Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ev ahalisi perte cikiyordug
Simdide esim kitlendi.
Baya bogazlar falan pert oldu.
Uyuyamadi bende uyuyamadim onun inlemelere
Salonda o
Kiza mama yaptim, esime balli limonlu su yaptim sicak sicak icsin
Ilac var evde duzenli almiyo ki
Bi vit. Vardi dr. Kardesime yazmis iyi geliyo diyordu nob. Ecz. Yakinsa alirim.
Ki esim hastada olsa yatmaz yani kolay kolay bu yeni nesil vurusler cok fena
Adam tum gun yatti.
Dedim seni de yatiran bu vurus bize naapmaz.
Deli meyve yer falan bagisikligi iyi diye dusunuyordum.

Uykum kacti
Esmalari çekerken bakiyorum burada
Geçmiş olsun canım

Günaydın iyi pazarlar,
Gece kız sürekli sağa sola döndü sabaha doğru uyandım su verdim. Erken kalkamadım. 9;45 te kalktım. Hazırlanıp çıktım yürüyüşe. Koci uyanmıştı ses yapma uyanmasın dedim. Yürüyüşümü yaptım markete uğradım çeri domates salatalık patlıcan aldım. 17 tl bıraktım.
Geldim eve kız ne dese anne sen beni niye bırakıp gidiyorsun. Ben de dedim yürüyüşe çıktım baban mı dedi öyle :))
Neyse cinsliğine kahvaltı hazırlamamış kıza diyor gel biz içeri gidelim oturalım😅 hiiç de tınlamadım yürüyüşümü yaptım ya rahatım ohh.
kahvaltı hazırladım yine de az bişi yardım yaptı😅 kız diyor uykum var. Dedim sen mi uyandırdın. Uyusaydı geç uyudu zaten dedim. Uyandırmış 🙄
Kahvaltı yaparken kız park istiyorum dedi koci gideriz kızım diyor. Dedim bem götürürüm kızım baban evde dinlensin gerek yok. Lafı çarpmasam olmaz😂 ama kız demezmi babam götürsün🙈
yani bugün kız isterse götüreceğim parka, trip çekemem. Ama eminim o da takılır peşimize :)

Herkese selam 🙋‍♀️
Dandini olan telefonum bozulduğu için tamire vermiştik. Düzeldi gibi ama bakalım inşallah bu sefer sıkıntı çıkmaz. 😊
Herkes iyidir umarım. 😊
Bu sırada 1 çeyrek aldık birikimin yanına ekledik. 🤩
Ben sizlere bir şey danışıcam kızlar. Şimdi benim uzun zamandır geçmek istediğim bir iş vardı, ilan açmışlar. Ama ben kızımı 2,5-3 yaşına kadar kendim büyütmek istiyorum diye ayrıldım işten. Gerçi ikisi farklı sektörler ama sonuçta iş iştir.
Bu açılan ilana başvurdum çünkü evden çalışma. Eğer olursa benim için çok büyük fırsat olacak ama bir yandan da ben çalışırken bu çocuğa kim bakacak diye düşünüyorum. Anneler yaşlı ve uzakta. Yani gelip bizde kalmaları gerekecek bi kaç gün. Ya da bakıcı tutucam sabah gelip akşam gidecek ama ücretlerini vs hiç bilmiyorum. Ve sanki işe başlarsam kızıma haksızlık edecekmişim gibi geliyor. Sırf bu konular yüzünden başvurumu geri çekmeyi bile düşündüm ama maddi getirisi bizi çok rahatlatacak.
Siz ne yapardınız?

