Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben mesela
sucuk
pastrma
Lahmacun agzıma sürmem.
En sevmediğim sey bu 3:KK33:
Allah affetsin ama:)
Lahmacun bize aile yemeği.
Annemlerde sürekli yaparız. İçini hazırlayıp fırına göndeririz. Kızım önceden yemezdi ve aileler toplasinca kıza ayrı yemek yapardım. Şimdi alıştı Allah'tan.
Kendimiz de acil durumlarda dışardan yediğimiz fast food yemeğimiz lahmacun 😂😂

Lahmacun bize aile yemeği.
Annemlerde sürekli yaparız. İçini hazırlayıp fırına göndeririz. Kızım önceden yemezdi ve aileler toplasinca kıza ayrı yemek yapardım. Şimdi alıştı Allah'tan.
Kendimiz de acil durumlarda dışardan yediğimiz fast food yemeğimiz lahmacun 😂😂
bende önceden fırına yollardım ama çok pahalı yapıyorlar 6 TL ise mesela 3 e yapıyorlar pişirmesini.
o yüzden kendimi yapıyorum hamurunu da

Peynir yiyen çocuk neredeyse yok. Hepsi seçiyor. Daha yeni sucuk yemeğe başladı benim kız. Şimdi sırada tost yemeye başlayacak inşallah. Kaşar peyniri yese sadece tostta ona bile razıyız.
Benimkine de veriyorlar sucuk:KK43:
Kasap sucugu bide,ne bileyim sucuk yemese de olur gibi geliyor bana:KK70:
Tost icinde yiyor peynir,biri yerse yanında o da.

Benin ki pırasa, ıspanak, karnıbahar sever. Sadece brokoli sevmez. Koca da sevmez brokoliyi.

Kuru fasulye, nohut, plav bunlar milli yemeklerimiz, misafir yemeklerimiz.

Kız 2 senedir yiyor. Plav üstü seviyor daha çok.
Ben lahmacun, kuru fasulye-plav, içli köfte, çiğköfte, yaprak sarma, pide gibi milli yemeklerimizi sevmesini isterim. Kalabalık aile yemeklerinde çocuklar yemek seçince çok sıkıntı oluyordu. Allah'tan 1 senedir hepsini severek yiyor.
Oğlan da çorba, plav, makarna, dolma içi, yer.
Köfte ve taneli şeyleri hiç yemiyor. İnşallah büyüdükçe yer diye dua etmekten başka şansımız yok 😭
Benim kız da çorba hepsini yer sebze yemez, karnabahar kızartınca yer bir de lahana karnıbahar turşusuna bayılır. Yeni yaptım bitince :)
Sebze yemediği için ya pilavına ya çorbasına katarım. Pilav köfte balık tavuk et yer. Yoğurt çok sever. Sulu köfte, nohut Mantı makarna yer.
değişik lezzetlerin tadına bile bakmaz.
sürekli aynı şeyler yapıyorum ona.
saat 12 de kahvaltı yaptı.

Benim koca türünün son örneği.
1 ay et yapmasam neden yapmadın demez.
bizde etçi olan benim.
zaten yemeklere et asla kattırmaz.
kuru fasulye taze fasulye hatta patates yemeği bile boş pişer bizde.
içine kıyma et tavuk asla koydurmaz haa bende öyle sevmiyorum canıma minnet.
eti köfte kavurma, ızgara sever.
tavuğu kızartma fırında patatesle falan veya soslu.
kıymadan lahmacun pide kayseri yağlaması yaparıö mesela ama et kokmayacak.bol baharat katarım.
et yemeklerine mutlaka sarımsak katarım lahmacun ve pideye bile.
kuşbaşı lı pide bile yapsam et kokarsa yemez...o yemesse oğlum da yemez 🤣
lahana kavurması yapıyorum bol domates li çok sever lahana pırasa karnıbahar yaparım.
Oğlum karnıbahar yemeğine bayılır...
Pazardan karnıbahar alın bana diye sipariş vermişliği var.
ekmek pek yemez.
zeytin haşlanmış yumurta da yemez.tavada olanını yer.
ama pizzalar da yer zeytini.kırmızı biber yer yeşilini yemez.çocuklar bir tuhaf 🤣
Nekadanda masrafsiz bir es😁

Peynir yiyen çocuk neredeyse yok. Hepsi seçiyor. Daha yeni sucuk yemeğe başladı benim kız. Şimdi sırada tost yemeye başlayacak inşallah. Kaşar peyniri yese sadece tostta ona bile razıyız.
Çocukların çoğu peynir yemiyor. Bizim bebekken eline alır kemirirdi çeçil peyniri dil peyniri. Sonra bıraktı. Ben de en son çare hellim peyniri kızartıp denedim yedi şaşırdım. Hala da kahvaltıda onu yiyor. Yeğenime yaptım o da yedi. Annemlere gidince kızımın hellim peyniri dolapta hazır oluyor:KK48:

Selamm
Kızı zar zor yatirmistim zatenediimmm n 8 de uyandı yine
Uyumaz allah uyumaz
Aldım indirdim asagi
Salladım salincakda uyudu😑
Bu eve tez elden salıncak alina
Paşa torunu açık havada salıncak keyfi istiyormuş.

Ayy bi de kadınlara denk geldim 2side bakiciymis
Ula site de hep bakicili falan anasını
Işte kaç aylık, yürüyomu, nerelisin, calisiyomusun sorularda sordular.
Bi tepemde lambam yoktu gözaltında gibi.
Calismiyorum dedim
Ama çalışıyorrdun bıraktın dimi? Bakacak kimsen yok mu? Işe geri donecekmisin dedi biri😒
Ben cvp vermeden onlar sordular inşallah sınavı gecmisimdir 😂
Surem yetmedi zaten soruları cevaplamaya kız uyuyunca 😂
Bukadar cok konuşan bakıcısı istemezdim bu ne be.

Bakıcım yoksa seciciyim ondan yani 😄😂
Kactim valla arkama bile bakmadim ikiside bizim blokdaymis Allahim ins. Beni bulamazlar çok amin.

Görünce hatırlamıyorum gibi yapicam 🤔

Ev almis başını gidiyor ben yarmalı sarma içi yapıyorum
Lahana sarcam ba ba ba bendeki cesarete bak.
Kız uyanirsa yandı gülüm keten helva

Çok uykum var ama yemegim yok oyy ben nediimmm

pastırma bende yemem ama lahmacun candır yaa 🤣
Ben hepsini yerim 🤣 bana kiloların nerden geldiği belli galiba:olamaz:
Yemem dediğim ne var diye düşündüm biran :) sadece olmasa hiç aramam dediklerim var. Mesela suşi çiğ olduğunu düşününce iştahım kaçıyor ama yedim. Bir de mumbar.

Ben hepsini yerim 🤣 bana kiloların nerden geldiği belli galiba:olamaz:
Yemem dediğim ne var diye düşündüm biran :) sadece olmasa hiç aramam dediklerim var. Mesela suşi çiğ olduğunu düşününce iştahım kaçıyor ama yedim. Bir de mumbar.
aksama lahmacun soylemeye karar verdin.hem kayseride hem afyonda sucukcum var bogazima saglik :confused:

X