köpeğim ve karnımdaki bebeğim

ertesigxuxn

doğa'nın annesi
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
916
2
arkadaşlar çoğunuz biliyosunuz ki 13 haftalık gebeyim ve benim canımdan çok sevdiğim eşimin bana evlilik yıldönümü hediyesi bi köpeğim var biz bunu nisanda aldık çocuğumuz olmadığı için evde bana nefes olsun istedik annem pamuğu aldığımızda inşallah allah bunun hürmetine size birde bebiş verir dedi ve mayısta hamile kaldım.şuanda çevre baskısı acaip üzerimde kayınvalidemler görümcelerim ve birçok kişi onu evden yollamamı istiyor kızımın tüm aşıları tamam sağlık açısından bir problemi yok yani körü körüne bakmıyoruz ama ben artık çok bunaldım herkesin onu istememesinden ve sürekli at demesinden hayvanseverler bilir hastalık gibi birşey bu sevgi ben şimdi onu ellerimle kucağıma oturtturup beslerken o ben her biryere gidişimde arkamdan ağlarken kapıda balkonda beni beklerken ben onu nasıl verebilirim o hayvanın günahına nasıl girerim ben inanıyorum ki bebeğimde karnımda onun gitmesini istemiyor ve ona şimdiden alışmış olduğunu hissediyorum hayvan sevmeyenler ona sanki canavar gibi bakıyor ama ben çocuğumun hayvan sevgisiyle büyümesini istiyorum haksızmıyım

canim benim belliki çok aliştirmişsin benimde bi kedim vardi bembeyazdi sonra onu başka birine vermek zorunda kaldim çünkü artik bebek istiyoduk ve kedimi verir vermez o ay hamile kaldiğimi öğrendim yani diycem nekadar sevsende bebeğinin sağliği için köpeğinden geçmen lazim.benimde kedimin aşilari tamamdi özel mamasi haricinde başka hiç bişi yemezdi ama neticede hayvan dişari çikariyosun gezdiriyosun sonra tekrar içeri sokuyosun tamam temizliğine dikkat ediyosundur ama bir süre sonra sana külfet olmaya başlicak karnin şişince nedemek istediğimi anlicaksin

okurken gözlerim doldu.. eger aşıları tamamsa tüy problemi yoksa bence evde olsında hiç bir sakınca yok ama bebek dogdugunda tuvaleti ve gezdirmek için biraz sorun yaşabilirsin çünkü o da bir bebek kadr vaktini alır senin eger bakabilecene ve ikisini birden idare edebilecgini düşünüyorsan kimseye kulak asma ev senin çocuk senin köpek senin e tabi karar da senin .....

Haklisin ama yinede karninda bir bebegin var bebegine alerji yapabilir herseyi tam bile olsa tuyunu ister istemez yutabilir arkadasim bebegin sagligi cok onemli benim dr yattigimiz odadaki kus tuyu yastik yorgani bile uygun gormedi komsumun 2tane kopegi var kadin hamile kopekleri dr evden yollayin bebege zararli demis kadin aglaya aglaya yolladi ikisinide gerci onlarin biri pitbull du birde biliyorsun kopekler bazen kiskanc olabiliyor seni paylasamaya bilir ve inan bebek bakmak oyle yorucu ve dikkat istiyor ki kopegine vakit ayiracak ne vaktin ne sinir sistemin kalicak o zaman o dahada uzulcek en azindan gecici bir sure bir yakinina versen bebek biraz buyudumu duruma gore alirsin geri

canım benim evet oda senin için bir evlat gibi olmuştur oda can yaa nasıl bırakılır zaten sana alıştıysa onu bırakırsan yasayamaz ama bebegin için saglık açısından bir tehtit oluşturuyor mu tüy kıl gibi bence bunu doktorunla ayrıntılı bir sekilde konuş,bebekten uzak bir ortamda dolaşması lazım canım çok zor bir durum biz ne desek boş bunu en iyi hekimin karar verir.çevredekiler degil ikisinede ayrı bir yasama ortamı hazırlıyarsan belki güvenli olur...Allah yardımcın olsun ikiside senin canının yarısı gibi olmuştur..çok zor yaaa

Dostum aynı sorunu geçen sene ben yaşamıştım.benimde bir köpeğim var bizde çok güzel muntazam baktık sağlık sorunu yoktu ancak banada çok eleştiri geldi oysaki tanıdığım bir çok kişi vardı hem bebek yapıp hem köpek besleyen önceleri çok direndim çünkü kapıya koymayı düşündüğüm köpek artık aileden biriydi bunu ancak evinde köpek besleyenler anlayabilir.Neyse benim köpeğim saldırgan bir köpek sadece çekindiğim oydu ve sağolsun köpeği annem sahiplendi eğer saldırgan olmasaydı asla vermezdim ama annem hemen iki bina yanımda oturyor ve istediğim zaman görüyorum.Bazen bebekle anneme gidiyorum ama bebeğim küçük diye köpeğim onu sahiplenmiş durumda yinede sürekli göz hapsimde.Ama kıyaslanırmı asla yinede için sinmeyecek beraber yaşamalarına ona güzel bir yer bul.Eğer vazgeçemiyorsan bildiğim kadarıyla sorun olmaz birde sakin köpekse hiç sorun olmaz.

