KRONİK VAJİNAL MANTAR NASIL GEÇER? İŞTE ÇÖZÜMÜ!

cllt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
8
4
26
Herkese merhaba! Vajinal mantardan nasıl kurtuluruz sorusunun cevabı artık sizlerle! Yıllardan bu sorunun cevabını arıyordum ve 4 yıldır bulamadım! Neler çektiğimi bir ben biliyorum bir de benimle aynı kaderini paylaşanlar! Gitmediğim doktor kalmadı, kullanmadığım ilaç kalmadı! Her şeye dikkat ediyordum! Temizlikse temizlik, ilaçsa ilaç aklınıza gelebilecek her şeye! Lakin bir türlü çözüm bulamadım doktor ne ilaç verse kullandım, 2 gün geçiyo gibi oluyordu ilacı kullandıktan sonra ama 3. gün yine mantar oluyordum! Artık illallah etmiştim yani. En sonunda bir gün bir doktorun videosuna denk geldim ve orda bir tıp dışında bir çözümden bahsediyordu. İşte çözüm sizlerle;

1 DİŞ SARIMSAK!

Evet yanlış duymadınız! Bir diş sarımsak ile vajinal mantara son! 3 ve ya 4 gece boyunca bir diş sarımsağı güzelce temizleyip sarımsağın ortasında bir delik açıp iple bağlıyorsunuz tıpkı tampon gibi düşünün daha sonrasında uyumadan önce vajinanıza yerleştiriyorsunuz. Sabah uyandığınızda vajinanızdan çıkarıyorsunuz ve güzelce yıkıyorsunuz. 3-4 gece şikayetinize göre bunu yaptıktan sonra mantardan kurtuluyorsunuz! 3 Aydır bu illetten kurtuldum. Sizde deneyin ve dua etmeyi unutmayın bana! Sağlıklı beslenin, temizliğinize özen gösterin ve bol su için! Sağlıksız şeylerden uzak durun yoksa tekrar eder!

Bende de vardı vajinal mantar sarımsağı değil ama bi çok şeyi bende denedim en sonunda labioplasti oldum ve öyle kurtuldum mantar illetinden

Peki neden aynı sarımsağı yıkayıp tekrar koydunuz?
Yeni sarımsak koysanız vajinaya olmaz mıydı?

Merhaba, aynı durumu bende çektim bana iyi gelen furitt diye bir ilaç oldu mantar olayım yada olmıyım dr verdi kullanıyım dıye her ay belli günlerde kullandım. Bir de vajina dudak sarkması vardı ciddi anlamda ameliyat oldum. Allahım çok şükür geçti bitti

Sarımsağı yıkamıyorsunuz, vajinanızı yıkıyorsunuz tabi ki de. Her güne yeni bir sarımsak konuluyor
Vajinanizdan çıkarıp güzelce yıkıyorsunuz deyince sarımsağı sandım .
Peki enfeksiyon içinde iyi olur mu acaba bende kronik enfeksiyon var malesef

Bendeki vajinal mantar değil ya kasıkta çıkan mantar bacak aralarında oluşan mantar

Vajinanizdan çıkarıp güzelce yıkıyorsunuz deyince sarımsağı sandım .
Peki enfeksiyon içinde iyi olur mu acaba bende kronik enfeksiyon var malesef
Evet tabi ki olur, öncelikle vajinanızı temizliyorsunuz, daha sonrasında 2 3 damla içme suyunun içine elma sirkesi damlatıp bi pamuk yardımıyla etrafını silin kaşıntı sızı vs varsa sonrasında sarımsak işlemini yapın, bu süreçte pamuklu iç çamaşırı ve günlük olarak değiştirmeye özen gösterin iç çamaşırını. Sarmısaklı yoğurt tüketin, probiyotikli yoğurtlar alın ya da vaktiniz varsa evde kendi yoğurdunuzu yapıp tüketin, sigarayı azaltın bol su tüketin ve olabildiğince az alkol tüketimi sağlayın, bira şarap tarzı alkoller mayadan yapılıyo. Cinsel ilişkide aktifseniz eğer muhakkak prezervatif ile korunun çünkü partnerinize geçme olasılığı yüksek siz ilaç kullanıp iyileştikten sonra bi ilişkiye giriyorsunuz tak sizde oluyorsunuz. O yüzden partnerin sağlığı da önemli iki tarafında iyiliği açısından. Erkekler için biteral ilaç çok iyi böyle hastalıklar için çift taraflı koruma adına aklınızda bulunsun.

Yaradı gerçekten çok rahatım 1. 5 yıldan beri. Ücretin üzerinden 1.5yıl geçti değişmiştir mutlaka ama doktorla irtibat kurabilirsiniz
Olur nedir ismi? İşlemle alakalı kısa bir bilgi verirseniz sevinirim okuyan diğer insanlar belki yararlanmak isteyebilir

Koku oluyor bende de iltihap oluyor. Geçiyor fitille geri geliyor. Bıktım o kadar dikkat etmeme günde iki çamaşır değişmemesi rağmen koku olmasına.

Koku oluyor bende de iltihap oluyor. Geçiyor fitille geri geliyor. Bıktım o kadar dikkat etmeme günde iki çamaşır değişmemesi rağmen koku olmasına.
Eşinle ilişkiden sonra sana geçiyor senden ona ondan sana döngü oluyor dekisti doktor ama ona tek merhem vermisti o da düzenli kullanmadı. Acaba ona da mı antibiyotik vermeliydi

Biteral ilaç var, onu kullanabilirsin partneriniz varsa. Ama bu ilacı kullandığınız süre boyunca cinsel ilişkiye girmemelisiniz. Düzenli olarak sarımsak soğan tüketin, probiyotik tüketin. Ayriyeten bir hastanede kültür testi de yaptırın mikoplazma üreplazma olabilir tüm hepsine baktırın

Eşimden geçiyor demişti doktor ama ona verdiği merhemi bile tam anlamiyla sürmedi ki ilac içmez sanmıyorum. Çok sinir bozucu bir durum

Bendede ayni sikinti var ve hamileyim 31 haftalik rengi ne durumda birde kokulu mu korkuyorum sarımsak koymaya gene oldugum icinde gerci gebe deilkende bu vardi bende

Mantar olduğunu nasıl anladınız acaba ? Bende kötü kokulu akıntı ve kaşıntı var. Bir de dün ve bugün açık kahverengi lekelenmem oldu

Merhabalar lütfen mesajıma cevap verin çok kötü durumdayım 1 buçuk yıllık evliyim tekrarlayan mantar enfeksiyonum var kurtulamiyorum sarımsak tedavisini denemek istiyorum. Lütfen bana detaylı anlatin nasıl yapıldığını buna çok ihtiyacım var

Sarımsak kullanma. Kullandım ben. Bir süre iyi geliyor gibi olsa da geçici. 4 sene çektim ben bu derdi. Kültür verdim. Neler neler yaptım. Doktor, ilaç, tedavi sayısı yok. İnternette ne görürsem yaptım yok. Şükür kurtuldum. Bunun ne kadar beter bir dert olduğunu bildiğim için yazıyorum buraya. Bir tane zolax 150 içilecek. 1 tane gyno lomexsin fitil kullanılacak ama asıl tedavi immundks 10 sabah akşam iç. Bir hafta on güne geçtiğini göreceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…