Küçük Düşün Büyük Olsun!

Huh!
Cocikler hasta olmasin nolur ya😔
Yakamdan inmedi yavrum kiyamiyorum
Oynatim oyalim dedim ama kofte falan yapamadim.
Simdi pilav yaptim ancak
Oglanada pide siparis verdim (bu ara hic istemiyorum disardan ama mecbur) yani napcami sasirdim bir ara bisi yapamadim oglan acim diyo.
Dedim canin ne istiyosa ver siparis
2 pide soyledik 1.5 onu anca doyuruyor zaten.
3 dilim ben yedim gerisini o

Kiz uyudu bi bitki cayi yaptim kendime.
Yatana kadar artik papatya, melissa icerimde icerim.
Ikramlik cigkofte yollamislar onada seviniyo uzerinede onlari yedi.
Cociklerimin bogazina yetisemiyorduggmm.

Ne supurge acabildim ne bir yeri topladim.
Kafam sersem gibi ztn.
Esimi bekliyorum dortgozle.

Huh!
Simdi pilav yaptim ancak
Oglanada pide siparis verdim (bu ara hic istemiyorum disardan ama mecbur) yani napcami sasirdim bir ara bisi yapamadim oglan acim diyo.

Kafam sersem gibi ztn.
gecmjs olsun lelli cabucak toparlanirsiniz insallah

Selam kızlar,
Sabah arkadaşla kahvaltı yaptık bizde. Diğer arkadaş da annesini kaybetmişti bir kaç gün önce şehir dışına çıktı cenaze için kızına da kv si bakıyor. O da doktora gşdecrkmiş. Kızı bana bıraktı. Kadın da enteresan arkadaşın bu sıkıntılı döneminde psikoloğa gitme derdinde. Kız iki çocuğunu ona emanet bıraktı o psikoloğa gidiyor. Yani biraz erteleyebilirdi diye düşünüyırum. Neysr kızlar oynuyor. Evi süpürdüm. Biraz toz alırım onlar oynarken. Akşama ne yemek yapsam derdi de var. Çorba harici birşeyim yok. Kıyma çıkardım ama yemeğin adını koyamadım. Bu defa çocuklara da özene bözene yemeğe uğraşmayacağım. Geçen yapmıştım yemediler çöpe gitti yazık. Bize göre birşeyler yaparım.
Allah rahmet eglesin bacım🙏🏻

İyiaksmlar bacımlar
Annem sezonu kapadı giderken🤣🤦🏻‍♀️
RAmazandan sonra görüsürüz dedi🙆🏻‍♀️
İftara gidebilirmisiz arada💆🏻‍♀️
ALlah razı olsun dedim😄
TAm kapanma duası cok amin🙏🏻😄
Kocide ayarlarız ayarlarız diyo daha nasıl yapcaz belli degil🥺
HAYırlısı hakkımızda🙏🏻
Karnıyarık yaptm bende fırında,kızartmadım yaglı oluyo diye,yarına da kaldı koci yer onu.
Tas kadayıf almıs Koci bana ayy cok severim.
Kız uyusun kahveyle gömerim.
Ben iste yemem yemem,yedim mi kallavi serbetli tatlı yerim🤣
Sütlü tatlıları yoklukta yerim anca🤦🏻‍♀️😂

Tarhana cipsi ne baby, benim bildiğim maraş tarhanası cipsi var daha da başka da mı varmış. Annem maraşlı oradan alışkınız çok da severim. Eşimde alıştı.geçen gün almış. Ela da seviyor😅 başka tarhana cipsi varsa onu da öğreneyim :)
Evt evt ondan cnm. Maras tarhanası

Huh!
Simdi pilav yaptim ancak

Kafam sersem gibi ztn.
Geçmiş olsun kuzum ihlamurda iyi geliyor ama geçmezse bı doktora gösterin yine ilerlemesin

