Kötü bir anne miyim ?

Gamzeeli

sueño de una mariposa
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2014
2.993
3.818
30
Meraba kızlar
Derdim kızım ve eşim. Kızım kolik çocuklardan . Bir yıldır o kadar tükendim ki her anlamda , izah edemem sizlere . Bazen kriz geçirmekten korkup telkinler verdim kendime . Psikolojik destek bile aldım siz düşünün gerisini. Az az önünü berisini aldım diye düşünüyordum ki ama eşim kızımızı rapunzel gibi prenses modundan çıkaramıyor . Kızımda bunun farkında inada biniyor . Akşam mutfakta yemek hazırlıyorum ki dur durak yok inadına tepinip cırlıyor
En son mama sandalyesıne koyup mutfağa aldım yanıma bari beni izlesin diye .
Yemek yaparkende ara ara cırladı durmadan sürekli benimle ilgilensin diye bende neden ağladığına bakıp ilgilenmeden işime baktım ve böylece sustu oyun oynamaya daldı . Sonra eşim geldi tabi ilgileniyor oynuyor kızım tuttu emziğini yere fırlattı huyunu biliyorum tabi sakın dedim alıp verme bu aldı yıkadı gitti ağzına verdi tuttu tekrar fırlattı .
Bunu defalarca tekrarladılar .
Kızım bunu oyun sanıyor ama bu benim hayatımda oldukça güçlük yaratan bir durum .
Ne versem önüne tutar fırlatır geri versin diye ve bunu defalarca yılmadan tekrarlar . Numara yapmamızı bekleyen , git tut getir diyen bir köpekmişiz gibi .
Eşimde başladı benimle tartışmaya .
Diyorum her istediğine karşılık verme öğrensin herşeyin olmayacağını " çocuk o ne anlasın " diyor bana .
Hepimiz çocuk , bebek değil miydik ?
Birileri yaptığımız yanlışı onaylasaydı nasıl öğrenecektik doğrusunu ?
Kaldı ki bebeklerin algısı daha açık oluyor .
" tamam o karışmıyormuş bana , elimde ölecekmiş çocuk . "
Ben hiç emziği geri verilmedi diye ölen çocuk duymadım
Yani kısacası bana karışmasa artık kızımızı gereksiz naz ve niyazından kurtaracağım
Tam alıştırıyorum
Uysallaşıyor ama babayı görünce yelkenler fora
Çünkü istediklerine şartsız karşılık veriyor
Anlatamıyorum bu adama kızlar ne yapıcam ben .
Duygusuzmuşum , gaddar mışım ben .
Tek istediğim topluma şımarık bi çocuk karıştırmamak .
Şımarsın ama usulünce olsun , yanlışı bilsin doğruyu görsün istiyorum
Kocama kızımızı prenses moduna sokmamayı nasıl anlatabilirim
Elbette çocuğum benim için bir prenses ama insan gibi yetiştirmek istiyorum .
Büyüdüğünde herşeyi ağlayarak sızlanarak yaptıran , insanlara güçlük çıkartan bir birey yetiştirmek istemiyorum.
Daha çok küçük diyenler olacaktır fakat kızım siz dediğini yapana kadar ağlamayı kesmeyen bebeklerden
Ağaç yaşken eğilir atasözüne güvenerekten her ağladığında olmayacak şeyleri yapmıyorum
Olumlu sonuçlarda alıyorum fakat eşim bütün verdiğim emeği mahvediyor
Ona göre ben kötü bir anneyim sanırım
Kafam çok karışık . Söyledikleri yüzünden gücendim doğrusu
Saaatlerdir anneliğimi sorguluyorum..
Bir yıldır gecem gündüzüme girdi .
Nasıl yaşıyorum farkında değilim
Evladımın iyiliğini istemekten başka bir niyetim yok ama herşeyi duyguya getiren bu adam beni çıldırtıyor

