Ksa dnem Askerlik...

ben geldim kimse yok mafoldumben
aşkım aradı şimdi hakkında tutanak tutulmuş
içri 15 işçi girdi demiş ama 14 yazmış bunun için tutanak tutmuşlar
çok endişeleniyrum çok üzgünüm nolur dua edin bişi olmasın
zaten günlerdir canı sıkkın şimdi daha kötümafoldumben
dayanamıyorum onu üzgün görmeye mafoldumben

günaydın şeker torbalarııııa.s.:teytey::sm_cool:
nassınız bakiim bugün ösledim sizi şekerler
benim gönderdiğim mektup dün hala elime ulaşmadı dedi. belki vermiyorlardır dedi.
aps ile yollamıştım pazartesi günü 2 günde gider demişti halbuki....

şimdi numarasından bakacam bakalım nerelerde

aaaa nolmuş canım 1 kişi eksik yazmışsa yaa
diyorlar ya askeriye de mantık arama diye aha işte buna bir örnek yani...

nayse balım üzme kendini bişey olmaz sıkma canını geçecek kız az kaldı

baksana bizim bile bugünü saymazsak 148 beee peeehhhh zaman ne çabık geçiiii :)))

bugünü de kolay kolay atlatacaz şekerler

haftaya cuma yemin törenindeyim:)) açılışı ben yapıyorum galiba:)))opuyorumnanaktan

günaydın canlarım;

herkese iigeceler kızlar ...
eşimn yemin toreninden sonra gideceği yer belli olmuşşşş
istanbul\kuleli askeri lisesi :)

ayyy süper yaaa... hayırlı olsun canım.. Allah tez zamanda kavuştursun inşallah..

Keyfim yerinde olursa görümcemi çağırırım yoksa ben beğenirim nişanlım da pazarlık yapar kaydirigubbakcemile3

annem de çok bişey yapmamış bana offf ya keşke zamanında ben evlenmicem bütün çeyizi ablama ver demeseydim hay akılsız kafam :mymeka: kaydirigubbakcemile3
Ben de topuklu ayakkabıyı ilk giydiğimde öyle hissetmiştim kendimi. yaklaşık 2yıldır elbise giymiyorum şimdi bir elbise giyip dışarıya çıkmaya cesaret edemem herhalde =))

turkcell kamu hattından arıyorum ben canım.

kızlar acyip sinirlendim. ablamın çatısında yangın çıkmıştı biliyorsunuz. Bir tane üst rütbeli gelip geçmiş olsun bile dememiş. bunu bırakın evdeki hasarla ilgili hiçbir şekilde destek olmuyorlarmış. Ablam hiçbişeye dokunamıyoruz diyor. duvarlardan hala su akıyormuş, tavandan resmen su damlıyor her taraf su içinde diyor. Çocuk hasta olmuş, ablam resmen sinir küpü haline gelmiş. Koskoca ordu personelini birkaç günlüğüne misafirhaneye bile çağırmamış. Komşularında kalıyorlarmış.
Yazıklar olsun onlara da onların kurduğu bu kabul edilemez düzenlerine de. Sinirlendiğim şey sadece evleriyle ilgili destek olmamaları değil bu adam 3yıl boyunca diyarbakırın en tehlikeli ilçesinde sürekli dağda çatışmalara katıldı,ölümle burun burunaydı.Ölüm korkusu karısını çocuğunu ortada bırakma korkusu psikolojisini bozmuştu. Hiç mi değeri yok bu yaptıklarının. Kaç tane üst rütbeli şehit düşüyor çoğunluğu uzman çavuş ve er! Neden acaba çook merak ediyorum!
Bazen öyle doluyorum ki Allah biliyor sadece kendi yaşadıklarım değil tvde izlediklerim de isyan bayraklarını çekmeme neden oluyor. Ya biz bu ülkede kimlere güveneceğiz. Güvenebileceğimiz, bunlar kötü işler yapmaz dediğimiz hangi kurum hangi kişi var?
İnanın nişanlıma diyorum ki çatışma mı var kaç sığın saklan. Bu ülkeyi bu hale getirenler çıksın çatışsın onlarla, biz günahsızlara bişey olmasın.

yusum büyük geçmiş olsun yaa.. ne denir bilmiyorum... ama sen moralini bozma da onlara destek ol canım...

günaydın şeker torbalarııııa.s.:teytey::sm_cool:
nassınız bakiim bugün ösledim sizi şekerler
benim gönderdiğim mektup dün hala elime ulaşmadı dedi. belki vermiyorlardır dedi.
aps ile yollamıştım pazartesi günü 2 günde gider demişti halbuki....