ben köpekleri çok çok seviyorum, ama evde hiç beslemedim, apartmanda olacak iş değil bilirsiniz işte,
ama bu sevgiyi bildiğim için derdini anlayabiliyorum, bir doktoruna sorsana, o ne diyecek? Daha çok eşin ilgilenirse bir sorun çıkar mı yine de acaba? Bir de bu hayvanlar kıskanç olur, sevgiyi paylaşmak istemezler, çocuk doğunca, bebeğe karşı saldırganlaşadabilir, çok dikkat etmek lazım, ebir de tüyleri var tabi, en tehlikelisi de o, ama bakımıyla eşin ilgilenir, sen de yaklaşmadan uzaktan seversen belki idare edilebilir..

arkadaşlar kızımın tüm aşıları kist hapları kene iğneleri herşeyi tam çünkü bende hep ufakken kediler köpekler içindeydim ki o zaman durumumuz yok diye aşılarını bile yaptırmazdık kızım çok sessiz bütün gün masanın altında uyuyor hatta önceden koynumuzda yatarken hamile olduğumu öğrendiğimden beri benden uzak duruyor benimle resmen konuşuyor ona bişi diyorum acaip sesler çıkarıyor sanki anlıyor yılışık bir köpek değil ben kaynanamlara o artık bizim çocuğumuz istemeyene kapımız kapalı dedim çünkü onun sevgisi bende bambaşka ve doktorum bilmiyor hayvan baktığımızı çünkü seven insana sorarsan eğer birşey olmaz der ama sevmeyen birine sorarsan aa mutlaka at hatta eve melekler bile girmez der benim kızım zaten melek bana bakarken içi titriyor ben onunla konuşuyorum bak kızım kardeşin gelince senin kulağını kuyruğunu çeker ama sen ablasın sakın ona bişi yapma tamammı annecim diyorum resmen cevap veriyor ki o evimize geldiğinden beri bizim rızkımız çoğaldı herşeyimiz yolunda gidiyor onu yollarsam çocuğumdan çıkar diye korkuyorum ben onsuz yaşayamam ağlamaktan helak olurum açıkçası mutsuz olurum
senağlamasenağlama

Son düzenleme:
Kulaklarını tıka bütün laflara..herkes ahkam kesiyor...Benim eşim veteriner hekim ve evde de 2 kedimiz var...şu anda da 40 haftalık hamileyim...eşim de dr.um da hayvanlardan bir zarar elmeyeceğini söyledi..tabii ki aşıları ve bakımı tam olduğu sürece.zaten gebelikte riskli olan kedi,köpek değil...o da ilk 3 ay için önemli...köpeğinin aşılarını düzenli yaptırdıktan sonra ve çiğ et yedirmedikten sonra hiçbir problem yok.Alerji konusuna gelince çocuk dr. ları;"bir çocuk sonradan kedi köpekle bir araya gelirse alerji ortaya çıkabilir ama doğumundan itibaren evde hayvanla yaşarsa alerji gibi reaksiyonlara karşı bağışık olur"diyorlar.Üstelik çocuk gelişimi ve psikolojisi açısından da hayvan beslemenin önemi çok aşikar artık...Ben çok sinirleniyorum böyle cahilce konuşan insanlara..!!!

Canım ben de yazını okudum ve çok üzüldüm. Sen artık köpeğini evladın gibi görüp sevmeye başlamışsın ve de çok haklısın fakat bebeklere zararı olduğunu da duydum. Eger mümkünse şöyle bir şey yapabilirsin köpeğini annene yada sana çok yakın olan birine ver gebelik döneminin sonuna kadar böylece hem yabancıya gitmemiş olur hem de aklın kalmaz. Hem gebelik dönemi sonunda onu tekrar alabilme şansın da olur. Tabi yine de karar senin.

toxoplasma denilen bi hastalık var.ve kedi-köpekten geçiyor. normalde insanlara zararlı olmayabilir ama anne karnındaki bebek için tehlikeli.toxoplasma testi yaptırmalısın bence. eğerki doktorun bi problem yok dediyse evde bi canlının olması güzel.benimde papağanım var. iki tane akvaryum var.ancak papağanım(cafer) ,kuzey (oğlum) olduktan sonra çok sinirli ve saldırgan oldu. çocuğa zarar vermesin diye ayrı odalarda tutuyoruz.sizde de böyle sorunlar olabilir.kıskançlık yapabilir köpeğin. dikkatli olmasın bebek olunca.