Meraba kızlar
Derdim kızım ve eşim. Kızım kolik çocuklardan . Bir yıldır o kadar tükendim ki her anlamda , izah edemem sizlere . Bazen kriz geçirmekten korkup telkinler verdim kendime . Psikolojik destek bile aldım siz düşünün gerisini. Az az önünü berisini aldım diye düşünüyordum ki ama eşim kızımızı rapunzel gibi prenses modundan çıkaramıyor . Kızımda bunun farkında inada biniyor . Akşam mutfakta yemek hazırlıyorum ki dur durak yok inadına tepinip cırlıyor
En son mama sandalyesıne koyup mutfağa aldım yanıma bari beni izlesin diye .
Yemek yaparkende ara ara cırladı durmadan sürekli benimle ilgilensin diye bende neden ağladığına bakıp ilgilenmeden işime baktım ve böylece sustu oyun oynamaya daldı . Sonra eşim geldi tabi ilgileniyor oynuyor kızım tuttu emziğini yere fırlattı huyunu biliyorum tabi sakın dedim alıp verme bu aldı yıkadı gitti ağzına verdi tuttu tekrar fırlattı .
Bunu defalarca tekrarladılar .
Kızım bunu oyun sanıyor ama bu benim hayatımda oldukça güçlük yaratan bir durum .
Ne versem önüne tutar fırlatır geri versin diye ve bunu defalarca yılmadan tekrarlar . Numara yapmamızı bekleyen , git tut getir diyen bir köpekmişiz gibi .
Eşimde başladı benimle tartışmaya .
Diyorum her istediğine karşılık verme öğrensin herşeyin olmayacağını " çocuk o ne anlasın " diyor bana .
Hepimiz çocuk , bebek değil miydik ?
Birileri yaptığımız yanlışı onaylasaydı nasıl öğrenecektik doğrusunu ?
Kaldı ki bebeklerin algısı daha açık oluyor .
" tamam o karışmıyormuş bana , elimde ölecekmiş çocuk . "
Ben hiç emziği geri verilmedi diye ölen çocuk duymadım
Yani kısacası bana karışmasa artık kızımızı gereksiz naz ve niyazından kurtaracağım
Tam alıştırıyorum
Uysallaşıyor ama babayı görünce yelkenler fora
Çünkü istediklerine şartsız karşılık veriyor
Anlatamıyorum bu adama kızlar ne yapıcam ben .
Duygusuzmuşum , gaddar mışım ben .
Tek istediğim topluma şımarık bi çocuk karıştırmamak .
Şımarsın ama usulünce olsun , yanlışı bilsin doğruyu görsün istiyorum
Kocama kızımızı prenses moduna sokmamayı nasıl anlatabilirim
Elbette çocuğum benim için bir prenses ama insan gibi yetiştirmek istiyorum .
Büyüdüğünde herşeyi ağlayarak sızlanarak yaptıran , insanlara güçlük çıkartan bir birey yetiştirmek istemiyorum.
Daha çok küçük diyenler olacaktır fakat kızım siz dediğini yapana kadar ağlamayı kesmeyen bebeklerden
Ağaç yaşken eğilir atasözüne güvenerekten her ağladığında olmayacak şeyleri yapmıyorum
Olumlu sonuçlarda alıyorum fakat eşim bütün verdiğim emeği mahvediyor
Ona göre ben kötü bir anneyim sanırım
Kafam çok karışık . Söyledikleri yüzünden gücendim doğrusu
Saaatlerdir anneliğimi sorguluyorum..
Bir yıldır gecem gündüzüme girdi .
Nasıl yaşıyorum farkında değilim
Evladımın iyiliğini istemekten başka bir niyetim yok ama herşeyi duyguya getiren bu adam beni çıldırtıyor
Senin izlediğin yol gayet güzel ve doğru bi yol. Yanına aldığında unutup oyuna daldı diyorsun. Eşin duygusal yaklaşıyor onun istediğini yaparak çocuğu mutlu ettim doğru yaptım diye düşünüyor. Eşinle sakin bi şekilde nerde yanlış yaptığını göstermen gerek.

