Kucak isteyen bebişler

beklemek

Aşklarım İrem ve Eymen
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
858
5
Merhaba kızlar,

ben sizlerinde bebekleriniz kucak istiyor mu diye sormak istiyorum. Doğduğundan beri sadece emzirmek için ve gazını çıkarmak için kucağımıza almamıza rağmen oğlum iki üç gündür sürekli kucak istiyor yatağına koyuyoruz ağlıyor kucağımıza alınca sanki acıları bitiyor ve susuyor uyuyor aynı durumu yaşayanlarınız var mı? Neler yapıyorsunuz paylaşalım. O kadar da kucağa alıştırmayacağım yatağından kimseye aldırmayacağım diyordum nitekim kimse almadı da yani en azından alınabilecek en az miktarda kucağa alınmıştır ama yinede kucak istiyor nasıl oluyor bu ya

aynen beklemekcim.
büyük oğlumdaki taktikleri aynen uyguluyorum kkoltuğundan almıyorum orda konuşuyorum uyuyunca hemen beşiğe ama kucağa alınca susanlardan benimkide acaip kucağa alıştı etraftakileride kırmak istemiyorum ama süreklikucağa alıştı alma diyorumözellikle babaanneye bu konuda laf anlatmak zor.inadına yapıyo gibi geliyo bazen

Bir yerden duymustum kucak alıskanlıgı 4.aydan sonra baslıyor dıye. su ankı durum sadece annesının kokusuna ve guven duygusuna ıhtıyacı olmasından kaynaklanıyor olabılır

aaaaa kızlar bakın bu doğru olabilir geçen gün yarı kırkımızı çıkarıyorduk annem kucağıma verdi ben banyodayken benim kucağımda yıkandı ben çıplak o çıplak bana bir sokulması vardı anlatamam böyle sanki küçük bir güvercin gibiydi gözlerimin içine içine bakıyor kafayı göğsüme öyle bir yasladıki usul usul durdu orda öyle bayıldım bayıldım yaaaaaaaa boşuna demiyorlar doğurur doğurmaz göğsüne yatırmak iletişimi kuvvetelndiriyor diye

kızlar 0-1 yaş bebekte temel güven duygusunun geliştiği dönemdir ve anneden gördüğü ilgi yada ilgisizlik gelecekteki yaşamına yansıyor bunun için bebeklerimizi istedikleri zaman (ağladıklarında , acıktıklarında, altını kirlettiklerinde vs.) hemen ihtiyaçlarının karşılayarak sağlayabiliriz, ama kendimizide kullandırtmamak gerekiyor, işte onu ayırmak biraz zor bir iş:ecrin_bebek:

Biz de aynı dertten mustaribiz Beklemek'cim. Hatta bu konuyu geçen gün doktoruna da sordum. Doktoru şu zamanlarda yeni doğan bebeklerin travma geçirdiği ve çok stresli olduğunu, onu bir tek annesinin kokusunun rahatlatabildiğini söyledi. Hatta bana göğsümde uyutmamı tavsiye etti. bu arada bu dönemde bebek daha kucağa alışmazmış...

benim bebişim de aynen bikaç gündür kucak istiyor.uzman tvde ayşe öneri izledim bebekte kucak laışkanlığı 3. aydan sonra başlarmış.istediği zaman kendini güvende hiseetmesi için bebeğinizi kucağınıza alın diyor.sevgiler

benim bebeğim uyanık olunca kendi kendinede yatıyo bakıyo falan ama sonra sıkılıyo tabi almak gerekiyo.dediğinize katılıyorum kızlar mesela bazen babası alıyo kucağına ama susmuyo ben alıyorum daha kucağıma geldiği gibi susuyo meleklerimiz bizim kokumuzu biliyo ne kadar güzellll.

Bizdede var bu kucak olayi beklemekcim.ama doktorumuza sordum oda dediki;bebek dünyaya yeni ortamina alismaya calisiyor,dolayisiyla yalnizliktan korkuyor.Agladiginda almadigin zaman kendini terkedilmis gibi hisseder ve bir sure sonra gozlerini belli bir noktaya dikip uyuyakalir dedi.ve o noktada aradigi tek seyde annesidir dedi.u beni cok etkiledi nedense,ve agladiginda aliyorum acikcasi.hafif sakinlestirip yatagina koyuyorum oda uyumasa bile kaliyor yataginda.

tabi her almak isteyene vermiyorum ama,yataginda kalicak diyorum kimse alamiyor:)yalnizca babasi ve ben icin gecerli bu yukarida bahsettigim.

çilekçim söylediğin beni çok etkiledi benim bebeğimde aynı kuçakta olmayı göğsümde uyumayı çok seviyor gece biraz zor oluyor bu durum ama neyapalım onlar bizim küçük kuzularımız

canim ne kadar dogru bilmiyorum,doktor söyledikten sonra bende cok etkilendim.Hm birde dediki,bebekler kucaga alisir diye bisiy yok onlarin tek istedigi annenin yada babanin kokusudur.güvende hissetme duygusudur dedi.Ben aliyorum dayanamiyorum cok aglatmaya.napiim biraz zor olsada kiyamiyorum ben.

X