödemeyelim diyecek.
Ama yalnız kadın cocuk evlendirecek.
Nasıl sinecek icine?3krs borcun üstüne yatınca yani.
Kendilerinin ailesi olunca kosa kosa öderler hemen.
Amin canım.
Ödememek mi bilmiyorum. Olabilir de. annem üçümüze ortak arsa almayı düşünüyordu. Ortak arsamızı verdiğimiz kardeşimizde ek çekilen krediyi ödeyecekti. Tabi arsa fiyatları uçtu. Kredi ödeyecek kardeşim de şuan sıkışık. Annem öyle bir planı olduğunu açıkladığında araştırıp yer bulsaydı belki olaylar böyle ilerlemezdi. Şimdi onun derdi de bizim bir parça payımız olacak ya o gidecek korkusu. Sonuçta kadın ister yapar ister yapmaz onu ilgilendirmez. Biz de kardeşler arasında anlaşıyoruz bu konuları. Kardeşim demiş bizde bu borcu altın olarak öderiz. sen alırken de bizde para katarız. Sonuçta o kardeşimin de payı olacak neden katmasın para. İşte benim kocinin saçma yorumları bitmiyor.
Sanki kendi annemin altın bozdurup verdiği parayı altın olarakmı ödeyecek tabiki hayır. Annem tl ödersiniz dedi. Bu da uyanıklık o zaman.
Kendi ama zamanında diyordu, babamdan para kalırsa kardeşim ev alır. Bizim evimiz var onun yok diye. Geçen inkar ediyor o o zamandı. Şimdi hiç vermem hakkımı diye.
Ama bilmiyorum o konuda güvenim yok

Hem bişe yapmayıp böyle negatif yorum yapılınca çok kızıyorum kadının parası borç almışlar ne alaka kadın belki olmayacak arsa isinide yapamiycak bide senin annenin parası benim eşim seez öyle muhabbetleri dahil olmaz
Aynen canım, sonuçta para kendisinin ne yapacağına kendisi karar verir. Onu ilgilendirmez. İşte bunun için diyorum paranmı var kimse bilmeyecek. Bilinirse sahiplenen çok olur.

Amin canım.
Ödememek mi bilmiyorum. Olabilir de. annem üçümüze ortak arsa almayı düşünüyordu. Ortak arsamızı verdiğimiz kardeşimizde ek çekilen krediyi ödeyecekti. Tabi arsa fiyatları uçtu. Kredi ödeyecek kardeşim de şuan sıkışık. Annem öyle bir planı olduğunu açıkladığında araştırıp yer bulsaydı belki olaylar böyle ilerlemezdi. Şimdi onun derdi de bizim bir parça payımız olacak ya o gidecek korkusu. Sonuçta kadın ister yapar ister yapmaz onu ilgilendirmez. Biz de kardeşler arasında anlaşıyoruz bu konuları. Kardeşim demiş bizde bu borcu altın olarak öderiz. sen alırken de bizde para katarız. Sonuçta o kardeşimin de payı olacak neden katmasın para. İşte benim kocinin saçma yorumları bitmiyor.
Sanki kendi annemin altın bozdurup verdiği parayı altın olarakmı ödeyecek tabiki hayır. Annem tl ödersiniz dedi. Bu da uyanıklık o zaman.
Kendi ama zamanında diyordu, babamdan para kalırsa kardeşim ev alır. Bizim evimiz var onun yok diye. Geçen inkar ediyor o o zamandı. Şimdi hiç vermem hakkımı diye.
Niye hep böyle oluyor bilmem.
Senin malının hesabını yaparlar kendi mallarına gelince hesap yapılmıyor.
Eşim hiç maldan vs bahsetmez ama bir iki defa sukadar sana kalır sukadar kardeşine vs muhabbeti yaptı.
Daha anam babam sağ belki satacak yicekler yani.
Senin köyden falan ne kalıyor onu hesap etsene baban ne bıraktı sanki diyorum.
Benim kısas yapacağımı bildiğinden karışmıyor.

