Küçük Düşün Büyük Olsun!

Tekrar günaydın
Moraller bozuk
Kardesimin oglan dün cok öksürüyordı,kronik bronsit var onda:KK43:
Dün gittiler dra bronsik demis.
Geceyi de kötü gecirmisler.
Dedim yazdın mı dra?
Yok yazmadım yazarsam yatıs dicek diyo.
Delirdin galiba dedim,yaz hemen dedim.
Kızı annem bakar ben kvdeme yollarım Alyayı dedim
Kvdesi genc ama is deme kadına ne dersen de.
Bakalım yazcak dra.
Yatıssız gecmiyor cünkü,evde hava veiryor ama ,ins tez zamnda gecer.
Cocuklar hasta olmasın ya:KK43:
Bütün tadım kacık:KK43:
Geçmiş olsun canım cabucak atlatsin kuzu bızimkilerdede alerjik astım var esimin babası kardeşi fln yeğenlerindede hava alıyolsr malesef hastalaninca

Aksam icin az kuru var kociye,Alyayla bana da ıspanak kavurcam ama gelin görün evde ne yok?Sogan:skandal:
Hic yok 0:S
Ay ins dondrulmus vardır bimde falan:KK70:
Hic ugrasasım yok sogan dogramayla.
Kardesimler ramazanlık market kartı bastırmıs.
Allah kabul etsin her sene bastıryorlar.
Bu sene bimden 250 tl lik bastırmıslar.
Sordu var mı tanıdık diye?
Arkadasım var covid atlattılar,esi rest.da calısıyodu kapalı 1 sneedir.Calısamıyor.
Dedim kabul ederse o var,abla sor bi dedi.
Dün sordm özelden dedim bacım yanlıs anlamazsan böyle böyle.
Askolsn ne yanlıs anlıcam saolsn dedi.
Bugun ulastırcam ona kartı.
Bimden dünyayı alır yine 250 tlye.
Allah kabul etsin.
Vesile olmak bile icimi ferahlattı.
Allah kabul etsin nevguzel biseye vesile oluyosu

Geçmiş olsun canım cabucak atlatsin kuzu bızimkilerdede alerjik astım var esimin babası kardeşi fln yeğenlerindede hava alıyolsr malesef hastalaninca

Allah kabul etsin nevguzel biseye vesile oluyosu
Alerjik astım ve bronşit benim baş hastalıklarım. Alerjik astım genetik geçmiş. Annemde teyzemde kuzenimde bende var. Öksürük şeklinde. Gıcık öksürüğüm hiç bitmez. Heleki şimdi bahar geldi arttı. Alerji ilacı kullanıyorum ama hap da eklersem uyku yapması beni deli ediyor. Bronşit de 4-5 yıl önce olmuştu birden hiç anlamadan. Ciğerlerime doğru nefes aldıkça çok berbat bir ağrı olmuştu. Yatarken sağa sola dönmekte zorlanıyordum. Şimdi de iz bıraktı. Dönem dönem sırtımda ciğerde sızlama oluyor. Ada çayı sürekli içiyorum. Çok iyi geliyor. Ama nefes daralması yaşamadım çok şükür bin şükür.

Bugün biraz mukayese yaptım. Kızıma vakit ayırmakla ilgili. Eskiden ev işine öncelik verniyordum. Tehlikeden dolayı Sürekli yanında olmam Gerekiyordu. Ondan dolayı da daha çok etkinlik oyun yapıyorduk. Tabi artık büyüdü diye daha çok ev işine vakit ayırmaya çalışıyorum. Çünkü evin temizliği de önemli, artık kendi kendine de oyun kursun. Sorumluluğumu bilsin.
Tabi artık daha da az uyuyor. Bsnde de yorgunluk oluyor.
Bugün arkadaşa gittim o da onum içindi. Gidelim diyordu. Ben de hem hediyeyi vereyim dedim. Yoksa perşembe günü kursa giderken de verirdim. Sonra alışveriş yaptım onun içindi. Park istedi vs yine ona. Akşamda az da olsa oynadık.
Kardeşimle konuştuk biraz yeğenimin okuldaki pedogog programlı yaşamayı öğrenmeli, mesela uyku saati geldiğini bilmeli. Sen iş yaparken illa gel oyun oynayalım dediğinde o an işin olduğunu her çağırdığında oyun oynamaya gelemeyeceğini, yemekten önce abırcubur yememesi gerektiğini, ders zamanı ders yapması gerektiğini vs vs herkesin belli sorunlulukları olduğunu, ve hayata iyi hazırlamak için her istediğinin her an olamayacağını bilmesi olgunlaşması için şart demiş. Tabi bunları biz de biliyoruz da işte daha çok vakit ayırmayınca bir vicdan oluyor. Yine de içim rahatladı doğru yolda olduğuma 😊

