Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bence doğru düşünüyorsun. Elbet size bir geliri var evin ama istanbuldaki aldığınız evden de kar edeceksiniz istanbulda alacağınız evi değeri oraya göre daha çok artar. Kira getirisi olmasa da içine sinen bir evin olur. Ayrıca şuan oturdığunuz eviniz sanırım çok yeni bina değil. Yeni bina kadar değer kazanmıyor. Yani en önemlisi de içine sinmesi ilerde emeklilikte evde daha çok vakit geçireceksin. Ondan dolayı gönlüne yatan bir evin olması daha önemli

Saolasın bacım
Valla anlamadım ya

Sağol canım. Benim tozdan çok olmuyor arabada niye öksürüyor onu anlamadım.
benim genelde işte koku mesela çok kokulu deterjanlar oda kokusu, parfüm zaten çok kullanamıyorum. Özeniyorum mis gibi kokulu şeyler kullananlara. Birara el kremimi bile kokusuz almıştım :)
Sonra baharda polenler, yaz günü istanbulun nemi, yediğim bazı şeyler de yapıyor. Göğüs hastalıklarına gitmiştim yıllar önce test yapıldı. Astım ilacı verdi burnumu yara yaptı bıraktım kullanmayı. Sadece burun sprey kullanıyorum. Annen ilaç kullanmıyormu. Benim annem de çok kullanmaz ilaç. Ben de çok artarsa kullanıyorum.

Dimi canım.. Aynen bende öyle düşünüyorum..,
Valla yaşadığımız kadar daha yaşamıyoruz..
Memlekette kiralar istanbula göre düşük..bu sene eşim zam da yapmadı.. Kiracı 850 ye oturuyor..4 yıllık tertemiz 120 metrekare ysyeni evde..
o ev burada olsa en az 2500 3000 eder kirası..
Buda zaten beni düşündürüyor..Eşime emekli olunca oraya gidelim diyorum.. Orayıda istemiyor..
EE o zaman neden düşük kirayla evimi yıprayayım ki..
Kiracı olmasa ev boş kalacak oda zarar..
Birazda ondan dolayı satalım dedim..
Benim buradaki evimde 16 yıllık.. Depreme dayanıklı.
Ama en üst kat.. O yüzden biraz fiayt düşük olur sanırım.. Taş çatlasın 450 eder..
Benim mantığıma göre en iyisi 2 evi satıp düzgüğn istediğimiz gibi bir ev alıp oturmak .Masrafsız temiz .
Arta para kalırsa kenara koyarız.. He kalmassa da canımız sağolsun.. En azından içimize sinen güzel bir evimiz olur..,Emeklilikde rahat etmek şart:)

annemin evi de öyle.fatura her daireye eşit geliyor ama ısınması harika vede uygun

Evet bu konuda da katılyıorum.
Bizimde bu oturduğumuz eve sıfır gelmiştik biz.. Yeni bina idi..
İlk 3 yıl zor ısındık..O kadar doğalgaz faturasın ısınamıyorduk..
Ama şimdi gayet iyiyiz..3 yıldan sonra ısınmaya başladı..

Bebekliğinimi :)
Benim kızım da aynı anlattığınız gibi. Tutumluluğu da bir şey isteyince soruyor anne pahalımı evet pahalı deyince o zaman alma diyor ben kopuyorum

Rabbim büyük canım.. Senin tertemiz kalbin var..
İnşallah sende birgün kabinin ekmeğini yiceksin. inan bak.

Bebekliğinimi :)
Benim kızım da aynı anlattığınız gibi. Tutumluluğu da bir şey isteyince soruyor anne pahalımı evet pahalı deyince o zaman alma diyor ben kopuyorum
bebekliğini asla özlemiyorum.bir ağlardı 3 blok oteden duyulurdu aman Allahım 3 yaş civarı
kendşnisi özledim malum uzakta
bu sabah mutfağı toplarken Niğde gazozlarını gördüm ahh o çok sever dedim içim burkuldu.Ahh anne babalar nelere katlanıyor, güzel yerde güzel bakılıyor emin ellerde ama gözlerim doldu ,

Gebze marmaray var ama işte heryeri marmaraya yakın değil..
Benim kızım kocaelinde üni. okudu..
Koaceliyi baya öğrendi..
Gebze de düşündükde bilmiyorum..Gebze maramarydan metro durağımı yapıalcak o diğer ileri taraflara?

evet şuan çalışmalar var darıca Gebze içi meydan ve belirli yerleri çdaha da değerlenir buralar.
yaa ben seviyorum Gebze yi 22 sene oldu...
Canımm Gebze m heryere yakın...

Gebzeyi bizde birara aklımızdan geçirdik. Hatta bir arkadaş var topikte, ona da sormuştum. Bilgi verdi sağolsun.darıcada da baktım ben evlere. Şimdilik konusu geçmiyor. Eşim istiyordu metrobüsle değil marmarayla işe gidip gelmeyi. Bakalım kısmet artık.

banada herşeyi sorabilirsin.22 senedir kurdu olduk buraların
Caanım Gebze m yaa

Biz bu evi almadan önce oradan da ev bakmıştık. 250 ye minicik evleri gösterdiler. Ev ev değildi. Buradan 310 a aldık. Şimdi 500 eder. Senin evinde çok eski değilmişki. Bizim ev bile 10 yıllık.
orası daha merkezi yer belki de daha fazla eder sizin ev. Emlakçıya sorduğunuzda her zaman daha düşük fiyat sunar. İlanlara bakın aynı değerde evlere ona göre fiyat koyun.

annemin evi de öyle.fatura her daireye eşit geliyor ama ısınması harika vede uygun
Son fatura 150 geldi. Ama ortak alan bu defa çok geldi 70 tl hiç gelmiyordu en fazla 30-40 geliyordu. Sanırım biraz blok kapısını çok açık bırakıyorlar ondan çok geldi. İşte bilinçsiz davranış. Şimdi yeniden kart sistemine geçilecekmiş. Virüsten dolayı kart sistemi bloklarda iptal edilmişti.
Daha iyi olur belki.

yorulmuş um sırtım ağrıdı mola verdim biraz.
ev süpürme silme,toz alma ve banyo wc ve yemek kaldı yapılacak.17.30ma kdr vaktim var yaparım.
dünya ütüm var ama hastayım ben yğklenemem kendime yarına kalsın o da
yemeğe bulgur pilavım var,hazır adana aldım kasaptan,tencerede et haşlıyorum, soğanla kavurucam,salata yaparım,yoğurtlu havuçlu meze,
Erzurum dan kadayıf sarma almıştım tatlı da o.
çay meyve yeter sanırım

bizimde sıfır ev di ya alt üst yaktı hep ben orta kat.ama ilk sene bizede çok geldi mesela 5 6 sene önce 270 gelmişti.ama sonraki sene gayet güzel ısındık.
ev yeni olunca bina yaş oluyor sonraları kuruyor muş bana mantıklı geldi

bunu bana mı dedin canım o kısmı anlayamadım.gebze merkeze yürüme 20 dk araçla 5 dk.servis güzergahı tam olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…