korkuyorum

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
aranızda bilenler var buay ilk defa klomen kullandım ve bugün 13. günüm bu akşam dr.gittim yumurta takibi yapacaktı dr. fakat hiç yumurtam olmamış moralim çok bozuldu hani küçük falanda değil hiç yok bu ne demek ya böyle olan varmı aranızda korkuyorum yani yumurta olmazsa hiçbirşey olmaz ne tüp bebek ne aşılama.....

bu ayki umutlarım sona erdi bütün herşey bir dahaki aya kaldı bakalım önümüzdeki ay 2 tane kullanmaya başlayacağım klomeni....

ya bir yumurta neden hiç olmaz yani bir insan niye yumurtlamaz ayyyy çok moralim bozuk ya gözyaşlarıma hakim olamıyorum kendimi bir çıkmazda hissediyorum bende anne olmak istiyorummmmsenağlamasenağlamasenağlama

Canım benim lütfen üzülme umudunu kesme Allah büyük sadece dua et.Sana Meryem Suresi ni tavsiye ederim.Oku inan ayrı bir huzur veriyor

bilmiyorum bugün doğum günüm ama hayatımın en kötü günü oldu böyle bir sonuçla karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum en azından birkaç yumurtam olurda büyümez diye düşünüyordum ama hiç yok hiç bomboş dr. 10 dk baktı nerdeyse ama yok yok yok....

hem klomen kullanıp hiç olmaması bana hiç normal gelmiyor yada hapı bırak ozaman ben yumurtlayamıyorsam bu bir hastalık falan değilmi offf moralim çok bozuk......

şimdi bu ay yumurtlamadığımı hiç yumurtamın olmadığını duyunca artık bu ay çalışmalara devam etmek istemiyorum bütün herşey bir dahaki aya kaldı oda yarım kalmazsa eğer ozaman yumurta olursa....

canım üzülme şimdi küçük dozajlarla başlar.sonra arttırır..emin ol o zaman büyürler.bende 1 taneyle başladım.şimdi günde 4 tane alıyorum 4 aydır.4 aydır hep 2 tane yumurtam oldu.üzülme.iyi düşün iyi olsun..stres yaparsan hiç büyümezler..allah yardımcın olsun.işallah en güzel sonucu alırsın...

canım biliyorum şimdi biz ne söylesek senin hissetiklerini degiştiremeyiz ama dr güvenmemiz lazım bak ilacını 2 tane içicekmişsin
ben ilk kullandıgım ay bir taneydi oda büyümemişti ama 2 ay 2 tane kullandım 2 tane kocaman oldu yumurtam sende 2 tane alacıgına göre olur yumurtalar canım hatta ikiz bile olabilirmiş o zaman
yumuta rezervlerinde sorun olsa kan tahlilerinde çıkar merak etme dr onu biliyordurda ilacın dozunu artırmıştır moralini bozma bak moral önemli canım

üzlme desekte insan üzülüyor ne desem sıkıldım sıkıldım ben anladığım kadrıyla sen de sıklmışsın ağla arkadaşım içindeki acıyı boşalt ve yarın dimdik kalk ayağa ben diyorum ama ben içime attım her ay yeni umut artık çalışmak bile istemiyorum dr yumurtaların kalitei düşük dedi kuruluk problemi yaşıyorum sıkıldımmmmmmmm sonu gelmiyor hiçbirinin uyumak ve sıkıntılarımın geçmiş olması ile uyanmak istiyorum

kızlar sıkıldım demek isyan etmek yok allahtan umudunuzu nasıl bir anda hemen kesebiliyorsunuz???budedikleriniz o kadar çokta büyütülecek sorun değiller arkadaşlarında dediği gibi doktorlarınız size gereken yolu gösterecekler ama taktir edersinizki hiçbir doktor direk tedaviye geçmez aşama aşama uygulamalar yapar yani bu işte sabır umut şart,kaldıki en umutsuza bile bebişini hiç ummadığı ande veren Mevla değilmi siz bilmezmisinizki onun 'ol' demesi yeterlidir lütfen arkadaşlar toplayın kendinizi sıkıldım demek oflanmak poflanmak yok yarının bize neler getireceği belli değil çalışmalara aynen devam yumurta yok neden devam edelim diyeceksiniz yüce mevlam isterse olmayanı var eder ve böyle bir mucizeyi yaşayan ilk siz olmazsınızhadi kızlar umutsuz yaşanmaz heleki bebişlerimiz söz konusuysa