İyiaksmlar bacımlar
Annem sezonu kapadı giderken🤣🤦🏻‍♀️
RAmazandan sonra görüsürüz dedi🙆🏻‍♀️
İftara gidebilirmisiz arada💆🏻‍♀️
ALlah razı olsun dedim😄
TAm kapanma duası cok amin🙏🏻😄
Kocide ayarlarız ayarlarız diyo daha nasıl yapcaz belli degil🥺
HAYırlısı hakkımızda🙏🏻
Karnıyarık yaptm bende fırında,kızartmadım yaglı oluyo diye,yarına da kaldı koci yer onu.
Tas kadayıf almıs Koci bana ayy cok severim.
Kız uyusun kahveyle gömerim.
Ben iste yemem yemem,yedim mi kallavi serbetli tatlı yerim🤣
Sütlü tatlıları yoklukta yerim anca🤦🏻‍♀️😂
Allah yardımcın olsun canım arada baksa bari kayınvaliden bakabilcekmi tek

tr_lelli tr_lelli canım derler ya çocuğun hasta olduğunamı yanayım huy değiştiğinemi.. Kıyamam ne yapsın keyfi olmuyordur..Nezle kötğ.. Nefes almak dert mümükler ayrı dert 😐.. 2 güne atlatır inşallah.. Sorma yemek bizdede öyle.. Murfak maşallah hiç boş kalamıyor.

Eve geldim sütü kaynattım..6 kg aldım.. 4kg ile yoğurt yaparım.. 2 kg si. İle sütlaç inşallah..

Zuhali izledim.. İlk defa bir kaynanayı diskalifiye ettilerr. Ohh içimin yağladı eridi.. Hakketti vallaa burdan ben sinir oldum o kadına..
Eşim aradı gittik markete.. 1 kg kıyma 1 kg haşlamalık et, 1 kg kebap gerisi kahvaltılık süt yumurta vs.. 520 baydık geldik
.
4 bez poşet küçük.. Allah yardımcımız olsub ne diyelim.. Yemeden de olmuyor.. Kıyma ile köfte yapıp ramazan için buzluğa atıcam inş.
Yarjn tekrar gidip sıvıyağ deterjan bir kaç eksik daha kaldı onları da alcaz inşallah..
Al al bitmiyor.. 🙄😔.. Çok şükür bin şükür alabiliyoruz.. Rabbim herkese alabilmeyi nasip etsin.. Hayat zor maalesef..

Chat temizleme✨

Chat temizlendi :)

Chat temizlendi :)

Selam canlar yazamadim bugün pek eltimler geldi sabah kahvaltıya öğle sonrası ciktilr saatciye gittim saaimde bı bozukluk vadi verdim salı akşamı alcm 50 TL oraya vercem ekmek aldım eşime ayakkabı aldım floya girdim 110 ona şoka girdim kabart tozu süt muz domates kolonya iki tane süt dilimi 25 verdim evde kahvaltılık tarzı gecistirdik çay dizi keyfi şimdi🥰bulaşık calistirdim

