Küçük Düşün Büyük Olsun!

Gunaudin, cikolatasoslukek cikolatasoslukek sen dedikten sonra baktim bizede gelmis asi sgk calistigimiz icin.
Once bi dr.a sorucam emzirirken yapilmasini oneriyormu. Bir kac takip ettigim dr oneriyor hatta emzirip asi olanda var iclerinden. Bizim dr.un gorusunude alayim bi.
Haziran ayinda havanin 20 derece olmasina kac puan veriyoruz, resmen dun kislikalra gitti elim hep. Sicaklar ne zaman gelecek acaba.
Bugun oglum cok zor gitti krese aglaya aglaya gitti , bi an once alissin artik😪

Gunaudin, cikolatasoslukek cikolatasoslukek sen dedikten sonra baktim bizede gelmis asi sgk calistigimiz icin.
Once bi dr.a sorucam emzirirken yapilmasini oneriyormu. Bir kac takip ettigim dr oneriyor hatta emzirip asi olanda var iclerinden. Bizim dr.un gorusunude alayim bi.
Haziran ayinda havanin 20 derece olmasina kac puan veriyoruz, resmen dun kislikalra gitti elim hep. Sicaklar ne zaman gelecek acaba.
Hadi gözün aydın. Mevsimler değişti artık haziran temmuz ağustos yaz mevsimi ayları değil :)
İnşallah alışır kuzun. Zor dönemler 😕

Hadi gözün aydın. Mevsimler değişti artık haziran temmuz ağustos yaz mevsimi ayları değil :)
İnşallah alışır kuzun. Zor dönemler 😕
Aagol canm olalimda bitsin su illet artik ya.
Gercekten kayiyor sanki mevsimler. Ben kış insaniyim aslinda sogugu yagmuru severim ama az ilik olsun barii😊
Gercektken zor donem 2 hafta oldu ne zaman alisir acaba.kurban bayrami sonrasi ise donüyorum ozamana kadar alisir ins.

Benim eşim herşeyi birlikte yapma modunda malesef. Bilmiyorum diğer türlü keyifmi almıyor. Tabi tatilde insanın birlikte yaptığı şeyler de olur ayrı yaptığı da ben de aynı senin gibi düşünüyorum. Biz yıllaar önce üç kardeş gittik tatile hatta eşler plan yapmıştı. O tatil zehir oldu. Bir kardeşimin çocuğu vardı..yatma saatlerimiz bile aynı değildi. Eşim ona bile takılmıştı. Onlar aquaparka gidiyordu onların peşine takılıyordu. Bir kardeşim içiyordu eşi içmiyordu. Bu defa onun yanında o içmezken sizinle içemem falan dedi. 😂 öyle değişik işte.
O peşlerine takılıp onların yaptığını yapınca bu defa ben de keyif almıyorum.
Kardeşimle konuştuk benim baktığım yer ona pahalı geldi. Onların büyük çocuk var tabi fiyat konusunda haklı. Ben de kalacaksam içime sinen yerde kalayım isterim. Diğer türlü tatile gitmeyeyim daha iyi.kardeşim diyor biz zaten yemek standart tavuk salata balık salata yiyoruz. Ektra yemek tercimiz yok. İçme olayı aramam. Onun için de aman aman pahalı yer tercih etmem diyor. Ben öyle ufak çapta yeri ancak geze geze tatil yapacağım zaman tercih ettim. 1 hafta kalacaksam her anlamda içime sinmeli. Zaten bu kararsızlık ve fiyatlarla da birşey yapamayacağız gibi görünüyor😅 bana kalsa bu sene gerek yok seneye olsa daha iyi. Bizi kasmaz. Ama işte eşim bu yıl olsun diyor. Bakalım hayırlısı
Bu konudaki tutumum hic degismez benim ailemle dahi tatil yapmakdan hoslanmiyorum.
Birileriyle birlikde olunca malesef fikir catismasi oluyor hep.
Ben birilerine uymak istemiyorum tabiki birileride bana uymak zorunda degil.
Herkes kendi kafasina gore tailcaksada birlikde tatil yapmanin pek bi espirisi yok.
Ben istemedigimi dillendiririm.