Canım bence kısa zamanda yumurta rezevrlerini kontrol ettir!Sadece önlem olarak yerimseniben Ben 5 ay kullandım,hemen her dozunu ama hepsinde de yumurtam oluştu!Sadece 1 tanesi olgunlaştı,diğerleri hiç tam olarak olgunlaşamadı
Doktorun sana birşey söylemedi mi?
Belki de yumurtlaman erken olmuş ve doktor ovulasyonu kaçırmıştır!!!Bu şekilde olduysa yumurta göremez zaten!Hemen ümitsizliğe kapılma derim ben..gelecek ayı da bekle bakalım:)

kızlar hepinize çok teşekkür ederim.... önceki ay dr. gittim ve bana gerekli hormon testlerini yaptı ve allaha şükür bir problem çıkmadı hatta burdada sordum bilen arkadaşlara onlarda yardımcı oldular ve değerlerin iyi olduğunu söylediler.....

geçen ayda 11. gün gittim yumurtam hiç yoktu ve ayda sabah yarım akşam yarım klomen kullandım yine hiç yumurtam yok yani olupta küçük kaldı gelişmedi falan değil hiç yok küçücük falanda yok..... kafam çok karıştı yani ben geçen sene aralık ayında dış gebelik geçirdim ameliyattan sonraki ay kontrole gittiğimde 5,5 cm lik kistim oluşmuştu o zaman nasıl yumurtladım yani ozaman yumurtalarım oluşuyorda şimdi neden oluşmuyor vs... bir sürü soru var aklımda tabiki ben daha çok yolun başındayım ve rabbim istemediği sürece hiçbirşey olmaz biliyorum ama yinede düşünmeden edemiyor insan yani hiç yumurtamın olmamması kafamı çok karıştırıyor dün akşamdan beri ağlıyorum halada ağlıyorum bilmiyorum ne yapmam lazım maddi yönden hiçbir korkum yok ama herşey maddiyat değil yani sen ne yaparsan yap olmayınca olmuyor dün dr. bile dedim klomenin yeterli olmadığı zamanlarda bir iğne varmış yumurtaları geliştirmek için onu kullansakmı dedim yok dedi yani daha klomene yeni başladın etkili gelip gelmediğini bilmiyoruz yani bunu önümüzdeki aylarda 4 doza kadar çıkartacağız eğer olmazsa ozaman iğne dedi ama heray hüsran heray mutsuzluk artık sabrım tükeniyor yavaş yavaş hem kendimi hem çevremdekileri üzüyorum.....

biriniz sormuşsunuz yumurtlamış olamazmısın diye hayır dr. onuda anlattı o ihtimalede baktı öyle birşeyde yok yani yumurtlayınca yanlış açıklarsam kusura bakmayın kafamı toparlayamıyorum yumurta çatlayınca içinden bir sıvı akıyormuş ve o rahimin ordaki boşluğa yayılıyormuş yani dr. bana yumurtlamış olsaydın burda siyah bir sıvı birikimi gibi birşey görürdük oda yok yani yumurtlamamışsında dedi....

