Aile Planlaması korktum bu doğum kontrol haplarından

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Esra3229

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2011
255
0
kızlar az önce fox ta doğum kontrol haplarının yan etkilerini anlattılar.iki tane bayan bu hapları kullanıyor ve kan pıhtılaşması yapıyor.ikisininde bacakları şişmiş ve akciğere kan pıktılaşması yapmış ölümden dönmüşler.nefes felan almamışlar.kalp sıkışması yapmış .yoğun bakıma almışlar.bunlara pko için vermişler.çok korktum kızlar ya bende pko için 4 gündür kullanıyorum korkuyorum.neyapacağım acaba bendede olurmu bıraksammı.inan anlattıklarım binde biri daha neler neler yasamışlar ölümden dönmüşler.
çok korktum ya.ne yapsam:KK5::KK5:

Korkmana gerek yok, bunlar nadir yan etkilerdir. Görülme sıklıkları çok azdır. Ama bu yüzden bıkmadan usanmadan yazıyorum burada, doktor kontrolü olmadan doğum kontrol hapı kullanmayın. Doktor mutlaka pıhtılaşma ve kanama testlerini yaparak verir doğum kontrol hapını ve risk ortadan kalkar. Israrla "Eczaneden hangi doğum kontrol hapını alıp kullanayım?" diye konu açanlara, ısrarla doktora sor yazılmasının nedeni bu.
Siz PKO için doktor kontrolü altında kullanıyorsanız içiniz rahat olsun. Doktorunuz hapı vermeden önce o televizyondaki kadınlarda olduğu gibi gerekli testleri yapmadna verdiyse de siz hatırlatın.

X