Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamlarr
Yarin teyzem gelecek evi toparlamam lazım
Toz alıp sil süpür yapsam ii olur
Kardeşime kiz istemeye gidiyorlar yarin , ben gelmek istemiyorum dedim babama sen ne dersen yinede onu yaparım dedjm istemiyorsan gelme dedi bosver .
Hickimseyi görmek istemiyorum muhatap olmak istemiyorum herkesten uzakta bi başıma yaşamak istiyorum artık çok sıkıldım

Yaz düğünleri bitsin lütfen eşimin akrabasının kızının düğünü var. Başka ilçede mecbur gideceğiz, eşim altın takalım dedi takamayız dedim. O kadar net bir sesle söyledim neden bile diyemedi, öyle yüzüme bakıyordu ikinci evliliği kızın ilk evliliğinde çeyrek taktık ben iki doğum yaptım hiç hediye getirmediler para takarız dedim eşim sen ne istiyorsan onu tak dedi. Eşim bazen darlıyor beni onun tarafına ne taktıysak hiç geri gelmedi ev hediyesi bazen çeyrek götürdük bize gram bile getirmediler. Ayy nasıl dolduysam artık kızlarım ama gitmek zorunda bile değilsin anne diyorlar canlarım benim. Yemegim var sadece pilav yaptım pazara gittik eşimle pazar çok pahalı kızlar.
-3 kilo domates 15 tl
-1 kilo biber 5 tlt
-1 kilo patlıcan 5 tl
-1 kilo kabak 5 tl
-2 adet maydanoz 2 tl
-3 kavun 30 tl
-2 kilo üzüm 14 tl
-2 kilo salatalık 8 tl
-1 kilo havuç 6 tl
-800 gram peynir 45 tl
-yarım kilo lor 6 tl
birkaç birşey daha var ama unuttum. Ama pazar kalabalık bile değildi. Bu mevsimde herkes turşu yapardı konserve yapardı gördüklerim benim gibi bir kilo alıyordu.
Bu gün 2 kilo osmancık pirinç ve az lokum aldık 27 tl. Halıya overlok yaptırdık 15 tl. Sabah simit 7.5 tl valla eksik hiç bitmiyor çok şükür bin şükür ama herşey çok pahalı daha önce ben pirinci bu aylarda 5 kilo alırdım uzun süre gitsin diye ama şimdi bir-iki kilo alınca çabuk bitiyor.
Önceden annem hep hesaplı alışveriş yapardım derdi şimdi kadın hiç hesaplı birşey yok diyor mecbur alıyoruz yemeden olmaz. Trendyol indirimlerinden kızlarım sağolsunlar yine yeni yeniden alışverişler yaptı hepsi tek tek geliyor. Kredi kartı artık patlamadı patlattılar akşam büyük kızım diyor ki kartta limit varmı 95 tl lik var dedim artık ne alıcaksa görürüz gelince birde kızlarım ayrı ayrı alışveriş yapınca birbirlerinede aldıklarından alıyorlar bu davranışları çok mutlu ediyor beni.

İyi aksamlar bacımlar
Öglen kızla koci almaya geldiler beni
Köfte ekmek ayran getirmisler,ofiste yedik cıktık
Kızla avmye girdik oyuncaklara bindi,25 tl
Kum havuzuna girdik 25 tl yarım saati,benimki anca 15 dk durdu.
Ben de kenarda oturuyorum,dönüp dönüp bakıyo,dudak büzük dokunsalar aglıcak😟
Ondan kücük bebekler var cıkmıcam diye aglıyo,benimki al beni diye.
Aldım cıktk mecbur.
Benim cocukbana bagımlı bence😕
Migrosta 50 tl bıraktık;yarım kg yesil mercimek 12,5 tl ya🤦🏻‍♀️Ray alıyorm bakliyatı valla 2 yemek anca yaparız😓züber topcik,kücük su,persil sıvı deterjan(21 tl)2 tane de starbuck kahvesi.
Eve geldik kzıı yıkadım.
Bezelye vardı yanına pilav yaptm.
Alya bezelye yedi ıyuttum
Camasır katlamalı Gönül dagına bakıyorm😅