Bir defa esimin bir arkadasi demis esime birlikde ev tutalim ki esiyle samimiyetim falanda yok
Esime dedim ne munasebet?
Esimde istemez ama X boyle boyle dedi diye bahsetmisti.

Belki cok gerikafali bir dusunce tabiki bu sahsi fikrim ben esimin arkadasinin yaninda mayomla yatipda guneslenemem.
Surekli gorusecegimiz yuzyuze bakacagimiz adamin zihninde mayolu halimle kalmak istemem.
He denizde kac kisi goruyor tabiki o ayri mevzu ama onlari tanimiyorum.
Ama bu neticede tanidigim insan.
Istemiyorum yani benlik diil.

Ben dayimla kardesimle vs gittigimde de denize tankinim var onunla giriyorum.
Ama esimle otelde vs bikini, mayo

bu tabiki benim tercihim benim dusuncem linc yemim simdi😂

Bu konudaki tutumum hic degismez benim ailemle dahi tatil yapmakdan hoslanmiyorum.
Herkes kendi kafasina gore tailcaksada birlikde tatil yapmanin pek bi espirisi yok.

Bir defa esimin bir arkadasi demis esime birlikde ev tutalim ki esiyle samimiyetim falanda yok

Belki cok gerikafali bir dusunce tabiki bu sahsi fikrim ben esimin arkadasinin yaninda mayomla yatipda guneslenemem.
Surekli gorusecegimiz yuzyuze bakacagimiz adamin zihninde mayolu halimle kalmak istemem.

bu tabiki benim tercihim benim dusuncem linc yemim simdi😂
Bende seninle aynı kafadayim valla eşimde sıcak bakmaz misal bizede kardeşimin eşi diyor birlikte gidelim fln diye istemiyoruz çokta onlarda çocuk yok misal çocuğa göre plan yapiyosun bazen mecbur esim alkol kullanır ben kullanmam onun eside ayda yılda bir kullanıyormuş birde kız kardesimde mayo bikini vs giymez şort sıfırla girerler ben mayolu elbise ama rahat hissedemem birde onun eşi sıkı herşeyin parası vs.konusur esim tam tersi hele tatilde acımaz bı kere geliyoruz der haklida abartmadikca bana göre ben ev tatili istemiyorum hele kalabalık yemek fln yine uğraş kadınlarda oluyor🤦her şey dahil yada akşam sabah yemegi olsun en azından diyorum bakalım bu sene gidermiyiz bilmiyorum tabi

Aagol canm olalimda bitsin su illet artik ya.
Gercekten kayiyor sanki mevsimler. Ben kış insaniyim aslinda sogugu yagmuru severim ama az ilik olsun barii😊
Gercektken zor donem 2 hafta oldu ne zaman alisir acaba.kurban bayrami sonrasi ise donüyorum ozamana kadar alisir ins.
İnşallah çabuk alışır canım ya bizde anaokulu olcas bu sene bizede düşkün arladasta istiyorum diyor anaokuluna gideceğim diyor arada inşallah sever

Günayyss
Okadar cok is var ki yap yap bitmiyor.
Annem kolilerini ayirmis bana onlarin gelmesi lazim biraz daha toparlardim en azindan.
Esim aksamlari getirsin soylimde.
Y. Odasina zebra siparis verdim adam 350tl demisti 210tl netten siparis verdim.
Esim salonlara stor yaptir diyo gunesligi beğenmiyor 😂 ee yikatirsin ozaman dedim yikatiriz nolcak diyo.
Kendi kasiniyor sahitsiniz.
Onlarda 360tl tutuyor netten alicam.
Basima bela aliyorum haydi hayirlisi..
Mutfaginki kaldi bi kafamda deli sorular en sona birakicam kararsizim cunkusu.