Ama şöyle bisi var ben kardeşimin hakkını yemem kendi hakkımida yedirmem.
Yani velev ki sagken benden mal kaçırıp kardeşime verecek olsalar razı gelmem.
Daha sonra bozdururum.
Bu konuda netim.
Ölüm hak miras helal.
Benimde evlatlarım var bisi kalacaksa eşit kalacak.
Yoksa hiç kalmasın.

Fırına balık verdim.
Makarna vardı ama yemediler neyse yarina kalır.
Kıza bugün çok cesit yapamadım o içime oturdu accik.
Çorbasını yaptımy yedi,meyve yedi, biraz balık yedi.
Azda makarna yoğurt yedi.
Sebze yemeği yapamadım.
Yarın pazara çıkıp bisiler alım.
Kızı istediğim gibi yediremedigimde akşam uyuduğunda vicdan yapıyorum.
Yiyor çok şükür ama çeşit yapmam gerekiyor.

Evi süpürdüm mutfağı topladım.
Mikrodalga ve fırın sil beni diyor halim yok.
Kiz koltuğu çizmiş tükenmez kalemle.
2dk kalemi yakalamasin asla affetmiyor.
Kestane almış kardeşim onu pişircem ıhlamurla yenir.
Az da Mısır patlaticam kızla zor yesekde seviyorum.
Puff günler niye bukadar çabuk geçiyor ki,.😑

Amin canım.
Ben ödedim kurtuldum biran evvel öder kocana hatta annem istiyor deee
Herşey iki kat katladı iyiki ödedim diyo şimdi benim akıllı lazımmış borcu varmış de bal gibi ödüycek

İyi geceler kızlar,
Tam okuyamadım yarım kaldı. İdodaydım internet çekmedi. Eve döndüm.sabah da uyandım valiz hazırlıyordum. Ela uyandı gözler dolu dolu ama ben anneannemi özleyeceğim dedi. Sarıldım yine gelirim annecim dedim.
Kahvaltı toparlan falan. Annemle oturduk sohbet az. Kardeşim geldi çıktık. Yolda araba bozuldu. Tamir ettirdi eşi.
Sonra beni bıraktılar. Ancak yetiştim.
Geldik,hemen kızına sarılıyor🙄 aldı kucağına. Biraz konuştular.,belli bana biraz bozulmuş 😅 çok da tııın!
Ciğerci bahattine yemeğe götürdü bizi. Uzun zamandır gidememiştik.Ela küçükken gidiyorduk ama yerinde durmuyordu.,onun yiyeceği gibi birşey olmuyordu..bu defa et yedi biz de rahat ettik. Eve geldik..ev dağıldı🤣 eşim de diyor; ev derdi topluydu ne yaptın kızım bu ne hal🙊 ben de dedim gel kızım diyordun al sana işte dedim🤣🤣 olsun dedi.
Kardeşimin verdiği sayı kartlarıyla oynadık.yine verdiği kitaplardan okudum. Kitaplık bana küçük geliyor. Keşke daha büyüğünü alsaydım🙉😅

Selammm ahhh keske tatilde olaydim☺️
Agzin bal yesin beybi insallah diyim.
Dün Sabah 9.30da ciktik evden.
Aksama kadar gezdik valla eve gelince totom bile agriyodu yurumekden.
Bi kahvalti yaptik baraj manzaralı kizida bahcesinde gezdirdik salladik falan.
Ordan yürüme parkuru buldum nette bakarken.
Ayyy nasilll güzel ucretsiz falan.
Herkes kahvesini almis kamp sandalyesini barajin ust kisminda ormanin icinde yuruyosun.
Yapraklarin rengin 50tonu.
Cok guzeldi
Esim dedi keske kalacak yer baksaydın kalırdık ama pek planlı degildi.
Hava bizi yaniltti
Yolda hatta yagmur yagdi donecektik falan sonra bi güneş cikti montlari bile attık.
12bin adim yapmışım hala heryerim dökülüyor. Telf. Uzerimde olmadigi zamanlarda oldu mekanin bahcesinde falan dolanirken..
Neyse yapariz bi kacamak tatil sözün olsun dedim esime. 🤗
Aksam geldik eve.
150tl kahvalti ve kahveye verdik bi de mazot yaktik tabi baska bisi harcamadik.
Kiza muz, süt, kraker, mandalina, elma, kuru incir falan almistim yanima.
Tam techizat gidiyorum artik baya oyaliyor onu.
Kuru dallarla oynadi biz yuruken arabasinda alisti garibimde bize ayak uyduruyo artık 😂

Bugun ev almis basini gidiyor.
Esim benim kargo iadem vardi onu vermeye gitti.
Kiz uyuyo oglan kursda.
Yemek yok.
Bakalim napcim.