Selam kızlar yazamadım bugün kahvaltıya eltime gittim günümuz vardi yedik içtik oglus kuzenleriyle oynadı esim aldı akşam üzeri geldik onlara biseler hazırladım yediler derle toa oglusu uyutuyorm yarın yikarim onu gider inşallah pazartesi okula iyiydi bugün arada oksurdu akşam yoktu öksürük çarşafları değiştim kalem sürmüş yarın beyazları bir açmam gerek havlu kalmamış 🤦günün harcaması poğaça ekmek 20 güne verdim 200 esimin çok yoktu kartı verdim nakit ne kullandı bilmiyorum mazot alcam diyodu Ekim sonu benim günüm inşallah☺️

Selam kızlar yazamadım bugün kahvaltıya eltime gittim günümuz vardi yedik içtik oglus kuzenleriyle oynadı esim aldı akşam üzeri geldik onlara biseler hazırladım yediler derle toa oglusu uyutuyorm yarın yikarim onu gider inşallah pazartesi okula iyiydi bugün arada oksurdu akşam yoktu öksürük çarşafları değiştim kalem sürmüş yarın beyazları bir açmam gerek havlu kalmamış 🤦günün harcaması poğaça ekmek 20 güne verdim 200 esimin çok yoktu kartı verdim nakit ne kullandı bilmiyorum mazot alcam diyodu Ekim sonu benim günüm inşallah☺️
eltisiyle anlasan nadir insanlardansin sekreter .cok hosuma gidiyor masallah

İyi geceler
Uyudum uykumu aldım buradayım.kızı uyuturken uyuya kalmışım.
Sabah kahvaltı ardından arkadaşla konuştum biraz ev okul araştırıyorım ilerisi için, ya b düzü ya da b çekmece iki devlet okulu var söyledikleri. Bakalım özele gönderemem sanırım çok para.
Arkadaşla aşağı çimlere çıkarttık kızları biraz koştular top oynadılar. Çimlerde yuvarlandılar. Oysa ne kadar güzel birşey çimlerde yuvarlanmak doğayı hissetmek, yapma kızımla geçiyor o an. Ahh bu virüs. Neyse yine de dinlemediler.
Eşim geldi beni pazara bıraktı.
Hamsi 20 tl
Salatalık 5 tl
Domates 5 tl
Mısır 5 tl
Patlıcan 5 tl
Ispanak 5 tl
Kırık zeytin 15 tl
Kavanoz hunisi aldım üç adet 10 tl. İnternette teki 8 tl anneme 2 tane aldım çok lazımm
İncir 15 tl
Roka 3 tl uçmuş roka fiyatı
Taze soğan 3 tl
Yufka 7.5 tl canım gözleme istedi yufkayla hızlıca yapayım dedim
Kıl biber 5 tl
Kapya biber sarı kırmızı 10 tl
Toplam 120 civarı harcadım.
Paranın adı var.
Geldim balık yapmadık. Yarın yaparız dedik. Kahvaltı istedi eşim. Ispanak peynirli gözleme yaptım. Yarın da hamur kızartacağım kızım istedi.
Bugün bilmece kartlarımız geldi. Oynadık biraz.
Kız incir yemiyor😣 annem elma Üzüm koymuştu onu yiyor. Hiç tadını bilmez incirin. Allahtan taze soğan yedi ekmekle, soğan ekmek yedi nasıl mutlu oldum🤩

yedirenk79 yedirenk79 valla gida konusunda gercekci yorumlardan uzak konusmalari sevmiyorum .napalim her sabah blueberry li yulaf mi yiyelim yani
Bilmiyorum hep kafa karıştırıyorlar. Ben birara karatay tarzı beslendim. Egzamam geçti mide yanma reflü geçti ve doğal olarak öksürüğüm de azaldı. Reflü de öksürüğe sebep oluyor.beslenme şeklimi değiştirdim yine aynı oldum. Desteklemeyen de çok ama bana fayda ettiğini gördüğüm için Mantıklı geliyor.

eltisiyle anlasan nadir insanlardansin sekreter .cok hosuma gidiyor masallah
Bizim de eltimle birbirimize ne zararımız var ne de yararımız..ancak teyzede görüşüyoruz. Onlara gitmiyoruz da en son ne zaman gittik hatırlamıyırum.
Eşim iki kardeşler birbirine zıt iki insanlar..herkes kendi hayatında

