Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kizlar pirinc ne kullaniyorsunuz?
Bimin baldosu guzel seviyorum
Hapycanterden acik da almistim ama guzel sismiyor baldo gibi.
Bimden mi alsam yine naapsam bilmiyorum.
2.5kg almam lazim ramazana.
Ben artik makarna pilav yemiyorum belki aylar oldu.
Bulgur pilavi yapiyorum kendime az canim isterse.
Dolmada falan yiyorum sadece pirinci.

Ama benimkiler pilavsiz makarnasiz durmuyorlar.
1kg 8.90di simdi 12.90 oldu yaw
1tl, 1tl arttirdilar
Migrosun kendi markasinin baldo pirincini kullaniyorum ben çok uzun zamandır.

Selam kızlar günler uçuyor sanırım çok çabuk geçiyor bebek olduğundan beri hafta nasıl bitiyor anlamıyorum cidden
Araba bakıyorduk ne zamandır 3 yıllık kredi ile orta halli bir araba aldık bugün inşallah ödeyip bitirmesi de nasip olur hayirlisiyla bebek olunca zor oluyormuş arabasız biz yine idare ediyorduk da
Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanırsınız inşallah 🙏

3 yasa kadar okumasa da kitapla hasır nesir olan bebekler ilerde kitap seviyormus.
Biz de yırtıyorz ,yırttıgı yerleri birlikte yapıstırıyorz.
Sıkılıyor kalkıp gidiyor falan.
Suan sadece dokunsun yeter kafasındayım.
İlerde sevr sevmez kendi bilir:)
Kızımda 2 yaşından sonra kitaplar okuyarak uyuturduk. O kadar ki kitapları ezberlemisti. Bazı akşamlar saat geç olunca kitapta sayfa atlayarak okuyorduk onu bile anlayıp geri döndürürdü sayfaları. Zaten 4 yaşında başladı harfleri yazmaya, 5 yaşında okuyordu. Zamanında bizim okudigumuz kitapları sonra kendi okudu ve hala çok sever. Her akşam genelde kitap okur uyumadan. Yüzlerce kitabı var.

Ama oğlan da 2 yaşındayken kitapları yırtıyor du.somdi biraz daha aklı eriyor ablasinin elinde görünce oda alip sayfaları ceviriyor. Ben sürekli ortalıkta kitaplari bırakıyorum gidip gelip karıştırsin diye. Ama ablası gibi meraklı değil.

Selam kızlar
Sabah erkenden kalktık eşimin hastanede işi vardı diye
Khvaltı yaptık şimdi uzandım TV izliyorum
Annemlere resim attım göbeğim baya düşmüş dün geceden nişan dedikleri şey geldi zaten yanılmadıysam
Anneleri aradık dedik hazırlıklı olun babamın arabasının tamir işi vardı ben resim atınca annem uyandırmış hemen babamı kalk yaptır şu arabayı kızın göbeği düşmüş diye🤣🤣🤣
Eşim de bu hafta gececi arabayla git gel işe dedim uzandım iş filan yapmıyorum artık dedim azıcık keyif yapıyorum 😃😃😃
Hadi hayırlısı canim heyecanlandim

4 sene olcak Mayıs'ta evleneli şunu anladım bu 4 senede sattığımız ne varsa yerine koyamadık birşeyi satmak kolay ama yerine koymak her geçen gün zorlaşıyor şu saatten sonra eşime de diyorum dünya kadar altınım gitti alyansıma varasıya satmak zorunda kaldım Allah hastalık kaza vermesin ayağını yorganına göre uzat paranı idare et edemiyorsan ay sonu paran kalmıyorsa da onu satalım bunu satalım diye gelme bana önce sattıklarını yerine koy kararlı olduğumu da anlasın diye ek hesabımı ve kredi kartımdan birini kapattım ödedikçe diğer kartı da limit düşürüp düşürüp kapatıcam
Sanıyor ki karttaki ek hesaptaki para kendi parası
Ne varsa satılan geri konulmuyor valla
Olanla idare etsin sonrası patlanıyor
All iswell hayırlı olsun darısı bize olsun😃😃😃
Amcamın gelini var kadın alışkanlık haline gelmiş ev var kayımpederinden
Kocası asgari ücretle çalışıyor
Her ay bir çeyrek alıyo mutlaka ilk maaş gelir gelmez alırmış vaybe o alıyo biz alamıyor diyorum
Eşimde diyo kira yok kredi yok diyo
Tabi alır diyo