Dun annemler kiraz, erik, taze fasulye ve kayisi almislar bize.
Bugun taze fasulyeyi pisirim.
Pilav var az dunden de 1tanecik karniyarik var.
Manti haslarim biraz.

Elma aldirdim elmali kurabiye yapicim.
Firini acmisken bir de dereotlu kurabiye yapim.
Esim sabah cayla yiyor.

Anneme yazdim halam gelsin bana diye.
Kizi az oyalardi da bende is yapardim.
Onada degisiklik olsun.
O gelirse yollamam bugun bende kalir.

Yarin gece mr randevum var.
Annem babam birlikde gidelim diyorlar damatlarini dusunuyolar ise gidecek uyusun o dediler.
Onlarla gidicem galiba.
Pers. Emg var onada halamla giderim kizi anneme birakirim.
Bu haftada boyle biter🤷‍♀️

Kızlar, Aşı sıralamasında SGK li çalışanlarda yaş önemi olmaksızın herkes için aşılama başladı. E nabizdan kontrol edip randevunuzu almayı unutmayın 🤗
Ben aldım 27sine koci sinovac bekliyor ısrarla.
Ben dedim su bile sırınga etseler vurulcm valal.
Aldım o yüzden.
O beklesin:KK70:

Günaydın, doğumdan sonra emzirirken aşı olsam mı diye ben de araştırmaya başladım, doktorun fikirlerini burada da paylaşır mısın, teşekkürler

bu tabiki benim tercihim benim dusuncem linc yemim simd
Niye linc yiyesin cnm,herkesin kendi tercihi.
Benim kocide bana söylemese de böyle düsünüyor bence.
Kardesimin esi var,ben bikinili hep biraradayız ondan istemiyr birlikte tatil.
Bide bizim ailenin sarhosu benim:KK70:
Ne koci ne kardesim ne esi alkol almıyor.
Ben hadi koci varken alırım karısmaz,ama kardesimin esi falan olunca istemez.
Hos da olmaz kimse icmiyor,baldız demleniyor:KK70:
Ondan herkes yapsın tatilini kendi.

Günaydınlar
Koci mesaisi uzamıs 4 te geldi sabah.
Boya yapılıyor fabrikada,kız 7 de dikildi basına:KK70:
Allahım aksm zaten 22.00 da zor uyudu,bırbır bır Allah cene vermis:KK70:
Bugun göz kontrolü var ona gitcez
Dün enginarla dolma yapmıstım,yemeğim var.
Cmrtsiye kadr süt haric harcama yapmam lazım ama hayırılısı.

Bizim alt kati alan adam 380binden almis.
Satilan dairede 350binden almis (400saniyordum)
Aiyy valla cok karli yatirim ya.
Valla ev sahibi olmak isteyenler boyle ev alsin bence.
Guven meselesi onemli evet ama bakin millet evin yari fiyatina ev sahibi oluyor.

Niye linc yiyesin cnm,herkesin kendi tercihi.
Benim kocide bana söylemese de böyle düsünüyor bence.
Kardesimin esi var,ben bikinili hep biraradayız ondan istemiyr birlikte tatil.
Bide bizim ailenin sarhosu benim:KK70:
Ne koci ne kardesim ne esi alkol almıyor.
Ben hadi koci varken alırım karısmaz,ama kardesimin esi falan olunca istemez.
Hos da olmaz kimse icmiyor,baldız demleniyor:KK70:
Ondan herkes yapsın tatilini kendi.
Ben bazi konularda eski kafaliyim.
Batili hic olamam o mevzularda.
Kistaslarim var.
Simdiki nesil tabiki bana gorede daha farkli dusunuyor onlara gore ben geri kafali olabilirim.
Ben alkol almiyorum esimde binde bir bira icer o da ancak.
Midesi almiyor digerlerini.
Ama esli icenlerin yaninda bulunmakdan haz etmiyorum.
1 defa bulunduk asiri derece irite oldum.
Esimde ilk defa oyle bir ortamla oldu o da gerildi.
Yani kadinlar eşlerinden cok ictiler ve ceneleri dustu benim bu ortamda ne isim var diye kendime cok kizmistim.
Acikcasi oyle bir ortam beklemiyorduk bi de sasirdik.
Ama hos olmuyor bence.
Ya herkes icecek ya da alkol olmayacak.

