Küçük Düşün Büyük Olsun!

Iste hep zalim meto.
Yiyip yiyip kilo almayanlar uzerine kilo verenler bize nispet olsun diye ibretlikler yaw.
işyerinde yemek yemiyor um canım iyi değil yemekler.
pilav zaten yemiyorum ekmeği de kestim
sabahları poğaça veriyor lar 2 aydır yemiyorum yağlı diye.
hem sen beni gördün zayıf da değilim yani.
ama metabolizma m evet hızlı

Slm anca geldim bebeleri yıka paklambu saat anca oturdum
Peynir baktım biraz tuhaf olmuş onu yumurta peynir yoğurtnkarıştırıp içli gözleme yaptım yoksa ziyan olcaktı
Birazda sade gözleme yaptım
Bebeler banyo olunca Vişne kompostusu ile yediler yanına gecen sardığım dolaptan dolma pişirdim yediler iyi oldu dolma sarıp dolaba. Koyunca bişey olmuyormuş denemiş oldum hazıra pişti
Yarına ne yapcam onu düşün bakalım
Birazını da haşhaşlı yaptım buzluğa açtım 3 tane cnm isteyince yada biri gelirse hazır olur

Kızlar iyi geceler
Bugün ne okuyabildim ne de tam yazabildim. Hep yarım kaldı.
kızı yeni uyutuyorum.
Benim koci de açtı filmi izledi. Kız tablet izlerken.Mutfak topluyordum açtı tableti. O ara kardeşim aradı biraz konuştuk. Yok çay yok kahve mutfakta bulaşık eksik olmuyor. İşim bitince Kıza tableti bıraktırdım. Puzzle oynadık. Oje istedi sürdüm. Pembiş pembiş istiyorum diyor 😅
Ben anlamadım cumartesi pazar yemek yapmıyorum. Bugün eşim yaptı. Temizlik yapmıyorım. Çanaşır asıp katlamıyırum. Ama niye hafta sonu mutfakta bulaşık bitmiyor ve niye bu kız daha fazla tablet izliyor. Film açıp izleyelim diyor eşim.film izlemek bana zaman kaybından başka birşey değil bence. Hoşş filmleri de tam izleyemedim de o keyfi kociş yaptı.
kıyma çıkartmıştım. İki gündür bozulacak diye kavurdum. Güya mantı yapacaktım. O da kaldı. Yok ya onun aklına uyup film izlemeye oturmayacağım. Ne adam akıllı izleyebiliyorım işlerim de kalıyor gerek yok

Kızlar iyi geceler
Bugün ne okuyabildim ne de tam yazabildim. Hep yarım kaldı.
kızı yeni uyutuyorum.
Benim koci de açtı filmi izledi. Kız tablet izlerken.Mutfak topluyordum açtı tableti. O ara kardeşim aradı biraz konuştuk. Yok çay yok kahve mutfakta bulaşık eksik olmuyor. İşim bitince Kıza tableti bıraktırdım. Puzzle oynadık. Oje istedi sürdüm. Pembiş pembiş istiyorum diyor 😅
Ben anlamadım cumartesi pazar yemek yapmıyorum. Bugün eşim yaptı. Temizlik yapmıyorım. Çanaşır asıp katlamıyırum. Ama niye hafta sonu mutfakta bulaşık bitmiyor ve niye bu kız daha fazla tablet izliyor. Film açıp izleyelim diyor eşim.film izlemek bana zaman kaybından başka birşey değil bence. Hoşş filmleri de tam izleyemedim de o keyfi kociş yaptı.
kıyma çıkartmıştım. İki gündür bozulacak diye kavurdum. Güya mantı yapacaktım. O da kaldı. Yok ya onun aklına uyup film izlemeye oturmayacağım. Ne adam akıllı izleyebiliyorım işlerim de kalıyor gerek yok
Valla öyle adamlara göre kolay gel izle otur yapma sonrası yine işler bize bakıyor benim oğlan anca uyudu babasının yanında yerine koyayım ddim uyanip kaçtı yine oraya basım agridu valla bugün dışarı çıkamadım da sor düzgün işte yok öğle sonrası yarın eltime gitces erken çıkarız inat eder gibi uyumadı bugün sabah uyanmak istemiyir bu seferde birde evde hareket kısıtlı bugün gelmiş babası bı poşet abur cubur gösterme diyorum aynı yine kendi götürüp veriyor sonra çocuk o enerjiyi atamıyor soykeyince papaz oluyorum

