KPSS için dershaneye gitmek gerekli mi?

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
2.028
1.806
Geçen yıl evden kendim çalışıp 73'ten 82 puana yükselttim 9 puan. Bu yıl da hazırlanmayı düşünüyorum. Dershaneye gitmek konusunda çok kararsızım. 73 aldığım yıl dershaneye gitmiştim ama pandemi yılı olunca tüm derslere katılamamıstım. Dershane modunu biliyorum az çok. Konularım tam sayılır. Dershaneye gitsem bildiğim konuları tekrardan dinlemek gereksiz olucak gibi geliyor. Kendim tek çalışırken de motivasyon düsüklüğü çok olumsuz etkiliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Düzenli, programlı ve disiplinli çalışacaksınız gerek yok bence. Bunu yine siz bilebilirsiniz. Ben dersi ertelemem ders programı yapar çalışırım diyorsanız evden gayette daha rahat çalışırsınız. Çok güzel, akıcı videolar var. Dershane düzene sokmak için ve sık sınav sistemlerinden dolayı iyi ama sınavlara yine girebilirsiniz.

Ben gitmeden atandım
Gerek yok
Nette ok adar güzel videolar var ki. Oradan bile kapatırsın ekisigini
Evet ben de puanımı o şekilde arttırdım. Sınavımız 2 yılda bir oluyor. Çok bıktım ama tekrardan çalısıcam mecburen. Dershaneye yazılmasam bile deneme paketlerine katılıcam. Sınıf ortamında sınav yapabilmek için

Düzenli, programlı ve disiplinli çalışacaksınız gerek yok bence. Bunu yine siz bilebilirsiniz. Ben dersi ertelemem ders programı yapar çalışırım diyorsanız evden gayette daha rahat çalışırsınız. Çok güzel, akıcı videolar var. Dershane düzene sokmak için ve sık sınav sistemlerinden dolayı iyi ama sınavlara yine girebilirsiniz.
Evet kendi ilçemde 5 tane dershane var. Hepsindeki deneme paketlerine kaydolmayı düşünüyorum

Düzenli çalışma konusunda iyiyseniz hiç gerek yok. Internetten izlersiniz dersleri ve dershanelerin denemelerine katılırsınız. Eğer bir derse ihtiyacınız varsa o dersten özel ders almanız daha faydalı olur bence

Aynen o şekilde hiçbir farkı olmaz. Zaten bol bol test çözmek önemli. Tekrarlar yorar biraz ama öğrendikçe keyif alırsınız. Başarılar dilerim.
Teşekkürler. Çok fazla motivasyona ihtiyacım olacak. Dershane ortamı buna iyi gelebilir ama sadece bunun için de dershane gereksiz olur

Bende seneye düşünüyorum dershane fiyatları da pahalı sanırım. Ben en son 2018 de girdim baya oldu zor olacak

Konularınız tam ise neden 82 aldınız? Bir de matematiğiniz nasıl? Matematiğiniz iyiyse dershane çok gereksiz. Ben evde kendim çalışarak gk kısmım sıfır olmasına rağmen Türkiye’de ilk 1000’e girip atandım p3’te. Dershane çokça vakit kaybı. Zaten gitmişsiniz.

Temel varsa para vermeye gerek yok.
Aslinda çalışmayı engelliyor dershane.
Biri çıkıp derste bir şaka yapiyor gitti 10 dk.
Ders aralari 15 dakika..
Yani 1 saat çalışmaktan bile verim alamiyorsun dershanede.Ama sessiz bir evde yahut okuma salonunda daha verimli olabiliyor o bir saat.
Tabi bu benim düşüncem.

Konularınız tam ise neden 82 aldınız? Bir de matematiğiniz nasıl? Matematiğiniz iyiyse dershane çok gereksiz. Ben evde kendim çalışarak gk kısmım sıfır olmasına rağmen Türkiye’de ilk 1000’e girip atandım p3’te. Dershane çokça vakit kaybı. Zaten gitmişsiniz.
Benim matematik zayıf nasıl yapabilirim acaba

Konu eksiğimiz yoksa gereksiz zaten. Denemeye girin tamamdır. 82 ile atama olmadı mı 😔

yeterli deneme ve test çözmediğim için 82 aldım. Matematiğim iyi geometriye odaklanmam gerekiyor sadece. Kendi branşınızda mı ilk 1000'deydiniz

Geçen yıl evden kendim çalışıp 73'ten 82 puana yükselttim 9 puan. Bu yıl da hazırlanmayı düşünüyorum. Dershaneye gitmek konusunda çok kararsızım. 73 aldığım yıl dershaneye gitmiştim ama pandemi yılı olunca tüm derslere katılamamıstım. Dershane modunu biliyorum az çok. Konularım tam sayılır. Dershaneye gitsem bildiğim konuları tekrardan dinlemek gereksiz olucak gibi geliyor. Kendim tek çalışırken de motivasyon düsüklüğü çok olumsuz etkiliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Ekpss mi kastediyorsunuz? O 1 sene sonra ama normal kpss diyorsaniz gecen ay idi yani siz kpss‘yi 2 sene boyunca hazirlanacagim calisacagim diyorsaniz kesin net 95 bile alirsin

X