Herkese selam 🙋‍♀️
Dandini olan telefonum bozulduğu için tamire vermiştik. Düzeldi gibi ama bakalım inşallah bu sefer sıkıntı çıkmaz. 😊
Herkes iyidir umarım. 😊
Ben sizlere bir şey danışıcam kızlar. Şimdi benim uzun zamandır geçmek istediğim bir iş vardı, ilan açmışlar. Ama ben kızımı 2,5-3 yaşına kadar kendim büyütmek istiyorum diye ayrıldım işten. Gerçi ikisi farklı sektörler ama sonuçta iş iştir.
Bu açılan ilana başvurdum çünkü evden çalışma. Eğer olursa benim için çok büyük fırsat olacak ama bir yandan da ben çalışırken bu çocuğa kim bakacak diye düşünüyorum. Anneler yaşlı ve uzakta. Yani gelip bizde kalmaları gerekecek bi kaç gün. Ya da bakıcı tutucam sabah gelip akşam gidecek ama ücretlerini vs hiç bilmiyorum. Ve sanki işe başlarsam kızıma haksızlık edecekmişim gibi geliyor. Sırf bu konular yüzünden başvurumu geri çekmeyi bile düşündüm ama maddi getirisi bizi çok rahatlatacak.
Siz ne yapardınız?
Merhabalar, işe başlayıp başlamamak sizin kararınız ama lütfren konuyu çocuğa haksızlık eder miyime getirmeyin, ben böyle söylenildiğinde hem anne hem çocuk için üzülüyorum
Baba işe gidince haksızlık mı oluyor çocuğa? Ha derseniz ki her anınında yanında olmak istiyorum doya doya yaşamak istiyorum çok normal isteyebilirsiniz , öyle mutluysanız çalışmazsınız. Ama derseniz ki ben hep evde oturamam çalışacağım kariyerim için önemli öyle mutluyum çalışırsınız o da çok normal. Demem o ki siz kendi isteklerinize göre nasıl mutlu olacaksanız karar verin ama vicdan yapmayın, çocuğunuzu sevip onunlayken huzurlu vakit geçiriyorsanız bunun süresi önemli değil.
Umarım yanlış anlamazsınız ama ben çalışan annelerin vicdan yapmasını çok gereksiz buluyorum ve üzülüyorum o yüzden yazmak istedim. Sevgiler😍

Bizde yine carsı karıstı🤦🏻‍♀️
Görümcemin oglan bronsit olmjs😣
YArın icin annemi aradık o gelcek 1 günlük
Koci vardiya degistircez izin vermiyolar💆🏻‍♀️
BEN de bunları anlamadım,bütün fabrikalar izne cıkarıyor pandemide,bunlarda izin yok🤦🏻‍♀️
Annem mırın kırın yaptı ama gelirim tmm dedi.
Saolsun yinede.
Kociye dedim karsılastırma cocukları sen bak bu hafta evde.

Herkese selam 🙋‍♀️
Herkes iyidir umarım. 😊
Siz ne yapardınız?
Birikiminiz hayırlı olsun🙏🏻
EVDen calısmada haksızlık olacak diyorsan biz ölek😂
Bakıcı isi su zamanda zor ama kres belki olır
Yası kac cocugun bilmiyorm ama.
Eksiyi artıyı yazdıgımda ben ,benim calısmam en mantıklısı cıkıyor.
Bence eksi artı olraak gidebilirsiniz.

Merhabalar, işe başlayıp başlamamak sizin kararınız ama lütfren konuyu çocuğa haksızlık eder miyime getirmeyin, ben böyle söylenildiğinde hem anne hem çocuk için üzülüyorum
Baba işe gidince haksızlık mı oluyor çocuğa? Ha derseniz ki her anınında yanında olmak istiyorum doya doya yaşamak istiyorum çok normal isteyebilirsiniz , öyle mutluysanız çalışmazsınız. Ama derseniz ki ben hep evde oturamam çalışacağım kariyerim için önemli öyle mutluyum çalışırsınız o da çok normal. Demem o ki siz kendi isteklerinize göre nasıl mutlu olacaksanız karar verin ama vicdan yapmayın, çocuğunuzu sevip onunlayken huzurlu vakit geçiriyorsanız bunun süresi önemli değil.
Umarım yanlış anlamazsınız ama ben çalışan annelerin vicdan yapmasını çok gereksiz buluyorum ve üzülüyorum o yüzden yazmak istedim. Sevgiler😍
Kesinlikle katılıyorum.
Oksijen maskesini önce kendimize,sonra cocuga.
Anne mutluysa cock da mutlu.
Gecim kaygısı yasayan anne evde cocuguyla mutlu vakitler geciremez üzgünüm.
Gecim kaygım yoksa tabi düsünürüm acaba calısmasam mı diye ama .
Yada sırf gecim kaygısından calısmaz bi anne.
Evde de olsan,calıssan da zaten annelik=vicdan azabı.
Hep yetemedğini düsünüyor insan😓

