Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydın
İyi bayramlar
Oğlumla 6 da kalktık
Babayı işe yolladık
Kahvaltı masası hazırladım ona şimdi ama yemedi😫
Şeftali muz ile karnını doyurdu yine
Bayram şekerleri hazırladık şekerleğe
Gidip gelip şeker istiyor😂😂
Akşam eşimln parmağa oğlumun gözene girdi kan oturdu
Nazar değdi oğluluma 😞

Kahvaltilar yapildi.
Kiz erken kalkmanin hakkini vererek geri uyucak sanirim.
Banyoyu sildim yine
Dun herkes dus yapinca sac vs sil beni dedi banyo.
Mutfagi topladim.
Ocak davlumbaz sildim.
Yataklari kapattim.
Toz aldim(unite ve aynalar)
Simdi ev supurcem.
Evide supurunce is biter.
Kiza elbise esime gomlek utulicem.

Esime dedim ki olmuslerimizin kabrini ziyaret edemiyoruz semtte bir ermisin kabri var (kizlar bilirsiniz hep bahsediyorum çoğunuzada dua ettigim)
Oraya bari gidelim once
Kabir ziyareti cok sevaptir dedim.
Once oraya gidip dua edecegiz.
Sonra gorumcem eltim annemler.
Gonlum anneannemede gitmekden yana ama yasaklar.
Kac bayram daha goruruz meçhul
Yasli duasi almak makbul olan.
Ama uzak semt yine yakin olsa belki kacardik.

Esimin izni var ama bizim yok

Günaydın
İyi bayramlar
Oğlumla 6 da kalktık
Babayı işe yolladık
Nazar değdi oğluluma 😞
İyi bayramlar canım geçmiş olsun kıyamam benim oğlumda nazarlaninca hep düşüyor kafası geçen morardı vurdu hiç vurulmayacak yere🥺o şekerleri bizimkide istiyor bayramlaşiyor şeker için🤦🤦

Günaydın kizlar sabah esimin sesine kalktım 8 di dün iki tane ilaç içti çok arası olmadan idrar yolları ağrısından gecede uyumamış bı kalktım her yeri kabarmış tansiyonum düştü gel ddi kostum bı anda ilaç dokunmuş belli belirtilerden birde idrar söktürücü ile kullanılmaz yazıyor iki kere maydonoz Suyu içmişti ikisi kötü yaptı herhalde şimdi daha iyi şükür doktora gitmesi lazım idrar yolları hep rahatsız onun doktor karşıda kalbur üzeri bir hastane gitmek istemiyor olmadı burda devlette iyi bir doktor bakcas bayram sonrasi

İyi bayramlar bu arada kızlar uyuyamadim bı daha çocuk geldi saat 9 su birde zile bastılar🤦🤦oglanda uyaniyordu söyledim valla çocuklar bu saatte gelinirmi birde hastalık var üst katta selamlastigim komşu var kadının oğlu benimkiyle birde yaşında ölmüştür bebeği var gece sesi geliyordu çocuğun onların ziline basmayın ddim kadın dinlensin az

Su anlamda sorun yasamamda aktif kullanim alani ust kat olacak.
Altla ilisigim oglan olacak.
O alt katta istiyor odasini buyudu artik.
O banyoyu mutfagi dagitir altta sadece (alt 3+1 ust 2+1 olacak) diger odalarin kapisini cekerim diyorum altta.
Ust surekli kullanilam alan olacak.
Isinmasi beni dusunduyor acaba nasil olur.
Temizligi sadece yukarida yaparim asagiyi haftada 1 temizlerim diye dusunuyorum.
Oglan yukarda yer icer odasına iner.

Yasamadan anlayamicam galiba
Ama sizinki gibi olsa daha zor sanirim.
Cunku kiz odaya ciksa yukari ben salonda asagida takilamam icim rahat etmez.
Y. Odasinda isim olsa cik in usenirim sanki.
Bakalim nasil olacak
Evet sizin ev daha kullanisli,zorlancaaginizi sanmiyorum. Asagiyi surekli temizlemezsiniz zaten. Isinma yani yakarsan isiniyor, bizim 2 ay 600 geldi, 2 ay 500 geldi dogalgaz faturasi.
Asagida cocuk odasi orada uyuyor erkenden ben yukari cikiyorum mecbur,aklim onda kaliyor felan zor yani. Bir daha oturmam diyorum dublex de.
Kiradayim zaten kendi evimi duz ayak alirim ins😊
Merdivenlerde kapilar var cocuklar icin onu taktirin kesinlikle ust kata.

