KRONİK VAJİNAL MANTAR TEDAVİSİ

Merhaba, benim de 5 yıldan bu yana kronik mantarım vardı. Ne yaptım ve denediysem olmadı hep yeniden tekrarladı. Kullandığım ilaç detaylarına girmek bile istemiyorum, resmen travma nedenim :KK43: mart sonundan bu yana Saccharomyces Boulardii içeriğe sahip Monogermila isminde probiyotiği kullanmaya başladım. Diyetsiz, ki zaten oldum olası normal süreçte yediğime içtiğime dikkat ederim. Uzun zaman sonra ilk kez sadece bu probiyotiği kullanarak bir ayım rahat geçti, geçiyor. Mart ayında tam 3 kez mantar ilacı içtim ama Nisan ayı itibariyle ağzıma bir tane ilaç koymadım. Kendi tercihimdi ama gerekte duymadım. Benim için periyod sonrası önemliydi, çünkü ne oluyorsa biteceği zaman oluyordu ta ki yeni periyod başlangıcına kadar. Şaşkınım ki ne o sinir bozucu kaşıntı ne akıntıdan eser var. Bir ay daha düzenli olarak kullanmaya devam edeceğim, düzenli kullanım şart daha sonra Triogermila L ( Bacillus clausii(b. Clausii)-Bacillus coagulans(b. Coagulans)-Bacillus subtilis (b. Subtilis) ) adında farklı bir probiyotiğe geçeceğim. Suşlar aratıldığında neye iyi geldiği vs. tüm makaleler internette mevcut zaten. Firma her sorunuzu yanıtlıyor, bilinen bir isim fakat bu tür tedavilere nedense ülkemizde ancak kendimiz araştırarak ulaşabiliyoruz ve sadece bir grup hekim bunlara hakim. Her neyse sonuç olarak ben bu süreçten memnunum elif hanım. Umarım bu yazdıklarım bir nebzede olsa ışık olur herkese. svg.

X