İyi geceler kızlar
Bugün bakamadım. Kahvaltı sonra evde işler. Hazırlık kızın tütü eteğini bitirdim. Sonra baleye gittik.
sabah kahvaltı sonrası aç aç dedi. Birşeyler izleyecekmiş. Bugün zaten gideceğiz izlemesini istemedim. Öyle böyle oyaladım.telefondan şarkı açtım. Dans ettirdim.
Gittik geldik. Banyo yaptırdım. Sonra yemek çorbam vardı ona mantı pişiriyordum. Bir atraksiyon kriz atlattık yine. Bugünlerde benim istediğim olsun ve uyku azalması yaşıyoruz. İlla tabletten açmamı istedi. Açmadım. Çok isteyince Neyse o zaman dedim yemeğe çağırınca kapatacağız, Saçımızı kurutacağız ( kurutturmamıştı havlu sarmamı istemişti sardım ) sonra yemek yemeğimizi yeyip odamızı toplayacağız sonra tekrar açarız. Tamam olur anne sen yemek olunca söyle dedi. Tam yemeğe çağırıyorum yok izleyerek yiyecekmiş. Hayır olmaz ben sana böyle söylemiştim dedim. Bir krize girdi hayır kapatmayacağım aldım kapattım tamam geleceğim ama açık kalacak💆🏻‍♀️ Çığlık çığlığa ağlıyor. Anlatıyorum dinlemiyor. En son artık sabrım taştı koydum koltuğa al tabletini de onu da oturttum al dedim. Gittim mutfağa peşimen geldi hayır kucağına gelmek istiyorum🤣🤣🤣
Neyse öyle böyle anlattım tekrar yemek yedik. He bir de yemek yemeyeceğimm yemeyeceğim işteeee 😅
Sonunda yedi yemeği ben de dedim şimdi oyun ne oynamak istiyorsun tablet açmıyoruz oyun oynuyoruz. Mutfağı bile toplamadım. Oyun oynadık. Eşim gelince topladım. Bu tableti saatli veriyorum. Yine mübtelası oldu ya. Bir de çocukların izlediği şeyler saçma videolar. Onu engelle bunu engelle yığınla var. Asıl hata babasında tablet almakla yanlış yaptı bence.
Neyse kızlar kusura bakmayın uzun uzun yazdım da. Ya ev işi diye koşturmayıp ona vakit ayıracağım sürekli aç aç dememesi için bilmiyorum da çocukların tablet sevdası beni bitiriyor. İlerde başından ayrılmayacak o da bir gerçek
Ay bu tablet öyle bı ara bizimkide öyleydi esim müsade ediyordu fazla
Aynen ya kullandıgım yeri silerim ne💆🏻‍♀️
Ruju da satma bi zahmet🤦🏻‍♀️
Aynen neler satıyorlar aklım şaşıyor bakarken
geçen hafta Erzurum a giderken uçağa binmeden önce avm de yedim cnm🤣
Cidden azalmış 🤦 adamlar kac aydır kapalı böyle cikariyolar demek gramaj düşürüp
Benim kizda babyloading87 babyloading87 seninki gibi oldu.
Gece aglayarak uyandi ama nasil bir aglama sanki cocugu dovuyolar.
Surekli hapsurma burun akintisi var
1de uyandi 3.5 kadar uyumadik.
Atesi yok ama halsiz
Burun fosur fosur sildirmiyorda zorla.
Soguk alginligi muhtemel(evin icinde hasta oldu cocik ya yerlerde cok geziyor)
Ne versem bilemedim.
Ilac da yok evde Ateslenirse
aksam acile goturcem
Ama yazacaklari genelde iburamin, peditus falan oluyordu.
Gitsem muhtemel bunlardan birini yazacak.
Burun spreyim var ama zaten akiyor.
Portakal mandalina vermiyorum daha asidik diye.
Ne versem bilemedim ya

Tavuk suyuna havuc corbasi pisiyo
Kemik suyuda attim ocaga aksamada kemik suyuna corba yapim yine
Bol sıvı almasi lazim.

Ayy cocikler hasta olmasin ya
Geçmiş olsun kuzum

Benim kizda babyloading87 babyloading87 seninki gibi oldu.
Gece aglayarak uyandi ama nasil bir aglama sanki cocugu dovuyolar.
Surekli hapsurma burun akintisi var
1de uyandi 3.5 kadar uyumadik.
Atesi yok ama halsiz
Burun fosur fosur sildirmiyorda zorla.
Soguk alginligi muhtemel(evin icinde hasta oldu cocik ya yerlerde cok geziyor)
Ne versem bilemedim.
Ilac da yok evde Ateslenirse
aksam acile goturcem
Ama yazacaklari genelde iburamin, peditus falan oluyordu.
Gitsem muhtemel bunlardan birini yazacak.
Burun spreyim var ama zaten akiyor.
Portakal mandalina vermiyorum daha asidik diye.
Ne versem bilemedim ya

Tavuk suyuna havuc corbasi pisiyo
Kemik suyuda attim ocaga aksamada kemik suyuna corba yapim yine
Bol sıvı almasi lazim.