Cocuklar konusulmus aman kizlar ufaksa helede bir sure siz pesinden ayrilmayin.
Ilk evimdeyken 2.katta biri vardi.
Ogluda 4-5yaslarindaydi
Kapinin onune salmis kendide balkondan izliyormus.
Yani gozunun önünde oynasin diye.
Bir fren sesiyle cama kostum ben 5.kattaydim.
Araba cocugun ayaginin uzerinden gecmis Allah muhafaza topuğu cikmisti cocugun.
O baskiyla topuk cikmis disari😔
Ayy o kadinin feryadi soku.
Benimde oglan kucuktu inemedim kadinin yanina.
Hemen o carpan arabayla gittiler hastaneye ama cocuk nice yurumedi.
Korktu iyilesincede ayaginin uzerine basmaya.
Alllah korusun herkesin evladini.
Yinede boyle yol gecen yerde, araba isleyen yerde, kalabalikda tek birakmayin.
Bizim de balkon çok yüksek katta oturuyoruz sürekli balkonun camlarından dışarı bakıyor bende çok korkuyorum rüyalarıma giriyor hep

Bizim de balkon çok yüksek katta oturuyoruz sürekli balkonun camlarından dışarı bakıyor bende çok korkuyorum rüyalarıma giriyor hep
Ben 3 üncü kattayim valla her yerde çocuk kilidi var camlarda açarsak tam arada acariz oda birimiz odada hep olur balkon yüksek bakamiyor tam ordan korkuyoda zaten çok yanaşmıyor ama ordada sandalye vs.birakmiyoruz

Ben 3 üncü kattayim valla her yerde çocuk kilidi var camlarda açarsak tam arada acariz oda birimiz odada hep olur balkon yüksek bakamiyor tam ordan korkuyoda zaten çok yanaşmıyor ama ordada sandalye vs.birakmiyoruz
Benim oglan cikmazdida kiz korkutuyo benimde.
Bu korkusuz cengaver.
Karanliga falan gidiyor hic korkmuyor
Tirmanir spidergirl 😂
Benimde taşınmadan cocik kilidi taktirmam lazim.
Esim diyoki lelli bu kiz yururse biz yandık diyor.
Nasil yetiscez buna diyor.
Mutfakda hep pacamda tutup dikiliyo bacagimla yapisik is yapiyorum.
Baglicam bacagima🙈
Plates topu var hop atliyo uzerine.
Nedecoogom bilmem.

Benim oglan cikmazdida kiz korkutuyo benimde.
Bu korkusuz cengaver.
Karanliga falan gidiyor hic korkmuyor
Tirmanir spidergirl 😂
Benimde taşınmadan cocik kilidi taktirmam lazim.
Esim diyoki lelli bu kiz yururse biz yandık diyor.
Nasil yetiscez buna diyor.
Mutfakda hep pacamda tutup dikiliyo bacagimla yapisik is yapiyorum.
Baglicam bacagima🙈
Plates topu var hop atliyo uzerine.
Nedecoogom bilmem.
Birde dublex ev olcak canım merdivenlerde kollamak gerekiyor ve eltimin oturduğu ev dublex küçükken merak ederdi gitmeye merdivenlere halada üst katta kimse olmasa bile illa çıkıyor iniyor 🤦🤦dar bide düşecek korkusu hep oluyor

Valla 2 kucuk cocukla benim icin cook yorucu oluyor. Bizde 2 kata da mahkumsun. 1 katta yatak odalari banyo var, diger katta salon,mutfak,wc var. Sabah kalkinca hepberaber cikiyoruz yukari. Asagidan ihtiyac oldukca kiyafet felan yada banyodan birsey, in cik yapiyorum surekli.
Temizlikte bir kati supurup sil toz aliyorum bitti saniyorum sonra aklima diger kat geliyor🤦‍♀️
Simdi sizi korkutmak gibi olmasin ama sevenide cook valla. Ama bana gore degil yada benim evim kullanissiz.
Bizim eski ev annemlerin dubleksti.
Yani eskiden icten merdivenli denirdi tabi😂
Dubleks denmezdi,eski evlerin cogu iki katlı merdivenliydi.
Genelde kvde gelin aynı evde oturdugundan eskiden öyle yapılırmıs.
Annemler beraber oturmadı ama heryaz yukarı tasınır kısın asagıya inerdik🤦🏻‍♀️
Mutfak asagıdaydı tuzlık unutsan in cık.
Bdnim dubleksten aklımda kalan merdiven in cıktı😣
Yeniler daha kullanıslı en azından cogunda 2 katta da mutfak var.