ve şunu söylemeden edemiyorum geçen sene kasım sonunda hamile olduğumu öğrendim ve kendime iyi bir dr. arıyordum bir arkadaşım bana gittiği dr. tavsiye etti bizde dedik bu gebelik için ilk muayenemiz gidelim beğenmezsek başka dr. gideriz dedik randevu aldık herşey normaldi fakat benim randevu için aldığım günde rahatsızlandım ve dr. gittik zaten gidecektik dış gebelik olduğum ortaya çıktı ve o gece mecbur o hastanede ve dr. ameliyat olduk karın içi kanamam vardı akşam o saatten sonra başka dr. bulamazdım daha sonra ameliyatı ona olduğumuz için ona gittim sonra ameliyattan sonra kistim falan oluştu ilaç verdi bana doğum kontrol hapı 3 ay onu kullandım en son dr. bana nisan ayında rahim filmi çektirdi ve bana 1 yıl bekle dedi ne hormon testi yaptı ne bişi neyse ben 6-7 ay kadar bekledim başka bir rahatsızlığım vardı bu dr. gittik ve muayeneler esnasında yumurtalarımın 2 aydır olmadığını gördük ve şimdi bu dr. devam ediyorum anlamıyorum ya neye güvenerek beni bekletti önceki dr. kaç ayın boşuna geçti halada sorunlar devam ediyor bu ayki umudumda bir dahaki aya kaldı her ay kaç kere ona muayene oldum ameliyattan sonra hiçmi farketmez yumurtlama olmadığını diyecek birşey bulamıyorum akşamdan beri söyleniyorum ona kızıyorum kendi kendime....

Canım çok haklısın artık kime güveneceğimizi şaşırdık!Her doktor faklı bir uygulama yapıyor!Mesela benim sol tüpüm tıkalıydı,lsk oldum.Ama daha sonra gittiğim doktor,çok gereksiz bir ameliyat olduğumu,zaten sol tüpün açılmasının zor olduğunu söyledi -tatlicadiarzu-
Bu arada ben tedavi görürken bizde yavaş yavaş klomenin dozunu arttırmayı denemiştik ama 3.dozdan sonra doktorum yaşımdan dolayı artık iğneye geçelim klomenin faydasını beklemek anlamsız dedi!Ben o zaman 27 yaşındaydım :) Senin yaş kaç?

canım bende dün akşam 25 yaşıma girdim artık tamam yaşım küçük diyecek bazılarız ama böyle her ay beklemek umutlarının tükenmesi yıpratıyor insanı bu arada benimde sol tüpüm tıkalı... bu arada sen nasıl hamile kaldın aşılama yada tüp bebek falanmı.... senindemi hiç yumurtan olmadı yoksa olduda yeterli boyutamı gelmedi yani nasıl klomenin faydasını görmedin cevaplarsan çok sevinirim.....

ah canım ya, seni o kadar iyi anlıyorum ki. ben de benzer şeyler yaşadım. günde 3 doz klomenle bile ancak 1 yumurtam gelişiyordu ve ilk gittiğim dr um da ağız burun kıvırıyordu olmuyor, 1 tane var o da kaliteli değil, seni tüp bebek merk. yönlendiricem diyordu. o kadar moralim bozuluyordu ki. hele ki bir dr dan bunları duymak insanı daha da bunalıma sürüklüyor. ayrıca ben 30 yaşın üstündeyim ve fsh değerim de 9 lardaydı. bir de bunların yanında eşimin spermlerinde hareket ve morfoloji problemi vardı. ne kadar bunalıma girdim, ümidimi kesmeye başlamıştım. 1 kez hamile kaldım ama maalesef düşük oldu. en son bu sitede birkaç arkadaş bana iyi bir dr tavsiye etti. ben de gittim. dr sana iğneli aşılama yapalım dedi. adet olunca gelmemi söyledi. ben de adet olmayı bekliyordum. ama adet olmadım. ben de pko olduğu için ara sıra adetlerim böyle düzensiz oluyordu. herhalde yine böyle bişey dedim. ama olmayınca gidip test yaptırdım ve çok şükür hamileyim. ve o ay ne ilaç ne iğne hiç bir şey kullanmamıştım. sana tavsiyem sakın moralini bozma. herşey Allah'tan. olacağına inan. daha yaşın çok genç ve üstelik hormonlarda da bişey yok diyorsun. eğer yumurta rezervin kötü olsa fsh hormonun yüksek çıkardı. eşinde de problem yoksa en geç 5-6 ay içinde hamile kalırsın canım. klomen çok işe yaramayabiliyor hele tek dozla olmaması çok normal. dr un büyük ihtimalle dozunu arttırır ama klomenden sonra hemen iğneye geçmeyin. 1-2 aya ara ver. ben de öyle araverdiğim bir zamanda hamile kaldım. darısı başına inşallah. ayrıca sitede doğal kürler kullanan arkadaşlar var. incir kürü falan bir incele istersen. o tip şeyler de işe yarayabilir. Allah yardımcın olsun. inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın. bir de sana tavsiyem dr unu çok iyi seç. yani bu konularda uzman ve bu tür hastalarda tecrübesi olan bir dr tercih et. bu da çok önemli. şansın bol olsun canım.

