Kordon dolanması yardimmm

beyaz kelebek88

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2016
164
48
36
Kızlar buğu kontrolum vardı 32 haftaligiz nst gayet normal çıktı. Ultrasyonda bebeğimin boynuna 2 kere kordon dolanmış olarak gördük.doktorum sorun olmayacağını fakat hareketleri azalırsa gelmemi söyledi. Zaten haftada nstye gitcem artık. Basına gelen var mı moralim bozuldu yardım edin

Zor bi durum canım.tedirgin olman çok normal. Ama sık karşılaşılan bir durum die biliyorum. Hareket lerini takip et bence de. Nolur nolmaz die de doktor kontrolünü sıkı tut.bişey olmaz inşallah.

Bnim abimede dolanmis sezeryan olmus annem. Ins duzelir cnim

Canım eltimin bebişi doğduğunda boynuna 2 kat kordon dolandığını farketmiş Dr. Düşün bunu doğunca farketmişler. Özel hastane bütün imkanlar vardı oysa ki. Çok şükür bebiş şimdi kocaman oldu sağlıklı. Ama eltimin doğumu çok çok zor oldu. Kork diye söylemiyorum sadece Bilgin olsun başına gelirse sebebi ne deme. Bebek kordondan dolayı kendini yavaş ittiği için 17 saat uğraş sonucu doğdu. Şimdi 22 aylık

Canım benim geldi endişe etme. Bebek büyüdükçe içerdeki tek oyuncağı o. Onuda dolayıp duruyor. Doktorum demişti birinin 5-6 kere dolanmış hiç bişey olmamış. Zaten her hafta nst olcak dediğin gibi içini ferah tut.

Tip ilerledi ne guzel. 22 yil evvel bunu bilemiyorlardi. Doktor dogum tarihi vermisti bende 31 ocaga kadar olur diye. Bu arada surekli bebegimin kalp atisi dinlendi. Doktor sancilanmazsan 11 subatta geliyorsun suni sanci vericez dedi. Gittik ama suni sanciylada olmadi. Nerdeyse 2 saat ugrasti doktorum. Sonrasi sezeryan tabi kordon boynuna 2 kere dolanmis megerse.

Benim oğlumun da iki kere dolanmıştı zaten doktorum önceden söylemişti mecburen sezeryan oldum ...doktorunun dediği gibi hareketlerini takip et Allahın izniyle bişey olmaz..ama normal doğuma ısrar etme bence sezeryan daha güvenli oluyor senin ve bebis için..sağlıkla kucağına alırsın inşallah

Zaten bu şekilde olursa sezeryan olacak canım.Allah tan doktorum işinde iyi biri ve çok tecrübeli.Teşekkür ederim bilgi icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…