şimdi numarasından bakacam bakalım nerelerde

aaaa nolmuş canım 1 kişi eksik yazmışsa yaa
diyorlar ya askeriye de mantık arama diye aha işte buna bir örnek yani...

nayse balım üzme kendini bişey olmaz sıkma canını geçecek kız az kaldı

baksana bizim bile bugünü saymazsak 148 beee peeehhhh zaman ne çabık geçiiii :)))

bugünü de kolay kolay atlatacaz şekerler

haftaya cuma yemin törenindeyim:)) açılışı ben yapıyorum galiba:)))opuyorumnanaktan

günaydın tatlım ... kız nerelerdesin biz de seni özledik hem senle daha zayıflıcaktık.. ben bugun diyete başladım anacımm... :)

kız elvin ben de diyete başladım anam 72 kilo olmuşum dün gördüm

amanınnnnn aşkima söz verdim çiçeğim zayıflıcam diye yaaa

1 hafta kaldı yanına gidecem zayıflayacağıma 1 kilo daha almışım yaaa allahımmmm ölmek istiim beni de aln askereeee

yusum alvinin alıntısında gördüm yazdıklarını çok doğru demişsin bebeğim aynen ben de senin gibi düşünüyorum balım...

bu memleketete devlet adamlarının kadınlarının! çocukları askere giderken paralı askerlik çıkardılar malum bi tanesinin de 3 yıl yurt dışında yaşadıktan sonra burda 18 gün yaptı askerliği..

o -vatani görevimizi yapmaya geldik . deyişi vardı ya askeriyenin kapısında tutup gırtlaklayasım gelmişti vallaa... 18 gün vatani görev yapacakmış beyimiz...

şimdi daha da dokunuyor insana başına gelince...

canım ya inşallah bişey olmaz
çok üzüldüm
askeriyede insanın başına neler gelebiliyor
kestirmek mümkün değil
inşallah bişey olmaz

kızlar günaydın
şafak 30 turkbayragi

ilarzucuğum şeker torbaları lafına bayıldım bu arada opuyorumnanaktan
canım olsada yesek ama değil micokacimcoook

1 hafta kaldı yanına gidecem zayıflayacağıma 1 kilo daha almışım yaaa allahımmmm ölmek istiim beni de aln askereeee

yusum alvinin alıntısında gördüm yazdıklarını çok doğru demişsin bebeğim aynen ben de senin gibi düşünüyorum balım...

bu memleketete devlet adamlarının kadınlarının! çocukları askere giderken paralı askerlik çıkardılar malum bi tanesinin de 3 yıl yurt dışında yaşadıktan sonra burda 18 gün yaptı askerliği..

o -vatani görevimizi yapmaya geldik . deyişi vardı ya askeriyenin kapısında tutup gırtlaklayasım gelmişti vallaa... 18 gün vatani görev yapacakmış beyimiz...

1 hafta mı kaldı arzucum kaydirigubbakcemile2 ne güzel canım heycan başlamıştırakannehir bence her halinle çok güzelsindir :1hug:

yusumcuğum şaşırdım
canım hasarı karşılamıcaklarmı?

bunlar insanı birçok şeyden soğutuyolar işte
okadar çalışıp dağa çıkmışsın,hayatını tehlikeye atmışsın
kimin umrunda

valla bende bi 69 um oyyyy şaka gibi yaa ... ama kararlıyım başladım canım diyete yapıcam diyetimi vericem kilolarımı sevdiceğim gelene kadar.. deneyimlerimi de paylaşırım şimdiden moda girdim :)

şu paralı askerlik konusuna hiç girmeyinnn....:eek:klava: bu kadar aleni düzenbazlık olmaz yaaa... paralı askerlik olsa ülkede neyseee bi de tam kendi kalıplarına göre yasa uydurmuşlar. yok üç yıl yurt dışında kalırsan oluyomuş paralı..şaka gibi neyse sabah sabah bozmayım sinirimi.. zayıflamak için morale ihtiyacım var.. sonra strese girer gider bişeyler yirim benn.. :roflol:

canım ya inşallah bişey olmaz
çok üzüldüm
askeriyede insanın başına neler gelebiliyor
kestirmek mümkün değil
inşallah bişey olmaz

kızlar günaydın
şafak 30 turkbayragi

ilarzucuğum şeker torbaları lafına bayıldım bu arada opuyorumnanaktan
canım olsada yesek ama değil micokacimcoook

cokacimcoookcokacimcoook
herşeyi yerim yemek olsun yeterkii ama yemicimmm:umursamaz::))))
kız benim o laflarım çoktur:))) daha neler var neler:)))