Gece gece bi kriz atlattık🥺
Alya buaksm huzursuz uyudu 11 e dogru baktım burun tıkalı,dönüp duruyo,yarım saate aglayark uyandı zaten.burnu tıkalı cekiyor acmk icin faln.
Fizyolojik serumla actım hemen.
Daha acmamla oksürük krizi ve balgm seklinde cıkardı.
Azcık agladı ama rahatladı kuzum.
Biraz sakinleyince süt ısıtıp verdim,bogazı tahris olmustır diye.
Bi de bez doldrduk😁
Alttan üstten rahatladı bakalım ,ins uyucaz🙆🏻‍♀️
Takip edecegim bugun eger devam ederse ilerlemeden götürürüz bari😓

Evet bakinca sakin kendi halinde anlayisli alttan alan bi tiptir.
Ama bu rahatligi, gamsizligi😬
Koy yanarken annem sacini tarar o misal.
Temizlik deme, is deme
Cay kahve sigara ver icsin, tlc falan izlesin ver tv, bi de uyusun.
Tum gunu boyle abartisiz.
Bi de market gezer
Aslında çok yaşamak için öyle olmak gerekiyor..
Bizim gibi gamlı insanlar ince düşüne insanlar az yaşıyor canım..
Hakkaten belkide en iyisi ama (temizlik dışında tabi)
Hakkatende zıt kutupsunuz..
Benimde annem bana göe gamsızdır..
Ben herşeyi takan bir tipim ya.. kızar oda bana sal biraz herşeyi bu kadar düşünme der..,Herşey olacağına varır der..Dünyayı senmi kurtarcan der:) :halay:
Ama senin annen kadarda gamsız değil.Titizdir o temizliğine düşkündür..
ama bazı şeyleri benziyor..

Gece gece bi kriz atlattık🥺
Alya buaksm huzursuz uyudu 11 e dogru baktım burun tıkalı,dönüp duruyo,yarım saate aglayark uyandı zaten.burnu tıkalı cekiyor acmk icin faln.
Fizyolojik serumla actım hemen.
Daha acmamla oksürük krizi ve balgm seklinde cıkardı.
Azcık agladı ama rahatladı kuzum.
Biraz sakinleyince süt ısıtıp verdim,bogazı tahris olmustır diye.
Bi de bez doldrduk😁
Alttan üstten rahatladı bakalım ,ins uyucaz🙆🏻‍♀️
Takip edecegim bugun eger devam ederse ilerlemeden götürürüz bari😓
Ouyyy kıyamam kuzuya..Çok geçmiş olsun canım..
Tam allerji mevsimide geldi çattı..
Umarım hemen geçer.. Acil şifalar dilerim canım..

Günaydınlar
Sabah oğlum eşimi ise göndermedi, bugün çıkarız biraz evi bı düzenliyim
babyloading87 babyloading87 güle güle kullan canım
yedirenk79 yedirenk79 tam aklımdan geçenleri yazmışsın var ya, ben de bunu düşünüyorum bu aralar, birebir aynı durumdayız içimi rahatlattin gerçekten
Saolasın cnm

Çok soğuk oluyo oğlanı kzıı lahana gibi giydiririm atma kalınşeylrri sizin ev belki önce oturan olduysa ister istemez sıcak olur yalıtım bile var düşün bu sene üçüncü senemi z anca ısındık
Benim üstte yangın Ayşe var camı açık tutuyo gancık🥴
Bu evde de kimse oturmamis sifirdi
Ama tabi alt kat dolu
Blogun icide sicak ama en ust kat.

Bakalim nasil olcak

X