sağol canım benim dr. eskişehirde bursayada yakın sayılırız sana tavsiye edilen dr. nerde inanın her kapıyı çalabilirim sana tavsiye edilen dr. nerde adresi nedir ismi nedir vs. yardımcı olursan sevinirim. dr. açıkcası çok fazla güvenmiyorum fakat şu an için yapılması gerekenleri yapıyor yani burdanda okuyorum her dr. şu anda yaptığnı oda yapıyor ama ilerisi için iyi bir dr. muayene olmak istiyorum belkide önümüzdeki ay iyi br dr. muayene olmak istiyorum belki bir dr görmediğini ötekisi görebilir....

bilmiyorum rabbim hepimize sabır ve şifa versin..... rabbim senin dileğini kabul etmiş sağ salim kucağına almayı nasip etsin darısı bizim başımıza tez zamanda inşallah.... önümüzdeki ay günde 2 tane klomen kullanmaya başlayacak ozamanda olmazsa herhalda dahada çok yıkılırım bu ay bitmeyecek ben böyle düşündükçe bakalım önümüzdeki ay nasıl gelecek şimdi adet olmayı bekle yok 5. günü hapa başlamayı bekle allahım sen bana sabır ve kuvvet ver....

canım ya bu kadar üzme kendini ne olur. ben sana göre çok daha umutsuz vakaydım. yazdım ya yukarda da. sabrım da kalmamıştı artık. gerekirse aşılama tüp bebek ne olursa yaptıracaktım. ama Allah'ın mucizesi çok ümitsiz olduğum bir anda oldu işte inşallah kucağıma almak da nasip olur. darısı en kısa zamanda senin başına.
canım benim şu an gittiğim dr bursa zübeydehanım doğumevinin dr larından. aynı zamanda bursa tüpbebek merkezinde de çalışıyor. bu konularda çok tecrübeli. devlet hast. dr u olması da avantaj. sigortan varsa ilaç,tahlil vb. şeyleri hastanede ücretsiz yaptırabiliyorsun. benim daha önce de bir düşüğüm olduğu için riskli gebeliklerde de uzman bir dr. sana da tavsiye ederim canım. dr özer kutlu. eğer gelmeye karar verirsen ben sana özelden tel.ini ve adresini veririm canım.
bana göre çok avantajların var senin o yüzden en kısa zamanda hamile kalacağına inanıyorum. ama eşinin spermlerine ve varikosel olup olmadığına bakıldımı canım. eğer bakılmadıysa onlara da baktırın. senin yumurtan oluşur merek etme. daha önce de gebelik geçirmişsin zaten.

canım yumurta rezervini fsh gösterir. bak bakalım kaç. bu arada onun bile garantissi yok. sakın moralini bozma yüksekse bile. benim fsh değerim 41 çıktı 5 ay önce. profersöre gidiyordum o zaman. bana menapozdasın. çocuğun olmaz dedi dan diye. taşıyıcı anne olabilirsin dedi. tahlili kontrol etmeye bile gerek görmedi yumurtan yok usg de dedi. ben kontrol ettim tahlili yine yüksekti. yıkıldım. 1 ay hergün ağladım bebneğim asla olmayacak diye. dhea diye bitkisel bir ilaç aldım o ay. ondanmıdır bilmem ama sonraki aylarda 2-3 adet yumurta çımaya başladı usg de. tabii bunca yaapadığımdan sonra 1 aşılama yaptırdım sadece olmayınca tüp bebek yaptırdık. tüp bebekte çok yumurta olmalı ama bende sadece 1 yumurta çıktı. allahıma bin şükür nazardan saklasın tuttu tüp bebek. şimdi 10 haftalığım. bulantışlarımla uğraşıyorum ama yaşadıklarımdan sonra katlanırım herşeye.. sende saklın moralini bozma. yumurta rezervine baktıır. çok oyalamayacak bir doktora git

