Aile Planlaması ''Korunduğum halde hamile kaldım'' diyenler var mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

eeesss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
1.522
9
34
her hangi bi, yöntemle düzgün korundugunuz halde hamile kalan varmı arkadaşlar

valla duymadım ben ama bebeği iki aylıkken hamile kalanı duydum emzirirken hamile kalanı yani

Benim annem spiral taktırmış olmasına rağmen iki defa hamile kalmış ancak, maalesef ikisini de kaybetmiş..Tabi ben yıllar öncesinden bahsediyorum.ama bu sitede paylaşım yapan arkadaşlardan da okuduğum çok oldu..her yöntem de kaçabiliyor..Bu bazen kullanım hatası bazen de elde olmayan nedenlerle olabiliyor..

evet canım spiral olduğu halde hamile kalan 2 kişi tanıyorum ben.Ama kontrollerine gitmedikleri için bu başlarına geldi.Spiralin kontrolleri çok önemli onu anladım onların sayesinde daha evlenmeden

evet düzenli ilaçla korunup birgün aksatanlar oluyor..
farkına varmayıp bu şekilde hamile kalanlar oldu çevremde..:96:

bende spiralle hamile kaldım düzenli kontrollerimi de yaptırıyordum,ama bebeğimi kaybetmiştim

Son düzenleme:
16 kasım da erkek arkadaşımla ilişkiye girdik 17 kasım da ertesi hapı içtim. Ocağın 4 ün de hastalandım ama ertesi gün kesildi. Hamilemiyim? Acil cevap

16 kasım da erkek arkadaşımla ilişkiye girdik 17 kasım da ertesi hapı içtim. Ocağın 4 ün de hastalandım ama ertesi gün kesildi. Hamilemiyim? Acil cevap

ertesi gün içtiğin hapın önemi yok..
onu ilişkiden önce alacaksın... bi de 1 ay falan önce başlamalısın ki etki etsin...
evli değilseniz Allah rızası için korunun... sonra bi de bebeği aldırmaya uğraşırsın..

hamile olabilirsin de olmayabilirsin de...
ikisi de mümkün.... hamile olup üzerine adet gören çok kadın var...
annem mesela 22 yaşında erkek kardeşim şimdi...

anlatabiliyor muyum?

bende 22 kasımdan beri görmemiştim bugün gördüm şükür...
az kaldı 4. yü doğuruyordum

slm canım, umarım diilsindir..çok zor bir durum çünkü..neyse fikrimi yazıyım..bence hemen bir kan testi yaptır arkadaşım..çünkü başka türlü sürekli şüphe edersin..sanırım ertesi gün hapı içtin ama bu işler o kadar Allahın emriki..yani sadece O bilir..bizim akıl sır erdirmemiz çok zor..o nedenle kesinlikle test yaptır hemen öğrenebilirsin..bu sorunun cevabının evet veya hayır olup olmadığını diil bu forum doktor bile bi cümlenle anlayamaz..test şart..kolay gelsin canım işallah bi sorun çıkmaz..

Ertesi gün içtiği hapın nasıl önemi olmaz?O haplar neden ertesi gün hapı oluyor acaba?Bilinçsiz bir cevap.Ertesi gün hapı ilişki sonrası 72 saat içinde(Mümkünse ilk 12 saat) alınır ve gebeliği önler.Sürekli bu yönteme başvurulmamalıdır.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…