KÖPEK SALDIRISI TRAVMASI

Bicare58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
349
54
50
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Nasıl başlasam bilmiyorum ellerim titriyor hala o anı yaşiyorum. Köy yolunda su doldurmaya indik 14 yasinda kizim babam ben. Sahibi olan iki tane minyatür dobermaj cinsi köpeği sahibi salinca ikisi de havlayarak kosarak bize dogru koşmaya basladi. O korku ile kizim kacmaya basladi ben köpekler isirmasin diye deli gibi kosarak kizimi korumaya calistim. Kizim gozlugu dustugu icin kosarken boynunun ustune dustu ve kopeklerin sahibi hic mudahele etmeden izlerken ben bagirip kopeklerini tutmasini soyledim kizim o dusmenin sersemliği ile tekrar kalkip kacarkeb bir su ve cali diken dolu cukura dustu adam hic bir sekilde mudahele etmedi. Acile zor yetistirdim yavrumu boynunun ustune dusunce kollari dusmeden dolayi yaralandi adli vakaya girdi olay. Isirmadiklarini biliyorum resmen şoka girdim travma yasiyorum kollarindaki yaralar dusunce oldu ben 5 gundur aklimi kaybetmis gibi acaba isirik mi yara mi diye resmen hafizami kaybettim. Doktor isirik degil dedi tetanoz yapildi pis yere dusup dirsegi yaralaninca. Arabanin plakasini alamadim sadece modelini verdim karakola. Bu travma nasil gececek kolundaki cizigi bile acaba isirdi mi diye dusunmeye basladim isiramadilar biliyorum ama şokunu atamadim ne olur yardimci olun bu travma nasil gecer. Allah kimseye yaşatmasin

Henüz çok yeni.Birkaç gün bekleseniz.Kızınıza da geçmiş olsun

cok gecmis olsun gercekten,ben yillardir kopeklerden korkarim halbuki hayvan dostu birisiyim ama son yillarda yasanilan olaylar gercekten cok korkutucu. umarim en az zararla bu sureci atlarsiniz tekrardan cok gecmis olsun

cok gecmis olsun gercekten,ben yillardir kopeklerden korkarim halbuki hayvan dostu birisiyim ama son yillarda yasanilan olaylar gercekten cok korkutucu. umarim en az zararla bu sureci atlarsiniz tekrardan cok gecmis olsun
Cok tşk ederim. Okadar zor ki ne yapacagimi bilemiyorum

Gecmis olsun. Minyatur doberman dediginiz kopek, pinscher’dir. Boyut olarak o kadar ufaklar ki neden korktunuz ondan onu anlayamadim. Sahibinin mudahale etmesi gerekirdi elbette yine de o ayri bir konu

Gecmis olsun. Minyatur doberman dediginiz kopek, pinscher’dir. Boyut olarak o kadar ufaklar ki neden korktunuz ondan onu anlayamadim. Sahibinin mudahale etmesi gerekirdi elbette yine de o ayri bir konu
Okadar saldirganlardı ki anlatamam küçükler di ama çocuk iki kopek birden kovalayinca ne yapabilir ben bunlarin saldirgan oldugunu biliyorum

Okadar saldirganlardı ki anlatamam küçükler di ama çocuk iki kopek birden kovalayinca ne yapabilir ben bunlarin saldirgan oldugunu biliyorum
Ayni kopekten mi bahsediyoruz? Benim dediklerim 20-35 cm araliginda oluyor ortalama. O kadar kacmak yerine ayagini kaldirsa bile kopek carpip yere duser zaten. Bakin tekme atsin demiyorum ama ayagini sabit tutsa carpip duser hayvan

Ayni kopekten mi bahsediyoruz? Benim dediklerim 20-35 cm araliginda oluyor ortalama. O kadar kacmak yerine ayagini kaldirsa bile kopek carpip yere duser zaten. Bakin tekme atsin demiyorum ama ayagini sabit tutsa carpip duser hayvan
Evet pincher ayni köpek

Neden bukadar kovaladilar yavrumu bir de havlayip iyice korkuttular

Evet pincher ayni köpek
Keske korkup kosmasaydi, kendini yaralamazdi. Pinachee isirsa bile zarar verecek sekilde kapamaz, agzini ortalama 2-3 cm acabilir. Sahibi de buyuk ihtimalle minik kopek olduklarindan tutmaya gerek gormemistir.

Keske korkup kosmasaydi, kendini yaralamazdi. Pinachee isirsa bile zarar verecek sekilde kapamaz, agzini ortalama 2-3 cm acabilir. Sahibi de buyuk ihtimalle minik kopek olduklarindan tutmaya gerek gormemistir.
Travmasi büyük oldu yavrum hem boynunun üzerine düştü sersemledi o an dunyam basima yikildi. Ikinci kez tekrar düsünce tek evladim babasiz buyutuyorum ilk defa böyle birsey basima geldi. Okadar uzgunum ki gözumün önünden gitmiyor

Cok gecmis olsun, anne olarak anliyorum sizi ama korkularimiz dogustan gelmez sonradan ogrenilir. Buyuk ihtimalle siz korkuyorsunuz, kiziniz da o yuzden korkuyor

Cok gecmis olsun, anne olarak anliyorum sizi ama korkularimiz dogustan gelmez sonradan ogrenilir. Buyuk ihtimalle siz korkuyorsunuz, kiziniz da o yuzden korkuyor
Kolundaki yarayi atsam anlarmisiniz? Ben her ne kadar emin olsam da isirmadiklarina cunku dustu iki sefer şoka girdim su an kafam allak bullak. Resme bakin isiriğa benziyor mu?

Isirmak icin mi kovaliyorlar
Genelde isirmazlar, pinscher’lar sebepsiz isirmaz. Hava karanliksa, issiz bir yerse sahibini korumak icin diger insanlari uzaklastirmak istemislerdir. Kacinca da otomatik kovalamislardir.

Mesela benim dobermanim var, cocuklar evde kosunca onlari kovaliyor. Yakalarsa da yaliyor sadece. Bu kadar travmatik dusunup kendi kendinize fobi olusturmayin. Neticede pinscher dedigimiz hayvan su kadarcik:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…