köpeğim ve karnımdaki bebeğim

yasadigim ülkede hamile kaldiklarinda köpeklerinden yada ev hayvanlarindan vazgecen kimseyi görmedim..

hatta bebek dogdugunda bile,yeterli bakimi yapilirsa sorun olmaz diye ayni evde yasamaya devam ediyorlar..

maalesef bizim ülkemizde hayvanlara canavar muamelesi yapıldığı için sorun oluyor ama ben ölene dek kızımın benle olmasını istiyorum allahıma da hep dua ediyorum onu benden almasın die:1hug:

allah bunun hürmetine size birde bebiş verir dedi ve mayısta hamile kaldım

belkı benı ılgılendırmez ama söylemeden gecemem.. köpekle ınsan aynı kefeye konmamalı allah köpeğinizin hurmetıne cocuk sahıbı yapmamıştır sızı ..böyle seyler ınce detay ısteyen seyler.. bence yanlıs..

ALLAHIN yarattığı canlıları sevmek olsa gerek ince detay :1closedeyes:

Hayvan sevgisi çok güzel birşey canım... Ama bebeğinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Kılları çok zararlı tahmin edersin sen de. Akciğerine kedi tüyü saplandığı için ameliyat olanları duymadın mı hiç. Şimdi bir bebek bekliyorsun. Doğru olan onu evde bulundurmaman canım. Benim de çok sevdiğim bir kuşum vardı. Adını da Ece Mercan koymuştum. Onu çok seviyordum. Ama tüylerine alerji yapmaya başladım. Sürekli alerjik nezle oluyordum. Hiç istemememe rağmen onu evden göndermek zorunda kaldım. Kaldı ki seninki bir köpek. Ve ne yaparsan yap ağzı temiz değil. Nereye sürerse orayı pisletiyor. Bakteri ve mikrop dolu. Bunları göze alabilirim dersen karar senin canım.

Bunları yazdığım için hayvanseverler bana kızmasın. Ben de çok seviyorum hayvanları. hatta ben de kedi hastasıyım. Ama köpek bence evde beslenmemesi gereken bir hayvan. Dışarda olsa neyse yani. O şimdi senin çocuğun gibi biliyorum ama gerçekler acı canım...

Hayvan sevgisi çok güzel birşey canım... Ama bebeğinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Kılları çok zararlı tahmin edersin sen de. Akciğerine kedi tüyü saplandığı için ameliyat olanları duymadın mı hiç. Şimdi bir bebek bekliyorsun. Doğru olan onu evde bulundurmaman canım. Benim de çok sevdiğim bir kuşum vardı. Adını da Ece Mercan koymuştum. Onu çok seviyordum. Ama tüylerine alerji yapmaya başladım. Sürekli alerjik nezle oluyordum. Hiç istemememe rağmen onu evden göndermek zorunda kaldım. Kaldı ki seninki bir köpek. Ve ne yaparsan yap ağzı temiz değil. Nereye sürerse orayı pisletiyor. Bakteri ve mikrop dolu. Bunları göze alabilirim dersen karar senin canım.

Bunları yazdığım için hayvanseverler bana kızmasın. Ben de çok seviyorum hayvanları. hatta ben de kedi hastasıyım. Ama köpek bence evde beslenmemesi gereken bir hayvan. Dışarda olsa neyse yani. O şimdi senin çocuğun gibi biliyorum ama gerçekler acı canım...

bitanem böyle söyledin diye sana kızamam ne demişler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır:1hug:ama işte kızımın tüm herşeyi tam tüyleri içinde 3 ayda bir kist hapını mutlaka içiriyoruz yani tıpkı bebek gibi asla dışarıdan bişi yemez içmez her 3 günde bir yıkanır :nazar:o çok tatlı bişi:)

bitanem böyle söyledin diye sana kızamam ne demişler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır:1hug:ama işte kızımın tüm herşeyi tam tüyleri içinde 3 ayda bir kist hapını mutlaka içiriyoruz yani tıpkı bebek gibi asla dışarıdan bişi yemez içmez her 3 günde bir yıkanır :nazar:o çok tatlı bişi:)

Tüyleri için hap içildiğini hiç duymamıştım ben... :uhm:

Ama ağzını her yere sürüyor değil mi?

Çok zor biliyorum canım ama bir süreliğine, yani hamileliğin bitene kadar ona bir arkadaşın falan baksa... Böyle bir şansın var mı?

Tüyleri için hap içildiğini hiç duymamıştım ben... :uhm:

Ama ağzını her yere sürüyor değil mi?

Çok zor biliyorum canım ama bir süreliğine, yani hamileliğin bitene kadar ona bir arkadaşın falan baksa... Böyle bir şansın var mı?

ben onu bıraktığım anda intihar eder köpekler böyle şeyler yapabiliyor üzüntüden yemiyor içmiyor ve bitkin düşüyorlarsenağlama

tüy dökme ve parazit problemi yoksa, tut evde köpeğini canım, ama bu kararı sen vermelisin, ben de kedimi vermiştim, inan kedi görünce gözlerim doluyor hala...