Salona avize siparisi girdim
Bulasik detrj. Bitmisti 84lusunu 89tl aldim.
Hepsiburada artik market indirimi vermiyo valla bu beni üzer 😔
Neguzel aliyorduk.

Ebebegi sikayet etmistim 20tl hediye para verdi.
Hala urunu almadi o ayri.
50tl hediye cekim var kiza oyuncak alicam.
Iademide alirlarsa bisiklet alirim belki.
Ayy artik nerelere koycaksak.

Bende durumlar böyle

Storylere gittiğim yerleri yazmiyorum konum fln artık (canim oyle istiyo) soran sorana 😂
Yakında bi gezihesabi acicimm beles kalicim reklam alip olmuyo boyle
Neresi neresi ben de sorimmm😂
Hepsiburada da günlerdir takip ediyorum. Acaba bana mı indirim vermiyor dedim. Cüzdanıma 20 tl yüklemişti ondanmı dedim.
Onu da silmişler. Kaçırdım kampanyaları. Evde değildim gitti kampanyalar :)

Ahh eksikler biter mi konusmussunuz.
Oglana mont lazim
Esim banada al diyo indirim bakiyorum netten.
Kiza bot aldik 150tl verdik.
100tl asagi yok ztn.
Kıza almam galiba daha bisi.
Olani giysin.
Erbaslarin montlari halletmem lazim.
2 sisme montumda dar oluyo kilo veremedigimden.
Tek kabana kaldım iyimi.
Evirip cevirip giyiyorum ayni montu.
4-5sezon giydim ikisinide o sebeple acimiyorum artık.
Icine giremezsem cikaririm evden daha tutmam.
S bedenler artık m alicam demek.
Kilo verim diye cabaladikca hic veremiyorum onu anladim.
Kasmicam hersey beyinde bitiyor.
Alt esofman aldim onlarida s aldim hatta dun ki yeniydi belimden dustu durdu s beden.
Kalibindan demek esnedi.
Kendi ihtiyaclarimi yine ertilicem gibi ya da az az alicam.

Esim 2 ayi atlatsak biraz rahatlariz diyor.
Diger aracin masrafi cikmisti taksit yaptirmistik karta.
Esya taksitleri 2 ay sonra bitecek.
3 odeme sonrada oglanin kurs bitiyor.
Kasimda günü biz aliyoruz
Esim altin alacak kart bastircak uzerine kullanmadigimizdan satis fiyati dusmuyor boyle.
Ust katin baslamasi sanirim bahari bulacak nakitde tutmak mantikli gelmedi bana.
Bakalim kuyumcuyla konusucaz 50bin tl lik alicaz bize kendi onermisti bunu.
Bugünlerde tl tutmak zarar onu anladım. Kızın birikimine gidip bir altın alamadım. Artmış fiyatlar.
Bisiklet alacağım baharda dedim. Kardeşim de dedi,o zaman bisiklet fiyatları artıyor kış günü daha düşük dedi. Olmazsa bisiklet alırım.

Niye hep böyle oluyor bilmem.
Senin malının hesabını yaparlar kendi mallarına gelince hesap yapılmıyor.
Eşim hiç maldan vs bahsetmez ama bir iki defa sukadar sana kalır sukadar kardeşine vs muhabbeti yaptı.
Daha anam babam sağ belki satacak yicekler yani.
Senin köyden falan ne kalıyor onu hesap etsene baban ne bıraktı sanki diyorum.
Benim kısas yapacağımı bildiğinden karışmıyor.

