Korkuyorum ümidimde yok..

MervisH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
32
0
Bazen hayattan koparsın ya hiçbişey güsel olmucaktır senin için..
Bu düşünce artık tüm bünyemi kapladı..
Korkuorum hiç mutlu olamamaktan..
Aslında karamsar bi insan deilim..
Umudun bittiği yerde ümit başlar derim hep tüm inancımla inanırım buna..
Ama hiç güsel bişey olmuo hayatımda hiççççç...
Beni hayata bağlayan hiçbişey yok gibi gelio..
Bunları hiç kimseye anlatmıorum içimde konuşuorum bunları ama bu akşam sizlerle paylaşmak istedim..

herkeste olan birsey hayatinda hicbirsey duzgun gitmedigi bir an olur ama onemli olan o anda daha guclu olup ayakta durmak hersey yoluna girer diyip guclu durmaktan baska care yok malesef.

peki işin var mı ? ailen var mı yanında ? sağlığın yerinde mi ?

haklısın bazen istediklerimiz olmaz ... ama istediğimiz bizim için doğru değildir belki de...

bence aklına geldiği gibi bu düşünceleri çıkarmaya bak ... :)

nedir sizi bu düşüncelere iten
bende kendimle çok konuşurum sizin gibi bir karamsarlık bağlar bazen içimi
ama nasıl rahatlıyacağımıda bilirim kafamdaki o kötü düşünceleri atmaya çalışırım hemen
biliyorum ki ne kadar üzülsemde ne kadar sızlansamda herşey olacaksa yine oluyor benim üzülmeme sıkılmama anlamsız hissetmem boşuna bunu sonradan anlıyorsun üzüldüğünle kalıyorsun
sadece sabırla beklemek en güzeli neden diye sorgulamamak birde olunca hepsi üst üste olur
yeter artık hiç mi güzel birşey gelmeyecek başıma diye isyan bayrağını çekersin bu durumda be hep kendime şunu söylerim buda gececek Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş diye

bence yanlıs dusunuyorsun ...saglıklımısın...sevdıklerın yanındamı...nefes alıyormusun...
etrafında senı sevenler varmı...ee oyleyse hayata dahada sıkı sarıl ...

ve bu tarz dusunceler ..hepımız yasarız ama ...ıyı seyler dusun ...pozitıf ol...
kafanı olumsuzluklara takma ve umudunu asla kaybetme canım...

Bu tarz düşüncelerden kurtulmak için artık internetten , savaş , açlık sınırında olan videoları izliyorum ...Hem yardım yapıyorum bu beni rahatlatıyor hem bu halde oldugum için binlerce kez şükrediyorum yaratana...
Sende böyle yap yerinde olmak isteyen o kadar cok insan var ki...

evet bana da artik guzel bisey olmazmis, hayat artik hep boyle devam edecekmis gibi geliyor
belki de gercekten oyle olur, ona da boyun egmek zorundayiz

insanı hayat bağlayan pek çok şey var
nasıl olurda bunları görmezden gelebilirsiniz ki
en önemlisi aileniz
kendinize gelin bir an önce mutlu olmak aslında bizim elimizde
yeter ki görmezden gelmeyelim...

Mutluluk nedir? Bir Çin şairi, Li Ta-Po’ya göre şudur: “Bana, mutluluk nedir diye mi soruyorsunuz siz? Size yolu sorduktan sonra şarkı mırıldanarak yürüyüp giden küçük bir kız.” Hafız’a göre ise: “Dostlar, bir şarap testisi, boş zaman, bir kitap, çiçekler arasında bir köşecik.” Felicien Marceau’ya göre: “Ne istediğini bilmek ve onu olanca gücüyle istemek.” Jokai’ye göre: “En azla yetinmek.” Tolstoy’a göre: “Bende olanları sevmek, olmayanların üzerine düşmemek.” Eflatun’a göre: “Bilge ve iyi olmak.” Aisklos’a göre: “Dengini bulmak.”

Arklar yorumlarıız için çok tŞk ederim..
Sağlığım yerinde ailem yanımda yabiki bunların farkındayım..
İşim yok çalışmıorum şuan hayatımdada iri yok..
Hayatıma girmek isteyenler war ama deilller onlar bnm bişiler hissettiğim birileri deil..
Kendime kızıorum duygusuzmuyum die ama bişi hissetmediğim birini ndn hayatıma sokaym hem onu hemde kendimi kandırayım diorum..
Annem we babam arasında problemler war sürekl tartışma yani korkuorum bende mıtlu olamıcam..
Bu akaşmda tartıştılar ağladım we dedim içimden hayatta hiç bişey güsel olmuo gitmio güsel bişe olmuo hayatımdaaa

Her zaman güzel şeyler olursa değerini bilemezsin zaten tadını alamazsın..
Hepimizin boşluga düştügü zamanlar oluyor , ama böyle koyverme kendini arkadasım, insanın sinirleri kendini yenilemeyen tek hücredir .. onlara daha cok ihtiyacın olacak..yerimseniben

arkadasim basa gelen cekilir
simdi boyleyse bunu da degistiremiyosan boyun egip beklemek zorundasin bi sekilde
zamanla degisir ya da degismez
ama bu hayati yasamak zorundayiz