kızlar çok üzgünüm
notlarımız bu sene baya düştü
hep 20 dk da çıktı sınavlar dan
çok kolaydı çok kolaydı
buna rağmen ortalaması 81 küsürdü
bir tek İngilizce açıklamamıştı
az önce baktım 46 almış
46 nedir yaa nedir
76 ya düştü direk ortalama
ah ya ah yaa çok sinirim bozuldu
Hocaya da sordum 2 haftadır açıklanmayınca 2 gün önce gördü cvp vermedi....
Nasıl üzgünüm ya al sana uyku kaçma sebebi

Başvurumu çekmicem 😊 eğer olursa bakacağım artık bir çaresine 😊

Sağol canım.🥰
İşin en büyük artısı pandemiden sonrada evden çalışmak. Mesela kızım okula gittiğinde ben evde rahat rahat çalışabilirim ve sosyal hakları vs çok iyi.
Biz de kiradayız biliyorsunuz amacımız ev almak, eğer evim kira olmasaydı düşünmezdim bile muhtemelen. Çünkü benim anneminde bakası yok, daha ortada bir şey olmadığı için söylemedim ama 1 bakar, 2 bakar muhtemelen sonra surat asar.
Kv desen çocukla oyun oynayacak enerjide değil.
Neyse artık bir dönüş olsun da ona göre şekillenir artık bir şeyler. 😊
Canım tam olarak yeni okuyabildim. Yazdım yarım kaldı vs.
evden çalışma olayı güzel bence. Zaten yanında olacaksın. Kazanacağın paraya yani işin maddi getirisine bak, sonuçta evde duran da çalışan da ikisi de fedakarlığı çocuğu için yapıyor.
Benim çocuk yokken de düşüncem çocuk olunca işi bırakıp çocuğuma kendim bakmamdı. Benim annem farklı şehirde, eşimin annesi yok teyzesi var, o da baksa aman işte çocuğa bakıyor maddi destek olalım olacaktı ayrıca evler uzak çocuğu bırak al ev hayatım bitecekti çünkü ikimizin de işyeri teyzeye yakın orada kalmalar vs. Eee maddi destek olunca da kazanacağım para ile ne derece değerdi böyle bir duruma, bence değmezdi. Zaten planım o olduğu için de önceliği ev alma olayına vermiştim.
ondan dolayı da gerek kalmadı çalışmama. Elbet çalışsam maddi daha rahat olurduk. Ama böylesi daha iyi benim için.
Sen de kendine göre durumları tart ona göre karar ver. İyi para kazanacaksan bakıcı da tutarsın. Bir dene olmazsa bırakırsın.
sonuçta hepimizin fedakarlığı çocuklarımız için. Bunun için de asla vicdan yapma. Sonuçta ev alsan da onun için, eve biraz daha fazla para girse de onun için.

Valla öyle adamlara göre kolay gel izle otur yapma sonrası yine işler bize bakıyor benim oğlan anca uyudu babasının yanında yerine koyayım ddim uyanip kaçtı yine oraya basım agridu valla bugün dışarı çıkamadım da sor düzgün işte yok öğle sonrası yarın eltime gitces erken çıkarız inat eder gibi uyumadı bugün sabah uyanmak istemiyir bu seferde birde evde hareket kısıtlı bugün gelmiş babası bı poşet abur cubur gösterme diyorum aynı yine kendi götürüp veriyor sonra çocuk o enerjiyi atamıyor soykeyince papaz oluyorum
Aynen de öyle oldu sabah gel izle dedi. Mutfak kaldı öyle. Bir de isteği bitmiyorki,şunu içelim bunu yiyelim. Kahveyi sabah o yaptı. Ama yığılıyor bulaşık. Makina boşalt vs.
geç toparladım işleri. Kek yaptım ortalığı topladım kız uyudu. Yemek yeniden topla vs vs. Ayy valla evde olmayınca işim daha çabuk bitşyor. Çünkü tv hiç açmıyorum ben. Ve kızla daha fazla vakit geçiriyorum.