Ama şöyle bisi var ben kardeşimin hakkını yemem kendi hakkımida yedirmem.
Yani velev ki sagken benden mal kaçırıp kardeşime verecek olsalar razı gelmem.
Daha sonra bozdururum.
Bu konuda netim.
Ölüm hak miras helal.
Benimde evlatlarım var bisi kalacaksa eşit kalacak.
Yoksa hiç kalmasın.
İşte o hesap beni çıldırtıyor. Onların haddinemi. Eşim arada annemin ev konusunu da dile getirmişti. Yani daireler babamın üzerine ama noter onaylı oturdukları ev Allah gecinden versin birşey olursa sadece anneme kalacak. Çocukları diğer evden pay alacak. Bunu işte ya olay çıkartırlarsa diyor. Önlemini alsın diyor. Belki iyiliği için söylüyordur.
Ama Çıkartsalar ne olacak annemin de kardeşimin de hakkı var. İşte derdi onu gerdi ne diyeyim.
Senin dediğin gibi kendi ailesinden kalacak hiçbirşey yok şimdilik.Bu konulara düşmesi enteresan

Ben ödedim kurtuldum biran evvel öder kocana hatta annem istiyor deee
Herşey iki kat katladı iyiki ödedim diyo şimdi benim akıllı lazımmış borcu varmış de bal gibi ödüycek
Birkaç ay geçsin diye bekliyorum. Toparlasın diye. Sonra diyeceğim her ay altın alıp koyalım. Gidince anneme verelim. Sıkışsın versin ne diyeyim

Annem Elaya para verdi. Dün bereket günü diye mayalamaya koydum😂
Ben de mevlüt masrafı için 100 tl verdim anneme. Dayımla birlikte ödeyecekler. Herkes (Kardeş ve kuzenler) 3-5 verdi Allah kat kat versin para katanlara.
Annem bana bıçak, rende ve sarma üstü kapağı almış. Geçen pazarda görmüştüm. Pahalı geldi almadım.iyiki de almamışım.
Bugün yine birşeyşer koydu. Ceviz, sarma, mevlütte cantik yaptırmıştı. Eşime ayırmış buzluğa koymuş onları da koydu. Eşimle zaten birsürü şey göndermişti.Kardeşim kıza kıyafet kitap etkinlik diğer kardeşim de krep tavası verdi. Bimde aktüelmiş.. Güya çanta ile gittim valiz ile döndüm. Daha birkaç şey daha verdi Elaya onları getirmedim.
Yarın da eşimin babası birşeyler gönderecekmiş otobüsle. Zeytinyağı üçüncü teneke olacak. Sıvıyağ almam belki.
Bakalım neler gönderecek. Bereketli günlerim. Allah veren herkese çoook çok fazlasını versin🤲

Neresi neresi ben de sorimmm😂
Hepsiburada da günlerdir takip ediyorum. Acaba bana mı indirim vermiyor dedim. Cüzdanıma 20 tl yüklemişti ondanmı dedim.
Onu da silmişler. Kaçırdım kampanyaları. Evde değildim gitti kampanyalar :)
Benimde 15tl silinmis ben anlamadim bisi.
Ama indirimler iyiydi
Bugünlerde tl tutmak zarar onu anladım. Kızın birikimine gidip bir altın alamadım. Artmış fiyatlar.
Bisiklet alacağım baharda dedim. Kardeşim de dedi,o zaman bisiklet fiyatları artıyor kış günü daha düşük dedi. Olmazsa bisiklet alırım.
Galiba almak mantıklısı.

Selamm.
2gundur dökülüyorum toparlanamadim.
Cuma gunu montsuZ falan gezdim. oralarda bi ates bastı ordan mi carpildim noldu her yerim agriyor.
Esim sabah dedi istiyorsan çıkalım disari çıkacak halim yoktu
Hala yatip yuvarlaniyorum.
Kiz uyudu pazara flnda cikamam.
Bir kac parca eksik var esime aldircam artık.
Sulu yemek yapmam lazım.
Oglan derse gitti geldi.

Banyoyu temizleyip evi supurursem rahatim.
Icimde bi sıkkın ciksam belki iyi gelirdi ama kizi hazirla yanima alacaklarimi hazirla okadar gözümde buyuduki.
Cantami al çık zamanlarini bazen özlüyorum.
Yoruluyorum artık dışarı cikarken.
Sürekli şunu unuttum mu bunu unuttum mu diye dusunuyorum.