Selam kızlar günler uçuyor sanırım çok çabuk geçiyor bebek olduğundan beri hafta nasıl bitiyor anlamıyorum cidden
Araba bakıyorduk ne zamandır 3 yıllık kredi ile orta halli bir araba aldık bugün inşallah ödeyip bitirmesi de nasip olur hayirlisiyla bebek olunca zor oluyormuş arabasız biz yine idare ediyorduk da
Hayırlı uğurlu olsun kazasız sekilde

Kızımda 2 yaşından sonra kitaplar okuyarak uyuturduk. O kadar ki kitapları ezberlemisti. Bazı akşamlar saat geç olunca kitapta sayfa atlayarak okuyorduk onu bile anlayıp geri döndürürdü sayfaları. Zaten 4 yaşında başladı harfleri yazmaya, 5 yaşında okuyordu. Zamanında bizim okudigumuz kitapları sonra kendi okudu ve hala çok sever. Her akşam genelde kitap okur uyumadan. Yüzlerce kitabı var.

Ama oğlan da 2 yaşındayken kitapları yırtıyor du.somdi biraz daha aklı eriyor ablasinin elinde görünce oda alip sayfaları ceviriyor. Ben sürekli ortalıkta kitaplari bırakıyorum gidip gelip karıştırsin diye. Ama ablası gibi meraklı değil.
Bizde çok seviyoruz kitap okumayı bi tek kitap okununca oturuyor uzanıyor 😂 benim oğlan da yırtıyor yiyiyor😂

Hayırlı olsun canım Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
Biz de bir ara borçlar yüzünden arabayı satsak mı dedik ama bebekle arabasız zor olur diye dişimizi sıkıyoruz

Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin
Odeme kolayligi versin insallah🙏

Hayırlı ugurlu olsun:dua:
Kazasız belasız insss:dua:

Hayırlı Uğurlu olsun canım. arabanız..
Kazasız belasız kullanın inşallah..

@Alliswell16 hayirli olsun arabaniz saglicakla kullanin insallah bebisle

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanırsınız inşallah 🙏

Hepinizden Allah razı olsun kızlar gerçekten çok zor gidenin yerine yenisini eklemek ev alırken peşinat vermiştik baktık olmuyor gözümüzü karartip aldık ınsalalh sağlıkla kullanması nasip olsun Allah daha iyilerini isteyene nasip etsin :KK200:

Ne varsa satılan geri konulmuyor valla
Olanla idare etsin sonrası patlanıyor
All iswell hayırlı olsun darısı bize olsun😃😃😃
Amcamın gelini var kadın alışkanlık haline gelmiş ev var kayımpederinden
Kocası asgari ücretle çalışıyor
Her ay bir çeyrek alıyo mutlaka ilk maaş gelir gelmez alırmış vaybe o alıyo biz alamıyor diyorum
Eşimde diyo kira yok kredi yok diyo
Tabi alır diyo

Sağolun kızlar
@citlamin daha güzelleri nasip olsun ınsallah tez zamanda
ne güzel alışkanlık olması önemli bence birikim için zaten ay sonu değil başında maaştan ayırıp yapmak önemli noktaymış