Kesinlikle katılıyorum.
Oksijen maskesini önce kendimize,sonra cocuga.
Anne mutluysa cock da mutlu.
Gecim kaygısı yasayan anne evde cocuguyla mutlu vakitler geciremez üzgünüm.
Gecim kaygım yoksa tabi düsünürüm acaba calısmasam mı diye ama .
Yada sırf gecim kaygısından calısmaz bi anne.
Evde de olsan,calıssan da zaten annelik=vicdan azabı.
Hep yetemedğini düsünüyor insan😓
Kesinlikle canım. Evde geçim derdine düşünce bu defa çocuğa da yansıyacak durum. Huzursuzluk vs.
o yetememek kesinlikle hepimizde oluyor bir ev işi yaparken bile bugün ilgilenemedim kaygısına dşüyoruz malesef

uykum kaçtı kalktım nasıl üzgünüm ya,
tamam 100 almasın arkadaş da 46 nedir yaa nedir
o kadar sinirli ve üzgünüm ki bunu tarif edemem

uykum kaçtı kalktım nasıl üzgünüm ya,
tamam 100 almasın arkadaş da 46 nedir yaa nedir
o kadar sinirli ve üzgünüm ki bunu tarif edemem
Online egitimin sonucları sanırım cnm😓
2.sınıfa gecti arkadasımın cocugu diyorki daha okumayı sökemedik😓
Cocuklar sere serpe ders isliyor tabi,ondan düsüyor tek seninki degil yani,sıkma canını.
Sıkı tutar bundan sonra.

Online egitimin sonucları sanırım cnm😓
2.sınıfa gecti arkadasımın cocugu diyorki daha okumayı sökemedik😓
Cocuklar sere serpe ders isliyor tabi,ondan düsüyor tek seninki degil yani,sıkma canını.
Sıkı tutar bundan sonra.
canım eniştesi de çalıştırdı hep ingilizce
iyi not alır demişti
sınıfta 2 Ömer var acaba notlar mı karıştı
yani olabilir ama olmayadabilir

Saat 1 de uyudu. Evi topladım. Mutfağı topladım. Ocağı silememiştim onu hallettim. Bulaşık makinasını çalıştırdım. Bir an bırak hepsini dedim ama yarın hangisini yetiştirecektim. Zaten kurs var gün bitiyor. Yemeğim yok yarına. Neyse bitti şükür. Rahat uyurum. Saati 3 yapmasam şaşırırdım.
Bugün kardeşimle konuşurken kardeşim diyor annem keşke gelseler diyormuş. Bayramda yasaklar olunca hiç gelemezler bir hafta önce gelseler diye söyleyip duruyormuş. Ben de dedim nasıl geleyim. Ramazan ramazan oruçlu olacak adam. Nasıl bırakıp geleyim. Kendi normal zamanda babamı bırakıp gelemiyor babama yaştan dolayı şehir dışı sıkıntısı var. Annem de gelemedi. Tabi kardeşim de çalışıyor hepsine yemek yapıyor o da haklı ama bir hafta idare etselerdi ne diyim. Oruç zamanı hiç olmaz. Ben de bir hafta idare etsin diyemem.
bakalım bayramdan sonra yasak olmazsa zaten kardeşimin yüzük takılacak o zamsn giderim.
ona da diyorum zaten bu virüs döneminde ne evlenmeye kalkışıyorsun. Düğünü bile yapamazsın bu gidişle diyorum :KK48: :KK70:

X