Ben bazi konularda eski kafaliyim.
Batili hic olamam o mevzularda.
Kistaslarim var.
Simdiki nesil tabiki bana gorede daha farkli dusunuyor onlara gore ben geri kafali olabilirim.
Ben alkol almiyorum esimde binde bir bira icer o da ancak.
Midesi almiyor digerlerini.
Ama esli icenlerin yaninda bulunmakdan haz etmiyorum.
1 defa bulunduk asiri derece irite oldum.
Esimde ilk defa oyle bir ortamla oldu o da gerildi.
Yani kadinlar eşlerinden cok ictiler ve ceneleri dustu benim bu ortamda ne isim var diye kendime cok kizmistim.
Acikcasi oyle bir ortam beklemiyorduk bi de sasirdik.
Ama hos olmuyor bence.
Ya herkes icecek ya da alkol olmayacak.
Benim es tarafının arkadasları da icmediğinden(Allahım kocam mutasıp suan farkettim:KK70:)
Hic öyle denk gelmedim.
Ama esimin kuzenler kızlar falan icerler.Kardesimle yasıtlar.
Babalarıyla icerler.
2 senelik falan evliydik kpder kuzu cevirdi biyerde,tüm sülale orda,bayagı kalabalıklar.Koci de ozman bira flan icerdi.
Amcasının kız icecek misin dedi ,kocam babasının karsısında icmiyor yani,kpderle karsılıklı rakı mı tokusturayım:KK70:S
Yok dedim icmem ben.
Yerini bilmek lazım.
Her ortamda olmuyoır.
Ben dogumdan önce kızlarla toplanır gider avmde makarna sarap yapardım,koci almaya gelirdi.
Kendi grbumla daha rahat ediyorm bu konuda.

Selam kızlar
Maaşlar yattı ödemeler yapıldı
1,5 gram attım kenara bereketli olsun inşallah
Tatil planı yine değişti sadece Ege yapacaktık Akdeniz + Ege yapmaya karar verdik
Bugün çıkar alınacakları alırım bi dolaşırım cuma da yola çıkarız insallah
Bereketli olsunn:dua:
Ohh simdiden iyi tatiller

Selam kızlar
Maaşlar yattı ödemeler yapıldı
1,5 gram attım kenara bereketli olsun inşallah
Tatil planı yine değişti sadece Ege yapacaktık Akdeniz + Ege yapmaya karar verdik
Bugün çıkar alınacakları alırım bi dolaşırım cuma da yola çıkarız insallah
Bereketli olsun kuzucum
Gez toz 15gun mu tatil?

Ardiyeyi yavas yavas bosaltıyorm.
Biseylr gittikce ordan ferahlıyorm
Mama sandalyesini satısa koydum teklifler geliyor.İc minderini ayrıca aldık hedie yollucam onu dedim 50 tl ye giderse satarım .
Yürüteci de yıkayıp yüklüycem.
2 tane sisme havuz var evde biri kocaman 160 cm onu da satcam.
Bari bunlar cıksın evden.
Dün görümcem 1 poset esya yollamıs 5 yas hep:S
Bagajda duruyor dedi koci.
Satarsın bunları olmadı diyo:KK70:
O da alıstı:KK70:
Onunkileer dedim lcw satılmıyo:KK43:
Allah günah yazmasın bana öyle lekeli seyler yolluyorki,yeri silip atıyorm.
Sinsi gelin style:KK70:

X