Kesinlikle haklisiniz. Her zaman bu konuda eşler arasındaki tutarlılıktan yanayım. Eşinizle bunu karşılıklı anlatarak güzelce izah ederek konuşun. Madem psikolojik destekte aldnız bi gün birlikte gidin ve durumu ordada anlatın daha iyi olur sizin için.

Terbiye vermek için erken gibi geldi bana,kızım beş yaşında benim,hiç onu zorlamadım o da beni zorlamadı,bence evinizde başka stresörler var sizi geren,onları çözmeye çalışın,kolik bebeklerin annesi yoğun baskı altında olur genelde,bebeğe stres anneden geçer,sakinleşmeye çalışın,fazlaca öfkelisiniz bence,eşiniz haklı gibi geldi

Senin izlediğin yol gayet güzel ve doğru bi yol. Yanına aldığında unutup oyuna daldı diyorsun. Eşin duygusal yaklaşıyor onun istediğini yaparak çocuğu mutlu ettim doğru yaptım diye düşünüyor. Eşinle sakin bi şekilde nerde yanlış yaptığını göstermen gerek.
Ağlamasınmış
Her elıne verdıgımızı suratımıza fırlatır yada yere atar getırsınler dıye
Misal süs köpeği gibiyiz
Hadı ben cefasını gectım
Sefasınıda ıstemıyorun
Ama bu cıcuk bu toplumda boyle olmamslı
Cok zahmet çeker

Bu arada kötü bi anne miyim demeyin sakın bu konuyla alakalı ya da bundan bağımsız hata yapabilirsiniz ama kimse sizden daha ii bi anne olamaz ona,bence içgüdüsel davranın içinizden ne geliyorsa doğru olan odur

"hep sen şımartıyorsun bu çocuğu" geyiğinin vücut bulmuş hali.:KK53:

Hayır kötü bir anne değilsiniz, aksine bilinçli ve dikkatli bir annesiniz. Eşinize tartışma anında değil de sakin sakin otururken açın bu konuyu, düzgünce anlatın. Gerekirse çocuk psikolojisi ile ilgili kitaplar okutun.

Terbiye vermek için erken gibi geldi bana,kızım beş yaşında benim,hiç onu zorlamadım o da beni zorlamadı,bence evinizde başka stresörler var sizi geren,onları çözmeye çalışın,kolik bebeklerin annesi yoğun baskı altında olur genelde,bebeğe stres anneden geçer,sakinleşmeye çalışın,fazlaca öfkelisiniz bence,eşiniz haklı gibi geldi
Ben kızıma terbıye vermek için uğraşmıyorum ki
Ben bi köpek eğiticisi değilim
Yarın bğyüdüğünde topluma ayak uydurup insanları dışlamaması için uğraşıyorum
Sanmayın ki doktora gitmedik
Bu kendi başıma aldığım bir karar değil
Çocuğumu yerden yere vurmuyorum
Defalatca tutup suratıms fırkattığı rmziği geri atsın diye tekrar eline tutuşturmuyorum , olan bu

"hep sen şımartıyorsun bu çocuğu" geyiğinin vücut bulmuş hali.:KK53:

Hayır kötü bir anne değilsiniz, aksine bilinçli ve dikkatli bir annesiniz.
Eşim gibi oldu bu :)
Ben yanlış yapıyor onu tanlışa teşvik etme diyorum
Adam bana yüz vetmiyim sevmiyim yani diyor :halay:

Bugün eşimle yürüyoruz bir yerde oturduk
bir anne büyük oğlu önde
sağ eliyle bir kızını sol eliyle diğer kızının elini tutuyor ve hamile
Geçtiler onlar
Tekrar bir aile son model bir arabadan indiler bebek arabası lüx anne özeniyor baba onu koşuyor buna koşuyor başını ört onu al bunu al diyor
İki farklı hayat iki farklı tutum doğru olan hangisi birbirimize soruyoruz :)
Konunuzu görünce aklıma geldi

Ne olursa olsun anne ve babanın ağız birliği yapması lazım. Yoksa çocuk onu öyle bi kullanır ki şaşar kalırsınız.
Bu hikayede En tehlikeli nokta burası..
Ben bunu farkettim işte
Medela elındekını atar verırsın bunu yılmadan yorulmadan tekrarlar
Vetmezsın saatlerce ağlar gızume bakarak
Doktoromuzda söyledi
Beni vicdansız ilan edenler var fakat uzmanda aynı sizin dediğiniz gibi konuştu
Yanlışın yanlış olduğunu siz öğretrceksinşz diyor ama nerde

uzun uzun detay yazmayacağım ama çok yanılıyorsunuz, yazdıklarınızda bilgi hatası da var, kıyas hatası da

Ağlamasınmış
Her elıne verdıgımızı suratımıza fırlatır yada yere atar getırsınler dıye
Misal süs köpeği gibiyiz
Hadı ben cefasını gectım
Sefasınıda ıstemıyorun
Ama bu cıcuk bu toplumda boyle olmamslı
Cok zahmet çeker
Tabiki girdiği ortamda istenmez. İtici bi tip olur çıkar. İlerde kendi görür zararını. Çocuğum olmadığı için bende çocuklara çok duygusal bakıyorum aslında. Eşinin ne düşündüğünü az-cok anlıyorum. Bende yeğene karşı öyleydim. Kardeşim kendi çocuğuna kızar ben kardeşimle kavga ederdim bu çocuğa böyle davranma diye. Ama sonra farkettim yanlış yaptığımı. O annesi benden daha fazla düşünür çocuğunun iyiliğini. Ve benden daha iyi bilir neyin doğru olduğunu. Ki çok güzel çocuk yetiştirdi. Senin de eşine bi başkası farkında olmasını sağlasa düşüncesi değişir mi acaba? Mesela bana eşim demişti

Esiniz simartiyosa dalga gecer gibi ona gülümseyin ve hadi kizinla emzik atmaca oynayin ben mutfaktayim deyin
Kizinizada at kizim babana emzigi verirse sana yine at deyin
Disinizi sıkın ve mutfaga gidin ya adam kiziyla ilgilenir siz sakinlesirsiniz yada ugrasmak istemez ve size karismaz

Benim esim cocugun eline cikolata verip dururdu yapma bak alisicak dedim dinletemedim sonra bigun elleri batikken babasinin en sevdigi gömlegi verdim eline aaaaaaa askim kizimiz batirmis dedim yalandan da yikadim cikarmadim lekeleri
Artik annene soralim diyo babasi

Ben kızıma terbıye vermek için uğraşmıyorum ki
Ben bi köpek eğiticisi değilim
Yarın bğyüdüğünde topluma ayak uydurup insanları dışlamaması için uğraşıyorum
Sanmayın ki doktora gitmedik
Bu kendi başıma aldığım bir karar değil
Çocuğumu yerden yere vurmuyorum
Defalatca tutup suratıms fırkattığı rmziği geri atsın diye tekrar eline tutuşturmuyorum , olan bu
Ben böyle davrandığında emziği ona geri verirken tek tek parmaklarını öpüyordum mesela saçlarını sevip sarılıyordum bi minik hanım kucagıma gelmek istiyormuş deyip çocugu ya kucagıma alıyordum ya da eşime veriyordum gibi,gerginken fazlaca şefkat gösteriyordum,sefkat ona endorfin salgılattıgı için genelde sakinleşti. Ben fazlaca yumuşak bi anneyim,o yğzden ne desem sizin tarafınızdan kabul görmeyecek belli

X