Küçük Düşün Büyük Olsun!

İnsan insana ihtiyaç duyduğu zaman yanında istiyor, göremeyince de tabiki hem kızıyor, hem üzülüyoruz.
Ben normalde karışmam arkadaşlarıyla ya da ailesiyle istediği zaman, benle ya da bensiz görüşür ama benim ona ihtiyacım varken gitmeside bozulurum açıkçası.
Ben de karısmam,gitsin de zaten.
Evlilik de herkesin özel alanı olmalı.
Ben nasıl kız arkadaslarımla görüsüyor kafa dagıtıyorsam onunda ihtiyacı var
Aynen zamanı önemli nezamn gittiğinin.

Selam kızlar,
Çok bakamadım. Dün bayağı gezdik. Kazdağlarına şelaleye gidecektik baktık çocukla yürünecek gibi değil. Arabayla zor çıkışır. Arabayı hırpalamaya gerek yok dedik. Yürürken geri döndük. Sonra altınoluk güre akçay gezdik. Gürede siteden arkadaşla görüştük. Oturduk biraz karadut suyu içtik.
Sonra kalktık birlikte akçaya geçtik. Yemek yedik sahilde tur attık biraz. Anneme hoşmerim tatlısı aldık. Akşam yola çıktık anneme geldik. Bugün de kızlar oynadı biz oturduk falan diğer kardeşim de geldi iki defa. Akşam da terasta oturduk. Yarın da gidelim diyoruz. Kardeşimin biri çalışıyor diğeri tatile gidecek. Ee eşim de yoruldu. Buraya gelme planını da kendi yaptı bu defa hiç gidelim demedim.
Bu arada hala faranjit geçmedi. Aradıra koku tat alıyorum birden gidiyor. Kulaklarım uğultulu az duyuyor. Baktım olmayacak bugün antibiyotiğe başladım. Yoksa geçeceği yok. Burnum genzim sürekli tıkanıyor. Aşının etkisimi bilmiyorum bu defa kötü geçirdim galiba. Nezle gibi oluyordum geçiyordu.
Bu arada tatil yerlerinde maskeden kimsenin haberi yok gibi. Hem de bir kalabalık bir kalabalık. Kesin yasaklar gelir eylülde.

Kaynım eşimden küçük ve bizden üç yıl önce evlendiler çocukları tabi ki büyük ama dikili bir ağaçları yok. Dün öyle bir canımı sıktılar anlatamam, eşimin babası ve amcası vefat edince miras kaldı, herkes payına düşenden feragat edip kayınvalideme güzel bir apartman dairesi aldılar müteahhiti sıkıştırıp duruyorlar elektrik su konusunda adam da demiş geçsin otursun şantiye elektriğini kullansın ama bunlar hep eşime yükleniyorlar sen hallet diye adam daha ne söylesin valla cahil sohbeti çektim dün. Kayınvalideme şimdi miras kalıcakmış kendi annesinden bende dedim size de pay verecekmi kaynım onun kendine oldugu için biz almayız dedi biliyorum kaynım yicek çünkü hep paraları yok hep aglıyor biz aglamıyoruz diye bize zırnık koklatmıyorlar. Ben de kaynıma döndüm siz koskoca daireyi annenizin üstüne yaptınız o küçücük mirastan size pay vermesin dedim bilerek söyledim zaten biz birşey görmeyiz de ama onlar benim canımı sıkınca bende onların canını sıktım. Yok eve doğalgaz baglatacakmış yenge dedi o para ile valla bize ne zaman gelseler bizim sahip oldugumuz birşeyi üstlerine yapmak istiyorlar zeytinliğe değer biçiyor üçte bir fiyatına ona satmamızı istiyor benim olan çocuklarımın diyorum adam ölücü kendi çocuklarına birşey bırakmak istiyor onu da bizim sırtımızdan istiyor onlar paraları ezerken biz hala kredi ödüyoruz kolay kazanmadık dedim bende. Ayy dün gelmeselerdi iyiydi. Sonra sizi oyalıyorum burda ama anneme bile anlatamıyorum annem çok üzülüyor onların yaptıklarına
Ay bı akıllı o muymuş böyle olanlar hep yoktan aglar fesatlık ederler varlari yok oliyor alıp odeseymis biraz mülk olanı zengin saniyolar

