komşumuz ne kadar hayatımıza girmeli

T

tülce

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi tülce
kızlar birkaç gündür kafam karışık samimi bir komşum var önceleri ufak bir sıkıntım olsa onu yakın bulup anlattım ama şimdi olay boyut değiştirdi hayatımın her safhasına karışmaya başladı ben biraz yumuşak yüzlü oluşumdan birazda kendim başta onu hayatıma karıştırdıgımdan bişey diyemiyorum ama artık bu durum fazlasıyla canımı sıkıyor önerisi olanları merakla bekliyorum sevgiler

• Konu Sahibi tülce
onu uzaklaştırmak elinde sen onu daha iyi tanırsın nasıl davranacağını nasıl uzaklaştıracağını bilirsin kaybederim diye korkma.benim kayınvalidemi kocası en yakın komşusuyla aldatmış.kaynanamda çok samimiymiş kadın eve girip çıkıyormuş.fazla samimiyette iyi değil.........

• Konu Sahibi tülce
etrafımdaki örneklere baktığımda hep fazla samimi olan insanların bir müddet sonra birbirleriyle yüz göz olduklarını görmüşümdür...bu yüzden dikkatli olmanızı öneririm...

• Konu Sahibi tülce
arkadaşım komşunla arana mesafe koymalısın eskisi kadar samimi olma yanına fazla gitme mesela yada o geldiğinde sorunlarından bahsetme kimsenin seni eleştirmeye,yönlendirmeye hakkı yok sana bu şekilde davranmasına müsade etme..hatta uyar kendisini yaptıklarından hoşnut olmadığını söyle:1closedeyes:

• Konu Sahibi tülce

çok haklısın arkadaşım etraftan duyuyoruz yakın çevresi tarafından aldatılan kadınları,adamları...eşim evdeyken komşularıma gitmem onlarda bize fazla gelmez..

• Konu Sahibi tülce
Komsu komsunun külüne bile muhtac olur demisler

Aslinda kesinlikle iyi bir komsuluk iliskisi cok güzel biz burda almanyada ne yaziki yoksun kaliyoruz böyle seylerden neyse konuya dönelim.şutarafagitti

Güzelim kendinde dedin zaten, onu bastan hayatina karistirdigindan kendide simdi o hakki görüyor kendinde ve bazi insanlar malesef baskalarinin problemlerine hayatlarina burnunu sokmayi pek sever,

Yavas yavas tavrini net bir sekilde koy, yine böyle sana karismak istedigi zaman "Iyisin hossun canim fakat benim özel hayatima karisma lüften senden yardim gerekirse söylerim zaten de":1closedeyes:

Ama arani bozma cünkü yüz yüze bakiyorsun ev alma komsu al buda güzel bir atasözüyerimseniben

• Konu Sahibi tülce
Annemin bir lafı vardır : "dostluklarını uzun yıllar devam ettirmek istiyorsan; fazla samimi olma..."

• Konu Sahibi tülce
komşun eger iyi biriyse küstürmeden yavas yavas görüşmeniz azaltt sakın onu karsına alıp konuşma bozulabilir çünkü her seyi sen anlatmışsın o da seni dinlemiş ortak olmuş.eger gıcığına gidersen konuşup o sırlarını sıkıntılarını tüm mahalle duyar ondan en mantıklısı ay bugün başım agrıyor,ay evde değildim,cok işim var temizlik yapıcam gibi bahanelerle görüşme süresini ve görüşmeyi azaltmak .naptın derse de problenmelerin neyse onları atlattık çözdüm şeklinde konuyu kaparsın.ona anlatacagına burda bizle paylaş .

• Konu Sahibi tülce
çok haklısın arkadaşım etraftan duyuyoruz yakın çevresi tarafından aldatılan kadınları,adamları...eşim evdeyken komşularıma gitmem onlarda bize fazla gelmez..

:1shok:komşularımızın hepsinden korkmamıza gerek yok ki illa kocamız biiz aldatacak mı yani.kendinize uygun ,efendi insanlarla arkadas olup girip çıkıyorsanız evlerinize güvenmelisinz de ya da güvenmediğiniz kişiyle komşu olmayın.gecen apartmandak yeni geline cıktım cıkmaz olsaydım bebegi oldu yeni de..ben zaten calışıtğım için 50 gün oldu gidemedim digerleriyle.bende 2 yas büyük bu şahsiyet.dedim ki bana da gel bak bi de yeni bi gelin daha geldi karsı bloğa o da evde senin gibi görüşün dedim ve aldığım cevap aynen şuydu .BEN ASLA YASITLARIMA GİDİP GELMEM KOCAMI KISKANIRIM olgun bayanlara gidiyorum..kompleks ve özgüven eksikliği hemen kalktım tabi..yani diyeceğim eşinizi veya komşunuzu iyi secmişseniz neden korkuyorsunuz ki bayanlar :1shok:

