Kolumdaki kırmızı sivilceler için yardım

lorinlore

H&B
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
71
0
41
kollarımda kırmızı küçük sivilceler var yazın azxalıyo ama kışın korkunç..doktora gittim genetik dedi bana yardım edin napabilirim. resimdeki gibi işte.....

Eklentiler

• $keratosis pilaris.jpg
    1,8 KB · Görüntüleme: 851
bndede war onlardan bazen azalior bazen çoğlaiyorlar ama hiç gitmiyorlar genlede beyaz tenlilerde oluo die biliorm bu ama beyaz tenlide deilimmm nedeeeeeeenn warlar pekii

bndede war onlardan bazen azalior bazen çoğlaiyorlar ama hiç gitmiyorlar genlede beyaz tenlilerde oluo die biliorm bu ama beyaz tenlide deilimmm nedeeeeeeenn warlar pekii

canım ben esmerim ama bendede var
bir çok doktor ve ilaca rağmen olmuyor geçmiyor bazen azalıyo ama denize girince offf çok sıkıcı

cildiyeye gittim ürederm %40 bi krem werdi iki gündür kullaniorm bakalm nolcakk umarm geçer

ürederm kullanırken dikkatli ol bende kullandım zaten bütün doktorlar aynısını veriyo
ama yok benimkini arttırdı...başka bir çözüm bulmak lazım buuna ben zaten çapada çalışıyorum araştırıyorum bakalım
kerotasis pilaris hastalığın adı vücuttaki eritromisin eksikliği yani

1 hafta oldu kullanali artiş olmadi şimdilk hatta renkleri biraz hafifledi azaladi gibi ama
belki psikoljk olarak böle hissediodrm :)

bende de aynı sorun var kolumun üst tarafında vardı bu yaz alt taraflardada olmaya başladı denize girince tuzu görünce tertemiz oluyor fakat tatilden gelince tekrar başlıyor böyle yağ bezesi gibi sıkılıyor minicik minicik çözümü olan var mı cidden :)

evet aynısı bende de var, bende aksine kışın azalıyor yazın çoğalıyor. kolsuz, askılı giyemiyorum çoğu zaman sivilceden çok kabarık kabarık yağ bezesi gibi sıkınca da iz kalıyor. beyaz tenliyim bide çok beli oluyor nefret ediyorum

aynen benimkide öyle ablamdada var sanırım genetik benim kolumun üstlerinde olurdu bu sene altlarına doğru olmaya başladı ama tek tük üsttekiler yoğun oluyor benim de yazın artıyor ama denize gidince tuzlu suda kayboluyor sonra tabi eve dönünce tekrar baslıyor sanırım yazın hem sıcaktan hemde yazın yaglı yedıgımız her sey cıkıyor cıps patates kızartma vs ondan oluyor

duydum ki benimde muzdarip olduğum bu dertten sizdede var ama merk etmeyin kesin çözümü buldum napıcaksınız bliyomusunuz deniz suyu bildiğiniz deniz suyu yaz ayları deniz sonrası flan azalıodur dikkat edin anlarsınızz bide güneşş olmadı solaryum iyi geliyor şaka değil ne kremler sürdüm hepsi hikaye tedavi doanın kendisi olay budurr bol bol yüzün hatta kış için yedek şişeye deniz suyu muhafaza edin derim kalıtsal bişey geçiremeyiz ama kısa süreli yok edilebilir yanii

evet benimkinide deniz suyu geçiriyor ama ankaradayım tatildende geldim deniz suyu bulamam okyanus suyu satılıyor burun için eczanelerde ufacık şişe 30 tl pahalı acaba nasıl yapacağım bilmiyorum
solaryum geçiriyorsa ben solaryuma giriyim guneşlenip yanınca geçitğini düşünmemiştim hiç gerçi burda ankaradada kolların tişört falan giyince yanıyor ama geçmiyor

yalnız solaryum faydalı diyorum ama ayda 1 kere fln gidin bide öyle kısa kollu gyip dışarda güneşte durmakla olmuyor bildiğiniz güneş kremini sürüp öyle yatın güneşlenin ama en faydalısı deniz hele bide güneşlenince hiç kalmıo şaka değil yaz aylarını çok seviyorum bu yüzden :)

teşekkürler deneyeceğim inşallah işe yarar

aa ne demek canım faydalı olabildiysem ne mutlu bana bu arada kendizi o kırmızılıkların geçtiğini düşünün düşünmekte yapmanın yarısı geçtiğini düşününce geçio deneyin herşeyden önce beyinde bter herşey beyne komut giderse insan herşeyi yapar anlatabildim sanırım :) herkese selaamm :))

bu hastalıgın adı keratosis plaris yurt dışında dernekleri bile var kesinlikle tedavisi yok...ama ilaçlar veya diğer faktörler azaltabilir evet bendenize gittim ve güneşlendim misss gibi oldu ama şimdi yeniden başlıyo kesinlikle vucut kuruluğundan kaynaklı en son bir yabancı doktor eritromisin ve differin jel verdi oda olmadı ...böyle yaşayacam artık napim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…