Dolap kargoyu da değistirmis
Ben g.dolapsda satıyorm
Simdilik hepsi normal yattı.
Ya gardospta iyi ama desi var diyodum sindi dolapta kargoyu değişti birde gardospta çok müşteri cikmiyor

Yazamıyorum kızlar denize gittik Silivri tarafına bugün beach vardı adam başı 40 tlydi oraya gittik yan taraf normal plajdi şezlong şemsiye için orda oturduk kahvaltı için kardeşim biseler almıştı ordada harcandı baya yarında gidelim ddiler oglus oynadı kum su derken yoruldu geldik duş makine açtım kahvaltıya bana gelincek kahvaltılık biseler aldım a101 e verdim 85 TL oglusu uyuturken uyumuşum şimdi uykumda kaçtı 🤦 sabah erken kalkcas bakalim

Hunharca harcamaya devam ediyordum.
1.500tl harcadim bile🙆‍♀️
Icime oturmuyor su harcamalar hem lazim olanlar hem de icim rahatladi.

Balkona aksesuar aldim.
Katlanan sepet aldim banyoda gorunsun istemiyorum sepet.
Ayakkabi rampalarim ve kutu hurcum geldi.
Bel kemerimde gelmis teletiyor simdilik guzel bisi gibi bakalim kullandikca anlariz
Bugun oglanla kumpir günü yapiciz.
Halilar kargoda hala.

Camasirlik, dus rafi, avize kaldi.
Runner istiyorum balkon masasi icin ama hepsi cok uzun.
Bakim bulursam alicim.

Kiz uyudu bende dolap iclerini duzenledim.
Kapilari sildim.
Dolap dislarini sildim
Camasir astim.
Toz aldim.
Kaldi supur sil kiz uyaninca artik.

Dedecigimin 7si bugun🤲
Ne ara defnettikde 7si oldu koca omur sanki yokmuscasina.
Annemler kurana gidicek araba yok, uzak ben gidemem.
Yasin okuyup bagislarim.

Tatilde bitiyor bayramda geldi geçti bi şekilde ..

keyifsizim bu aralar sürekli bir ağlamaklıyım kızlar .. hiçbir yaptıgımdan keyif alamıyorum bunalıma girdim yine 🤦🏼‍♀️ Hormonlarım zaten alt üst dogum stresi ve beni ne bekliyolar vs vs hepsi etkiliyo beni 🤦🏼‍♀️
Dolunaydan hep🙄

Esimden hala haberim yok.
Nasıl gelecek bakalim ufak bir kıyamet kopar artık bizde.
Annemler durumu biliyo ztn banada hak veriyolar.
Kafama koydum gorumcemide gitmeden bozucam (görürsem sayet gormeyi dusunmuyorum)

Eltimin kizinada soyledim ki soylemez( insallah soyler umuduyla soyledim ben) benim evime 1 defa girdi bir daha giremez dedim, Allahin sonradan gormesi dedim.
Onun esi, diger kizin esi falanda sasirmislar ztn konusmalarina.
Yenge onu bilen biliyo dedi inan bizim damat bile ilk defa gordu ama cok sasirdi dedi. Cahil cahil konusmalar falan dedi.

Tam bir sonradan görme cunku
Cahilligini asiri belli ediyor.

Neyse iside rast gitmedi zaten evi yaptiramiyor ee herkes hak ettigi gibi yasiyor.
Allahin adaleti hic sasmaz.