Migros a gittim. 175 TL harcadım.
Yemek olarak 1 paket tavuk pirzola, 1 paket nugget, 2 küçük paket hurma,1 kg da pirinç aldım. 1 kg kadar elma, ananas, kıvırcık, ekmek aldım. Birkaç tanede çocuklara gofret bisküvi derken 2 poşetle ciktim. 75 TL üzerine 2 lt orkide yağ 15 TL idi 1 tane de ondan aldim. Geçen ay a101 de 1.25 lt 15 TL idi galiba, şimdi migros da 2 lt 15 tl

Akşam için kendime kabak çorbası yaptım. 2 günlük detoksum var. 2 gün 2 öğünde çorba var menumde. Küçüğün çorbasıni da yaptım uyanınca yediririm onu,eşime ve kıza da ıspanağım vardı buzlukta 1 paket çıkardım kavurup yumurta kırarım öyle seviyor kızım. Yanına da onlara ayrıca corbada yapmam lazım.
Evde 4 kişiyiz 3 çeşit çorba yapiyorum 🤦🏻‍♀️

Selamlar.. Geldim eve.. Bir mesai daha bitti.. Eşim yemek istemiyorum dedi.. Corn flakes yicem dedi.. Canıma minnet😬. Dünden az nohut ve pilav vardı.. Bende yemiyim dedim.. Kızıma ısıttım pilav nohut doyurdum.. Bende pilav avr yesem mi yemesemmi düşünüyorum.. Yada bendemi corn yulaf falan yesem.. Ama süt az kalmış.. Eşime ancak yeter.. Eşime diyim olmadı alsın süt.. Kızada akşamları bir bardak veriyorum.. Ouyy yorulmuşumm.. Halbuki bugün yürüyemedimde havadan dolayı.
Çıkışta sadece yürüdüm.. cikolatasoslukek cikolatasoslukek cnm kabak çorbasını nasıl yapıyorsun? Aslınsa bende yapsam ii olcak ramazan öncesi bir detoks..

Selamlar.. Geldim eve.. Bir mesai daha bitti.. Eşim yemek istemiyorum dedi.. Corn flakes yicem dedi.. Canıma minnet😬. Dünden az nohut ve pilav vardı.. Bende yemiyim dedim.. Kızıma ısıttım pilav nohut doyurdum.. Bende pilav avr yesem mi yemesemmi düşünüyorum.. Yada bendemi corn yulaf falan yesem.. Ama süt az kalmış.. Eşime ancak yeter.. Eşime diyim olmadı alsın süt.. Kızada akşamları bir bardak veriyorum.. Ouyy yorulmuşumm.. Halbuki bugün yürüyemedimde havadan dolayı.
Çıkışta sadece yürüdüm.. cikolatasoslukek cikolatasoslukek cnm kabak çorbasını nasıl yapıyorsun? Aslınsa bende yapsam ii olcak ramazan öncesi bir detoks..
2-3 kabak, 1 büyük soğan, 2-3 diş sarımsak, 2 YK bulgur, 1- 2 adet domates (yazdan konserve kullaniyorum) maydonoz, dereotu, nane koyup üzerine geçecek kadar su koyup pişiriyorum. Piştikten sonra Blender dan geçiriyorum. Vicdan çorbası diye geçiyor sanırım..

Bunu öğlen akşam doyana kadar icebiliyorsun. Yanına 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 kase yoğurt (içine 1 çay kaşığı zerdeçal, nane, pul biber, yarım limon suyu)

Sabah da 2 haşlanmış yumurta 2 dilim peynir, 2 dilim tam buğday ekmeği, sebze-yesillik ile kahvaltı yapıyorum.

Kahvaltı ve öğlen arası yeşil yada beyaz çay, öğlen ile akşam arası 1 bardak kefir ve 1 meyve... Günde 2.5 lt en az su tabiki.
Akşam da 1 fincan yeşil çay daha

2 gün üst üste yapmıştım geçen hafta 1,200 Gr vermişim 2 günde..