Sabah herseye agladi.
Biberonunu gordu süt diye agladi.
Kahvalti yapmadan daha süt icti kesildi.
Sonra telf. Icin agladi.
Sonra giyinmemek icin agladi.
Bi de vuruyo.
Babam dun almisti kizi annem tam 10dk sonra getirdi.
Asla bakmak istemiyor. Karistiriyor diyor.
Esime diyorum kizimi kimse istemiyor.
Kadin bas edemiyor napsin diyor o da.
Bazen nefes alamıyorum 😔

İyi geceler kızlar,
Tam okuyamadım yarım kaldı. İdodaydım internet çekmedi. Eve döndüm.sabah da uyandım valiz hazırlıyordum. Ela uyandı gözler dolu dolu ama ben anneannemi özleyeceğim dedi. Sarıldım yine gelirim annecim dedim.
Kahvaltı toparlan falan. Annemle oturduk sohbet az. Kardeşim geldi çıktık. Yolda araba bozuldu. Tamir ettirdi eşi.
Sonra beni bıraktılar. Ancak yetiştim.
Geldik,hemen kızına sarılıyor🙄 aldı kucağına. Biraz konuştular.,belli bana biraz bozulmuş 😅 çok da tııın!
Ciğerci bahattine yemeğe götürdü bizi. Uzun zamandır gidememiştik.Ela küçükken gidiyorduk ama yerinde durmuyordu.,onun yiyeceği gibi birşey olmuyordu..bu defa et yedi biz de rahat ettik. Eve geldik..ev dağıldı🤣 eşim de diyor; ev derdi topluydu ne yaptın kızım bu ne hal🙊 ben de dedim gel kızım diyordun al sana işte dedim🤣🤣 olsun dedi.
Kardeşimin verdiği sayı kartlarıyla oynadık.yine verdiği kitaplardan okudum. Kitaplık bana küçük geliyor. Keşke daha büyüğünü alsaydım🙉😅
Bende evin derli toplu hallerini özlüyorum
Ev daginik oluncada enerjim düşüyor
Olacak okadar, olsun falan diye kendimi telkin ediyorum
Cocuklu katalog gibi evler nasıl oluyor biri anlatsın ya

Bende evin derli toplu hallerini özlüyorum
Ev daginik oluncada enerjim düşüyor
Olacak okadar, olsun falan diye kendimi telkin ediyorum
Cocuklu katalog gibi evler nasıl oluyor biri anlatsın ya
Zamanla alışıyorsun 😅 ben öyle oldum. İlk zamanlar beynim dönüyordu😂
Bir de kendimi telkin ettiğim konu çocuksuz geçen yıllarımdı. Ayrıca ilerde bu günleri arayacağız.odalarına çekilecekler🙄
O katalog gibi evler, oldukça az oyuncak çocuğu oynamaktan kısıtlama, oyuncak dağıtıp çocuk iki dakikalığına diğer odaya gidince hemen ardından toplama yani çocuğa fırsat vermeme oluyor bana göre. Ve böyle olunca da çocuğun elinden tablet telefon düşmüyor. Üst komşumdan biliyorum :)

Zamanla alışıyorsun 😅 ben öyle oldum. İlk zamanlar beynim dönüyordu😂
Bir de kendimi telkin ettiğim konu çocuksuz geçen yıllarımdı. Ayrıca ilerde bu günleri arayacağız.odalarına çekilecekler🙄
O katalog gibi evler, oldukça az oyuncak çocuğu oynamaktan kısıtlama, oyuncak dağıtıp çocuk iki dakikalığına diğer odaya gidince hemen ardından toplama yani çocuğa fırsat vermeme oluyor bana göre. Ve böyle olunca da çocuğun elinden tablet telefon düşmüyor. Üst komşumdan biliyorum :)
Eşim bırak yine dagitcak diyor
Akşam topluyoruz artık.
Oğlan evt öyle odasında bende duzene alıştığımdan yıllardır şu durum arada dellendirmiyo değil.
Daha yeni supurgeye sıra geldi bugün saldım 🤫

X