Kızlar bayramda bitti bu gün kalktık yine yeni yeniden erkenden kalktım sabahın serinliğini sessizliğini çok seviyorum. Hemen nescafe suyu koydum eşimle birlikte pergolenin altında kahvelerimizi içtik. Eşim bahçenin otunu çöpüne girişti sonra agaçlarımızı suladı bende dolmalık biberleri çıkardım dondurucudan tavuk fileto çıkardım.Dolmalık biberleri doldurdum buzdobına koydum bir iki gün sonra pişiririm hazır elimin altında olunca rahat oluyor. Kırmızı et fazla tükettik bu ara tavuk filetodan da patatesli yemeğini yaptım kahvaltıya da sucuklu menemen bahçede kahvaltı yaparken komşumuz günaydın deyince bizde kahvaltıya davet ettik çay içerim dedi sonra eşi de geldi ben kahvaltı mamasını topladım birer kahve yapıp bayram tatlımdan da ikram ettim güzeldi sohbet muhabbet iyiydi onlar gitti ben de mutfagı topladım şimdi oturdum sizi okudum.
Akşam burada bizim oturduğumuz yerden biraz uzakta gece pazarı vardı oraya gittik naylonlardan desenli masa örtüsü aldım 20 tl viledaya sap 10 tl, marketten de sadece yoğurt aldık araba çok uzaktaydı diğer eksikleri de bu gün tamamlarım. Paralar gidiyor.

Kumpiride gömdük.
Kizi yikadim.
Azcik yagmur atistirdi.
Evi supurdum sildim.
Kardesim kofte istedi ona kofte kizarttim.
Kızı doyurdum uyursa uzancam.
Kac akşamdır balkonda oturcam diyorum bi nasip olmadi.
Ya kiz cok gec uyudu ya elti kizi geldi ya ben uyuyakaldim.
Hic bisi vakit bulamiyorum.
Isim çabuk bitiyo olsada vakit yetmiyor yafuu.

Yarin nevresim falan degisirim.
Haftaicide halilar gelir yine kaldiririm evi dip kose siler sererim.

Ayakkabi rampalarim geldi yerleştirdim kutularda hangisi hangi kutuda olayindan kurtardi beni valla.
Kisin burası cok esecek onu anladim
Her yeri acik evin suan butun camlari kapadim 1 tanesi bile açık olsa ev serin oluyo usudum ben.
Sicaklarda cok sicak soguklarda cok soguk olcak gibi degisik bakalim yasayip gorceZ

Selamlar,
Dun aksam ustu çıktık dışarı Anadolu kapağına gittik, biraz dolandım biseyer yiyip içtik geç saatte döndük. Giderken oğlan uyudu, dönüşte kız.
Eve geldikten sonra biraz daha oyalandi çocuklar ama ben yorulmuşum. Oğlanı uyuturken uyuya kalmışım sabaha kadar deliksiz uyudum.
Bugün de evdeydik kahvaltı cay kahve derken mutfağı toplamaya girişmem ogleni buldu.
Aksam ustu de eşim PC başından kalkıp dışarı çıkalım dedi. kaç zamandır çocukları avm deki oyun alanına götürme niyetim vardı ama kalabalıktır diye çekiniyordum, servisdeki telefonu almaya gittik avm ye. Oyun alanındaki kum havuzu bölümü sakindi oraya bıraktık küçüğümu. Bende onunla girdim içeri etrafında döndüm durdum.
Telefon içinde pert kararı çıkmış. Bekliyorduk bunu.
900 tl iade aldık hediye çeki olarak.
Onunla da yıl sonuna doğru eşimin telini yenileriz
Yemeği de dışarıda hallettik. Eve kendimi atar atmaz uyumuşum 1 saat kadar. Ne iyi geldi.
Şimdi oğlana biraz yemek yedirip uyutacagim. Kız da ben uyurken uyumuş.

