korunmayı bıraktıktan sonra adet gecikmesi

Psg Seval V

Psikolog Anne 👩🏻‍⚕️🥼
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2014
1.534
1.713
merhaba kızlar
kızım 20 aylık doğduktan itibaren hep prezervatif ile korunduk Temmuz başında korunmayı bıraktık öylesine olursa olur olmazsa olmaz kafasındayız ama benim adetim gecikti malesef 12 gün oldu hepte normaldi hiç gecikmezdi test yapıyorum gebelikte yok neyin nesi bilemedim başına gelen var mı ?

Hormonal korunma yontemlerinde vucut tepki verir arkadaslar... hanimefendi prezervatifle korunmus. Yani korunan erkek, niye kadinin vucudu "korumaya" karsi tepki versin?

Sicaklardan dongunuz sarkmis olabilir hanimefendi.
Ya da gebelik istegiyle psikolojik olarak gecikiyor olabilirsiniz.
Veyahut altta yatan baska bir engelleyici faktor var (mantar vb)

Hormonal korunma yontemlerinde vucut tepki verir arkadaslar... hanimefendi prezervatifle korunmus. Yani korunan erkek, niye kadinin vucudu "korumaya" karsi tepki versin?

Sicaklardan dongunuz sarkmis olabilir hanimefendi.
Ya da gebelik istegiyle psikolojik olarak gecikiyor olabilirsiniz.
Veyahut altta yatan baska bir engelleyici faktor var (mantar vb)
olabilir sıcaklara bagladım bende kist flan olsa agrı olurdu heralde dmi hic blmiyorum onlarıda

olabilir sıcaklara bagladım bende kist flan olsa agrı olurdu heralde dmi hic blmiyorum onlarıda

Doktora gozukseniz iyi olabilir. Ama muhtemelen sicaklardan dengeniz sasti.

Aspirin icmeyi denediniz mi, gunde 1 kere icince en gec 3 gune sokuyor.

Gebe olmadiginiza eminseniz, aspirin ya da adacayi sizi rahatlatir diye dusunuyorum yine de sokulmezse doktorla gorusun, gecmis olsun.

Doktora gozukseniz iyi olabilir. Ama muhtemelen sicaklardan dengeniz sasti.

Aspirin icmeyi denediniz mi, gunde 1 kere icince en gec 3 gune sokuyor.

Gebe olmadiginiza eminseniz, aspirin ya da adacayi sizi rahatlatir diye dusunuyorum yine de sokulmezse doktorla gorusun, gecmis olsun.
coraspin kullanmıştım önceki gebeliğimdede ondan kullansam bsey olmaz heralde banada öyle geliyor sıcaklarda denge şaşıyor heralde kime sorsam ya erken olmuş ya geç

benim hep duzenli 28 gunde olur, ilk korunmayi birakinca 5-6 gun gecikince heyecan yapmistim :) sizin baya olmus ama arada test yapin yine, kist vs degildir ozaman baska belirtiler oluyor zaten agri, ara kanama vb
yok ağrım vs hiç yok sadece adet olamıyorum belirtide yok randevu alıp gozukecegm doktora 15 gun oldu bugun 😞

Benimde 6 gun oldu gecikti.kafalari yiyorum esime dedim test al gel gelirken die zaman gecmiyor.allah isteyene versin bende 2 oğlak var ve daha coook küçükler

k
Benimde 6 gun oldu gecikti.kafalari yiyorum esime dedim test al gel gelirken die zaman gecmiyor.allah isteyene versin bende 2 oğlak var ve daha coook küçükler
korunma yönteminiz nasıl spiral flan taktırsaydın keske 2 oglan varsa kucukse bide inş seninkide dönemsel bi gecikmedir

X