Kondom mu spiral mi

Hep kadınlar hep kadınlar, kocalar gitsin tüplerini bağlatsın. Niye sadece kadınlar isyan ettim aaaaa erkeklerin de doğum kontrol yöntemi var
Kadın doğursun kadın hap içsin kadın spiral taksın soluna hormon iğnesi bilmem ne 😅

Spiral kesinlikle

Düzenli kontrole gidiyorum

2.5 yıl civarı oldu

Hiç bir sikinti yok

(Adetim biraz uzadı bı de öncesinde lekelenme oluyor bu ikisini saymazsaak)

doktor? hatta bu yüzden türkiyede hiç cocugu olmayan kadınlara spiral takılması yasak. doğurganlığı düsürdüğü için.
Dogum yapmadığı halde spiral taktıran arkadaşım var. Çevremde spiralle korunan o kadar insan var -en basiti teyzem 15 yıldir kullaniyor- hiç birinin doktoru böyle bir ihtimali dahi söylemedi. İlk defa duyuyorum bunu. Spirallin kayması sonucu farkına varmayip hamile kalan onlarca insan var. Yengem spirali çocuk istediği dönem cikariyor ,doğumdan sonra takıyor.

Dogum yapmadığı halde spiral taktıran arkadaşım var. Çevremde spiralle korunan o kadar insan var -en basiti teyzem 15 yıldir kullaniyor- hiç birinin doktoru böyle bir ihtimali dahi söylemedi. İlk defa duyuyorum bunu. Spirallin kayması sonucu farkına varmayip hamile kalan onlarca insan var. Yengem spirali çocuk istediği dönem cikariyor ,doğumdan sonra takıyor.
Yasak var mı bilmiyorum ama öyle söylüyorlar gerçekten pek yanaşmıyorlar.ama ısrar edersem ne olurdu bilmem.o tarz bilgiler var yani.

Spiral diyorum kontrollerime gidiyorum zamanı geldiğinde değiştirtiyorum ten tene denmesi güzel .

arkadasim yurt dısında taktırdığı spirali çıkarmak için benim kadın doğumcuma birlikte gittiğimizde doktorum verdi bize de bu bilgiyi. hatta çıkardıktan sonra da rahmini detaylı inceledi bir sorun var mı diye.

internette araştırınca da ilk çıkan bilgi bu. ben de valla güvendiğim doktordan duyduğumu söylüyorum.

“Spiral kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında adet kanamasında artış veya düzensizlik, kramp, vajinal akıntı, ağrı, enfeksiyon, rahim içi delinme riski ve nadiren hamilelik oluşumu sayılabilir.”

Hep kadınlar hep kadınlar, kocalar gitsin tüplerini bağlatsın. Niye sadece kadınlar isyan ettim aaaaa erkeklerin de doğum kontrol yöntemi var
Kadın doğursun kadın hap içsin kadın spiral taksın soluna hormon iğnesi bilmem ne 😅
O kadar haklı bir yorum ki 😁

Benim doktorumda emzirmen bitince gel rahim sağlığını florasını korumak için ilaç yazalım sonuçta içerde rahmin yapısına bir müdahale var dedi

X