İyi geceler kızlar geçmiş bayraminizi kutlarım dün gece 11 gibi eve vardik yollar kalabalık olmadan dönmek istedik önce otele tatile gittik hersey dahil olsun istedik bebekle güzeldi ama henüz çok kuçık olduğu için güneşten koru vs derken geçti sonrasında 4 gün kadar annemlerde kaldık döndük evimize seneye de nasip olursa artik büyüdüğü için daha rahat olur inşallah

Günaydınlar
Dün makina hic durmadı
Kız da masallah 21.00 a kadr ataktaydı🤦🏻‍♀️
0 ögle uykusuyla
Bezelye yaptm aksam yemegine bide labneli makarna
Yoldan kavun aldık 6 tane,dondrmalık
Bugun de camasır devamke😣
Evi sil süpür yaptım gelince biraz
Aparttan eve gelince dedim dünya varmıs😂
Ev suan gözümde 8+1
Aa burda da oda varmıs bak diye geziyorum kendi evimi😂😂

Bizde tatile gitmeden,evden cıkarken gerildik kociyle.
Cıkmadan bulasık mak.calıstırayım dedim,vuu diye gümbür gümbür bi ses geliyo makinadan.
Aha dedim gitti makina.
Bosalttık tekrar calıstırdk yok geliyo yine
Amannn bi basladı,yok mal kıymeti bilmiyosn da,yok tepiyosn da icine😣
Bi dedim sakin ol istersen gider ayak,cıkardıklarımı elde yıkadım.
Dün gelince o dustayken baktım hemen icine,o gider kısmını kaldırıp,bardak kırılmıs cam parcası kacmıs gidere takılmıs.
Allahtan büyük parca gecememis .
Temizledim orayı tekrar calıstırdım normale döndü.
Cıkınca dustan,söylenmeden önce bi cözüm ararsan daha saglıklı olur,söylenmek biseyi cözmüyor dedim🤣
Sowumu yaptm😆
Annen yine bize kesti faturayı kızım diyo🙆🏻‍♀
Hayır ilk aklına gelen söyylenmek adamın.
Bozulabilir de(ay suara bozulmasın 😓🙏🏻)
8 senelik makina.
8 sene kullandın demez,bozdun makinayı der.
Negatif adam cünkü😣

Hunharca harcamaya devam ediyordum.
1.500tl harcadim bile🙆‍♀️
Icime oturmuyor su harcamalar hem lazim olanlar hem de icim rahatladi.

Balkona aksesuar aldim.
Katlanan sepet aldim banyoda gorunsun istemiyorum sepet.
Ayakkabi rampalarim ve kutu hurcum geldi.
Bel kemerimde gelmis teletiyor simdilik guzel bisi gibi bakalim kullandikca anlariz
Bugun oglanla kumpir günü yapiciz.
Halilar kargoda hala.

Camasirlik, dus rafi, avize kaldi.
Runner istiyorum balkon masasi icin ama hepsi cok uzun.
Bakim bulursam alicim.

Kiz uyudu bende dolap iclerini duzenledim.
Kapilari sildim.
Dolap dislarini sildim
Camasir astim.
Toz aldim.
Kaldi supur sil kiz uyaninca artik.

Dedecigimin 7si bugun🤲
Ne ara defnettikde 7si oldu koca omur sanki yokmuscasina.
Annemler kurana gidicek araba yok, uzak ben gidemem.
Yasin okuyup bagislarim.
Öyle canım benim babam yedi sene oldu vefat edeli 8 olacak su misali sanki dün hastanedeydik gibi bir zaman sanki hep gelecek gibi oluyor insan sonra alışıyor 😔 aldıklarını güle güle kullan 🤗

Esimden hala haberim yok.
Nasıl gelecek bakalim ufak bir kıyamet kopar artık bizde.
Annemler durumu biliyo ztn banada hak veriyolar.
Kafama koydum gorumcemide gitmeden bozucam (görürsem sayet gormeyi dusunmuyorum)

Eltimin kizinada soyledim ki soylemez( insallah soyler umuduyla soyledim ben) benim evime 1 defa girdi bir daha giremez dedim, Allahin sonradan gormesi dedim.
Onun esi, diger kizin esi falanda sasirmislar ztn konusmalarina.
Yenge onu bilen biliyo dedi inan bizim damat bile ilk defa gordu ama cok sasirdi dedi. Cahil cahil konusmalar falan dedi.