canım bellıkı cok alısmıssın köpeğine
ama sen nekadar inkar etsende kabul etmek istemesende kedı ve köpek tehlıkelı hem hamıle olan için hemde dogacak mınık bebk ıcın.aslında kötü bi örnek olcak ama bizim burda hamıle bı bayanın uyurken burnundan kedının tüğü gırmıs ve kendısı felc olmustu enson,bebk ne oldu onu tam bılmıyorum,yınede ıyıce bı doktorunla konus.yanı zaten sadece aşıları degıl onemlı olan bunun zararı tüğüde olabılıyor bazen.bılmıyorum ama bence bebegın daha degerli olmalı.çünkü bır bebk için yıllarını verenler var,bu şekılde riske etmen nekadar dogru bır fıkrım yok canım.ama tabı taktır senın....hayırlısı olsun senın ve bebegın için

toxoplazma kediden geçer..köpekten değil arkadaşlar....kedi eğer çiğ et yiyorsa,dışarıya çıkıyorsa,fare vs. gibi hayvanlarla muhatapsa o kedide toxoplazma olabilir....onun dışında olmaz..ayrıca iyi yıkanmamış sebze ve meyveden geçme olasılığı kediden geçme olasılığından çok daha yüksek!

Ne yani, öncelikle köpeği "bebeğiniz olmuyor" diye almışsınız...şimdi bebeğiniz olacak o köpeğin kullanma tarihi doldu mu?
İnsanlar neden bu kadar acımasız... herkes kendi işiyle ilgilensin, sen o köpeği tutmak istiyorsan bu senin bileceğin birşey, insanlara "lütfen bu konuda tartışmak istemiyorum" diyebilmelisin!!!
Veterinerinle konuş bence...o içini rahatlatacaktır, "yok hastalık geçer köpekten, yok kediden mi geçer balıktan de geçtiğini duydum" diyen insanların zaten sağlıklı fikirleri olmadıkları ortada...
Ayrıca hayvan sevgisi bilmeyen insanların seni anlamasını bekleme...!!! Maalesef bir hayvanın dostluğunu hiç bir zaman anlayamayacaklardır, yazık!!!

Bu konuda sana sadece biraz fazla iş düşecek. Hem hamileliğin verdiği bitkinlik, köpeğin getirdiği ayrıca iş, ama eminim sen bu köpeği çok seviyorsan, sen de eşin de bu işin altından kalkacaksınız.

Bebek için inanılmaz birşey evde bir hayvanın bulunması.
Zaten sen ilk aylarda ona "kendi kedi köpeğe olan bağışıklığından" anne sütünle vereceksin.
Ayrıca bir hayvanla büyümek inanılmaz birşey. Bene çok küçükken hatırlıyorum da bizim de köpeğimiz vardı, ne oynardık, ne koşuştururduk beraber.
Sokata da annem tembihlermiş, ne bebekken arabama adam yaklaştırırmış, ne de sonralarında başka çocuklardan dayak yerdim... O köpek beni hep korurdu...bu da bende inanılmaz bir güven duygusu geliştirdi.

Şimdi ise ben de hamileyim, ve bizim de evimizde kedimiz var. Tüm aşıları tamam, bebeğe hiç bir zararı yok!!! veterinerle konuşmuştuk zaten, dünyada vermem bir yerlere, bebeğimle onun beraber büyümelerini iple çekiyorum....

arkadaşlar çok sağolun inanın içimi öyle rahatlattınız ki biraz daha güvenim geldi ben ne kadar baskılara karşı dik dursamda insanı eziyorlar bi yerde ben pamuğumun ölene kadar benimle olmasını istiyorum onu bebeğimle aynı seviyorum çünkü onunda bana ihtiyacı var hepinizi seviyorum çok sağolun desteğiniz için

allah bunun hürmetine size birde bebiş verir dedi ve mayısta hamile kaldım

belkı benı ılgılendırmez ama söylemeden gecemem.. köpekle ınsan aynı kefeye konmamalı allah köpeğinizin hurmetıne cocuk sahıbı yapmamıştır sızı ..böyle seyler ınce detay ısteyen seyler.. bence yanlıs..

yasadigim ülkede hamile kaldiklarinda köpeklerinden yada ev hayvanlarindan vazgecen kimseyi görmedim..

hatta bebek dogdugunda bile,yeterli bakimi yapilirsa sorun olmaz diye ayni evde yasamaya devam ediyorlar..

neden konmamalı söylermisin hangi köpek 3 yaşındaki kıza tecavüz ediyo:1closedeyes:
insana can veren aynı allah köpeğe de can vermiş bana kalırsa sizin düşünceniz pekala yanlış :1closedeyes: evet ben inanıyorumki rabbim ben o köpeği barınaktan o pislikiçi nden kurtardım diye bana bebek verdi ben bunu böyle düşünüyorum:1closedeyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…