Aile Planlaması Korunma yöntemi ile ilgili

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mizirtilicizirti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2014
447
104
Kızlar evleneceğim ve hapla korunmak istiyorum bunun için bi kadın doğum a gidicem ama dr muayene ediyomu gerçi daha2 ay önce gittm ama tahlil ultrason istet mi yoksa hap yazar yollar mı bi de dr.a ne sormalıym ödem yapmasından felan korkuyorum beni bilgilendirir misinz şimdiden sağolun

öncelikle mutluluklar dilerim.
ben 3 farklı şehirde 4 farklı doktora gittim.
hepsi devlet hastanesindeydi.
hepsine de aynı şeyleri sordum, al bi hap iç dediler.
ne tahlil, ne öneri.
ben beklerdim ki tahlil yapsın, bana en uygun olanını önersin.
ama hepsi de al istediğini iç dediler.

Canim ben daha bugün gittim ultroson ve kan tahlili aldi ona göre ilac veya en uygun yöntem denenecek sende doktora mutlaka belirt bunlari benim bunyem cok hassas aninda etkileniyor falan de ben ole dedim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hapların bir sürü yan etkileri var. Ayrıca bir kez bile unutulursa hamile kalma ihtimali ortaya çıkıyor. Bşka bir yöntem kullanmanızı tavsiye ederim. Doktorlar tabi hap yazarlar hemen. Muayene de etmezler genelde.

Çok tşk ederim özel hastaneye gideceğim ama bakalım öyle oluyosa

Tahlil yapması lazım ki hormonlarına vs.bakıp ona göre hap yazsın.
Zaten önerdikleri iki tane mi ne hap var doğru düzgün.
Hapı da düzenli içmen lazım bi'şaştı mı gitti

Ayrıca her hapın her bünyeye etkisi farklı benim evlenen bütün arkadaşlarım eşleri malum korunma şeklini sevmediği için hap kullandı ne kilo aldılar ne de öyle dedikleri gibi zor hamile kaldılar. Hap öyle abartıldığı kadar olsaydı bekar kızlara adet düzenlemesi için o haplardan verilmezdi.

ben kendi düşüncemi söylicek olursam hap kullanmak istemiyorum bünyem zayıf ve sürekli kullanman gerekecek o yüzden takip etmen gerekiyo sürekli ve eşimin korunmaasını isterim tabi bazı prezervatiflerde yırtık olabiliyo.. ama bide Nuvaring diye halka var istersen onuda araştır :)

Son düzenleme:
Hapı bir kez bile unutmayacaksın, saatini bile geçirdin mi sakatlık olabiliyormuş. Ben de evlenmeden önce en kesin yöntem diye okuduğum için hap kullanmak istedim, ana çocuk sağlığına gittim, bu doğum kontrol bölümü var orda doktor bana karaciğerin için bilmem ne tahlili istiycez karaciğer zayıfsa ilaç veremem, sigarayı bırakacaksın sigara içiyosan bu hap risk yaratır vs. diyince eşimle dedik çok afedersiniz ama 10 dk.lık zevk için karaciğerime yüklenemem, eşim korunuyor bizde. hap sakat özetle =)

Düğünden bir süre önce eşimle beraber gittik doktora. Doktor korunma yöntemleri ile ilgili bilgiler verdi. Sonra benden bir dünya tahlil istedi. Eşime de "gelin hanım kontrolden geçiyor damat bey, sizde bir kontrolden geçin" dedi ve aynı hastanede bulunan ürolog arkadaşına yönlendirdi eşimi de. Tahliller şunlar bunlar derken , hapta karar kıldık. Bir arkadaşta bahsetmiş, doktorlar neredeyse 1-2 isim dışında pek hap vermiyor. Ama benim doktorum Qlairista isimli bir hap verdi. Değişikti, diğer haplar gibi ara vermiyorsun, içerisinde ki haplar değişik renklerdeydi, doktorum bunun açıklamasını şu şekilde yaptı "kadınların ay içerisinde ki hormon seviyelerine göre ayarlanmış bir hap", son 2 adet hap ise tamamen hormonsuz ilkini aldığınızda adet oluyorsunuz. Ben tek bir yan etki yaşamadım. Kilo yok, baş ağrısı yok,mide bulantısı yok, şişkinlik-ödem yok. Kısacası hiç birşey yoktu. Kutu içeriği de çok açıklayıcıydı, kaç numaralı hapı unutursanız, ne yapmanız gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatılıyordu. 7 Şubatta adet oldum ve 8 Şubat günü son hapımı içip bıraktım, bebek düşündüğümüz için. Doktora gittim, tüm tahlillerimi yaptırdım. Sorun yok, bebek için çalışmaya başlayabilirsiniz dedi. 7 Nisan'da hamile olduğumu öğrendim Doktorun hesabına göre 23 Şubatta hamile kalmışım, hapı bıraktıktan 15 gün sonra yani. Devlet hastanesi fasa fiso, özel bir hastaneye giderek sorularınıza cevap alabilirsiniz. İyi bir doktor da seçmek gerekiyor tabi ki.

Prezervatifi denedik eşimle , ne ben ne eşim hoşlanmadık.Tercihler ve zevkler tabi ki farklıdır.

Hap kullanıp vücudunu kirletme.Azıcık erkekler girsin bu yükün altına.Eşin korunsun.Hap kullanıp bünyesini bozup sonrasında hamile kalamayanlar var bilgin olsun.

Esler korunmuyor cunki prezervatif iliski esnasinda zevk vermiyor bizde oyle konustuk ama evdeki hesap carsiya uymadi keske korunsaydim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim evli degilim ama arkadaslarımdan biliyorum devlet hastanelerinde direkt hap yazip yolluyolar. Durumunuz musaitse iyi bir hastaneye gidin ve tetkik yaptirmak istediginizi de söyleyin hatta esinizi de gotururseniz oda kontrolden gecmis olur. Gerekli tetkik yapilmadan hap yazilan kisiler daha sonra bebek sahibi olamayinca sucu hapa atabiliyor oysaki gecmisten gelen hastaliklari oluyor. Dolayisiyla bir kontrolde fayda var. Daha once deneyiminiz var mi bilmiyorum ama zaten ilk sefer prez. Pek olmuyormus. Bir de prez. Materyali olan latexe alerjiniz olabilir. Geri cekilme zaten bir korunma yontemi olamaz. dolaysiyla bunyenize sagliginza uygun bir hap bilincli secim olur dugunden bir sure once baslamak gerektiginden ihmal etmeyin derim.

bende bi ara 8 ay kadar hap kullandım ve hormonlarım alt üst oldu.
Her ay normal regl olurken regl olamadım çok kötü streslere girdim.

Hapın vücuduna etkilerini gözlemle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…