Korkuyorum....

fb_qirL

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
613
9
selam hanımlar bugun doktora gıttım ve 3 haftalık hamıle oldugumu ogrendım ultrasyonda gozukmedı normal olarak cok sevınclıyım anne olmak ıstıyorum rabbım inş bunu benden esırgemez ılk bebegım dusuk oldu korkuyorum kızlar bebegıme bısey olcak die odum kopuyor dıkkat edıyorum eskısı gıbı pc basında oturmuyorum yormamaya dıkkat edıyorum bazen kasıklarımda batma gıbı kasılma gıbı ufak sancı gelıp gecıyor cok ayakta duruncada belım agrıyor bu normalmı ılk bebegımde dusene kadar hıc agrım durmadı benım adet sancım cok oluyordu ondandır dedıler bu ay dıkkat ettım muz ve elma yedım bol bol adet sancısına ıyı gelıyormus gercekten de ıyı geldı agrı olmadı cok sukur ama ayakta cok durunca ısler degısıyor bırde kan testımde 2940 cıktı bu normalmı ssk gıttıgım ıcın bısey demıyorlar:eek:klava: ama inş ozel doktorada gıtmeyı dusunuyorum ya bırı bana akıl versın moralım bozuluyor bebegımı kaybetmekten korkuyorum :KK43:

Canım ben henüz hamiş değilim ama bildiğim kadarıyla değerin çok iyi çıkmış, kese de 5. haftada görülüyor diye biliyorum. Senin adetin kaç gün geçmişti? Gönlünü ferah tut canım inşallah bu kez bebeğin sana sımsıkı tutunur ve sağlıkla kavuşursunuz.Kendini kasma stres olma sakın. Başka bir doktora daha git istersen emin olabilmek için. Hayırlı haberler alırsın inşallah.

tebrik ederim cnm
hayırlı olsun bebeişin
inan seni çok iyi anlıyorum
benimde ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı aynı seningibi
hiçbir ağrım falanda yoktu
bu 2.gebeliğimde aynen kasıklarıma ağrılar kramplar neler neler
aynı adet olacakmışım gibi ağrılarım oluyordu
hiç endişelenme tatlım
hiç gecikmem olmadığı halde benimde bhcg değerim 2900 çıkmıştı
4 haftalık hamileydim yani
nokta kadar keseyi gördük biz o zaman
eminim ki dr.a gittiğinde şimdi keseyi göreceksin
kendini böyle strese sokma sakın bebeğin bundan etkileniyor
Allah naazralardan saklasın umarım kucağına almak nasip olur:nazar:

tebrık ederım canım ınsallah bebegın hep senınle kalır
ama sunu unutma ne yaparsan yap ömru ne kadarsa okadar yasar
oyuzden fazla evham yapma allah buyuktur sen bol bol dua et
ben ınanıyorumkı bu sefer 2.kez aynı uzuntuyu yasamıcaksın

tebrikler canım..rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin...amiiinn

allah razı olsun hanımlar saolun ıcıme su serptınız :)
xara adetım 4 gun gecıktı bugun ıle :)

cnm benim 5gün geçmişti 5.günde 1668 çıkmıştı herkesin değişiyor bencede seninki normal

bencede değerin iyi çıkmış.
umarım bu sefer bebişine hiç bişey olmazda sımsıkı tutunur annişine.
strese girme canım .gerçi zor bende bebek istiyorumama gene bebeğimi kaybedersem diyede korkuyorum.

.. ne mutlu sana ..rabbim sağlıkla kucaklamayıda nasib etsin inşallah....babayıda senide tebrik ederim.. hayırlısı olsun inşallah...
değerlerin çok iyi.. morelini yüksektutu.. rabbimin izniyle bebeğin seninle kalır...