Günaydın
İyi bayramlar
Oğlumla 6 da kalktık
Babayı işe yolladık
Nazar değdi oğluluma 😞
Ayyy cok gecmis olsunn😓

Günaydın kizlar sabah esimin sesine kalktım 8 di dün iki tane ilaç içti çok arası olmadan idrar yolları ağrısından gecede uyumamış bı kalktım her yeri kabarmış tansiyonum düştü gel ddi kostum bı anda ilaç dokunmuş belli belirtilerden birde idrar söktürücü ile kullanılmaz yazıyor iki kere maydonoz Suyu içmişti ikisi kötü yaptı herhalde şimdi daha iyi şükür doktora gitmesi lazım idrar yolları hep rahatsız onun doktor karşıda kalbur üzeri bir hastane gitmek istemiyor olmadı burda devlette iyi bir doktor bakcas bayram sonrasi
Aa gecmis olsun kuzu😣

Bizim eski ev annemlerin dubleksti.
Yani eskiden icten merdivenli denirdi tabi😂
Dubleks denmezdi,eski evlerin cogu iki katlı merdivenliydi.
Genelde kvde gelin aynı evde oturdugundan eskiden öyle yapılırmıs.
Annemler beraber oturmadı ama heryaz yukarı tasınır kısın asagıya inerdik🤦🏻‍♀️
Mutfak asagıdaydı tuzlık unutsan in cık.
Bdnim dubleksten aklımda kalan merdiven in cıktı😣
Yeniler daha kullanıslı en azından cogunda 2 katta da mutfak var.
Bizim evde 10 senelik felan cok eski degil ama aynen drdigin gibi in cik helak oldum. Camasir makinesi asagida calistir,cikart yukari as,topla asagi indir katla yerlestir. Cocuk asagida odasinda arabasini unutur onu in al beraber cik. Gunde kac kere inip cikiyom saymadim valla.

Bizimde boydan boya cam üsten açılmıyor işte ben çamaşır asıyorum o da peşimden çıkıyor parka bakıyor 😞

Ettiğiniz dualarınız kabul olsun, yaptığınız yemekleri ağız tadıyla tüketin bayramda. Ben de sarmamı pişirdim tadarken bayagı gömmüşüm güzel olmuş. Tatlı olarak trileçe yaptım o da çok güzel olmuş Ardanın tarifi annem-babam revani istedi onu da yaptım eşim bıraktı geldi akşam. Evde kızlarla bayramlaştık harçlıklarını verdik mutlular. Onlar evdeyiz ama bayramlıklarımızı giyecegiz dediler giyindiler eve bayramı getirdiler, eşim kabristana gitti orda da bekleyenler var diyo ben gelemem dedim coronadan ötürü çıkamadım evden Allah kabul etsin, annem-babam görüntülü konuştuk eş-dost az da olsa akrabalarımızı aradık inanın mübarek ramazan günü ama inanın bir tane akrabamı göresim yok, biz aramasak aramazlar ama işi hastaneye düşen saate bakmadan rahat rahat ararlar bizi neyse canımı sıkmıcam bugün. Kızlar hastane personellerinin eşlerine de aşı başlıyor eşim akşam randevu aldı yarın aşı olucam ama evde sanki sadece eşler var çocukları unuttular neyse.

Eşim kabristan dönüşü bir kilo baklava bir kilo da sarma baklava, 1 kilo dondurma almış yedim bayram diye fazla yedim ama canım çok istemişti. Sabah da pizza yaptım yemesem olmazdı şimdi de güzel yedim dünden pidem vardı kıymalı-kavurmalı fırında ısıttım domates çorbası tavuk haşladım ayran salata yatıncaya kadar keşke hiçbir şey yemesem. Sizleri okuyorum bir yandan tv açık günün en sevdiğim saati mutfak toplu şimdilik, süpürge açtım bugün kızlar yapma bayramda bari temizlik yaptırmıyorlar.

X