Yaz düğünleri bitsin lütfen eşimin akrabasının kızının düğünü var. Başka ilçede mecbur gideceğiz, eşim altın takalım dedi takamayız dedim. O kadar net bir sesle söyledim neden bile diyemedi, öyle yüzüme bakıyordu ikinci evliliği kızın ilk evliliğinde çeyrek taktık ben iki doğum yaptım hiç hediye getirmediler para takarız dedim eşim sen ne istiyorsan onu tak dedi. Eşim bazen darlıyor beni onun tarafına ne taktıysak hiç geri gelmedi ev hediyesi bazen çeyrek götürdük bize gram bile getirmediler. Ayy nasıl dolduysam artık kızlarım ama gitmek zorunda bile değilsin anne diyorlar canlarım benim. Yemegim var sadece pilav yaptım pazara gittik eşimle pazar çok pahalı kızlar.
-3 kilo domates 15 tl
-1 kilo biber 5 tlt
-1 kilo patlıcan 5 tl
-1 kilo kabak 5 tl
-2 adet maydanoz 2 tl
-3 kavun 30 tl
-2 kilo üzüm 14 tl
-2 kilo salatalık 8 tl
-1 kilo havuç 6 tl
-800 gram peynir 45 tl
-yarım kilo lor 6 tl
birkaç birşey daha var ama unuttum. Ama pazar kalabalık bile değildi. Bu mevsimde herkes turşu yapardı konserve yapardı gördüklerim benim gibi bir kilo alıyordu.
Bu gün 2 kilo osmancık pirinç ve az lokum aldık 27 tl. Halıya overlok yaptırdık 15 tl. Sabah simit 7.5 tl valla eksik hiç bitmiyor çok şükür bin şükür ama herşey çok pahalı daha önce ben pirinci bu aylarda 5 kilo alırdım uzun süre gitsin diye ama şimdi bir-iki kilo alınca çabuk bitiyor.
Önceden annem hep hesaplı alışveriş yapardım derdi şimdi kadın hiç hesaplı birşey yok diyor mecbur alıyoruz yemeden olmaz. Trendyol indirimlerinden kızlarım sağolsunlar yine yeni yeniden alışverişler yaptı hepsi tek tek geliyor. Kredi kartı artık patlamadı patlattılar akşam büyük kızım diyor ki kartta limit varmı 95 tl lik var dedim artık ne alıcaksa görürüz gelince birde kızlarım ayrı ayrı alışveriş yapınca birbirlerinede aldıklarından alıyorlar bu davranışları çok mutlu ediyor beni.
Takmayana niye takıyormuşsunuz. Hiç takmam doğrusu.
Bereketli olsun canım. Ekonomi çok kötü neye yeteceğimizi şaşırıyoruz. Allahtan tek çocuk var.okul masrafı da başlayınca daha da artacak masraf. 3 çocuk yap 4 çocuk yap diyenler, nasıl yereceğiz acaba 🙄 ev kiralarına baktım bizim evler 3000 den başlıyor. Kiralar uçmuş ev fiyatları uçmuş.,
Asgari ücretle çalışan nasıl yetecek. Dertlendim yine.

Selamm güne atraksiyonla basladik.
Kiz uyandi esimde aldi salona gectiler.
Eyvahhhh diye bir ses😬 kostum salona koltuga oje dökmüşler.
Gozlerimden atesler falan çıktı.
Kiz ojeleri alip esime getiriyo o da acmis becermisler..
Cikardim bir sekilde ama cikmicak diyede bi panik yaptim.
Sonra kahvalti faslı.
Dizi izlicez bakalım.

Baska atraksiyon olmasın bugun.
Bukadari kafi geldi zabah zabah.
Allahımmm en korkutuğum şey nasıl çıkarttın. Bir de yeni koltuklara😳🤯
Ben ojeleri hala yukarı koyuyorum korkuma:olamaz: geçen yatağımds oje sürerken damladı çok iyi çıkmadı izi kaldı çarşafta.

tr_lelli tr_lelli yedirenk79 yedirenk79 eğer kız çocuğunuz varsa tecrübelerimle yazıyorum yeni aldıgım halının üstüne kırmızı ojeyi döktü kızlarım ve kış günü halı yıkamacıya gitti 13 gün sonra geldi. Çarşaflarımda da ruj lekeleri oldu çünkü dudaklarına sürünce onlar bizim gibi kollamıyorlar kendini yastıklara çarşaflara havlulara bulaştırıyorlar. Ama her anına değer o an çok sinirlendiğimi hatırlıyorum ama üstünden yıllar geçince kendime kızıyorum niye o kadar tepki gösterdim diye.
Kızlar günaydın güzel bir pazar günü olsun hepimize. Kahvaltıya patates kavurması istediler yapıldı yendi şimdi mutfak toplucam önce size bakayım dedim. Yemeklerden yarım yarım var yapmıcam hepsi bitsin öyle yapıcam yeni yapılanı yiyorlar hemen diğerleri kalıyor bakalım birşey isterlerse yaparım. Çamaşır toplanacak katlanacak evi toplarım iş çok ben başlayayım toplamaya.

