Komidinime aseton döktüm ne yapabilirim?

brn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
230
2
komidine aseton döküldü farkettiğimde çok geçti.koyu kahve mobilyalarım.şimdiyse komidinin üstü beyaz iç içe daralan halkalar iz kaldı berbat görünüyor.nasıl kurtulabilirim önerilerinizi bekliyorum silmekle düzelmiyor.CADIARZU

yardimci olmak isterdim ama aklima birsey gelmedi ,sen bence mobilya yapan bir yere sor canim sevgiler.

Ancak mobilyacı düzeltir onu canım.Boşuna evde uğraşma.Yeniden boya-cila gibi birşeyler yapılması lazım.Üzme kendini bu kadar.Şimdilik üstünü güzel bir örtüyle kapatırsan gözüne batmaz en azından.

silmek bir işe yaramaz canım mobilyacıya git en iyisi sennnnn

Kesin çözüm olarak zımparalayıp yeniden boyatman lazım
Geçici olarakta aseton dökülen yere biraz kolonya dök sonra kibritle yak hemen sonra söndür rengi açılan yer koyulaşıyor çok göze batmıyor.Bende masama dökmüştüm rengini böyle koyulaştırdım biraz. Ama mobilyam zarar görür diyorsan yapma.

aseton kimyasal olarak mobilyanın üst cilasını çözmüştür ve tahmin ediyorum ki sen sadece alttaki boyayı görüyorsun. tekrar cilalatman gerekir bir mobilyacıya götürüp göztermende fayda var.
kolonya ile yakma işlemine katılmıyorum. organik ve yanıcı maddeyi yakarak dahada zarar verebilirsin...yasakkelime

Kesin çözüm olarak zımparalayıp yeniden boyatman lazım
Geçici olarakta aseton dökülen yere biraz kolonya dök sonra kibritle yak hemen sonra söndür rengi açılan yer koyulaşıyor çok göze batmıyor.Bende masama dökmüştüm rengini böyle koyulaştırdım biraz. Ama mobilyam zarar görür diyorsan yapma.

bu kolonya işlemi ben sürekli yaparım özelliklede iş yerimdeki masama
sıcak bardak koyduğumda masamın rengi kaçıyo tatlicadiarzu
beyaz beyaz duruyo ve kolonya gerçekten işe yarıyo
ama asitonda işe yararmı bilmem
dene bi zararı olmaz merak etme mobilyana zarar vermez ama düzeltirmi onu bilmem
yanlız çok tutma ateşi
asiton gelen beyazlığa az bişey kolonyo dök hatta pamukla sür çakmağı çak zaten sadece sürdüğün yer yanıyo sonra elini kapa üstüne söndür

benim yemek masamın kenarları lila.asetonu koymuştum üstüne iz çıktı.malesef bir şey yapamadım.ölece duruyor.

arkadaşım bir mobilyacı eşi olarak sana yardım edeyim mobilyani aldığın yarde sprey boyalar vardır kendin uygulayabileceğin yada....onlardan alırsın evde çok pratik bi şekilde yapabilirsin....

X