Tam bir sonradan görme cunku
Cahilligini asiri belli ediyor.

Neyse iside rast gitmedi zaten evi yaptiramiyor ee herkes hak ettigi gibi yasiyor.
Allahin adaleti hic sasmaz.
Esimin ailesindede var sonradan Almanya'ya gelin oluyor gelmişlerdi kürdan istoycek burda ne deniyordu ddi herşeye böyle söyledi neredeyse bişe beğenmiyor gidenlerin çoğu böyle ama bilinçli insan öyle olmuyor gelsede gösteriş yapım derdinde olmuyor ay Tülay Erkan varya o geldi aklıma nedense tam bir görgüsüz 🤦🤦

Bizde tatile gitmeden,evden cıkarken gerildik kociyle.
Cıkmadan bulasık mak.calıstırayım dedim,vuu diye gümbür gümbür bi ses geliyo makinadan.
Aha dedim gitti makina.
Bosalttık tekrar calıstırdk yok geliyo yine
Amannn bi basladı,yok mal kıymeti bilmiyosn da,yok tepiyosn da icine😣
Bi dedim sakin ol istersen gider ayak,cıkardıklarımı elde yıkadım.
Dün gelince o dustayken baktım hemen icine,o gider kısmını kaldırıp,bardak kırılmıs cam parcası kacmıs gidere takılmıs.
Allahtan büyük parca gecememis .
Temizledim orayı tekrar calıstırdım normale döndü.
Cıkınca dustan,söylenmeden önce bi cözüm ararsan daha saglıklı olur,söylenmek biseyi cözmüyor dedim🤣
Sowumu yaptm😆
Annen yine bize kesti faturayı kızım diyo🙆🏻‍♀
Hayır ilk aklına gelen söyylenmek adamın.
Bozulabilir de(ay suara bozulmasın 😓🙏🏻)
8 senelik makina.
8 sene kullandın demez,bozdun makinayı der.
Negatif adam cünkü😣
Aman makineler bozulmasın benimkinin öyle huyu yok ama yapmiyorda anlamaz en kötü gider taksitle alırız der o daha pozitif o konuda benimkiler de 12 sene olacak

İyi geceler kızlar geçmiş bayraminizi kutlarım dün gece 11 gibi eve vardik yollar kalabalık olmadan dönmek istedik önce otele tatile gittik hersey dahil olsun istedik bebekle güzeldi ama henüz çok kuçık olduğu için güneşten koru vs derken geçti sonrasında 4 gün kadar annemlerde kaldık döndük evimize seneye de nasip olursa artik büyüdüğü için daha rahat olur inşallah
Oh iyi yapmışsın ben 5 aylıkken götürmüştüm bol uyuduğu için rahattı yanımda ana kucağı goturmustum bayadir otel tatili yapmiyoruz nebiyi oluyor

Aman makineler bozulmasın benimkinin öyle huyu yok ama yapmiyorda anlamaz en kötü gider taksitle alırız der o daha pozitif o konuda benimkiler de 12 sene olacak
Benimki tamir islerinden anlıyor,eve daha usta girmedi bizim ama üsengeclikten ölcek🤦🏻‍♀️
2 sene oldu tvde cizgiler cıkmaya baslamıstı,hala yapacak cizgiler oldu yuvarlak🤦🏻‍♀️
Puantiyeli oldu tv daha yapmayı düsünmüyor musun diyorm 😣Yaparz acelesi mi var diyor🤦🏻‍♀️

X