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ
Hareketli sperm sayısını ve kalitesini artırıcı ve de erkeklerdeki iktidarsızlığa karşı

Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz.
Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz.
Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

İNCİR KÜRÜ
Kaliteli yumurta oluşumu ve yumurtlama sorunu gidermek için

8-9 adet kuru inciri soğuk suda yikiyoruz.
Yarim litre kaynayan suya 8-9 tane kuru incir atiyoruz ve 8-9 dk kaynatiyoruz.
Daha sonra bu suyu sabah ve öğle yemeğinden önce yani günde 2 kez içiyoruz.
Bu uygulama 20-25 gün devam ediyor.

Prof. Dr. Ibrahim saraçoğlu

canım sanırım progesteron - 0,56 dhea-so4 - 90,40 lh - 4,62 fsh - 4,53 e2 - 60 çıkmıştı adetimin 3. günü yapılan testlerde ve bir sorun olmadığı görüldü yani değerlerin normal dedi dr.

ve yine sanırım 21. günü yapıldığında ise progesteron 6,15 ve prolaktın ise 24,72 çıktı yani herşey aşağı yukarı normal ama neden yumurtam olmadığnı bilmiyorum...

yumurta rezervelerine nasıl bakıyorlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler....

yumurta rezervine fsh ve ultrasonla bakıyorlar. senin fsh değerin çok iyi. hiç moralini bozma. problem yok bence. bazı dönemlerde yumurtlama problemi olabilir. doktorun mutlaka çözer

canım bende dün akşam 25 yaşıma girdim artık tamam yaşım küçük diyecek bazılarız ama böyle her ay beklemek umutlarının tükenmesi yıpratıyor insanı bu arada benimde sol tüpüm tıkalı... bu arada sen nasıl hamile kaldın aşılama yada tüp bebek falanmı.... senindemi hiç yumurtan olmadı yoksa olduda yeterli boyutamı gelmedi yani nasıl klomenin faydasını görmedin cevaplarsan çok sevinirim
hamile kalmak için tam da ideal yaştasın canım,işallah kısa zamanda Allahım bu güzel duyguyu sana ve hasret çeken herkese tattırır.Ben 1 yıl boyunca denedikten sonra klomen kullanmaya başladım!İlk kullandığımda yumurtamın 1 tanesi olgunlaştı ve çatladı!Ama sonuç negatif 2. ve 3.kullanmalarımda 2-3 tane yumurtam oluşuyor ama olgunlaşmıyordu :1no2: Daha sonra tek tüpümün tıkalı olduğunu öğrendim hsg de ve lsk oldum ama tüpüm açılmadı!Lsk dan sonra 2 ay daha klomen kullandım 3 doz!Ama yumurtalarım asla olgunlaşmıyordu!Doktor da artık iğneye geçelim beklenecek bişey kalmadı dedi ama eksik evrak yüzünden iğnelerimi alamadım :çok üzgünüm:
Nasıl olsa gelecek ay aşılama olacağım diye o ay hiç hamilelik düşünmedim ve büyükçe bir bahar temizliği yaptım ve süprizz :CüvCüv: kalmışım!Şok olduk :1shok:
Allahım hiç ummadığım anda verdi mucizemi!Merak etme sende hiç ummadığın anda kavuşacaksın mucizene Dikkatini başka yerlere yöneltmeye çalış,örneğin kışa hazırlık temizliği yapabilirsin bu ay a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…