1 hafta mı kaldı arzucum kaydirigubbakcemile2 ne güzel canım heycan başlamıştırakannehir bence her halinle çok güzelsindir 1hug:

denizim evet yaaa ne yapaacağımı şaşırdım bugün otel falan bakmam lazım sonra otobüs bileti işyerime hafta başı söylerim.... işler de yoğun inşallah bi maraz çıkarmaz

dirimmcim helall bee şafakkk bitmekk üzeree:lepi:

bitiyooorr sizinkiler birtecek sonra da bizimkiler bitecek

çabuk bitirin reçeller biz geliiiiyiiizzzzz:eek:

gece saat 03.52 ydi birden kalktım. rüyamda bi bankadaydım

sanırım halkbankası deprem oldu annem ben halam vardık. bina öne doğru çökmeye başladı... ben herzamanki gibi soğukkanlılığımla hemen sandalyelerin altına yatııın diye bağırdım yattık..bina eğildi eğildi durdu. annemlere baktım.. iyilerdi bankolar ilerideydi.. oraya gitmemiz gerek ikinci bir sallantıda çatı üzerimize yıkılacak bankoların yanına yatarsak çok az tehlikemiz olacak dedim. sandalyelerin alt demirlerine tutunarak tırmanın yukarıya bankolara doğru dedim. o sırada camdan bakmaya çalıştım nerdeyse yerle bir hizzaya gelmişiz camlardan mı çıksak diye düşündüm. sonra vazgeçtim yarıklar oluşmuş olabilir içine düşeriz binada kalalıyız diye düşündüm bu düşüncelerim 3 saniyemi aldı. yani ben bina eğilirken uyandım..

yine yattım.. bu sefer metroda gidiyorum. çantalarım var kol çantamı sandalyemin altına koymuşum salak gibi de orda unutmuşum... metrodan indim.. aklıma geldi.. nasıl ağlıyorum nasıl ağlıyorum.. kayıp eşya bürosuna gittim anlattım ağlayarak... bulamadıalr bir süre .. soınra çantayı geridier. cüzdanım yok telefon var. foto makinamın içini çıkarmış gerisini bırakmış...telefona baktım. bana mesaj bırakmış.. lazım olanları aldım benim gibi insaflı bir hırsız görmemişsindir falan yazmış. sonra resimlere geldim kendini aynada resim çekmiş kendinden 4 tane vardı görüntüde. sarı saçlı omuzlarında küt kesilmiş omuzları açık bişey giymiş bir kızdı...CADIARZU

öyle bakakaldım yine uyandım:) ee yetti be artık dedim daha da uyumadım:)))

kızlar dün

ne karışık rüya görmüşsün öyle
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

burcu yorumlar şimdi kaydirigubbakcemile3

bende bir rüya gördüm
istanbuldayım,bankada sıra bekliyorum
arkamdaki çocuk beni rahatsız ediyor :eek:klava:
ben kaçıyorum
o peşimde
taksiye biniyoruz,mağazanın önünde durup kendime peruk ve kıyafet alıyorum
onları giyiyorum,bide siyah çerçeveli gözlük alıyorum
tanınmamak için,taksiye biniyorum tekrar
taksiden iniyorum
tam izimi kaybettirdim ohh derken
karşı karşıya geliyoruz
kafamdaki peruk düştüğü için beni tanıyo felan -tatlicadiarzu-

Gunaydin kizlar,
oohh oohh masallah safaklar dusmus :)
Sizler geldiginizde de ben bu gunlerdeydim hatirliyormusunuz.
Yeni gonderenlerde var sizede gelicek sira :)
Az kaldi az biraz daha sabir.
Hayirlisiyla kavusacaksiniz.opuyorumnanaktan

günaydınnnnnnnnn herkeseee gününüz güzel geçsin :)

şafak 150 yemin törenine kaldı 1 haftaaa

Son düzenleme:
denizim evet yaaa ne yapaacağımı şaşırdım bugün otel falan bakmam lazım sonra otobüs bileti işyerime hafta başı söylerim.... işler de yoğun inşallah bi maraz çıkarmaz

inşallah istediğin gibi olur herşey canımŞeniz bende sabah altında inmiştim bileciğe hemen otel bulup devrilip yatmıştım o yorgunlukla allahtan törene kadar uyanmışımakannehir

X