Bizim de eltimle birbirimize ne zararımız var ne de yararımız..ancak teyzede görüşüyoruz. Onlara gitmiyoruz da en son ne zaman gittik hatırlamıyırum.
Eşim iki kardeşler birbirine zıt iki insanlar..herkes kendi hayatında
Aynı biz. Ya bayram da ya da çocukların doğum gunlerinde görüşürüz. Aynı mahallede sayılırız. Yürüme 10-15 dk mesafede evlerimiz. Hiç de ettim var gibi hissetmem. Ama gorumcem ile çok iyidir aramız. Ablamdan farklı degildir

İyi geceler
Uyudum uykumu aldım buradayım.kızı uyuturken uyuya kalmışım.
Sabah kahvaltı ardından arkadaşla konuştum biraz ev okul araştırıyorım ilerisi için, ya b düzü ya da b çekmece iki devlet okulu var söyledikleri. Bakalım özele gönderemem sanırım çok para.
Arkadaşla aşağı çimlere çıkarttık kızları biraz koştular top oynadılar. Çimlerde yuvarlandılar. Oysa ne kadar güzel birşey çimlerde yuvarlanmak doğayı hissetmek, yapma kızımla geçiyor o an. Ahh bu virüs. Neyse yine de dinlemediler.
Eşim geldi beni pazara bıraktı.
Hamsi 20 tl
Salatalık 5 tl
Domates 5 tl
Mısır 5 tl
Patlıcan 5 tl
Ispanak 5 tl
Kırık zeytin 15 tl
Kavanoz hunisi aldım üç adet 10 tl. İnternette teki 8 tl anneme 2 tane aldım çok lazımm
İncir 15 tl
Roka 3 tl uçmuş roka fiyatı
Taze soğan 3 tl
Yufka 7.5 tl canım gözleme istedi yufkayla hızlıca yapayım dedim
Kıl biber 5 tl
Kapya biber sarı kırmızı 10 tl
Toplam 120 civarı harcadım.
Paranın adı var.
Geldim balık yapmadık. Yarın yaparız dedik. Kahvaltı istedi eşim. Ispanak peynirli gözleme yaptım. Yarın da hamur kızartacağım kızım istedi.
Bugün bilmece kartlarımız geldi. Oynadık biraz.
Kız incir yemiyor😣 annem elma Üzüm koymuştu onu yiyor. Hiç tadını bilmez incirin. Allahtan taze soğan yedi ekmekle, soğan ekmek yedi nasıl mutlu oldum🤩
Ben şu yaşıma geldim bilmem incirin tadını 😂😂

Selam kızlar
Teyzem geldi bugün bende kalacak Kardeşime kiz istemeye gittiler
Annemde geldi tavada ekmek filan yaptık
Sohbet muhabbet sonra saç makyaj yaptım teyzeme
Kiz istemeye gittiler , bensiz
Hic böyle hayal etmezdim biri söylese ihtimal vermezdim ama nasipten ötesini yaşamıyormus insan
Ben ki Kardeşime ölüyordum kolumda onun ismi yazıyor dövmem bile var oda sevgilisiyle bir oldu iftira attı bana gözümün içine baka baka
Kalbim çok kırık kardesi de ablasına böyle yapıyorsa artık herseyi beklerim herkesten.
Hayırlısı herseyin 😑

Selam kızlar
Teyzem geldi bugün bende kalacak Kardeşime kiz istemeye gittiler
Annemde geldi tavada ekmek filan yaptık
Sohbet muhabbet sonra saç makyaj yaptım teyzeme
Kiz istemeye gittiler , bensiz
Hic böyle hayal etmezdim biri söylese ihtimal vermezdim ama nasipten ötesini yaşamıyormus insan
Ben ki Kardeşime ölüyordum kolumda onun ismi yazıyor dövmem bile var oda sevgilisiyle bir oldu iftira attı bana gözümün içine baka baka
Kalbim çok kırık kardesi de ablasına böyle yapıyorsa artık herseyi beklerim herkesten.
Hayırlısı herseyin 😑
Umarım yaptığı yanlışı anlar canım kardeşlik bağı çok özel ve güzeldir ☺️

X