Arklar yorumlarıız için çok tŞk ederim..
Sağlığım yerinde ailem yanımda yabiki bunların farkındayım..
İşim yok çalışmıorum şuan hayatımdada iri yok..
Hayatıma girmek isteyenler war ama deilller onlar bnm bişiler hissettiğim birileri deil..
Kendime kızıorum duygusuzmuyum die ama bişi hissetmediğim birini ndn hayatıma sokaym hem onu hemde kendimi kandırayım diorum..
Annem we babam arasında problemler war sürekl tartışma yani korkuorum bende mıtlu olamıcam..
Bu akaşmda tartıştılar ağladım we dedim içimden hayatta hiç bişey güsel olmuo gitmio güsel bişe olmuo hayatımdaaa

bence bekle bi şey hissetmediğin birine sarılmana gerek yok tabi ki kaç yasındasın?bence iş bul çalış bak kendine...cevre edin kaydirigubbakcemile3

geçmişde yaşadıkların böyle düşünmene en büyük sebeptir bence.
neler oldu bitti hayatında bilmiyorum ama bu konuda yardım almalısın.

Mutluluk nedir? Bir Çin şairi, Li Ta-Po’ya göre şudur: “Bana, mutluluk nedir diye mi soruyorsunuz siz? Size yolu sorduktan sonra şarkı mırıldanarak yürüyüp giden küçük bir kız.” Hafız’a göre ise: “Dostlar, bir şarap testisi, boş zaman, bir kitap, çiçekler arasında bir köşecik.” Felicien Marceau’ya göre: “Ne istediğini bilmek ve onu olanca gücüyle istemek.” Jokai’ye göre: “En azla yetinmek.” Tolstoy’a göre: “Bende olanları sevmek, olmayanların üzerine düşmemek.” Eflatun’a göre: “Bilge ve iyi olmak.” Aisklos’a göre: “Dengini bulmak.”

yani mutluluk görecelidir...kişiden kişiye değişir...
sen de kendini bir tahlil yap kendine çıkan sonuç çok şaşırtıcı olacaktır.
aslında o kadar çok mutlu olacak şey varken nasıl da mutsuz olduğuna inan çok şaşıracaksın.

başkalarının neyle nasıl mutlu olduğuna bakma sadece kendini dinle...

mesela ben yanık odun kokusu duyduğum zaman çok mutlu olurum...(o koku beni yaz tatillerimi geçirdiğim Bursa'ya götürür, yengemin bahçe de toprak fırında pişirdiği ekmekler gelir aklıma)
mesela ben sardunya gördüğüm zaman çok mutlu olurum evimin içi yapma balkonum gerçek sardunya doludur...

mesela ben dilenciye para verdiğim zaman onunla sohbet etmekten mutluluk duyarım (köpeğin önüne atılır gibi atan onca kişiden sona elini tutup halini hatırını sorarak bir kişiyi çok mutlu ettiğim için)

mesela yazın esen rüzgarın etkisiyle havalanan tül bana mutluluk verir (çocukluğum da altına girip yürüdüğümü hatırlatır)

mesela balkonda kahvaltı yapan komşularımızın çay kaşığı sesi bana mutluluk verir (o ses beni alır götürür keyifle yaptığım onlarca yüzlerce kahvaltı sabahlarına)

bilmem anlatabildim mi canımŞeniz

sana bunları yazarken bile daha yazmadığım nice şeyi hatırlayıp mutlu oldum...

hayat birazda pollyannacılık oynamaktır....

siyah beyaz diye bakma hayata arada renkler var...

anne babanın tartışmaları seni olumsuz etkilemiş, uzun zamandır mı var bu durum? şiddet var mı yoksa ağız kavgası mı?

annene babana sedatif etkili bitkisel çaylar içsinler, limonlu su içsinler, olmadı passifflora içsinler biraz gevşesinler ne oluyor bu kadar kavga

mutlu olmak.... ben mutluluğu en hüzünlü anımda bile en dertli anımda bile Allahın beni duyduğunu ve benim için hayırlı olan neyse onu verdiğini düşünerek bulurum.... seni en seven insan bile bir gün yanından gidebilr sana yanlışlar yapabilir. yada senin en sevdiğin bile hiç istemesen dahi senin yanında yada bu dünyada olmayblir ama seni yaratan senin hep yanında o seni hiç bir insanoğlu gibi yanlız bırakmaz arkadaşım ... ben bunu düşünür bunla avunurum...

insan dönem dönem kapılır
umutsuzluğa..
düşündükçe daha çok düşersin içine..
sonra kendini kendin bile kurtaramaz duruma gelirsin..geriye
dönüp baktığındada bomboş zamanlar görürsün..
umutsuz ve mutsuzca tüketilmiş..
sen geri kalan zamanlarını kurtar bence...
iyi düşüncelerle doldur beynini..
yüzünü güldürmeye çalış...
umutsuzlağa içinde yer verme..

X