komşuluk....

hamarat33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
392
2
42
ben mersine yeni taşındım.bayagı kalabalık bi apartmanda oturuyorum.benim dairedeki komşular tam kanka olmuşlar.yada beni görünce oyle davranıyorlar çok sinir bozucular.aralarında fısıldasıyorlar.sanki dışlıyorlar.bende çok hevesliyim sanki.dedikodu yapmaktan başka işleri yok.şu an hiçbirine gidip gelmiyorum.çunku yarın benimde arkamdan konuşurlar.bunu yapanın biride kapalı ve namaz kılan bir bayan coook ayıııp çoook.hihoyyyt
lülülülülülü

nerden biliyorsunuz dedikodu yapmaktan başka işleri olmadığını
ve bunlardan biriyle namaz kıldığını bilecek kadar mı muhabbetin var :uhm:
yarın senin arkandan konusacaklarına neden bu kadar eminsin :1closedeyes:
biraz zaman geçsin selamlaşın konusun güzel komşuluklar dostluklar edinin

Sonu zaten kendiniz çözmüşsünüz.
Fazla samimi olmayın, merhaba deyip geçmeniz yeterlidir.

insanlara bu denli ön yargılı davranırsan onlarda sana farklı davranmazlar
hemen kapalı ve namaz kılan bir bayan diyip damgayi vurmusun bile
ne malum senin arkandan konuştuğu yada dedikodu yaptığı?
yüzüne karşı sordunmu benim arkamdan neden konuşuyorsun diye
komşuluk yapmak istemesen o ayrı yapmayabilirsin tabii
ama işleri güçleri dedikodudan başka bişey yok dersen daha hiç oturup konuşamadan tanışmadan etmeden, ozaman onlarda seninle zaten komşuluk yapmaya çokda meraklı olacaklarını sanmıyorum
sonuçta oraya sen sonradan gitmisin, onların sana çokta ihtiyacı yok ama yeri gelir senin onlara çok ihtiyacın olabilir

biraz insancıl olup selamlaşsan seni de aralarına alırlar böylece dostluklar edinip o apartmanda olmaktan mutlu olursun bence daha doğru düzgün tanımadan önyargılısın tuhaf..

Önyargılı olmazssan hayattan daha çok şeyler kazanırsın.Onları gerçekten tanı eğer olumsuzlarsa öyle tavrını koy.
Birde insanların inaçları hakkında kesin yorumlar yapma çünkü başı açık biri yanlış davranışta bulunduğunda nasıl kimse yorum yapmıyorsa, aynı şey kapalılar içinde geçerli.

O hengamenin,dedikodu kazanının içine girmektense yalnız kalmayı tercih ederim.:1closedeyes:
Herkes dedikoducu,kötü diyemeyiz elbette içlerinde uyuşacağınız insanlar vardır,ya içlerine girip sapla samanı ayıracaksınız zamanla, ya da hepsinden uzak duracaksınız.

şimdi anlamadım ben saçı açık bayanlar dedikodu yapınca dahamı normal her saçı açık olan kötü her başörtülüde iyi demek değildir kıyafetle değil karakterle ilgilenin bence .hem siz hiç gülümseyip selam vermeyi denedinizmiki.onların dedikodu yapıp yapmadıkları belli değil aralarında ne konuştuklarını bilmiyorsunuz ama siz burada onların dedikodusunu yapıyorsunuz

biraz ön yargili degilmisiz acaba? yeni tasinmissiniz oldugunuz apartmana.
öyle zaman oluyorki,
insan yillarca tanidigi kisi hakkinda bile yanilabiliyor.
siz yine de gülümsemenizle beraber selaminizi da verin.
derim haddim olmayarak.

dedikodunun namazla niyazla alakası yok. bunu vurgulamanız hoş olmamış.

bir derdim var ' a konuyu açmışsınız ama derdi ben anlayamadım. şikayet gibi olmuş. smile ları da çözemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…