selam hanımlar bugun doktora gıttım ve 3 haftalık hamıle oldugumu ogrendım ultrasyonda gozukmedı normal olarak cok sevınclıyım anne olmak ıstıyorum rabbım inş bunu benden esırgemez ılk bebegım dusuk oldu korkuyorum kızlar bebegıme bısey olcak die odum kopuyor dıkkat edıyorum eskısı gıbı pc basında oturmuyorum yormamaya dıkkat edıyorum bazen kasıklarımda batma gıbı kasılma gıbı ufak sancı gelıp gecıyor cok ayakta duruncada belım agrıyor bu normalmı ılk bebegımde dusene kadar hıc agrım durmadı benım adet sancım cok oluyordu ondandır dedıler bu ay dıkkat ettım muz ve elma yedım bol bol adet sancısına ıyı gelıyormus gercekten de ıyı geldı agrı olmadı cok sukur ama ayakta cok durunca ısler degısıyor bırde kan testımde 2940 cıktı bu normalmı ssk gıttıgım ıcın bısey demıyorlar:eek:klava: ama inş ozel doktorada gıtmeyı dusunuyorum ya bırı bana akıl versın moralım bozuluyor bebegımı kaybetmekten korkuyorum :KK43:

canım benim korkma gönlünü ferah tut...

evhamlanma :KK70:
ağır kaldırmamaya dikkat et, yüksek raflara uzanmamaya çalış ilk haftalarda bunlar çok önemli...
birde hangi şehir yada semttesin canım

Her doktor alltan muayene etmiyor o yüzden uzun süre kesede bebekde görünmüyor.
ilk doktorum 3 hafta boyunca karnımdan baktı baktı durdu dış gebelik bu senin karında çocuk yok dedi... günlerimi gecelerimi başıma geçirdi

sonra başka bir doktor tavsiyesiyle gittim sağolsun alltan baktı (ilk başta koktum ama) 5 haftasında kesemizide bebeğimizide gördük :) delikafadulden

Canım korkma. Umarım bebeğin sağlıkla doğar. Evet ben de başlarda sancım oldu fakat ileri zamanlarda kendini fazla yormadığın müddetçe sancılar azalıyor. Stres sakın yapma. Herşeyin başı bu diye düşünüyorum. İyi düşün iyi olsun farklı şeyler getirme aklına. Rabbim yardımcın olsun.:jeyyar:

Tebrikler
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin a.s.

kafana takma boyle seyler.bebegin varsa bile stresten daha kotu olur ve beegin etkilenir.kendine ii bak.ii seyler dusun olurmu.:CüvCüv::emir_bebek::emir_bebek:

Uzulme sekerım ılk cocugun dusut dıe ıkıncısıde ole olcak dıe bısı yok sekerım benımkı ılkı masallah saglam ıkıncısı dusuk oldu:KK43: allah kolylık versın rabbım ne yazıosa o olur ılk 3 aya dıkkat et gerısınden korkma stes yaparsan da kotu olur dua et sadece

canım benim korkma gönlünü ferah tut...

evhamlanma :KK70:
ağır kaldırmamaya dikkat et, yüksek raflara uzanmamaya çalış ilk haftalarda bunlar çok önemli...
birde hangi şehir yada semttesin canım

avhamlanmamak elde degıl canım ya :)
agır kaldırmıyorum dıkkat edıyorum ılk 3 ay bı atlatsam inş kazasız belasız atlatırım..
ist da oturuyorum üst kaynarca

hepınızden allah razı olsun hanımlar saolun cok guzel moral verıyorsunuz benımde morale ıhtıyacım vardı:)

tebrik ederim canım hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın inşallah bende ilk bebişimi düşükle kaybettim şimdi gene hamileyim ama doktor buda düşük diyo değerim ilk yaptığımda 317 ydi 1 hafta sonra 1031 oldu düşükmüş değer bakalım allh hayırlısı neydse onu göstersin

slm annisler.bebisimi cok merak ediyorum ne durumda oldugunu.2 hafta sonra randevum var sabirsizlikla bekliyorum.biran once dunyaya gelsede kime benziyor nasil bisey cok merakliyim.benim gibi merak eden var acaba:CüvCüv:

güzelim ayakta fazla durma kendini yorma ya şimdi yavaş yavaş değişikler oluyo ve bel ağrısı çok ayakta durunca olur ben 6 ayıma giricem bende hala oluyo ilk aylarda o ağrılar normal adet sancısı gibi olması normal bendede oluyodu ve her hamile kadında olan şeyler artık hamilesin 1 aydan sonra başlar mide bulantısı baş dönmesi yemek kokusundan tiskinmeler başlar ki her kadında olmuyo ama hamilelik belirtileri işte sen kendine dikkat et allahım sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin çokda korkma sakın bunu kafana takıpta stres yapma rahat ol allahım doğ derse doğar kaderin önüne geçilmez şimdi bu mutluğunun tadına bak

X