Korunmayı bıraktıktan sonra regl düzensizliği

Merhaba kızlar,
Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Bir bebeğimiz olmasını istediğimiz için 2 aydır korunmayı bıraktık. Öncesinde de hep eşim korunmuştu ben iğne, ilaç vs kullanmak istemediğim için. Bilhassa yumurtlama günlerini deniyoruz iki aydır. Ancak henüz hamile kalabilmiş değilim. Kendimi bildim bileli 27-28 günde bir regl olurum. Nadiren 29. günü gördüğüm olur. Geçen ay 6 gün gecikti, bu ay ise 3 gün gecikmeyle oldu. Normalde ilk lekelenme olduktan birkaç sonra kanama başlar, şimdi öyle de olmuyor. Öncesinde iki gün günlük ped kullanacak seviyede lekelenmeler başlıyor ağrılar başlıyor sonra regl oluyorum. Bu normal bir durum mudur? Korunmasız ilişki regl döngüsünü bozar mı? Ya da düzendeki bu değişiklik gebe kalmayı zorlaştırır mı?
Benimde öyle benzer şeyler yaşadım bence vücudumuz kendisini gebeliğe hazirliyo benim normalde adet zamanı ağrım olmazdı 2 aydır ağrıdan ölüyorum birde göğsümün acıdığını 11 yıldır bilmem acayip aciyo 2 aydır yumurtlamadan sonra adet düzenim hiç değişmemişti her ay tam zamanında adet olurdum o ay 29 31 olsa bile mutlaka her ayın 8inde adet olurdum çok ilginç gerçekten ama stresten değil ben dünyanın stresini yaşadım yinede bozulmamisti

Benimde öyle benzer şeyler yaşadım bence vücudumuz kendisini gebeliğe hazirliyo benim normalde adet zamanı ağrım olmazdı 2 aydır ağrıdan ölüyorum birde göğsümün acıdığını 11 yıldır bilmem acayip aciyo 2 aydır yumurtlamadan sonra adet düzenim hiç değişmemişti her ay tam zamanında adet olurdum o ay 29 31 olsa bile mutlaka her ayın 8inde adet olurdum çok ilginç gerçekten ama stresten değil ben dünyanın stresini yaşadım yinede bozulmamisti
Yok canım ben de stresten olduğunu düşünmüyorum neler yaşadık neler yani bugüne kadar. 6-7 ay kadar önce burun ameliyatı oldum ameliyattan bir hafta sonra adet olurum hazır raporluyken evde atlatırdım işe başlamadan biter dedim. O ay onca ilaca rağmen onca anesteziye bilmem neye rağmen tam gününde adet oldum. Bunun gibi stresli, ilaç kullandığım birçok ay oldu, seyahat ettiğim aylar oldu, yoğun çalıştığım dönemler. Hiçbirinde bir gün bile ötelenmedi reglim ta ki korunmayı bırakana kadar. Annem benim de böyle doğduğumu söyledi 3-4 ay döngüm bozuldu sonra geri yavaş yavaş düzene girdi 7. ayın sonunda sana hamile olduğumu öğrendim, normal yani böyle olmaz dedi. Benim de 35 gün 33 günden sonra bu ay 29 günde başladı adetim sanırım düzene giriyor yavaş yavaş :)

Ben de korunmayı bıraktıktan sonra ilk ay 3 gün erken regl oldum normalde o kadar düzenliydi ki regl günlerim resmen aklım çıkmıştı kanamam var bu ne diye. Sonrasında diğer aylarda 2-3 gün gecikmeyle oldum. Bence vücudumuz yabancı sıvıya alışmaya çalışıyor sonuçta hiç bilmediği yabancı bir maddeyle karşılaşıyor. Nerdeyse 7 ay oldu korunmayı henüz gebelik yok, sanırım bu ekonomide doğmak istemiyor çocuğum 🤭
Ahahhahah çok mantıklı bir neden 😂

X