Börekler Köz Patlıcanlı Börek :)

tramissu

göbiş değl artık bebiş :)
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2008
1.956
4
38
misafırımın gelecegı gun börek yapacaktım lorlu ama oda ne evde lor yok cıkmak zor gelşdı patateslı başka bı yemegımde vardı derken buzlukta patlıcanlar gözüme takıldı ya cook guzel olucaktı yada çöpe gidecekti başladım yapmaya ama sahura bıle bızım için 3 tane kalmıştı o kadr cok begnıldı yanı :))))
ben hazır yufakadan değilde evde acılan kışlık olan yufkadan yaptım ama hazır yufkadan da olur tabııkıde :))

patlıcan delisi canım arkadaşım incitanemtuanamın isteği üzreine koydum tarifimi inşallah begenırsın canım afıyet olsun .....

patlıcanlar közlenmiş olsun yeter

yufka
2 yumurta
yarım bardak süt
2 kaşık yogurt
yarım bardak yag
sogan salca
közlenmi,ş patlıcan

3-5 soganı dograyım kavuruyoruz içine salçasını koyuyoruz bıraz pişiyor ve közlemiş patlıcanlarka karıştırıyoruz tuz ve karabıber ekledım ben
sonra yufkaları tepsiye dizdim aralarına cook az yaptıgım harctan sürdüm ortaya da patlıcanlı soganlı harcı yaydım üzerinide yufkayla tekrar kapadım üzerine kalan yogurt süt ve yumurta yagı döktüm ve fırına attım tepsı ve malzemenın cokluguna göre sıvı harc cogaltılabılır tabııkıde ....inşallah begenırsınız afıyet olsun....

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
canimsin sen ya daha ne diyeyim sana ben
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
simdi yalnis anlamadiysam sacda evde yapilan yufkadan yapmissin dogrumu???
harbi patlican delisiyim
közlenmis patlicanimda herzaman bulunur buzlugumda
mutlaka denicem canim benim
a.s.ekledigin icin cok cok tsklerrrrrrrra.s.
ellerine emegine saglik cancazim

canım benım tam üztüne bastın valla aynen o yufkalardan kıslık olarak yapılanlardan ama yarında normalını yapıcam bakalım foto da eklerım o zaman bakalım oyle nasıl olucak???

canım benım tam üztüne bastın valla aynen o yufkalardan kıslık olarak yapılanlardan ama yarında normalını yapıcam bakalım foto da eklerım o zaman bakalım oyle nasıl olucak???

cokacimcoookozaman ayri bi leziz olmusdur ya onun yerini bence hic birsey tutamazcokacimcoook
ok anlasdik canim digerinide dene resminide ekle merakla bekliyorum emin ol canim benim
opuyorumnanaktansimdiden ellerine saglik hamarat arkadasim benimopuyorumnanaktan

dadlim bakiyorum döktürmüssün gene
eminim cok leziz bir tattir mutlaka deniycemvereliniortak
patlicanida yufkayida cok severim ee iki sevdigim tat birlesince tadindan yenmez herhalcokacimcoook
paylastigin icin cok tesekkür ederim bidenemopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…