Yok yanlış anlamıyorum bir noktada düşüncelerimiz benzer zaten. Ben sadece kreşlik çağa gelene kadar bakmak istiyorum o kreşe dönünce ben de tabi ki işe döneceğim. Bu zamanda tek kişinin maaşı ile geçim çok zor çünkü.
Dediklerinizi düşüneceğim teşekkürler. 😊
Birikiminiz hayırlı olsun🙏🏻
EVDen calısmada haksızlık olacak diyorsan biz ölek😂
Bakıcı isi su zamanda zor ama kres belki olır
Yası kac cocugun bilmiyorm ama.
Eksiyi artıyı yazdıgımda ben ,benim calısmam en mantıklısı cıkıyor.
Bence eksi artı olraak gidebilirsiniz.
Sağol canım 😍
Daha dün 1 yaşına girdi. Kreş için çok küçük maalesef. O yüzden ya aile, ya bakıcı kalıyor geriye seçenek olarak. Tabi iş olursa 😅

Herkese selam 🙋‍♀️
Herkes iyidir umarım. 😊
Siz ne yapardınız?
Bereketli olsun çocuğa güzel vakit ayirirsaniz bakma işini ayarlarsaniz sorun olmaz bence çalışınca maddi olanaj iyi oluyor sonuçta yine onların geleceği için calisiyorsunyz

Nubuk cok ovulmus nette
Bende nubuk alicam bu sefer sanirim
Valla değişSem Gri suankiler karışık renk tek renk koyu bişe istiyorum yastiksiz istiyorum bende zor yüzlerini yıka tak sürekli birde örtülü kullanıyorum yazın örtüleri çıkarcam habire bozuluyor oturup kalktikca

Selamlar kızlar gece iki satisim oldu onlarla uğraştım sabah biri yine gard.umarim desiye girmeden yollarım indirim yaptım kesinti yok diye indirimli haliyle dolaptan vermek istemedim ortalık topla kahvaltı süpürge tuttum bulaşık makinesi yikamisti topladım süpürgeyi temizledim kuşların kafesi temizledim nevresim yarın değişirim banyoyu tenizliycem bide dünden et var makarna yaparım bide yeter bugun

Bizde yine carsı karıstı🤦🏻‍♀️
Görümcemin oglan bronsit olmjs😣
YArın icin annemi aradık o gelcek 1 günlük
Koci vardiya degistircez izin vermiyolar💆🏻‍♀️
BEN de bunları anlamadım,bütün fabrikalar izne cıkarıyor pandemide,bunlarda izin yok🤦🏻‍♀️
Annem mırın kırın yaptı ama gelirim tmm dedi.
Saolsun yinede.
Kociye dedim karsılastırma cocukları sen bak bu hafta evde.
Geçmiş olsun kuzu hepsi üst üste geliyor gelince

Karpuzuncekirdegi Karpuzuncekirdegi ben isi iki yilligina biraktim ama tek olsaydi donerdim muhtemelen.hele ki evden calisma varsa .maddi kaygilar zor bu devirde .cocuga haksizlik olmaz is iyiyse bence dene derim
Evet doğru diyorsun, maddi kaygı çok zor. Olursa denicem sanırım. 😊
Bereketli olsun çocuğa güzel vakit ayirirsaniz bakma işini ayarlarsaniz sorun olmaz bence çalışınca maddi olanaj iyi oluyor sonuçta yine onların geleceği için calisiyorsunyz
Sağol canım. 🥰 Evet onların geleceği için her şey tabi.

X