Ayy cocikler hasta olmasin ya
Gecmiş olsun ibramin zero ver cnnm ben onu veriyorum evimde ağrı kesici bunları bulunduruyor her daim olsun.

Selam kızlar
İyi akşamlar. Yarım okuyup işlere girişmiştim. Kızlar oynarken, lavabo wc halkettim yine. Toz aldım. Kızlara mısır patlattım. Kuruyemiş verdim. Sonra arkadaşın kızı geçen yememişti. Sade makarna yaptım. Salçalı istemem dedi. Benim kızda ona uyuyor ben de yemem diyor🤦🏻‍♀️ Oysa hiç de yapmam. Baktım öyle benim kıza da erişteyi yaptığım gibi tereyağlı yaptım ceviz ezip koydum öyle yedirdim. Yani faydalı birşey girsin midesine. Sonra çilek istediler verdim. O arada birşey izlemek istediler açtım tv den. Ben de yemeğe giriştim. Kıymalı pırasalı iç yapıp krep bohça yaptım. Başemal soslu.
çorba vardı. Makarnayı da bize de cevizli yaptım. Benim koci yemek yiyecekmiş bugün. Onu bekledim.
saat 7 ye doğru arkadaşın kv geldi. Bir kahve içtik gittiler. Bugün de böyle geçti

5 aylıktı biz odasını ayırdığımızda canım. Bizim yatağın yaylarında sıkıntı var sanırım, sürekli çat çut ses çıkarıyordu. Biz yatakta dönsek o kıpraşmaya başlıyordu. Dedik böyle olmayacak, odasına geçirelim. Ne zaman odasına geçirdik çocuk rahat etti. Kesintisiz uyuyor o zamandan beri. Yatağı en alt kademede, korkuluklardan çıkamaz zaten. 3 yaşına kadar onu kullanırız, sonra zaten ben ona oda kurarken bebek odası değil genç odası almıştım. Tek kişilik yatağı var, korumayla ona geçer diye düşünüyorum. 😇

Çok geçmiş olsun Lelli kızına 😔 bebekler hasta olunca çok üzülüyorum ben ağzı var dili yok yavrumun, derdini de anlatamıyor.
Bizim de 4 aylıktı. Kesintisiz uyudu hep bebekliğinde. Biz bebek odası takımı aldık. Büyüyen yataktı aldığımız. Şimdi genç odasu yatağı gibi korumalıkla yatıyor odada. Ama işte artık benden ayrı yatamıyor. Ben odasında da yatsam ek yatağı var yatağının, orayı çekip yatıyorum hooop gece yanıma iniyor :)) bu da 3 yaşından sonra oldu.

Kizlar collegen kullanan var mi aramizda.
2kutu kullandim (suda cozulen formdan) (haplar buyuk dediler yorumlarda cesaret edemdim yutamam) tip1 tip3 yani cilt sac icin olani kullandim.
3 kutu kullanip ara verin diyolla 3.kutuyu alip icemicem tadi baymaya basladi.
Jelibon formu cikmis bu ayi oyle gecistirim diyorum.

Kullanan var mi yaw.
Bi fark gormedim ben ama o ki basladim 3aylik donemi bitirim diyorum.
Benim arkadaş kullanıyordu. Ama güvenilir olması gerekiyormuş. Haberlerde duymuştum.

Huh!
Simdi pilav yaptim ancak

Kafam sersem gibi ztn.
Geçmiş olsun bebişine.. en güzel tedavi anne koynunda kalmak...

Bergüzal korel 3.ye hamileymis 😨
BEbesi 1 yasındaymıs😅
ALLah kolaylık versindi.
Bakıcı makıcı da olsa zor is ya🙈
Bende onun muhabbetini yaptım eşime 😄 kadın 1.cocuk ile 2 çocuğu arasında bayağı yaş farkı vardı, 2 ile 3 arasında o farkı kapattı yani bende eşine çocuk 3 aylıkken 3.cocugu istiyorum demiştim 😂😂😂
Ama benimki şuan için hala lafta kaldı orası ayrı 😄😄😄

X