korkuyorum!!!!

35papatya

Duruşunuz,duruş belirler.........
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
836
75
yeni üyeyim.. ama buna rağmen çok geniş yaralı bir siteye dahil olduğum için memnunum.. gebeliğim şuan 32. haftasına yeni girdi.. doğuma neredeyse sayılı günlerim kaldı.. Konak doğumevinde doğumum gerçekleşecek muhtemelen..fakat o kadar çok korkuyorum ki.. doğumu gerçekleştirmiş siz sevgili annelere sesleniyorum(özellikle özelde doğum yaptırmayanlara) doğumda neler yaşadınız? yetkililer nasıldı? vede saçma ama kalabalık 1 doğumevinde doğum yapacağım için( belkide filmlerin etkisinden ) bebeğim karışırmı diye korkuyorum.. bana yaşadığınız o müthiş deneyiminizi artısıyla eksisiyle anlatırsanız çok sevinirim.. şimdiden hepinize tşk..a.s.

korkma allah bi avazda doğurmayı nasip etsin canım dualarımız sennlea.s.

canım hiç endişelenme ben ilk doğumumu çapa tıpta yaptım herhalde o gün benle beraber en az 10 kişi daha doğurmuştur çok ilgiliydiler çok yardımcı oldular hiç korkma allah bir avazda kurtarsın inşallah

canım korkma bende ist. üsküdar zeynep kamil hastanesnde yaptım dogumumu ssk da benimle beraber sancı çeken 20 kişi vardır belkide.... dogumunu yapınca saten bebek sneinle birlikte oluyooo hemen kollarınıza bilekliklerinizi takıyolar.. sana bebegini gösteriolar... daha sonra bebegin yanına gelio.. eger sen doktorlara yardımcı olursan sancı çekme konusunda onlarda sana yardım cı olur .. kimilerii baya abartıyoo sanki ölüyomuş gibi .. bide hakaret edenler bile oluyoo.. ama sen bebegini ve kendini düşün sancını doktorun dedigi gibi yap.. banada neler dediler bu gitytigim hastanede dogum yapanlar şöle ediolar böle ediolar die ama hiç biride olmadıı çok ii davrandılar bana..

artık devlet hastaneleri eskisi gibi değil daha çok ilgileniyorlar zaten önemli olan o sancıyı çekip o masaya yatmak oraya yatınca inanki allah veriyor kolaylığını ben hiç doğuramıyacağım sanıyordum öyle bir doğuruluyorki bitincede sanki saatlerdir o acıları çeken sen değilmişsin gibi bir anda düzeliyorsun inşallah allah bir avazda kurtarsın

Merhaba Papatya,
benim hamileliğim daha çok yeni ama benim ablam Konak doğum evinde yapmıştı ilk doğumunu(1997) Sezaryen olmuştu ama baya güzel ve temiz di hastane görevlilerde iidi.
Sanırım artık daha ii durumdadır orası artıh SSK eskisi gibi değil.
Sağlıklı ve kolay bir doğum yapmanı diliyorum canım.

Bende tam bunları yazacaktım ki arkadaşım yazmış. Bende kızımı 2000 yılında Zeynep Kamilde doğurdum. dr.lar gerçekten çok iyi ve profesyoneller. Kadınlar çıldırmış gibi bağırıyorlar. Ben onlara bakıyordum, ne zaman onlar kadar sancı çekcem diye beklerken doğuruverdim. Hatta dr.um bana 'bu gecenin yıldızı sensin gıkın bile çıkmadı'' demişti. Eğer sende sabırlı olursan dr. lar çok iyi davranıyor. Bebek karışması konusundada korkma arkadaşın dediği gibi bilekliği gözünün önünde takıyorlar ve sende bebeğini gördüğün an artık tanıyorsun. Ayrıca tam teşekküllü hastane herzaman daha iyidir. ben şimdi özele gidiyorum ama değiştiricem sanırım. bebişe Allah korusun bişey olsa zaten hemen büyük hastanelere sevk ediyorlar yada çoooook kabarık faturalarla karşına çıkıyorlar.
Umarım herşey yolunda gider, çabucak doğuruveririz ve bebişlerimizde sağlıklı olur.

cnm bende izmirde yaptım doğumumu yesılyurtta yaptım ama konakta yapanlar memnun acıkcası sen yınede esıne soyle ebelere hemsirelere para versın unutmasın bak sen doğuma gırınce oda tutustursunkı ilgılensınler senınle o zaman ilgileniyorlar cunkı benlede ilgilenmedıler annem para vermış sonra bir baktım ilgiler yoğun ama yınede ozelde daha rahat oluyo cunkı doğumda ilgiye cok ihtıyacın oluyor malım devlette mılleti azarlayanlar mı ararsın zaten mıllet canının derdıne dusmuş yınede sen benım dedıklerımı yap esıne soyle oki korkma cnm sancını bekle ama sunı sancı vermesınler birde buzkopan igne vuruyolar hemen doğur diye özellıkle geceye kalanlara iğneden sonra sancılar iki dakıkada bir gelıyo tık doğumdasın.doğum kolay ıkı ıkındınmı bebiş kucagında zor olan sancı valla. bana herkes birsey olmaz diyodu doğumdan sonra kızdım hepsıne ınsan doğrusunu soylesınkı bizde kendimizi ona gore hazirlayalım neymış korkmayım diyeymiş sancı zor arkadasım nefes egzersızlerı yap doğumda ihtıyacın olcek tamam hadi bir nefeste insallah bebişinde karışmaz sen goruyosun cunkı yanında yıkıyıp verolar

verdiğiniz tüm yanıtlar için gerçekten tşk.. içim rahatladı doğrusu.. söz doğumdan sonra neler olup bitti anlatacağım size.. çok iyisiniz tekrar tşk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…