AAA onud a deniyim..Eve gittim yaptım içtim..
Beyza almış canım hindistan cevizi yağı.. Görüntüsü vazelin gibi geldi bana..
Aiiy bir an duraksadım.. Acaba yenilirmi sürmek içnmi diye..?Evde yoktu onada soramadım.. yarım çay kaşığı kadar kopydum emin olamayınca:)Kahvenin tadında bir değişklik hissetmedim bilmem az mı koydum aceps:KK43::oops:
Evt cnm vazalin gibi ama sicakda eriyor su gibi oluyor. 1 cay kasigi koyuyorum ben

Akşam için kendime kabak çorbası yaptım. 2 günlük detoksum var. 2 gün 2 öğünde çorba var menumde. Küçüğün çorbasıni da yaptım uyanınca yediririm onu,eşime ve kıza da ıspanağım vardı buzlukta 1 paket çıkardım kavurup yumurta kırarım öyle seviyor kızım. Yanına da onlara ayrıca corbada yapmam lazım.
Evde 4 kişiyiz 3 çeşit çorba yapiyorum 🤦🏻‍♀️
Cesit cesit yemek yapmak benimde sikintim.
😒

Migros a gittim. 175 TL harcadım.
Yemek olarak 1 paket tavuk pirzola, 1 paket nugget, 2 küçük paket hurma,1 kg da pirinç aldım. 1 kg kadar elma, ananas, kıvırcık, ekmek aldım. Birkaç tanede çocuklara gofret bisküvi derken 2 poşetle ciktim. 75 TL üzerine 2 lt orkide yağ 15 TL idi 1 tane de ondan aldim. Geçen ay a101 de 1.25 lt 15 TL idi galiba, şimdi migros da 2 lt 15 tl
Yakınımda migros olsa bende alacaktım canım iyiydi fiyatı bende geçen ay 4 tane orkide aldım 5l litre yapmistim

Annem ugradi 2 poset et, kiyma tavuk getirdi
Ayirdim diyordu zaten aklinda kaldi yer ac buzluga dedi.
Posetlemis kiymalarida sagolsun..
Sucuk salam alma h.sonu bisiler alicaz oglan seviyo alicam ona dedi.
Biliyo bizde oglanin sevdigini
Birazda biz aliriz ramazanda kiyma, et bol bol yisinler ben olmasa aramam et kofte falan..

Kiz uyudu salavatlarimi cekiyorum.
Kiz 1 avokado yedi
Corba icti uyudu.
Ispanagida yedi oglen yogurtla.
Aksama yulaf unuyla muhallebi yapim
Yariladik yulaf ununu

Kek falan yapamadim artik yarin yapabilirsem yaparim h.Sonu yerler
Sonra ramazan boyunca hamur isi yapmam zaten

2-3 kabak, 1 büyük soğan, 2-3 diş sarımsak, 2 YK bulgur, 1- 2 adet domates (yazdan konserve kullaniyorum) maydonoz, dereotu, nane koyup üzerine geçecek kadar su koyup pişiriyorum. Piştikten sonra Blender dan geçiriyorum. Vicdan çorbası diye geçiyor sanırım..

Bunu öğlen akşam doyana kadar icebiliyorsun. Yanına 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 kase yoğurt (içine 1 çay kaşığı zerdeçal, nane, pul biber, yarım limon suyu)

Sabah da 2 haşlanmış yumurta 2 dilim peynir, 2 dilim tam buğday ekmeği, sebze-yesillik ile kahvaltı yapıyorum.

Kahvaltı ve öğlen arası yeşil yada beyaz çay, öğlen ile akşam arası 1 bardak kefir ve 1 meyve... Günde 2.5 lt en az su tabiki.
Akşam da 1 fincan yeşil çay daha

2 gün üst üste yapmıştım geçen hafta 1,200 Gr vermişim 2 günde..
Süpermiş.. Ben zaten kahvaltımı sağlam yapıyorum.. Bunu sadece akşam içsem bile yeter bana😌teşekkürler cnm.. Yarın yapcam.. Pazartesiye kadar yaparım.. Sonda zaten ramazan gelşyor

X