hiç bir zaman fazla samimiyet iyi degil diye dusunuyorum...
tavir yaparsaniz belki anlar
fazla samimiyet genelde tatsizlikla biter
ama annem komsulariyla da super gunler vakitleri geçiyor ya, hepsi samimi, çok durust insanlar...
o da sanirim çok nadir...
ben yinede samimi olmamak tarafindayim

komşular, arkadaşlar,akrabalar sorunlar biz kime güvenecez vallahi şaşaırdım kaldım aklım karışıyo ya ben arkadaş değilim ya da onlarda bir sorun var demekten insan kendini alamıyor derdini anlat sonra bunu sana koz olarak kullansınlar ne biçim dünya anlamadım ben

bence komşu komşuluğu kadar girmeli hayata.
özel hayat farkıdır bence

tamam samimi olmak,
güvendiğin komşunla dertleşmek çok güzel birşey;
ama başka birinin ev düzenini bozucak kadar,
özel hayatına girecek kadar olmasını hiç tasvip etmiyorum ben

valla biz komsularimizla cok samimiyiz hepsi birbirinden iyi
suan bitanesi bizde hata hergün bizde bir gün gelmese evde bi eksiklik oluyo:roflol:
2 ci annemiz gibi oda bizi cocuklari gibi görüyo cok samimiyiz a - z ye kadar herseyimizi bilir :roflol: onun cocuklariyla kardes gibiyiz sırnaşık şeyben komsularimdan cok memnunumhihoyyyt

evet malesef bazen böyle oluyo. fazla değer verdin mi tepene çıkmak istiyolar. komşuluk güzel ama herkez yerini bilince.kimsenin seni eleştirmeye hakkı yok.her kez kendi hayatını yaşar.

sakın canım sakın yapma bunu
yumusak yuzlu olman ıyı huylu olman ınsanları kırmamaya calısman cok guzel ama evıne mudaheleye sesını cıkaramaman cok yanlıs
hayır demeyı ogrenmelısın..
o ev senın ve anne baba kaynana gorumce karıssa cıldırma noktasına gelıyoruzkı komsu dedıgın asla karısamaz
hatta bunu onun dusunmesı gerekır cok mantıksız bırı bence
ınsan baskasının evıne nasıl karısabılır ya
bunu kendınde hak olarak goren bırıyle bence cokda samımı olma dedım
yaptıgı soyledıgı bırseyı bız soyle dusunuyoruz dıyerek esını one sur yada esım kızar vs
esını bahane et
hem sen kotu olmamıs olursun bu yuzden hemde o gerı adım atar

aman masaallah oda pek patavatsızmıs sekerım.
baska bısey de barı pat dıye soylenırmı bu aaaaaaa.
benım ust komsum var kendısı memur ve bekar kız.
ıkımızınde ev anahtarları bırbırımızdedır evde olmadıgımızda ıhtıyac oldugunda kullanmak ıcın.
bekar oldugu ıcınde aksamları kahveye gıderım dertlesırız konusuruz otururuz
ısım oldugunda evdeyse cocuklarımı bırakırım
veya evınde bır sorun varsa esımın elınden gelen bırsey varsa yapar.gorusuruz sureklı yanı
ne kompleks ne guvensızlık yasamadım hıc
oncelıkle esıme sonra arkadasıma cok guvenırım.5senedır arkadasım
hatta cıddı bır ılıskısı var ve bayramdan sonra nısan ve subat tatılınde dugun yapacak
onun adına cok mutluyum ama kendı adıma cok uzuluyorum
gıdecek ve yalnız kalacagım dıyesenağlamasenağlamasenağlama

ben mesafeyi korumayı severim.tabii ki ihtiyaçlarına koşarım gerekirse yardım da isterim.ama oturduğum yerdeki komşuluktan memnun değilim.geçen gün bi komşu aniden içeri daldı,eşlerimiz kapıda motorları temizliyordu benimki onunkine yardım etmiş o da teşekkür için incir getirmiş bi baktım kadın evimdeklava:inciri bırakıp çıkana kadar evin röntgenini çekti başlarım öyle komşuluğa.özel hayat diye birşey var.ya bu sıcakta belki donla otururuyorum.bu arada dış kapı aralıktı.kocam seslenirse duyayım diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…