Kriptik gebelik olma ihtimalim var mı?

crypt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2024
4
0
24
Sevgilimle 3 ay önce ilişkiye girdik. Kondom kullandık ve hiçbiri yırtılmadı. İki gün sonra, zaten beklenen gün olduğu için adet oldum. Sonraki adetim ise biraz erken geldi (yaklaşık 2 gün) ve kısa sürdü gibi hissettim. Ancak normaldeki gibi geçti çünkü genelde birinci gün çok sancı çekerim ve sonraki günlerde kanama yavaş yavaş azalır. Her şey normal görünüyordu, hamile olmadığım için rahatladım ve devam ettim.

Ta ki TikTok’ta bir video görene kadar. Videoda hamileyken bile adet olunabileceği anlatılıyordu. Böylece kriptik gebelik diye bir şey öğrendim ve panik yaptım. Şimdi sık sık midem bulanıyor ve bunun sadece anksiyete yüzünden olduğunu düşünmeye çalışıyorum ama beynim hâlâ hamile olabileceğimden korkuyor.

Biraz kiloluyum, bu yüzden bir karnım var mı yok mu bilmiyorum. İki test yaptım ve negatif görünüyor ama bu beni o kadar çok strese sokuyor ki testi yanlış yapmış olabileceğimden ve yanlış negatif sonuç almış olabileceğimden de korkuyorum.

Psikiyatristim yeni bir anksiyete ilacı verdi ve yan etkileri arasında “göğüs ağrıları, süt gelmesi, düzensiz adet döngüleri, adet gecikmesi” yazıyor. Bu durum beni iyice korkutuyor, çünkü bunlar olursa delireceğimi bildiğim için o ilacı bir sonraki adetime kadar almayı düşünmüyorum.

Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum. Kan testi ya da ultrason yaptırmak istiyorum ama kayıtlarımda görünmesinden korkuyorum çünkü annem bu kayıtlara erişebiliyor ve her randevu aldığımda ona mesaj gönderiliyor (24 yaşındayım). Ne yapmalıyım? Hamile olma ihtimalim var mı?

E-nabızda vs görünmeyecek şekilde nasıl baktırabilirim? Özel de olsa görünüyor hep, devlette zaten direkt mesaj atıyorlar
Hamile değilsin neyine baktıracaksın. Omuzlarından tutup seni sarsmak istiyorum şuan. Sen hamile değilsin. Senin bebeğin yok. İçinde bir canlı yok. 24 yaşındasın öğren artık vücudunu ya

Hamile değilsin neyine baktıracaksın. Omuzlarından tutup seni sarsmak istiyorum şuan. Sen hamile değilsin. Senin bebeğin yok. İçinde bir canlı yok. 24 yaşındasın öğren artık vücudunu ya
4 ay düzenli regl gördükten sonra hamile olduğunu öğrenenleri gördüm burda da iyice paronayak oldum zaten ruhsal olarak pek iyi değilim yıllardır tedavi görüyorum daha da kötü etkiledi, kürtaj vakti de geçti hamileysem ne yapacağımı da bilmiyordum. Yorumun için teşekkür ederim, umarım yoktur gerçekten.

4 ay düzenli regl gördükten sonra hamile olduğunu öğrenenleri gördüm burda da iyice paronayak oldum zaten ruhsal olarak pek iyi değilim yıllardır tedavi görüyorum daha da kötü etkiledi, kürtaj vakti de geçti hamileysem ne yapacağımı da bilmiyordum. Yorumun için teşekkür ederim, umarım yoktur gerçekten.
Özel laboratuvarda verdiğin kan testleri e nabıza düşmüyor. Betahcg baktırman lazım. Büyük ihtimal hamile değilsiniz

X