Şimdi resmine baktım... Çok da şekermiş kerata... yerimseniben
Zor bir durum yaaa... Artık ben ne desem boş canım... Karar senin...
Rabbim hakkında hayırlısını versin... Sana doğru olanı göstersin... yerimseniben

tüy dökme ve parazit problemi yoksa, tut evde köpeğini canım, ama bu kararı sen vermelisin, ben de kedimi vermiştim, inan kedi görünce gözlerim doluyor hala...

hiçbir zararı yok canım dediğim gibi aşıları parazit dahi hepsi tam kist hapı sürekli içiyor o ailemize neşe kattı :CüvCüv::asigim:

hiçbir zararı yok canım dediğim gibi aşıları parazit dahi hepsi tam kist hapı sürekli içiyor o ailemize neşe kattı :CüvCüv::asigim:

o zaman verme canım, çünkü hiç gitmiyor gözünün önünden onu verirkenki hali, çok üzülürsün sonra. hamileyken de üzülmek iyi değil a.s.

s6300217yr5.jpg

kiz sen ne zaman hamile kaldin, kopegin oldugunu bilmiyordum valla, hem neydi bu acelen allah iyiligini versin!
bence ailenin soylediklerini kulak arkasi etme, bir bebekle bir kopek ayni ortamda olmaz bebegin biraz buyusun elli ayakli olsun ondan sonra yeniden alirsin onu eve...
allah simdiden hayirli doguma vesile etsin!

Aşıları tamamsa hiçbirşey olmaz sadece dışkısıyla yine de temasa geçmemeye çalışın.Eve bebek geliyor diye evin bir ferdi gibi olan evcil hayvanlardan vazgeçmek olur mu hiç.
Avrupada yapılan araştırmalara göre evinde evcil hayvan besleyen ailelerin bebekleri daha az alerjiye yakalanıyormuş ve tedavi amaçlı olarak evlerinde köpek beslemeleri öneriliyormuş.Bunu ablamın bebeğinin doktoru dedi.Çünkü onların evinde de köpek var bırakın oynasınlar dedi.Ama yine de bebekle yalnız bırakmamak gerekir ne olur ne olmaz.
Köpeğin tüyü değik tüyün üstünde yaşayabilen canlılar zararlıdır.Aşı olduğu sürece de hiçbir canlı köpeğin üzerinde barınamaz.

Son düzenleme:
kiz sen ne zaman hamile kaldin, kopegin oldugunu bilmiyordum valla, hem neydi bu acelen allah iyiligini versin!
bence ailenin soylediklerini kulak arkasi etme, bir bebekle bir kopek ayni ortamda olmaz bebegin biraz buyusun elli ayakli olsun ondan sonra yeniden alirsin onu eve...
allah simdiden hayirli doguma vesile etsin!

amin canım biranönce sağ salim alayım kucağıma yeter
ama kızımıda bırakamıyorum ölürüm üzüntüden yoksa ağlaya ağlaya helak olurum vallahasenağlama

Aşıları tamamsa hiçbirşey olmaz sadece dışkısıyla yine de temasa geçmemeye çalışın.Eve bebek geliyor diye evin bir ferdi gibi lan evcil hayvanlardan vazgeçmek olur mu hiç.
Avrupada yapılan araştırmalara göre evinde evcil hayvan besleyen ailelerin bebekleri daha az alerjiye yakalanıyormuş ve tedavi amaçlı olarak evlerinde köpek beslemeleri öneriliyormuş.Bunu ablamın bebeğinin doktoru dedi.Çünkü onların evinde de köpek var bırakın oynasınlar dedi.Ama yine de bebekle yalnız bırakmamak gerekir ne olur ne olmaz.
Köpeğin tüyü değik tüyün üstünde yaşayabilen canlılar zararlıdır.Aşı olduğu sürece de hiçbir canlı köpeğin üzerinde barınamaz.

zaten tuvaleti gelince kapının koluna atlıyo çıkar beni diye :):nazar:a.s.

arkadaşlar çoğunuz biliyosunuz ki 13 haftalık gebeyim ve benim canımdan çok sevdiğim eşimin bana evlilik yıldönümü hediyesi bi köpeğim var biz bunu nisanda aldık çocuğumuz olmadığı için evde bana nefes olsun istedik annem pamuğu aldığımızda inşallah allah bunun hürmetine size birde bebiş verir dedi ve mayısta hamile kaldım.şuanda çevre baskısı acaip üzerimde kayınvalidemler görümcelerim ve birçok kişi onu evden yollamamı istiyor kızımın tüm aşıları tamam sağlık açısından bir problemi yok yani körü körüne bakmıyoruz ama ben artık çok bunaldım herkesin onu istememesinden ve sürekli at demesinden hayvanseverler bilir hastalık gibi birşey bu sevgi ben şimdi onu ellerimle kucağıma oturtturup beslerken o ben her biryere gidişimde arkamdan ağlarken kapıda balkonda beni beklerken ben onu nasıl verebilirim o hayvanın günahına nasıl girerim ben inanıyorum ki bebeğimde karnımda onun gitmesini istemiyor ve ona şimdiden alışmış olduğunu hissediyorum hayvan sevmeyenler ona sanki canavar gibi bakıyor ama ben çocuğumun hayvan sevgisiyle büyümesini istiyorum haksızmıyım

Canım benimde doğumuma bir kaç gün kaldı 1 ay öncesine kadar bende evde bir dişi golden besliyordum 1.5 senedir bakıyoruz yani bebekken aldık.doktorum köpeğin aşılı odugu sürece bir zararı olmadıgını söyledi ama dediğin gibi banada etraftan baskı çoktu yok bebeğe zarar verir yok birşey olur doktorun birşey olmaz demesi kimsenin umrunda değildi.ama benim köpeğimin tüyleri uzun ve aşırı döküldüğü için evin işini yapmaktan canım çıkıyordu 1 ay önce eşimin işyerine gitti benim kızım onu çok özlüyorumm oda benim bir çocuğum evde hayvan beslemeyen özelliklede köpek bizi anlıyamaz hayvan sevgisi başka birşey bebekten farkları yok hep bize muhtaçlar..eğer evinde müsaitse bence köpişinden ayrılmaaaa

X